Bozulmakta hakli mi?

Nişan düğün planı yaptığım biri varken ve hayatımı birleştireceksem neden tek plan yapayım ki? Bence kardeşiniz esas evliliğe hazır değil.

Bir insan iş hayatındaysa az çok ekonomiden, kimin ne kadar gücü olduğundan haberdardır diye düşünüyorum. En baştan teklif ederken iki kişilik ödeme yapacağını kabullenmeliydi. Şimdi tatile götürmek yük geliyorsa eşi olduğunda, çocuğu olduğunda ev geçindirmek onlara ihtiyaç duyduğu parayı vermek yük gelmeyecek mi?

Kardeşiniz evlenmek istiyor ama bence henüz evliliğin ne olduğunun farkında değil ve o olgunlukta değil. Yani evlilikte erkek olmanın da kadın olmanın da farklı zorlukları var. Bu kız belki çalışmayacak belki de çalışacak ama sonuçta eşimin durumu iyiyse benim de standartlarım yükselmez mi? Kızın durumuna göre mi ayarlanacak harcamalar yoksa kardeşinizin mi? Hadi tatil olayını geçtim, ki bence yanlış yapmış, evliliğin devamı nasıl olacak? Bence kardeşinizle konuşun eğer hazır değilse hiç kimsenin hayatını karartmasın. Hazır olunca evlensin.

Siz deseydiniz keşke kardeşime söyle bence diye kıza. Hani sizinle alakası yok, velisi değilsiniz kocaman adamın. Ama kardeşiniz de öyle yetişkin olgun adam profili çizmiyor.
Çok saçma hareketleri var, cenazede dediği laf mesela. Niye böyle anlamadım.
Ya evet o laf mesela yani nasıl sindirilir kız çok anlayışlı biri sanırım. Üç yaşında gibi resmen . Eğlensin gülsün makara yapsin kafası bu. 26 yaşında kocaman adam

Nişan düğün planı yaptığım biri varken ve hayatımı birleştireceksem neden tek plan yapayım ki? Bence kardeşiniz esas evliliğe hazır değil.

Bir insan iş hayatındaysa az çok ekonomiden, kimin ne kadar gücü olduğundan haberdardır diye düşünüyorum. En baştan teklif ederken iki kişilik ödeme yapacağını kabullenmeliydi. Şimdi tatile götürmek yük geliyorsa eşi olduğunda, çocuğu olduğunda ev geçindirmek onlara ihtiyaç duyduğu parayı vermek yük gelmeyecek mi?

Kardeşiniz evlenmek istiyor ama bence henüz evliliğin ne olduğunun farkında değil ve o olgunlukta değil. Yani evlilikte erkek olmanın da kadın olmanın da farklı zorlukları var. Bu kız belki çalışmayacak belki de çalışacak ama sonuçta eşimin durumu iyiyse benim de standartlarım yükselmez mi? Kızın durumuna göre mi ayarlanacak harcamalar yoksa kardeşinizin mi? Hadi tatil olayını geçtim, ki bence yanlış yapmış, evliliğin devamı nasıl olacak? Bence kardeşinizle konuşun eğer hazır değilse hiç kimsenin hayatını karartmasın. Hazır olunca evlensin.
Bakın bir de bu var , konusu geçince bir yerde bundan 15 yıl önce karım çalışmasa da olur dedim ama fiyatlar belli dedi bir kere. Bunu derken kız da vardı. Kıza açık açık maaşı sordu mu bilmiyorum gerçi ama ben erkeğim ekmeğimi taştan çıkarırım kafası yok. Kalp hastası idi 18 yaşına kadar hep çocuk gibi davrandılar şimdi herkes kızıyor ama adamın karakteri oturdu artık. Bu arada öyle ters bir adam değil hata yapıp şakaya vurup ısrar edersen özür dileyen tiplerden yumuşak huylu. Ama bencil ve olgunlasmamis

70 bin de bu devirde para değil ki aslında kiralar olmuş 20 bin. Yani bu parayı buldum havaları da garip aslında düşününce. Evet 2 aya nisan dusunuyorlardi üstelik bizimki ısrar ediyordu Yani kız pesinden kosmuyor

70bin uzeri dediniz evet dünyanın parası degil ama eskisinden daha iyi bir gelire ulaşmiştir. Bu insan coluk cocuk sahibi degil, kira da ödemiyor, aile evinde yasiyor ve ailenizin ondan para almadığını söylediniz. Kizi da ilk defa biyere goturecek bu durumda 50bin icin yaptığı şey cimrilik oluyor, sindirememişlik oluyor. Bari baştan hiç davet etmeseydi, gel diyip kız pasaport yaparken paran var mi diye sorulmaz.

