Böyle bir konu açmayı hiç istemezdim

Eşinizin diğer çocuğu nasıl, onunla aranız nasıl?

Kız sizin tahammülünüzü zorlamaya çalışıyor olabilir mi? Aranız nasıl dağınıklık temizlik konuları dışında. Bir ilişki kurabildiniz mi?

Bu arada pandemi nedeniyle insan kendi öz çocukları ile gerilebiliyor sıkça. Çünkü herkes evde.
Ben de sıkılıyorum bazen bütün aile hep evdeyiz.

Sizin evliliğinizin Mart ayında olması, direkt bu keşmekeşin içine düşmek demek.
Sabredin.
Ama bence eşinizle konuşun. Madem ilişkiniz güzel. Evliliğinizi harcamayın.
Kızın annesi de vefat etmiş, adam kalbini kırmaktan imtina ediyor olmalı. Kızı kırmayalım ama birbirimizi de kırmayalım diyerekten. Orta yol bulun,birlikte sabredin yani en azından. Eşinizle ters düşmeyin, o da sizi anlasın. Siz de onu.
Eğer laçkalaşmazsa bence ileride iyi arkadaş olursunuz.

Bu böyle olmaz. Gerekirse kızı bir psikiyatra götürün, 17 yaşındaki bir kız çocuğu böyle davranmamalı. Benim annem hastalık geçirdiği ve beni 40 yaşından sonra yaptığı için ben o yaşta yaşlı ebeveynlerimle ilgilenirdim, evin işlerini, yemeğini elimden geldiğince yapardım. İlkokulda bile odamı ben toplar, çantamı ben hazırladım.

Size de yazık sabredilecek bir durum yok düzeltilecek müdahale edilmesi gereken bir durum var.

Peki siz konussaniz dinler mi? Onemli olan sizi dinlemesi, benim annem uvey ablalarimla cok sohbet ederdi. Ama onlar daha kucuktu tabi,biri 9 yasindaydi,digeri 11. Yillarca ugrasti onlar olabildigince mutlu bir cocukluk yasasin diye.
Ayyyyyy ne güzel yaaaa 👏👏

üniveristeye gidecek yaştaki bir genç duvarları neden boyuyor onu anlayamadim ben.
sizi bezdirmeye calisiyor muzik icin kulak tipasi diyorlar sanirim ondan taki, evede temizlik icin birini tutun diyecegim ama pandemi var kaç kez cagirabilirsiniz bu ortamda bilemem.
annesinin yerini aldığınızı düşünüyor olabilir babasi belki güzel ılımlı bir konusma yapabilir bu konuda
yada bir terapiste gitmeye razi olurmu acaba

Peki siz konussaniz dinler mi? Onemli olan sizi dinlemesi, benim annem uvey ablalarimla cok sohbet ederdi. Ama onlar daha kucuktu tabi,biri 9 yasindaydi,digeri 11. Yillarca ugrasti onlar olabildigince mutlu bir cocukluk yasasin diye.
Ben onun istediği tarzda konuşmuyorum galiba bir müddet sonra sıkılıp gidiyor yanımdan. Eski kafa kalıyorum ona göre

üniveristeye gidecek yaştaki bir genç duvarları neden boyuyor onu anlayamadim ben.
sizi bezdirmeye calisiyor muzik icin kulak tipasi diyorlar sanirim ondan taki, evede temizlik icin birini tutun diyecegim ama pandemi var kaç kez cagirabilirsiniz bu ortamda bilemem.
annesinin yerini aldığınızı düşünüyor olabilir babasi belki güzel ılımlı bir konusma yapabilir bu konuda
Temizliğe artık alıyorum düzenli olarak yardımcı yoksa şimdiye kadar kafayı yerdim. Pandemiden dolayı tedirginim ama şu durumda bir de koca evi temizlemeye çalışmak iyice mutsuz ederdi beni

Keşke bunları yapabilsem ama şöyle örnek vereyim. Dün akşam bir tartişma yaşandı babası da vardı ve yemeği bırakıp çatalı bıçağı atıp odasına gitti ve bangır bangır müzik dinledi. Babası uyardı bu sefer müziği kapattı kendi söylemeye başladı. O kadar inat ve aksi bir kız
Bu ne ya bizimki neygi ergenlik degilmiydi. Ne sorumsuz ne tuhaf ne şımarık, ergenlikle alakası yok böyle gider bu

