Bozulmakta hakli mi?

Kiz ablasina sikayet edip yarim saat sonra cocukla sarmas dolas hikaye atiyor?
Bence hic karismayin. Kiz kirilmakta hakli gibi duruyor ama cok umursamamis olacak ki beraberler su an. Ya da cocuga yansitmayip sizin uyarmanizi bekliyor.

Karisi degil nisanlisi degil, cocuk neden 50.000 odesin ki ben de kardesimin odemesini istemem git anneme babama yardim et derim.

He bastan davet etmesi israr etmesi de sacma.

Siz uzak durun bence bu konudan. Kiz bir sey derse de kendiniz halledin diyin.
Ben de aynı şeyi düşünüyorum tamam çocuk yanlış davranmış olabilir ama en başta zaten çocuk benim 50 bin küsür tatilimi neden ödesin ya ? Bunun için beğenmedim emojileri yiyorum hunharca 😂

Dışarda hesap ödemeye gelse çocuğun parasını yiyorsun diyecek olanlar, şimdi çocuk ödemeli diyor , tamam ama burada 50 bin küsür paradan bahsediyoruz insanlar ayrılınca hesap kitap yapıp tekrar hediyelerini istiyor neden kendimi bu duruma düşüreyim , param yoksa gitmem az bir meblağ değil şu zamanda , ayrıca kız da ödesin istemiş ki bütçem uygun değil bile diyememiş , e hani evlenecek kadar yakınlar çocuk ödeyecek diyenler madem yakınlar kız da bütçem yok diyebilseydi

Ha bir de evlenecekler ciddiler diyorlar da düğün günü bile ayrılanlar var, ortada ciddiliğe dair bir adım bile yok , buna dayanarak kimsenin yüklü bir miktar tatili ödetilmesi istenmez de beklenilmez de ,

Aynı durumda erkek olsaydı kız arkadaşı tatilini ödemeseydi bu cümleler kurulur muydu ,kesin paranı yer falan diye kızı uyarırdık burada hepimiz , davet etti diye tüm parayı ödemesi çok saçma değil mi , durumu el vermez yarısını karşılar yeme içme karşılar ama tüm yükü neden erkek ödesin ?

Ben de aynı şeyi düşünüyorum tamam çocuk yanlış davranmış olabilir ama en başta zaten çocuk benim 50 bin küsür tatilimi neden ödesin ya ? Bunun için beğenmedim emojileri yiyorum hunharca 😂

Dışarda hesap ödemeye gelse çocuğun parasını yiyorsun diyecek olanlar, şimdi çocuk ödemeli diyor , tamam ama burada 50 bin küsür paradan bahsediyoruz insanlar ayrılınca hesap kitap yapıp tekrar hediyelerini istiyor neden kendimi bu duruma düşüreyim , param yoksa gitmem az bir meblağ değil şu zamanda , ayrıca kız da ödesin istemiş ki bütçem uygun değil bile diyememiş , e hani evlenecek kadar yakınlar çocuk ödeyecek diyenler madem yakınlar kız da bütçem yok diyebilseydi

Ha bir de evlenecekler ciddiler diyorlar da düğün günü bile ayrılanlar var, ortada ciddiliğe dair bir adım bile yok , buna dayanarak kimsenin yüklü bir miktar tatili ödetilmesi istenmez de beklenilmez de ,

Aynı durumda erkek olsaydı kız arkadaşı tatilini ödemeseydi bu cümleler kurulur muydu ,kesin paranı yer falan diye kızı uyarırdık burada hepimiz , davet etti diye tüm parayı ödemesi çok saçma değil mi , durumu el vermez yarısını karşılar yeme içme karşılar ama tüm yükü neden erkek ödesin ?

Aynisini bir kadin bir erkege yapsa cok farkli yorumlar gelirdi evet.
50 bin sanki az bir paraymis gibi odesiin diyorlar.
Bana kizin davranislari da iki yuzlu geldi.
Hem ablasina bik bik anlatip hem de cocukla sarmas dolas.
Gururun incindiyse bir daha donup yuzune bakma, cocugu boyle kabul ediyorsan da ablasina telefon acip kirildim deme.

