Böyle bir konu açmayı hiç istemezdim

azra_54

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2018
1.126
1.617
38
Eşiniz ve siz, kızı karşınıza alın bu konuyu konuşun bence. Küçükte değilmiş ki yani ne öyle her yere boya yapmak falan. Biz de ergen olduk ama hiç böyle şeyler yaşamadık evde.
Annesi vefat ettiği için psikolojisi bozulmuş olabilir ama kendini de düzeltmesi lazım. 😒
Eşime göre kızının psikolojik bir sıkıntısı yok. Ama bence var. Şuan ki gençler böyle diye düşünüp anlayışla karşılamaya çalışıyorum ama yok bu başka bir şey

Tns0

🚩B.t.04.2021🚩b.k.85🚩g.k.??🚩1h.k.65🚩2h.k.58
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2018
3.921
10.750
B
Zor bir durum ama o ergen ve bir kız çocuğu. Annesi vefat etmiş. Babasının yanında başka bir kadın var. Kafasındaki şablon belki de bu. Tam zor bir çağda. Küçük olsaydı aranızda daha kuvvetli bir bağ olabilirdi. Siz sabrederseniz bir gün o da iyi niyetinizi gorecektir. 17 yasinda yeğenim var. Her şeye isyankar...
Bizde yasadik ergenligimizi tamam annemiz yanimizdaydi Allah a sukur ama cokta iyi gecmedi yani ne dememi bekliyorsunuz psikolaga gitmeli demis bir arkadas bende onayladigimi belirttim

Selseli

Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2020
269
382
28
Anne vefat etmiş. Ben de ne yapacağımı şaşırdım gerçekten. Dağıttıklarını toplamıyorum o da toplamıyor böyle böyle her yer leş gibi oluyor. Eşim işten gelince bazen toplamaya çalışıyor ama onun da kızına karşı eli kolu bağlı. Hiç bir şey söyleyemiyor ona
Kizi ergenlik caginda aslinda bir cok ergen gibi davranıyor ama sizin kendi cocugunuz da olmadigi icin size tuhaf geliyor bikac yila akli basina gelir .. Siz sabırlı olun esinizle guzel bir dille konusun ve eviniz icin belli kurallar koyun ve herkesin bu kurallara uymasini isteyin iste muzik dinlemek ve film izlerken. Kulaklik kullanmak is hobi ders vb herkesin kendi odasini kullanmasi ortak alana mudahale etmemesi gibi

Tosun Pasa

Küpü al dedin aldım, içine su koy demedin ki
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
4 Eylül 2018
12.662
40.230
B
Bizde yasadik ergenligimizi tamam annemiz yanimizdaydi Allah a sukur ama cokta iyi gecmedi yani ne dememi bekliyorsunuz psikolaga gitmeli demis bir arkadas bende onayladigimi belirttim
Para verme konusundaki yaklaşımınızi beğenmedim. Babası da vermesin siz de vermeyin zaten dışarı da çıkamaz ne ihtiyacı varmış demeniz hoş değil.

Tns0

Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2018
3.921
10.750
Eşime göre kızının psikolojik bir sıkıntısı yok. Ama bence var. Şuan ki gençler böyle diye düşünüp anlayışla karşılamaya çalışıyorum ama yok bu başka bir şey
Her yerde resim yapmak bambaska birsey sorumluluk almali esinizle konusun dayanamiyorum ben secim yap demiyorum sadece kizinla konus biraz sorumluluk alsin odasini temizlesin ve sadece odasinda hobileriyle ugrassin de
Eger konusmayacaksan psikologa goturelim yoksa ben bir sure ailemin yanina gitmek istiyorum de o zaman ilk iki siktan birisini yapar eger sizi seviyorsa gitmenizi istemez

azra_54

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2018
1.126
1.617
38
Canım işin zor Allah kolaylık versin.ve sabırlı olun.anladigim kadarıyla ergenlik döneminde siz yapıcı yaklaşın ortak aktivite yapmaya çalışın hadi birlikte bir kek yapalım diyin,ya da canım senin odandan başlayalim evimizi toplayalim babamız gelecek evimiz temiz olsun güler yüzle tatlı tatlı söyleyin her gün pek çaktırmadan küçük sorumluluklar verin.hadi birlikte yürüyüş yapalım diyin, bı kahve içelim vs ve ne dinliyosun kulaklığını alın dinleyin at bu ne ses can bu sağlıklı değil kulak zarin için gibi gibi.annesi yok bitek babası var 😔yaklaşık 3 yıl eşimin yeğeni bende kaldi ve erkekti.yri geldi birlikte cam sildik yeri geldi müzik dinledik yemek çay hep beraber yaptık densizleri coktu elbette.ama hep konuşarak çözmeye çalıştım.sorumluluk verdim b.makinasi boşaltmak ve çay koymak onun işiydi mesela.esinizde zor durumda kalmasın üzüldüm inan.tektar belirtme ihtiyacı duydum işiniz zor Allah yardımcınız olsun. Ama çözümsüz değil.
Teşekkür ederim. Ama diyorum ya hepsini denedim. Yok olmuyor. 17 yaşında ama makarna köfte ve tavuk dışında bir şey yemiyor. Çocuk gibi , ne yapsam ona öööğğ buna öööğğ. Eşim kızına birşey demediği için her sorunda benimle tartışıyor. Sekiz aylık evlilikte bütün kırgınlıklarımız kızı yüzünden oldu