Ben de anlamıyorum. Odasında da mobilyaları yatağı filan hep boya. Aynısını salona da yapmak istedi izin vermedim ama kafaya koydu salonu bir boşlukta mutlaka oraya da yerleşecek eminim

Temizliğe artık alıyorum düzenli olarak yardımcı yoksa şimdiye kadar kafayı yerdim. Pandemiden dolayı tedirginim ama şu durumda bir de koca evi temizlemeye çalışmak iyice mutsuz ederdi beni
maddi kaynakları biraz kissaniz madem bankamatik gibi görüyor.

Eşinizle tabi ki iyi anlasirsiniz. Çünkü baş kaldırmıyorsunuz. Atmış kızı sizin üstünüze, bir de akşam işten gelince sakinlik huzur bekliyormuş.

Eşiniz size alttan alın diyeceğine, kazık kadar kızına büyüklerine saygı duy, döküp sactigini topla demesini bilmeliydi.

12 yaşında ve de 7 yaşında oğlum var. Odalarını toplarlar, döktüklerini kaldirirlar.

Ama bu kız size inat yapıyor. Bilerek burnunuzdan getiriyor. Bunu çekip çekmemek size kalmış.

Ben de anlamıyorum. Odasında da mobilyaları yatağı filan hep boya. Aynısını salona da yapmak istedi izin vermedim ama kafaya koydu salonu bir boşlukta mutlaka oraya da yerleşecek eminim
psikolojik bir sorunu mu var acaba.
hadi muzik dinlemesini falan anladim da esyalari boyamasi çok saçma.
ben o yaşlarda mesela dolaplarimin uzerine sozler siirler yazardim resimler asardim da yatak boyamak falan ne alaka anlamadim.
anlamli anlamli sekillerdemi boyuyor yoksa oylesine bi karalamami.
birde videolar izliyo onlar gibi davraniyo demissiniz kimin videolarini izliyoki

Evet ben şuan ne söylersem söyleyeyim kabahatli oluyorum , çocukla çocuk oluyor oluyorum. Kızının davranışları ona normal geliyor. Her genç böyle davranır diyor.
Ergen olmak başka bişey nefret duymak başka bişey. Bence ergenlikten de ötesi bu kızın davranışları

Ben onun istediği tarzda konuşmuyorum galiba bir müddet sonra sıkılıp gidiyor yanımdan. Eski kafa kalıyorum ona göre
İstedigi tarza yaklasabilirsiniz ama. Adim atmaktan cekinmeyin. Belki defalarca denersiniz ama dogru yontemi sonunda bulursunuz. O sanssiz bir cocuk oyle dusunun. Bir annesi yok,sadece siz varsiniz.

Annesi ölmüş ardından babası evlenmiş bizler için bu durum normal ama o kız için değil. Öfkesini bu şekilde çıkartıyor anlamadınız mı? Onu yargılamak yerine anlamaya calıssanız hersey daha kolay olurdu. Empati yap biraz? Daha Cocuk sun bir ailen var annen baban var ve annen ölüyor baban başka bir kadın ile aşk yaşıyor çok ağır gelir cocuklara bu durum. Eşin ile beraber 17 yaşındaki cocuğunuz için bir pedegog dan yardım alın derim ben nasıl davranacağınızı sorun. Suç o cocuğun değil bunuda unutmayın derim.