Ondan öyle bir vibe aldım zaten baya bozulmuştu benden sanırım fikir istedi yani çocuğa haksızlık mı.ediyorum tarzinda. Ama paran yoksa ben alayım demiş sonucta
Kızı davet ettiği için ‘evet param yok sen karşılarsan sevinirim’ mahcubiyetini de yaşatmayacak kardeşiniz. Kaldı ki kız zaten aç gözlü bir kız değil belli ki . Utanması olan biris

Ben de konuyu açmadan önce böyle düşünüyordum işte. Kız neden hiç tamam olur ama benim butcem yok biliyorsun dememiş diye. Hani nezaketn bile olsa neden dememiş dedim. Direkt olur demiş diye konu başlık yazısına garip geldi demiştim. Ailesinin durumu fena değil kızın ben yardım ediyorlar sanıyordum ama tek başına geciniyormus. Aile evinden ayrıldığı için babası yardım etmiyor sanırım özelini bilmiyorum. Ama davet eden de kardeşim sonuçta. Madem öyle kardeşim de davet ederken bu soruyu sormaliydi. Ertesi gün değil. Bilmiyorum işte biraz da sanırım sosyal roller kadın erkek farkı.

Aynisini bir kadin bir erkege yapsa cok farkli yorumlar gelirdi evet.
50 bin sanki az bir paraymis gibi odesiin diyorlar.
Bana kizin davranislari da iki yuzlu geldi.
Hem ablasina bik bik anlatip hem de cocukla sarmas dolas.
Gururun incindiyse bir daha donup yuzune bakma, cocugu boyle kabul ediyorsan da ablasina telefon acip kirildim deme.
Biri beni istediği her yere davet edebilir aklının hayalinin ereceği her yere fakat benim bütçem bunu karşılamayacaksa karşılayamam derim bunu dememek resmen sen öde demek zaten , insan çok lüks bir yere yemeğe bile davet edilse cebinde parası yoksa bir çekinir bir temkinli olur , kaldı ki bu tatilde sadece tur parası 50 bin , ekstra da olur illa yeme içme vs vs yani tamamıyla erkek ödesin diye gitmiş hemen pasaport çıkarmış bana da çok samimiyetsiz geldi , madem ablasını arayacak kadar kırıldın niye kırgınlığını sevgiline belli etmedin , herkes diyor evlenecekler çok yakınlar erkek öder , valla hiç de yakın durmuyorlar buradan ,kız çocuğa bütçem yok kırıldım bile diyemeyip ablayı arıyor ne saçma

Ben de konuyu açmadan önce böyle düşünüyordum işte. Kız neden hiç tamam olur ama benim butcem yok biliyorsun dememiş diye. Hani nezaketn bile olsa neden dememiş dedim. Direkt olur demiş diye konu başlık yazısına garip geldi demiştim. Ailesinin durumu fena değil kızın ben yardım ediyorlar sanıyordum ama tek başına geciniyormus. Aile evinden ayrıldığı için babası yardım etmiyor sanırım özelini bilmiyorum. Ama davet eden de kardeşim sonuçta. Madem öyle kardeşim de davet ederken bu soruyu sormaliydi. Ertesi gün değil. Bilmiyorum işte biraz da sanırım sosyal roller kadın erkek farkı.
Ya ister tek başına geçinsin ister ailesiyle o problem değil de bütçen o kadarına elvermiyorsa “yurt içi tatile gidelim mi ben uygun değilim şimdi yurt dışına “dese belki kardeşiniz ben hallederim diyecek en başta mevzu çözülecek , belki birlikte daha uygun bütçeli tatil yapacaklar .. ha ben o kadar meblağ bir tatil ödetmem kız gider o ayrı bir durum ama kızın buradaki pasifliği işleri bu noktaya sürüklemiş kardeşiniz de parası var diye şımarıklık yapmış ,normalde de öyle patavatsızca konuştuğunu söylüyorsunuz zaten ama bir “ ödeyemem “ kelimesi her şeyi çözecekti , sizi arayıp bunu dile getirmesi de çok saçma sevgilisiyle bu mevzuyu konuşacak yakınlığı yoksa tatile gitmek için koşa koşa da pasaport çıkarmasın bir zahmet