Tns0

Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2018
3.921
10.750
Para verme konusundaki yaklaşımınızi beğenmedim. Babası da vermesin siz de vermeyin zaten dışarı da çıkamaz ne ihtiyacı varmış demeniz hoş değil.
Yaptiklerinin onune nasil gececekler peki hos birsey mi her yerin boya olmasi
Esi psikolaga bile goturmuyormus durumlari oldugu halde bence kirmizi odaya cikmali

azra_54

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2018
1.126
1.617
38
Sizde bankamatik olmayin tek kurus cikmasin veriyorsa da babasi versin muhattap olmayin hatta babasi bile vermemeli bu durumda zaten disari cikmasi da yasak belli saatler haric ee ihtiyaci da azalir bu durumda
Para konusunda eşimde bende isteklerini ön planda tutuyoruz. Ekonomik olarak sıkışıkta olsak bir şey isterse yapmaya çalışıyoruz.

Began

Guru
Pro Üye
2 Mart 2012
21.380
48.403
Teşekkür ederim. Ama diyorum ya hepsini denedim. Yok olmuyor. 17 yaşında ama makarna köfte ve tavuk dışında bir şey yemiyor. Çocuk gibi , ne yapsam ona öööğğ buna öööğğ. Eşim kızına birşey demediği için her sorunda benimle tartışıyor. Sekiz aylık evlilikte bütün kırgınlıklarımız kızı yüzünden oldu
Madem eşiniz karışmıyor. Siz ipleri elinize alın. İki yetişkin bir ergenin elinde oyuncak olmuşsunuz.
Kızın davranışları tipik ergen davranışları aslında.
Baba kızına kıyamadığı için, siz üvey anne damgası yememek için meydanı boş bırakmışsınız, kız da at koşturuyor. Aile içi kurallar belirleyin ve görünür yerlere asın. Uyulmazsa bazı cezalar ya da yasaklar getirin. Ör: 10 tl para cezası ya da 1 saat internet yasağı gibi.
Korkmayın, anne olmasanız da ablalık yapın.

azra_54

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2018
1.126
1.617
38
iş babada biter bence. bizde üveylik yoktu ama öyle bir baba vardı ki mum gibiydik.hepimizde okuduk meslek sahibi olduk .milletin çocuğu ne şanslı ne kıymetli size de geçmiş olsun bu iş böyle gider.
Ben de bundan korkuyorum işte. Bütün hayatımı bu kızla bu şekilde geçiremem. O yüzden kafam da şimdiden planlar kurup duruyorum

nomunomuchua

Susaysan sus, susmaysan afkur!
Pro Üye
3 Eylül 2012
20.331
49.866
Dikkat çekme çabaları gibi geldi.
Belki psikolojik olarak desteğe ihtiyacı vardır.
Babası bir görüşme ayarlasa iyi olur.

miyavlayanaslan

Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2019
285
567
Bir arkadaşımın babası da 2.ye evlenmişti annesi vefat eden. Arkadaşımla kadın uyuşamayınca adam ben çocuğumu düşünmek zorundayım deyip ayrıldı kadından 1 sene sonra.
Annenin eksikliği insanın hayatında en çok hissedilen şey ve çoğu ergende bu, duyguları saklamak için bir çeşit umursamazlık asilik maskesi takmaya dönüşüyor. Bir alan savaşına girmek yerine vakit geçirmeyi denediniz mi? Hobilerini öğrenmeyi hobilerinizden bahsetmeyi, gelecekle ilgili dostane sekilde yaklasmayı falan Yani onu tanımaya calıstınız mı Ayrıca evlenirken kızı sonucta vardı ve en kötü ihtimali düsünmeliydiniz...
Tavırları bana ergenlerin yarısınınkiyle aynı geldi 18 yaşındaki erkek kardeşimi tarif ediyorsunuz sandım O da aşırı dağınıktır, yüksek sesle müzik dinler, kurulduğu odayı mahveder ve uyarınca da trip atar Kendi çocuğunuz olmadığı için batıyor olabilir ama bana abartıyorsunuz ya da evliliğe alışamamışsınız gibi geliyor...

Tosun Pasa

Küpü al dedin aldım, içine su koy demedin ki
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
4 Eylül 2018
12.662
40.230
Yaptiklerinin onune nasil gececekler peki hos birsey mi her yerin boya olmasi
Esi psikolaga bile goturmuyormus durumlari oldugu halde bence kirmizi odaya cikmali
psikolojik destek alınması en doğru olanı. En iyi o yönlendirir. Şimdi olur olmadık cezalar işi daha da yokuşa sokabilir.

azra_54

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2018
1.126
1.617
38
Madem eşiniz karışmıyor. Siz ipleri elinize alın. İki yetişkin bir ergenin elinde oyuncak olmuşsunuz.
Kızın davranışları tipik ergen davranışları aslında.
Baba kızına kıyamadığı için, siz üvey anne damgası yememek için meydanı boş bırakmışsınız, kız da at koşturuyor. Aile içi kurallar belirleyin ve görünür yerlere asın. Uyulmazsa bazı cezalar ya da yasaklar getirin. Ör: 10 tl para cezası ya da 1 saat internet yasağı gibi.
Korkmayın, anne olmasanız da ablalık yapın.
Keşke bunları yapabilsem ama şöyle örnek vereyim. Dün akşam bir tartişma yaşandı babası da vardı ve yemeği bırakıp çatalı bıçağı atıp odasına gitti ve bangır bangır müzik dinledi. Babası uyardı bu sefer müziği kapattı kendi söylemeye başladı. O kadar inat ve aksi bir kız