Boşanmaya karar verdim, şimdi ne yapmam gerek?

mavera110

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2021
840
247
Hanımlar,

en son konumdan bu yana düşüncelerle geçiyordu günlerim. Eşim ailemi ziyaret etmedi vs.
(Zaten tahmin ediyordunuz)

bugün olan oldu. Kv beni aradı ve çılgına dönmüş şekilde içini döktü , ses kaydına aldım.

1 senedir benim psikolojimi bozdun, anneni dinledin, senin annen doğurduysa ben 10 misliyle doğurdum oğlumu, benim oğluma almadığım kızların aileleri küstü bize, oğlumun 1 yılda saçları beyazladı. Sen anahtarı kaybettim diye yedek anahtarı aldın bir daha vermedin. Annenin fikriydi bu. O evde benim bu evde benim. Ben oğluma hbirşeyi anlatmıyorum anlatsam dağları yakar. Ben kimseden korkmuyorum. Sen bize kabullenmedin. Benim kızım senin anneni sildi diye sen bize bir senedir trip yaptın. Benim kızım senin annenin kankası mı neyi. Nişanda 30 tane çeyreğim gitti ben hiçbir şey demedim. Huzur bozulmasın diye( nişan takılarından bahsediyor, zaten kızda kalır, beyaz eşya aldım)

böyle çirkin şeyler duydum. Bir şey demedim ben hakarwt duymak istemiyorum dedim kpattım.

Eşimi aradım o da çok şaşırmadı , gelin olmak istemedin filan dedi. Artık son noktaydı.

Ses kaydı işime yarar mı?

Bu söylenilenler anneme dahi yenilir yutulur gibi değil. Evliliğimin ilk haftasından itibaren anneme saldırı başladı.

Evi terk etmiş olmak istemiyorum. Şu an doğru ayrılık adımı nedir?
Lütfen kimse üzerime gelmesin. Haklıydınız ben de emin oldum. Sadece istişare edip fikirlerinizi çok önemsiyorum. Sağ olun

Son düzenleme:
Merhaba hanımlar beni bilenler bilir.
Evliliğimin 10. ayındayım. Başta ailesi ve anne ve ablasının onu mahveden aşırı ilgisi sonucu oluşan egosu yüzünden evliliğimde sıkıntılar yaşadım. Çok şükür aştım...
Tabii en başta çok gereksiz yıpranmalar yaşadığımız için tahammülümüz azaldı.
Eşimin benden tek ricası oldu ben sinirliyken o an bana cevap verme diye...
Bu mümkün olmuyor. Sinirliyken yok yere, elim kırılsaydıda evlenmeseydim imza atmasaydım benim ne güzel hayatım varmış vs diye sıraladı. Bu 3 oldu... Ben cevap verince sinir krizi vs geçirdi saçma bir hal oluştu. Tatildeydik ve arabadaydık. Çok saçma bir konuyı deliye dönecek kadar büyüttü. Konu değil mesele ona sürekli cevap vermemmiş. Öyle böyle boşanmaya yine geldik, arabadan inmek istedim annemi aradı ilk kez.
Annemi aman kızımı getirme diyecek sandı sanırım, ama annem otele bırak ben alacağım kızımı diyince anneme bile tripli şu an. İstanbul a döndük ama yaşanılanlar akılda tabi.
Tatile görümcem eşi ve kızı işe gitmiştik. Onun eşi de egeli, oradan köye geçecekler bahanesiyle beraberdik yani. Onların yanında da devam etti gerginlik. Yani hiç yoktan bir konu ailelere de yayıldı.

yorgunum dostlar. Ayakta tutmaktan yoruldum. İyiyken iyi kötüyken çok kötü...
Bir erkek boşanmayı bu kadar anmamalı.
Ben ne yapmalıyım?

GÜZEL İNSANLAR SİZİ SEVİYORUM... Yorumlara ayrı ayrı cevap veremedim ama hepinizi inşaallah dinleyeceğim. Duanızı eksik etmeyin.

Esiniz farkinda degil, ama bir aileye "gelin" olmak daha cok o aileye bagli bir durum. Hakkinizda hayirlisi. Türkiyedeki yasalari bilmedigim icin o konuda yorum yapamayacagim. Ama keske böyle kadinlar ogullarini bastan evlendirmeyip kimsenin günahina girmese
Asla farkında değil sadece beni suçladı. Baştan beri böyle.

Boşanmayla ilgili en doğru olanı bir avukattan öğrenebilirsin.

Eşinle anlaşmalı boşanman çok zor bir ihtimal, düğün takısı, evlilik sonrası alınan ev,araba gibi şeyler varsa.

Avukatla görüştükten sonra eşinle konuş, anlaşmaliya yanaşmıyorsa çekişmeli açarsın davayı.

Boşanmak için çok kararlı değilsin gibi geldi eğer öyleyse hiç ekstra işlere kalkışma derim.

Birde canım konunda boşanmak dile pelesenk oldu demişsin

Senden ricam eğer barışırsan bile bukadar korktuğunu belli etme

Oyuzden böyle yapıyor korkunu belli etmişsin.

Sana öyle dediğinde aha kapı buda sapı git aç davani de

Neden acaba ben hiç inanmıyorum

Mavera bunu sende bende senin eski konularına yorum yapanlarda biliyor sen bosanmiyacaksin
Çünkü bu böyle kaçıncı actigin konu be güzelim

Şimdi her zaman ki gibi bana saydıracaksin ama öyle doğru degilmi

X