Bakın bir de bu var , konusu geçince bir yerde bundan 15 yıl önce karım çalışmasa da olur dedim ama fiyatlar belli dedi bir kere. Bunu derken kız da vardı. Kıza açık açık maaşı sordu mu bilmiyorum gerçi ama ben erkeğim ekmeğimi taştan çıkarırım kafası yok. Kalp hastası idi 18 yaşına kadar hep çocuk gibi davrandılar şimdi herkes kızıyor ama adamın karakteri oturdu artık. Bu arada öyle ters bir adam değil hata yapıp şakaya vurup ısrar edersen özür dileyen tiplerden yumuşak huylu. Ama bencil ve olgunlasmamis
Artık herkesin çalışması gerekiyor bu bir gerçek tabi ama bence kardeşiniz evliliği evcilik sanıyor. Ya da atılması gereken bir adım gibi. Hayatta geri kalmamak adına bir sıralama yapmış ve evliliğe tik atması gerekiyor sanki ama bu yaptığı doğru değil.

Erkeğin de kadının da ekmeğini taştan çıkarması lazım ama erkeğin daha çok. Çünkü çocuk olunca kadının eli kolu bağlı kalıyor mecburen. Kız da belli ki nahif biri, bir sene evde dursa ne kuaföre para isteyebilir ne de başka bir ihtiyacına kardeşiniz de talep etmedikçe vermezse al sana tükenmiş bir kadın mutsuz bir evlilik. Evlensin ama bu konuları düşünmesine ön ayak olun.

Kardeşinize evliliğin onun için ne anlama geldiğini, hamilelik ve çocuk hakkında ne düşündüğünü, karısı çalışmazsa nasıl bir tutumu olacağını filan sorun bence. Kızın sorması lazım ama tabi onu tanımıyoruz mecbur siz yapacaksınız. Aileniz filan babanız özellikle eş, baba olmanın neleri kapsadığını anlatsın bence. Param var hadi evleneyim diyerek olmaz bu işler

İşte onu da özellikle o yüzden belirttim kızla çıkmaya başladığında issizdi diye. Yani kız bence paraci biri değil. Çünkü farklı yorumlar gelebilirdi en baştan kız parası için mi beraber vs
Kardesiniz İşsiz olduğu dönemde kizdan maddi yardım almış olma ihtimali var mi?
Kızın kabul etmesi de bu yüzden mi acaba?
Hani zamanında destek çıktım, şimdi durumu iyi, masraflari o karsilasin beklentisine girmiş olabilir

70 bin de bu devirde para değil ki aslında kiralar olmuş 20 bin. Yani bu parayı buldum havaları da garip aslında düşününce. Evet 2 aya nisan dusunuyorlardi üstelik bizimki ısrar ediyordu Yani kız pesinden kosmuyor
Ailesi ile yaşadığı için 70 bin çok geliyordur. Ev geçindirmiyor neticede

Hani zamanında destek çıktım, şimdi durumu iyi, masraflari o karsilasin beklentisine girmiş olabilir
Evet kardeşim işsiz iken kredi çekip kızın ev eşyalarını almıştı. Ne kadar çekti bilmiyorum oda takımı ve beyaz eşya alındı diye biliyorum. Onu da kardeşim ya da kız söylemedi kuzeni laf arasında demişti. Tv buzdolabini almis odasini almis diye. Ben de sormadim kendi aralarinda zaten. Cocuk bi yardimda bulunmadi aileme belki ama 18 yasindan beri para da almadi . O yuzden hesabina karismadim .Nasıl ödedi napti kardeşim bilmiyorum zaten çok kısa süre işsiz kaldı hemen bir iki ay içinde şirketi açtı. Zaten açmak için ayrılmıştı.

