Boşanmayı düşünüyorum

laylaylom20

Nirvana
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2008
581
401
Merhaba, ben 35 yaşındayım, 6 yıllık evliyim. Yurt dışında yaşıyorum. Çocuğum yok. Eşim çok iyi ve uyumlu bir insan. Bununla birlikte evliligimizde artık hiç bir yakınlığımız yok fiziksel ve duygusal olarak. Bir yılı aşkın bir süredir hiç cinsel hayatımız yok, evin içinde ev arkadaşı gibiyiz. Bir paylaşımımız yok. Kendimi çok yalnız hissediyorum ve boşanmayı düşünüyorum. Ama yabancı bir ülkede ailemden uzaktayım. Türkiyeye geri dönmek istemiyorum ama burada tek başına hayat kurabilir miyim onu da bilmiyorum, biraz korkuyorum.
Bu durumdan ve dusuncelerimden de daha kimseye bahsedemedim. O yüzden sizden fikir almak istiyorum.Ne yapsam nasıl bir yol izlesem bu durumda, dertleşmeye ihtiyacım var.

Insan ayakta durmak isterse herturlu durur.is çalışma hayatiniz varsa daha cabuk adapte olursunuz

Mesleğiniz var ise,yurtdışına eş durumuna göre onun sayesinde ona bağlı çalışma/oturma izni ile kalmıyorsanız,kazandığınız maaş size yeteceğini düşünüyorsanız neden olmasın.

Yani boşanınca eski eşe bağlı ona evrak/viza vs muhtaçlık olmayacaksa pekala yapabilirsiniz.

Eşinizi en iyi siz tanırsınız. Boşanma aşamasında insan gibi destek vererek ayrılacak yapıda mı çirkefleşecek ben olmazsam burada barınamazsın diye baskı yapacak yapıda mı?

Mal mülk var mı paylaşılacak?

Evliliğin ilk yıllarından normaldik. Sonra ben cinsel olarak yaklasmazsam o hiç yaklasmamaya başladı. Ben de bıktım artik hep ilk adimi atan olmaktan ve bıraktım. ben bırakınca o da hiç yaklasmadi. Konuşmaya çalıştım ama geliştirdi hep.

O zaman orda iş bul. Ve araştır kadınlara destek olan bir kuruluş var mı? İş yönünden vs; insan illa ki bir hayat kuruyor. Bu arada cinsel hayat olmayan bir evlilik olamaz hakka girmek sevgi bağı da yok ne anladık bu işten.
Kendi haline bırakın bu saçma sapan kişiyi.

Evli insanların bırakın 1 yılı, 1 ay cinsellik olmadan durmaları çok çok yanlış. Kaldı ki erkekler dayanamaz normalde. Sizi aldatıyor olma ihtimali de var biliyorsunuz değil mi?
Herhangi bir sağlık problemi varsa da gidip tedavi olmalıydı bunca zaman.

Mesleğiniz var ise,yurtdışına eş durumuna göre onun sayesinde ona bağlı çalışma/oturma izni ile kalmıyorsanız,kazandığınız maaş size yeteceğini düşünüyorsanız neden olmasın.

Yani boşanınca eski eşe bağlı ona evrak/viza vs muhtaçlık olmayacaksa pekala yapabilirsiniz.

Eşinizi en iyi siz tanırsınız. Boşanma aşamasında insan gibi destek vererek ayrılacak yapıda mı çirkefleşecek ben olmazsam burada barınamazsın diye baskı yapacak yapıda mı?

Mal mülk var mı paylaşılacak?
Şu anki oturma iznim ona bağlı. Ama çalışıyorum ve işe bağlı oturma izni almayı planlıyorum.
Paylaşacak taşınmaz mal yok, bankada bir miktar para var. Onu paylaşmak konusunda sorun yaşamayız. Onun dışında da genel olarak büyük bir sorun çıkaracağını düşünmüyorum.

Evli insanların bırakın 1 yılı, 1 ay cinsellik olmadan durmaları çok çok yanlış. Kaldı ki erkekler dayanamaz normalde. Sizi aldatıyor olma ihtimali de var biliyorsunuz değil mi?
Aldattığını sanmıyorum. Çoğu zaman evde. Depresif bir halde, sosyal bir insan da değil.

Bu hale gelmenize sebep nedir? Çözülemeyecek sorunlar var mı bunlardan başka?
Ben sizin yerinizde olsam kurtarmak için her yolu dener, olmuyorsa o zaman boşanmayı düşünürdüm.
Sürekli depresif bir halde, sosyal hayatı pek yok. Beni de depresif bir hale sürüklüyor. Beraber bir yere gidelim, bir aktivite yapalım anlayışı yok. Benim de yasam enerjimi yok ediyor adeta.

Evliliğin ilk yıllarından normaldik. Sonra ben cinsel olarak yaklasmazsam o hiç yaklasmamaya başladı. Ben de bıktım artik hep ilk adimi atan olmaktan ve bıraktım. ben bırakınca o da hiç yaklasmadi. Konuşmaya çalıştım ama geliştirdi hep.
Eşiniz de boşanma yanlısı olabilir gibi anladım bunlardan ama.. açıkça konuşsanız? Hani oturum, iş konulanlarında yetkinse sizden yardımcu da olur belki?

Aldattığını sanmıyorum. Çoğu zaman evde. Depresif bir halde, sosyal bir insan da değil.
Ben ex eşimin oturma odasında internette bir kıza mesaj yazdığını yatak odasında hesabını açıp görmüş kişiyim. Aldatma hep fiziksel olmuyor.
Ayrıca kendisi de evlilik hayatı isteyen biri değil demekki. Depresif depresif takılsın kendi başına. Boşanmak istediğinizi söyleseniz karşı çıkacağını sanmıyorum

Bana da aldatıyor gibi geldi.

Once oturup bir konusun , birlikte terapiste de gitmeyi onerin.madem iyi biri olarak tanimliyorsunuz bir sans verip karsilikli caba gostermeniz icin deger gibi.
Ayrica calisiyor olmaniz cok cok buyuk bir avantaj.dil probleminiz de yoktur sanirim.zaten zoru basarmissiniz hicbiseyden korkmayin.

Tatsız olmuş, evlilikte cinsellik olmadan yürümüyor maalesef. Bu sefer ilgi başka yere kayar sonrası aldatma vs. Peki o ayrılmak ister mi? Yoksa böyle gitsin kafasında mı.

X