Merhaba arkadaşlar. Böyle bir konu açmayı hiç istemezdim ama o kadar bunaldım ki belki moral verici bir çift sözünüz beni umutlandırır. Mart ayında evlendim ve evlendiğimden beri eşimin iki çocuğu ile aynı evdeyiz pandemi dolayısıyla. Başlarda normal seyrinde gidiyordu herşey ama süreç uzayıp okullar açılmayınca sürekli evde olunca sorunlar baş göstermeye başladı. Bu pandemi benim ruh sağlığıma yada evliliğime sebep olacak. Artık en ufak bir ses yükselmesinde bile kalp atışlarım hızlanıyor ellerim titremeye başlıyor. Eşimle normalde hiç bir problemimiz yok ama kızından dolayı sürekli aramız açılıyor. Daha önce de konum vardı ben bir abla olarak yakın olmaya çalıştım ama hep bir mesafe var aramızda son olaylardan sonra bu mesafe iyice açıldı. Artık işe de gitmiyorum evden çalıştığım için hiç nefes alacak yerim kalmadı. Kızın Normalde uzaktan eğitimi var ama canı isteyince giriyor. Evde sürekli yüksek sesle müzik dinliyor film izliyor. Ben çalışıyorum o sırada dikkatim dağılıyor. Söylüyorum bu sefer gerginlik çıkıyor. Mutfağı dağıtıyor odaları dağıtıyor. Evde her yer boya oldu. Resim yapıyor ve evin her noktası onun özel alanıymış gibi davranıyor. Elimden gelse odamdan çıkmayacağım ama gürültü o kadar rahatsız ediyor ki artık ne yapacağımı bilmiyorum. Eşim gün boyu işte geldiğinde huzur istiyor doğal olarak ama ben gün içinde o kadar geriliyorum ki bir şekilde patlıyorum. Sonra bizim aramız açılıyor. Başlarda alttan alıyordum ama benimde tahammülüm kalmadı artık. Aynı şarkıyı bangır bangır belki 30 kez dinliyorum. Eşime göre bu geçici bir süreç sabret diyor seneye üniversiteye gidince herşey değişirmiş. Ama ben üniversiteyi kazanacağını hiç sanmıyorum. Bu sene zaten ölü geçti seneye hiç toparlayacak gibi durmuyor çünkü çalışayım üniversite okuyayım düşüncesi yok. Bütün ömrümü eşimin kızıyla aynı evde geçirme düşüncesi beni o kadar geriyor ki. Bunu yapabileceğimi hiç sanmıyorum. Baştan böyle olacağını bilseydim hiç bu yola girmezdim. Eşimden yana bir şikayetim yok onunla iyi geçiniyoruz aslında ama şu an tüm sıkıntılar kızı sebebiyle. Ve en ufak bir düzelme ihtimali de yok bence. Belki içinizde benim bu sıkıntıma farklı bir bakış açısıyla bakmamı sağlayacak yorumlar yapan olur ? O kadar zor durumdayım ki sanki bu eve sıkıştım hiç bir yere gidemeyecekmiş gibi hissediyorum
Annesi yok mu

Vefat mı etmiş Allah rahmet eylesin, boşverin siz merhametli yaklaşın ergen yaşlarda anne ile bile kavga olur, sizle olması çok normal

Ben de öyle düşünmüştüm inanın evlenmeden önce. 17 yaşında kız demiştim ama ortaya çıkardığı dağınıklığı anlatamam. Müdahale etmesek odası çöp oda kıvamında olacak. Mutfakta basit bir makarna yapıyor her yer her yerde.
Ya zor ya benim kuzenler üvey anne ile yaşadı, bu arada anne var boşandı lar, annesi de ayrı Bi hovarda, yenge naptı etti evde huzur vermedi kızlara ama benimkiler böyle değildi ya ama kız ni pasta yapmış onu almış Çöpe atmış fln yenge yani yaızk ya evlendiler gittiler illa gidecek yani sabır çok bulaşmayın

Azarlamadık aslında sadece bütün gün yüksek sesle film izliyorsun dedim. O da yanımdamıydın izlerken şeklinde ters bir yanıt verdi. Kalktı gitti sofradan sonra. Dediklerinizde haklısınız. Açıkçası bu şekilde geleceğimizi göremiyorum pek. Ama ne yaparım bilmiyorum
Çok zor olduğundan eminim, herkesin de harcı olamaz.
Ama kurduğunuz cümleye bakarsak suçlayıcı, yargılayıcı bir cümle.
Devamında bir çatışma olacağı çok açık.
İletişim noktasında uzman yardımı alsanız veya kitap okusanız faydası olacağını düşünüyorum.

X