Bulaşık Makineleri bosch mu? siemens mi?

shurabia

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2008
110
11
bulaşık makinam bozuldu.makina bakıyorum.aslında 15 yıldır bosch un buzdolabı ve çamaşır makinasını kullanıyorum ve hiç sorun çıkarmadılar.ama siemens bosch tan bir tık daha iyi diye sanıyorum..çok kararsız kaldım.3 programlı yeter mi yoksa 4-5 programlı mı alsam şaşırdım kaldım...

bulaşık makinam bozuldu.makina bakıyorum.aslında 15 yıldır bosch un buzdolabı ve çamaşır makinasını kullanıyorum ve hiç sorun çıkarmadılar.ama siemens bosch tan bir tık daha iyi diye sanıyorum..çok kararsız kaldım.3 programlı yeter mi yoksa 4-5 programlı mı alsam şaşırdım kaldım...
Tercihiniz ne oldu? Ben de bulaşık mak. siemens'ten aldım. Memnun musunuz?

Ben farklı bir öneride bulunacağım. Arçelik. Evdeki bütün elektrikli aletler arçelik ve çok memnunum.

Benim 6 programlı bosch bulasik mak arada bi kirli yıkıyor temizleyici atıp çalıştırın geçiyor ben memnunum bence 4 programlı işinizi görür ben iki programı hiç kullanmadim gerek olmadı üstte kasik sepeti var bence gayet iyi istersen içine kasik sepeti koyabilirsiniz ama alt tarafta yerin çok olması işime geldiği için üstteki kaşıklıgi kullanıyorum

Benim 6 programlı bosch bulasik mak arada bi kirli yıkıyor temizleyici atıp çalıştırın geçiyor ben memnunum bence 4 programlı işinizi görür ben iki programı hiç kullanmadim gerek olmadı üstte kasik sepeti var bence gayet iyi istersen içine kasik sepeti koyabilirsiniz ama alt tarafta yerin çok olması işime geldiği için üstteki kaşıklıgi kullanıyorum
Benim makinem de 3 sepetli. Özellikle böyle tercih ettim. Henüz kullanmaya başlamadım ama zaten bosch ve siemens aynı ürünler. Benim makinem de 6 programlı. Annemde de arçelik 6 programlı mak var aslında yerine göre her programı kullanıyoruz. Çok yağlı ve kirliler için yoğun az kirlileri hızlı 58dk da yıkıyoruz. Tek sepet yıkama özelliği de var. Hızlı program hariç hepsinde kupkuru çıkıyo bulaşıklar. Ama genel olarak Eco programını kullanıyoruz tabi.

Makineyi yıkamayi geciktirince lekeli oluyor bazen bardaklar o da normalmiş temizlemek gerek durulama programını ve ekoyu pek kullanmıyorum ben zaten geç saatte elektirik uygun olunca tencere programı var onu kullanıyorum 2 saatlik gündüzleri hızlı programı kullanıyorum 1 saat ve 45 dk lik var ben 1 saatlik olanı kullanıyorum iyi memnunum 3 yıl oldu alali

Makineyi yıkamayi geciktirince lekeli oluyor bazen bardaklar o da normalmiş temizlemek gerek durulama programını ve ekoyu pek kullanmıyorum ben zaten geç saatte elektirik uygun olunca tencere programı var onu kullanıyorum 2 saatlik gündüzleri hızlı programı kullanıyorum 1 saat ve 45 dk lik var ben 1 saatlik olanı kullanıyorum iyi memnunum 3 yıl oldu alali
Marketlerde satılan makine temizleyicileri mi kullanıyosunuz?

Evet sıvı olup bi kutuyla beraber konuluyor ve yüksek derecede bos calistiriliyor onu kullanıyorum ben finishin sanirim

Benim eski mak bosh du 15sene kulandım şükür bozuldu bardakları cok çiziyordu etrafımdakiletrde genelde bu markadan olanlar aynı durumdan şikayetcilerdi.Benimki bozulunca hemen 3 prg aldım. Sımens almak istemistim biraz pahalı gelmişti o günün şartlarında .arçelik aldım ve çok menmunum .

Camasir makinem Bosch memnunum...kurutma makinem ve mutfakta ise fırın mikrodalga bulaşık makinesi ocak hepsi Siemens onlardan da çok memnunum... bildiğim kadarıyla Bosch ve Siemens aynı fabrikalarda üretiliyor ama Siemens biraz daha iyi...

X