Böyle ana-baba olur mu?

elektra

Nirvana
Pro Üye
13 Eylül 2015
6.287
27.987
Erkek kız ayrımı yapan ailelerden nefret ediyorum. Sizinki ayrımı geçmiş bir evlatları oğulları var. Size verseler elin oğlu yer gözüyle bakılıyor. Ama kendi kızına yedirmeyip elin kızına yedirmeleri batmaz düşünceleri bu :olamaz: Sizde yarın bir gün oğulları yüzlerine bakmayınca anne babalık yaptığın tek evladınızdan isteyin dersiniz. Zira sadece maddiyat söz konusu yok ortada bildiğiniz sevgi saygı her şey tek oğullarına paşalarına var.

MaysaveBulut

Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2020
137
239
33
çok üzüldüm. Bi de sana para vermedik diye kötü olduk di mi falan diye üste çıkmışlar bunlar nasıl yuzsuzler. Yerinizde olsam ve hastalığa dusseler, böyle aileye şifa niyetine bir tüp kan bile vermem. Gorusmuyomussunuz zaten, gorusurseniz de her seferinde sökün lafı huzurlari bozulsun, bi de içinizde kalmasın bari. Bir de iş bulun, çalışın, para biriktirin.
En çok sinirlendigimde zeytinyaği gibi üste çıkmaları zaten hâlâ yaptıklarının normal olduğunu benim kardeşimi kıskandığımi paraci olduğumu söylüyorlar😬
Teşekkürler katkınız için

MaysaveBulut

Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2020
137
239
33
Umarım en kısa zamanda dimdik kimseye yaslanmadan bir iş imkanına sahip olup ne baba ne koca evi umursamadan mutlu bir hayat kurarsınız.
Bazı kök aileler böyle, kimi kız erkek diye kimi evlatların genelinde ayrıma gidiyor. Ayrılan çocuk kötüye çatmışsa vay haline. Sizin hikayenizde böyle olmuş. En kısa zamanda kolaylıkla huzurlu mutlu bir hayat kurmanızı diliyorum.
Çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için 💕

dr_yad

...........
Pro Üye
9 Aralık 2009
11.637
34.291
En çok sinirlendigimde zeytinyaği gibi üste çıkmaları zaten hâlâ yaptıklarının normal olduğunu benim kardeşimi kıskandığımi paraci olduğumu söylüyorlar😬
Teşekkürler katkınız için
Çünkü normalde sizin onların telini bile acmamaniz yüzüne bile bakmamaniz gerekiyor, kemerle dövmek falan nedir yani. Ama siz bir şekilde iletişimi devam ettirip aradaki farkı ortaya koyup üstüne bir şeyler istiyorsunuz. Onlar da derdinizin para olduğunu sanıyor. Olay orayı geçmiş bırakın ne yapıyorlarsa yapsınlar tüm bağları kopartin

Kugupremses

Üye
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2020
90
131
Yahu gerçekten bu kız erkek evlat ayrımı neden yapılır anlamam. Babam yıllardır anlatır en küçük kız kardeşim (üç kız kardeşiz) doğumu cuma namazına denk gelmiş. Hoca aynen şöyle demiş: Bugün hastaneye gittim. Bir tanesinin yanında gelini yoktu. Yanında kızları vardı demiş.Babam sanki bana demiş gibiydi der.

MaysaveBulut

Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2020
137
239
33
Ailenin dar kafaliligindan nefret ettim. Agzinla kus tutsan bakis acilari degismez. Ama ilerde Allah korusun baslarina bi hastalik gelse kiz cocuk bakacak derler.
Halbu ki doğu ya 'da güneydoğulu değiliz orada daha baskin diye söylüyorum yanlis anlasilmasin batı dayiz ama bölge farketmiyor işte zihniyet meselesi iş yapmak hasta bakmak çile kız çocuğunun görevi zaten sefasini sürmek kaymak yemek erkek.çocuğu ülke de kadina daha en temelde ailde deger verilmiyor ki 🙄😢

MaysaveBulut

Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2020
137
239
33
Çünkü normalde sizin onların telini bile acmamaniz yüzüne bile bakmamaniz gerekiyor, kemerle dövmek falan nedir yani. Ama siz bir şekilde iletişimi devam ettirip aradaki farkı ortaya koyup üstüne bir şeyler istiyorsunuz. Onlar da derdinizin para olduğunu sanıyor. Olay orayı geçmiş bırakın ne yapıyorlarsa yapsınlar tüm bağları kopartin
Yok ben iletişimi devam ettiremiyorum her yerden engelledim kardeşime arattırip illa fenalik gecircez açsın falan duygu sömürüsü yapiyorlar konuşuncada dayanamiyorum kavga çıkıyor
Şey istiyorlar her şeyi kapatayim görmezden geleyim unutayım goy goy yapalim bu yani

dr_yad

...........
Pro Üye
9 Aralık 2009
11.637
34.291
Yok ben iletişimi devam ettiremiyorum her yerden engelledim kardeşime arattırip illa fenalik gecircez açsın falan duygu sömürüsü yapiyorlar konuşuncada dayanamiyorum kavga çıkıyor
Şey istiyorlar her şeyi kapatayim görmezden geleyim unutayım goy goy yapalim bu yani
Ee kardeşinizi de açmayın o da farkında her şeyin, değil mi?