Kızlar iyi geceler,
Bir erkek kardeşim var bir kızla bir senedir beraber. Bikac aydır aileler ile tanıstilar. Kardeşim ciddi düşünüyor onun annesi ile tanıştı. Kız da bizimle tanıştı. Aileler bir süre sonra tanisacak, birkaç aya nisan daha sonra seneye nikah istiyorlar. Kardeşim satın alma uzmanı. Kız ile tanıştığında yeni işten ayrılmıştı issizdi. Kız anaokulu öğretmeni özel bir kurumda. Daha sonra Kardeşim bir sirket acti ve basarili oldu. Amerikaya malzeme satiyor ve aylik kazanci 70 binin ustunde su an. Allah yürü ya kulum dedi biraz da sans. Kira vermiyor zaten ailemle yaşıyor ama ailem parasina dokunmuyor . Kiz ise ozel kurumda asgari ucret civari calisiyor. Ev arkadasi var uc tane uc odali bir evde salonu da oda yaptilar o sekilde yasiyor. Bunları maddi durumları bilin diye yazdım. Kardeşim gecen ekimde açtı şirketini ve tatil yapmadığı için maldivler tarzı diyelim bir yere tatile gitmek istiyor. Daha önce sıkıntılı maaslar aldığı için heves etmiş ve bir hafta kadar gitmeye niyetlendi. Kıza bunu dediği zaman da kız git tabi demiş. Tek başına gitmeyi düşünüyordu.

Neyse aradan biraz zaman geçince tatil konusunu kıza açıp geçen gün kıza sen de gelmek ister misin demiş. Kız nasıl olur nasıl geleyim falan derken izin alırsan gel demiş. Bu arada para konusu hiç geçmiyor. Bunlar birkaç gün içinde olup bitiyor. Kız hiç param yok dememiş. Kardeşim de zaten ısrar etmiş baya yarım ağız değil yani. Neyse en son kız işyerinden izin alıyor kardeşim de iki haftaya gidecek. Kız pasaport çıkaracak. Bu arada bu akşam aralarında şöyle bir konuşma geçiyor. İşte pasaportu yarın halledebilecek misin vs derken kardeşim kıza diyor ki bu arada paran var mı? Kız neden sordun diyor. Kardeşim de tatil için sordum diyor. Turla gidiyor bu arada fiyatı bilmiyorum ama elli bin üstü. Kız da susuyor bisi demiyor. Kardeşim de eğer paran yoksa turu bej odeyebilrim o yüzden sordum diyor. Sonra kapatıyorlar. Kızla samimi oldum ben en başından beri severim. Zaten kuzeni yakin arkadaşım. Arayıp abla böyle böyle dedi durumu anlattı.. ben gidemem tatile dedi. Çocuk odemezsen ben öderim demiş , o laftan sonra gidemem ben diyor..nasıl tamam sen al diyeyim beş bin liralık yer değil ki bunu dusunemesin hem davet etti hem üstüne bunu dedi bozuldum dedi. Bana kalırsa meblag büyük neden ödesin ki kızın tutarını? Diğer yandan kızın durumu belli kız da bunu bildiğini düşünerek sordugunu düsündü. Şimdi daha kötüsü baya gerilecek ortam. Daha önce buna benzer bir durumla karsilasmistim yıllar önce. Meblag daha küçüktü ama ben sorun etmemiştim bunu. Sizce kız haklı mı? Bir tek bana mı garip geliyor bu beklentisi ? Ben yanlı mı düşünüyorum kardeşim olduğu için?
Özel okulda çalışan, aynı evde o kadar kişiyle yaşamak zorunda kalan biri nasıl Maldivler tatilini ödesin? Kardeşiniz nerden geldiğini unutmuş, kızın ödeyeceğini düşünüp bi de o kadar ısrar etmiş. Ya parayı ödeyecekti ya da teklif etmeyecekti. Ben olsam ödemek istemiyorsam teklif etmem, teklif ettiysem ve hatta ısrar da ettiysem de öderim. Sormam bile. Evet kardeşiniz ödemek zorunda değil ama o zaman teklif etmeyecekti.