Ne işi var nisanlanacak adamın tek başına Tayland'da? Kız iyi bir şey dememis. Sizi de tebrik ederim. Objektif olarak anlatıp fikirlere açık olduğunuz için. Alışık olmadığımız görümce türu

Boyle ufak tefek anlasmazliklar olur da,
Iste evlilige hazir olmadiklarinin gostergesi.
Simdi bu adamla evlilik yoluna girilur mi, guvenilir mi. Akli basinda olan kadin guvenmez.
Ikisi icin de daha erken gibi gorunuyor bu ciddi meseleler icin.

Onlar pincik poncik sevgili takilsinlar bencek.

Size gelirsek, bosverin ya, hic umurunuz olmasin. Kardesinizin daha cok ekmek yemesi lazim buyumesi icin, ama sizin sorumlulugunuz degil.

yani neresinden tutsam elimde kalıyor
ikisi de çok toy, çocuk daha
karşımızdaki insan ne kadar patavatsız ve düşüncesiz olursa olsun
biz kendimizden sorumluyuz
maldiv tatilinin ucuz olmadığı zaten belli
kardeşin ilk davet ettiği an bu kızın
tatil masrafı konusunu sorması gerekirdi
bunu soramıyorsa aralarında o yakınlık yok demektir
ya sorarsın ya da kafadan reddedersin yani, maalesef benim buna ayıracak bütçem yok diyerek
kızın gurur murur yaptığı için söylemediğini düşünmüyorum
aksine, gururlu insan otomatik olarak karşıdaki erkek ödeyecek diye düşünüp hareket etmez
karşısındaki kişi, kocası değil henüz
bütçeleri ortak değil, benim param senin de parandır mantığı yok doğal olarak
5-10 binlik bişey olsa ve adam ben ödeyeceğim diye tuttursa anca o zaman kabul edilebilir
50 bin 100 bin gibi rakamların söz konusu olduğu bir tatilde ne münasebet yani adam benim masrafımı karşılasın
sabancı veya koç değilse tabii :KK70:

kardeşine gelince
valla kırıcı konuşmak istemiyorum ama çocuk yani, büyümemiş
evlenip yuva kuramaz bence henüz
madem hayatında ciddi düşündüğün bi kadın var, neden tek başına tatil planı yaparsın
neden kızın maddi durumunu bildiğin halde maldiv tatiline gel diye ısrar edip
sonrasında paran var mı diye sorarsın
ya hiç davet etme ya da davet ediyorsan kızın masrafını da karşıla
yok bu çok masraf diyorsan ama kızla tatile gitmeyi çok istiyorsan
yurt içinde daha mütevazi bi tatil ayarla

kızın zaten seni arayıp şikayet etmesi ve yarım saat sonra çocukla güle oynaya takılması
diyorum yani çocuk bunlar
ikisi de çocuk

ayrıca bir ek yapayım, maldivler bu mevsimde doğru bi tercih olmayabilir
ege ve akdeniz kıyıları eylül'de de hala güzel :)

