Boy uzaması

Esneme sporları kas boyunuzu uzatır ve dik durmayı sağlar. Maksimum 3 cm uzamak mümkün ama postürünüz düzeldiği çin daha uzun gözülürsünüz.kemikleriniz icin ameliyat olmanız lazım. Bacaklariniz çarpıkca dolgu yaptırırsanız gene daha uzun görünürsünüz. Bacaklariniz da inceyse daha uzun gözükürsünüz ama biyunuz uzamaz

Evet ya olur dimi herkes olmaz diyo çok üzülüyorum. Ya boyum normal, kısa değil ondan söylemesem daha iyi olur ama acayip bir takıntım var aşamadım gitti. Kiçükken de gittim doktorlara el röntgeni de çekmedi geldi yanıma benden uzunsun işte dedi minicik bi adamdı balık yağı iç dedi sadece. Biri deseydi basket oyna diye ama 15 yaşımdan brri herkes daha uzamazsın dedi ben de inandım. Şimdi de neden vazgeçtim diye düşünüp daha çok kompleks yapıyorum işte böyle çok konuştum:KK43: hatta 12 yaşımdan beri istiyordum da o zamanlar böyle internet yoktu ki bilmiyodum ya 10 sene geç doğsaydım keşke
😊 Merak etme yalnız değilsin senin gibi kısa olmadığı halde daha uzun olmak isteyen insanlar var. Bende bir zamanlar istiyordum bu bilgileri nasıl öğrendin sanıyorsun 😂 ama evdeyken, çalışamıyorken bunlara sarmıştım ve egzersizler yapıyordum. Sonra boşverdim. Bence doğal yollardan egzersiz ve beslenme ile yapabildiğin kadar yap bakalım bir değişiklik olacak mı. İnternette kemiklerin ucu kapansa da eklem yerlerinin birleştiği kısımdan uzanabileceğini duymuştum. Fakat sanırım 1-3cm falan.

Canım senim boyun kaç gerçekten merak ettim. Birde pahalı olmasa bile zaten çok zor bir yöntem sadece uzun olmak estetik olarak daha güzel gözükmek için yapılması doğru değil bence. Neden istiyorsun uzamayı. Uzun boylu erkeklerden mi hoşlanıyorsun
162 ya boyum:KK43: yani uzun boylu insanlar hep güzel göründü gözüme kısa kalacağımı da düşünmedim hiç dikkat etmedim küçükken uykuma falan uzarım diye düşünüyodum

Benim de kızım 3,5yaşında dün ölçtüm mesela 97,5çıktı presentıl da %40larda çıkıyor ki bebekliğinden beri uzun olsun diye okadar sağlıklı besledim öğlen 13:00ile 15:00 arası uyuttum akşam 21:00de uyuttum ama işte yine de uzun değil 😀.ben 1.63 eşim 176 ama işte uzun olmayacak galiba .trambolin almayı bende düşünuyorum:) şimdiki nesil hep uzun lisesekilere bakıyorum da
Siz baştan şartlamayın kendisiniz benim lisede sınıf arkadaşım 3ayda 15 cm uzadı bi geldi çocuğu tanıyamadık, basketbola başlamıştı çünkü, önemli olan şey en uygun erken yaşta başlayıp 20lere kadar oynaması

Siz baştan şartlamayın kendisiniz benim lisede sınıf arkadaşım 3ayda 15 cm uzadı bi geldi çocuğu tanıyamadık, basketbola başlamıştı çünkü, önemli olan şey en uygun erken yaşta başlayıp 20lere kadar oynaması
Spor olarak tabi ki de bu yaşta herhangi birşey yapamıyoruz şahsen anne olarak sadece beslenme ve uykusunu yönetebiliyorum şuan .ben de kısmet olursa ileriki yaşta yüzme ya da voleybol gibi sporlara yazdırmayı düşünüyorum .aslında bale de kız çocuğu için uygun kemikleri açıyor diye duymuştum ama tabi en başta saglık olsun da boy 2.aşama .