Diğer yorumuzda eşya alma meselesini duydum. Kız onların parasını ödemediyse bu da büyük ayıp. Yani kızın tavrı da garip, tabi borcunu ödemediyse.

Özel okulda çalışan, aynı evde o kadar kişiyle yaşamak zorunda kalan biri nasıl Maldivler tatilini ödesin? Kardeşiniz nerden geldiğini unutmuş, kızın ödeyeceğini düşünüp bi de o kadar ısrar etmiş. Ya parayı ödeyecekti ya da teklif etmeyecekti. Ben olsam ödemek istemiyorsam teklif etmem, teklif ettiysem ve hatta ısrar da ettiysem de öderim. Sormam bile. Evet kardeşiniz ödemek zorunda değil ama o zaman teklif etmeyecekti.

Diğer yorumuzda eşya alma meselesini duydum. Kız onların parasını ödemediyse bu da büyük ayıp. Yani kızın tavrı da garip, tabi borcunu ödemediyse.
Eşya olayı çok eski ama bir sene önceki mevzu nerdeyse. Bir üye daha önce kıza bisey aldı mı tarzı bisey sormuştu sanırım onu cevapladım. Ödemedi diye biliyorum çünkü kuzeni kız için baya rahatladı falan diyordu. Eve çıkmaya karar vermiş o dönem kız ailesinden ayrı olarak parası yokmuş ama kardeşim almış eşyaları. Eşyaları bolusmusler ev arkadaşları ile kıza da bunlar düşmüş sanirim

Ben kabul etmezdim, maaşım düşük derdim kendimi ezdirmezdim kız balıklama atlamış diyenler bu insan evlenmeyi düşündüğü biri öyle sıradan biri değil ki. Ayrıca kaçırdığınız bir yerde var. Tatil önceden ayarlanmış kızın da haberi varmış ama sadece çocuk tek gidecek diye biliyormuş. Kız parası olsa gelmek istese zaten o durumda aşkım ben de geleyim mi der ama dememiş neden durumu yok. Çocuk bunu akıl edememiş mi? Kız sevgilisi tek gidecek diye bilirken birkaç gün sonra gelen sen de gelmek ister misin mesajı ne demek? Hem de maaşı onun 7 katıyken. Ben seninle gitmek istiyorum parayı dert etme demek değil mi ben mi yanlış düşünüyorum.

Ya ben bunu yanlış anlamışım. Yok olmadı sanırım zaten sermaye için biraz birikmisi vardı kalanı da kredi çekti

Ben anlamadım kız mı zamanında kardeşizden borç aldı yoksa kardeşiniz mi kızdan?

Bir de ben kabul etmezdim. Maaşım düşük derdim kendimi ezdirmezdim kız balıklama atlamış diyenler bu insan evlenmeyi düşündüğü biri öyle sıradan biri değil ki. Ayrıca kaçırdığınız bir yerde var. Tatil önceden ayarlanmış kızın da haberi varmış ama sadece çocuk tek gidecek diye biliyormuş. Kız parası olsa gelmek istese zaten o durumda aşkım ben de geleyim mi der ama dememiş neden durumu yok. Kız tek gidecek diye bilirken birkaç gün sonra gelen sen de gelmek ister misin mesajı ne demek? Ben seninle gitmek istiyorum parayı dert etme demek değil mi ben mi yanlış düşünüyorum.
Borç mevzusu yok yani bildiğim kadarı İle yok..varsa da kendi aralarında. Sadece kızın eşyalarını kardeşim almıştı taşınırken o kadar. Konu karıştı biraz çok eski mevzu o. Konuyla alakası yok zaten. Evet doğru düşünüyorsunuz. Ben diyalogu tek taraflı dinledim zaten muhtemelen olan anlatilmistir

Kiz ablasina sikayet edip yarim saat sonra cocukla sarmas dolas hikaye atiyor?
Bence hic karismayin. Kiz kirilmakta hakli gibi duruyor ama cok umursamamis olacak ki beraberler su an. Ya da cocuga yansitmayip sizin uyarmanizi bekliyor.