Kızlar iyi geceler,
Bir erkek kardeşim var bir kızla bir senedir beraber. Bikac aydır aileler ile tanıstilar. Kardeşim ciddi düşünüyor onun annesi ile tanıştı. Kız da bizimle tanıştı. Aileler bir süre sonra tanisacak, birkaç aya nisan daha sonra seneye nikah istiyorlar. Kardeşim satın alma uzmanı. Kız ile tanıştığında yeni işten ayrılmıştı issizdi. Kız anaokulu öğretmeni özel bir kurumda. Daha sonra Kardeşim bir sirket acti ve basarili oldu. Amerikaya malzeme satiyor ve aylik kazanci 70 binin ustunde su an. Allah yürü ya kulum dedi biraz da sans. Kira vermiyor zaten ailemle yaşıyor ama ailem parasina dokunmuyor . Kiz ise ozel kurumda asgari ucret civari calisiyor. Ev arkadasi var uc tane uc odali bir evde salonu da oda yaptilar o sekilde yasiyor. Bunları maddi durumları bilin diye yazdım. Kardeşim gecen ekimde açtı şirketini ve tatil yapmadığı için maldivler tarzı diyelim bir yere tatile gitmek istiyor. Daha önce sıkıntılı maaslar aldığı için heves etmiş ve bir hafta kadar gitmeye niyetlendi. Kıza bunu dediği zaman da kız git tabi demiş. Tek başına gitmeyi düşünüyordu.

Neyse aradan biraz zaman geçince tatil konusunu kıza açıp geçen gün kıza sen de gelmek ister misin demiş. Kız nasıl olur nasıl geleyim falan derken izin alırsan gel demiş. Bu arada para konusu hiç geçmiyor. Bunlar birkaç gün içinde olup bitiyor. Kız hiç param yok dememiş. Kardeşim de zaten ısrar etmiş baya yarım ağız değil yani. Neyse en son kız işyerinden izin alıyor kardeşim de iki haftaya gidecek. Kız pasaport çıkaracak. Bu arada bu akşam aralarında şöyle bir konuşma geçiyor. İşte pasaportu yarın halledebilecek misin vs derken kardeşim kıza diyor ki bu arada paran var mı? Kız neden sordun diyor. Kardeşim de tatil için sordum diyor. Turla gidiyor bu arada fiyatı bilmiyorum ama elli bin üstü. Kız da susuyor bisi demiyor. Kardeşim de eğer paran yoksa turu bej odeyebilrim o yüzden sordum diyor. Sonra kapatıyorlar. Kızla samimi oldum ben en başından beri severim. Zaten kuzeni yakin arkadaşım. Arayıp abla böyle böyle dedi durumu anlattı.. ben gidemem tatile dedi. Çocuk odemezsen ben öderim demiş , o laftan sonra gidemem ben diyor..nasıl tamam sen al diyeyim beş bin liralık yer değil ki bunu dusunemesin hem davet etti hem üstüne bunu dedi bozuldum dedi. Bana kalırsa meblag büyük neden ödesin ki kızın tutarını? Diğer yandan kızın durumu belli kız da bunu bildiğini düşünerek sordugunu düsündü. Şimdi daha kötüsü baya gerilecek ortam. Daha önce buna benzer bir durumla karsilasmistim yıllar önce. Meblag daha küçüktü ama ben sorun etmemiştim bunu. Sizce kız haklı mı? Bir tek bana mı garip geliyor bu beklentisi ? Ben yanlı mı düşünüyorum kardeşim olduğu için?
O kız benim kardeşim veya yakınım olsaydı o adamdan ayrılması için konuşurdum etkilemeye çalışırdım.Resmen kızı küçümsemiş.Ya davet etmeyecekti.Madem davet etti para konusunu açmayacaktı.Bugün böyleyse yarını düşünemiyorum.

6.sayfaya kadar okudum. Kardesinizin duygusal zekasi gelismemis(hakaret amaciyla soylemiyorum, EQ olarak gecer). Empati kuramiyor, sebep-sonuc iliskisini algilayamiyor. Kızda pasif ve ozguvensiz bir tip. Ikisi evlenirse ciddi sorun yasarlar. Bence kardeşinizle empati kuramadigi konusunu konusun. Kizind psikolojik destege ihtiyaci var ama nasil ikna edilir bilemedim.
Normal bir insan durumu ortadayken davet edildiği yerde para istenince hele ki evlenecegi adam bunu yaptığında lafı gedigine koyar, arkasini döner gider.