Spor olarak tabi ki de bu yaşta herhangi birşey yapamıyoruz şahsen anne olarak sadece beslenme ve uykusunu yönetebiliyorum şuan .ben de kısmet olursa ileriki yaşta yüzme ya da voleybol gibi sporlara yazdırmayı düşünüyorum .aslında bale de kız çocuğu için uygun kemikleri açıyor diye duymuştum ama tabi en başta saglık olsun da boy 2.aşama .
Aynen sağlık en önemlisi. Ve kendini sevip mutlu olabilmesi. İnşallah sağlıklı hayırlı mutlu bir evladınız olur. Boy açısından endişeniz olursa eğer sporcuları araştırın boylarına bakın, ben baktım çünkü. Genetiğe en az takılıp uzama sağlatan basketbol kararına vardım. Yüzme de uzatmıyor çevremde lisanslı yüzücü arkadaşlarım var ablası sporsuz büyüdü aynı boydalar. Ama basketbol yapanlar kardeşlerini geçiyor.

Aynen sağlık en önemlisi. Ve kendini sevip mutlu olabilmesi. İnşallah sağlıklı hayırlı mutlu bir evladınız olur. Boy açısından endişeniz olursa eğer sporcuları araştırın boylarına bakın, ben baktım çünkü. Genetiğe en az takılıp uzama sağlatan basketbol kararına vardım. Yüzme de uzatmıyor çevremde lisanslı yüzücü arkadaşlarım var ablası sporsuz büyüdü aynı boydalar. Ama basketbol yapanlar kardeşlerini geçiyor.
Teşekkür ederim 😊.Ben de basketi araştırayim .Bu arada benim bi kız arkadaşım var ;boyu 178 annesi babası okadar kısa nerdeyse her biri 160gibi .dedim ya siZin bütün aile kısa sen niye böylesin? ilkokul da birisi onlara barfiks vermiş , o da bilmeden sürekli can sıkıntısı öylesine yatmadan önce onu yapıyormuş evde , ondan böyleyim bence demişti :)bu da okuyanlara fikir olur belki o yaşlarda çocukları varsa .

Hatta isimler söyleyebilirim size
şimdik öğrenndim, 3 yaşa kadar inek sütü iyi olmadığı için milupa aptamil junior devam sütü 1 yaş ve üzeri bundan kullanılması iyi. inek sütünün biyoyararlanımı düşük çünkü. yazayım dedim

Teşekkür ederim 😊.Ben de basketi araştırayim .Bu arada benim bi kız arkadaşım var ;boyu 178 annesi babası okadar kısa nerdeyse her biri 160gibi .dedim ya siZin bütün aile kısa sen niye böylesin? ilkokul da birisi onlara barfiks vermiş , o da bilmeden sürekli can sıkıntısı öylesine yatmadan önce onu yapıyormuş evde , ondan böyleyim bence demişti :)bu da okuyanlara fikir olur belki o yaşlarda çocukları varsa .
omurga ve bacak oranı nasıl vücudunun üstü mü uzun altı mı acaba? omurgaya etki ediyor ya barfix. bildiğim kadarıyla zıplayıp epifizleri uyarmak etkili bacak uzaması için

omurga ve bacak oranı nasıl vücudunun üstü mü uzun altı mı acaba? omurgaya etki ediyor ya barfix. bildiğim kadarıyla zıplayıp epifizleri uyarmak etkili bacak uzaması için
Fiziği çok güzel orantılı hatta hep diyorum sende manken fiziği var diye mesela baseni hiç yok bacak boyu uzun ,omuz kısmı geniş beli felan ince gövde kısmı da uzun yani .gerçi annesi kız kardeşi 160gibi ama zayıf orantılılar belki orda gen devreye girmiştir :)

Merhaba bende 30 yasindayim uzamak istiyorum Allahdan umut kesilmez bi gelişme kaydettinizmi

X