Birinin durumu çok olmayan birine tatil için ısrar etmesi saçma, diğerinin durumu olmadan tatili kabul etmesi saçma diyecektim amaaa kardeşiniz çok ısrar ettiği için kıza haksız diyemiyorum. Kardeşiniz ısrar ettikçe kız da herhalde kendi ödeyecek niye bu kadar ısrar etsin deyip kabul etmiş olabilir. Sonuçta ilişkileri ciddiymiş kardeşiniz karşılayabilir. Yalnız açık konuşmak gerekirse kusura bakmayın ama kardeşinizin ısrar edip edip kıza paran var mı diye sorması büyük hanzoluk. Her konuda böyle kabalıkları varsa inşallah kızcağızın gözü erken açılır da kurtulur evlenmeden.

Kızı o davet etmiş, üstüne ısrar etmiş. Kızın maddi durumunu biliyordu bunu yaparken, kızın öyle şak diye 50bin lira çıkarak durumu yok, kardeşinizin ödemesi lazım madem dave ediyor. Kız haklı..

Her şeyden öte Maldivler kaçıyor muymuş? Bi iki para gördü diye hemen koşa koşa gitmesi mi gerekiyor kardeşinizin. Ben kızın yerinde olsam zaten ilk buna bozulurum. Ciddi düşünüyorsa kardeşiniz yatırımını ona göre yapıp Maldivlere de balayına gideblirdi zaten. Bir de kızın durumunu bildiği halde heveslendirip üzerine para muhabbetine girerek ezmiş resmen. Kardeşiniz diye çok büyük kıyak geçiyorsunuz.

Adam olsa evlendikten sonra balayına gider Maldivlere.. kızı çağırdığına pişman olmuş.. kızdan beklentisi var gelirsen cinsellik demeye getiriyor mecbur ediyor.Kizin da ne işi var tatilde aynı çukurda debeleniyorsunuz içten içe sizde kızda suç buluyorsunuz

Valla ben bir kadının kocası dışında hiç bir erkekten sevgilisi bile olsa bu kadar maliyetli bir konuda beklentiye girmesini, adam ödemek istese bile kabul etmesini doğru bulmuyorum. Hayatta herşey biz insanlar için. Orada kavga ettiler diyelim çekip gidip kendine uçak bileti alacak para bile bir aylık maaşına yakın olan birinin bir erkekten seni madivlere götüreyim teklifine balıklama atlaması yanlış olan Tamam erkek öküz ama kızda fazla uyanık kimse kusura bakmasın. Hele hele şu durumda görümce adayını arayıp, hala adama tatili ödeme planlarına girmesi ayrı varoşluk. Madem adamın ayılık ettiğini yanlış yaptığını düşünüyor, adam o lafı ettiğinde hesabını sorup ayrılsaymış.adamın ablasını aramak ne demek. öyle alttan Bizans oyunlarına gerek yok.

Kızlar iyi geceler,
Bir erkek kardeşim var bir kızla bir senedir beraber. Bikac aydır aileler ile tanıstilar. Kardeşim ciddi düşünüyor onun annesi ile tanıştı. Kız da bizimle tanıştı. Aileler bir süre sonra tanisacak, birkaç aya nisan daha sonra seneye nikah istiyorlar. Kardeşim satın alma uzmanı. Kız ile tanıştığında yeni işten ayrılmıştı issizdi. Kız anaokulu öğretmeni özel bir kurumda. Daha sonra Kardeşim bir sirket acti ve basarili oldu. Amerikaya malzeme satiyor ve aylik kazanci 70 binin ustunde su an. Allah yürü ya kulum dedi biraz da sans. Kira vermiyor zaten ailemle yaşıyor ama ailem parasina dokunmuyor . Kiz ise ozel kurumda asgari ucret civari calisiyor. Ev arkadasi var uc tane uc odali bir evde salonu da oda yaptilar o sekilde yasiyor. Bunları maddi durumları bilin diye yazdım. Kardeşim gecen ekimde açtı şirketini ve tatil yapmadığı için maldivler tarzı diyelim bir yere tatile gitmek istiyor. Daha önce sıkıntılı maaslar aldığı için heves etmiş ve bir hafta kadar gitmeye niyetlendi. Kıza bunu dediği zaman da kız git tabi demiş. Tek başına gitmeyi düşünüyordu.

Neyse aradan biraz zaman geçince tatil konusunu kıza açıp geçen gün kıza sen de gelmek ister misin demiş. Kız nasıl olur nasıl geleyim falan derken izin alırsan gel demiş. Bu arada para konusu hiç geçmiyor. Bunlar birkaç gün içinde olup bitiyor. Kız hiç param yok dememiş. Kardeşim de zaten ısrar etmiş baya yarım ağız değil yani. Neyse en son kız işyerinden izin alıyor kardeşim de iki haftaya gidecek. Kız pasaport çıkaracak. Bu arada bu akşam aralarında şöyle bir konuşma geçiyor. İşte pasaportu yarın halledebilecek misin vs derken kardeşim kıza diyor ki bu arada paran var mı? Kız neden sordun diyor. Kardeşim de tatil için sordum diyor. Turla gidiyor bu arada fiyatı bilmiyorum ama elli bin üstü. Kız da susuyor bisi demiyor. Kardeşim de eğer paran yoksa turu bej odeyebilrim o yüzden sordum diyor. Sonra kapatıyorlar. Kızla samimi oldum ben en başından beri severim. Zaten kuzeni yakin arkadaşım. Arayıp abla böyle böyle dedi durumu anlattı.. ben gidemem tatile dedi. Çocuk odemezsen ben öderim demiş , o laftan sonra gidemem ben diyor..nasıl tamam sen al diyeyim beş bin liralık yer değil ki bunu dusunemesin hem davet etti hem üstüne bunu dedi bozuldum dedi. Bana kalırsa meblag büyük neden ödesin ki kızın tutarını? Diğer yandan kızın durumu belli kız da bunu bildiğini düşünerek sordugunu düsündü. Şimdi daha kötüsü baya gerilecek ortam. Daha önce buna benzer bir durumla karsilasmistim yıllar önce. Meblag daha küçüktü ama ben sorun etmemiştim bunu. Sizce kız haklı mı? Bir tek bana mı garip geliyor bu beklentisi ? Ben yanlı mı düşünüyorum kardeşim olduğu için?
Kız haklı . Evlenmeyi planladığı adam davet ediyor . Herhangi bir arkadaşı değil. Ve kızın durumu bariz belli diyorsunuz, hemde büyük bütçeli tatili ödeyebileceginden fazla bir tatili ödemesi hakkında konuşmaya gerek duymuyorsunuz son ana kadar da konuşulmuyor kız da haklı olarak karşı tarafın karşılayacagi bir tatil diye düşünmesi normal .

Sen haklısın bacım. Burada bir kadın yurt dışına gidiyorum erkek arkadaşıma da gel dedim ama masrafları bana ödetmek istiyor diye konu açsa gelecek cevapları görürdük. Biz kadınlar eşitlik için mücadele ediyorsak kendi hayat sorumluluğumuzu da almamız gerekir. Tamam çocuk kabalık etmiş üst perdeden konuşmuş ama kızda kendini bir tatil için çok küçük duruma düşürmüş. Hala da adamın ablasını falan araya sokarak tatile gitme peşinde. Biraz gururlu olan o adamdan ayrılırdı. Kız ise hala adamla devam ediyor güle oynaya story atıyormuş. Bence o kız da adamın parası için devam ediyor. Daha önce de konu sahibinin kardeşine kendi bekar evine eşya aldırmış. Bir kadının sevgilisinden bu kadar maddi beklentiye girmesini hoş bulmuyorum. Oğlan ne kadar öküzce hareket ediyorsa kız da yüzsüz ve gurursuz davranıyor.

X