Karisi degil nisanlisi degil, cocuk neden 50.000 odesin ki ben de kardesimin odemesini istemem git anneme babama yardim et derim.

He bastan davet etmesi israr etmesi de sacma.

Siz uzak durun bence bu konudan. Kiz bir sey derse de kendiniz halledin diyin.

Kızlar iyi geceler,
Bir erkek kardeşim var bir kızla bir senedir beraber. Bikac aydır aileler ile tanıstilar. Kardeşim ciddi düşünüyor onun annesi ile tanıştı. Kız da bizimle tanıştı. Aileler bir süre sonra tanisacak, birkaç aya nisan daha sonra seneye nikah istiyorlar. Kardeşim satın alma uzmanı. Kız ile tanıştığında yeni işten ayrılmıştı issizdi. Kız anaokulu öğretmeni özel bir kurumda. Daha sonra Kardeşim bir sirket acti ve basarili oldu. Amerikaya malzeme satiyor ve aylik kazanci 70 binin ustunde su an. Allah yürü ya kulum dedi biraz da sans. Kira vermiyor zaten ailemle yaşıyor ama ailem parasina dokunmuyor . Kiz ise ozel kurumda asgari ucret civari calisiyor. Ev arkadasi var uc tane uc odali bir evde salonu da oda yaptilar o sekilde yasiyor. Bunları maddi durumları bilin diye yazdım. Kardeşim gecen ekimde açtı şirketini ve tatil yapmadığı için maldivler tarzı diyelim bir yere tatile gitmek istiyor. Daha önce sıkıntılı maaslar aldığı için heves etmiş ve bir hafta kadar gitmeye niyetlendi. Kıza bunu dediği zaman da kız git tabi demiş. Tek başına gitmeyi düşünüyordu.

Neyse aradan biraz zaman geçince tatil konusunu kıza açıp geçen gün kıza sen de gelmek ister misin demiş. Kız nasıl olur nasıl geleyim falan derken izin alırsan gel demiş. Bu arada para konusu hiç geçmiyor. Bunlar birkaç gün içinde olup bitiyor. Kız hiç param yok dememiş. Kardeşim de zaten ısrar etmiş baya yarım ağız değil yani. Neyse en son kız işyerinden izin alıyor kardeşim de iki haftaya gidecek. Kız pasaport çıkaracak. Bu arada bu akşam aralarında şöyle bir konuşma geçiyor. İşte pasaportu yarın halledebilecek misin vs derken kardeşim kıza diyor ki bu arada paran var mı? Kız neden sordun diyor. Kardeşim de tatil için sordum diyor. Turla gidiyor bu arada fiyatı bilmiyorum ama elli bin üstü. Kız da susuyor bisi demiyor. Kardeşim de eğer paran yoksa turu bej odeyebilrim o yüzden sordum diyor. Sonra kapatıyorlar. Kızla samimi oldum ben en başından beri severim. Zaten kuzeni yakin arkadaşım. Arayıp abla böyle böyle dedi durumu anlattı.. ben gidemem tatile dedi. Çocuk odemezsen ben öderim demiş , o laftan sonra gidemem ben diyor..nasıl tamam sen al diyeyim beş bin liralık yer değil ki bunu dusunemesin hem davet etti hem üstüne bunu dedi bozuldum dedi. Bana kalırsa meblag büyük neden ödesin ki kızın tutarını? Diğer yandan kızın durumu belli kız da bunu bildiğini düşünerek sordugunu düsündü. Şimdi daha kötüsü baya gerilecek ortam. Daha önce buna benzer bir durumla karsilasmistim yıllar önce. Meblag daha küçüktü ama ben sorun etmemiştim bunu. Sizce kız haklı mı? Bir tek bana mı garip geliyor bu beklentisi ? Ben yanlı mı düşünüyorum kardeşim olduğu için?
Kardeşin haksız. Çık olmaz kardeşinle

Kızın durumunu biliyodur, o parayı veremeyeceği ortada, çok da iyi kazanıyormuş, kız da bunları bilerek teklif ettiğini düşünmüştür, onun ödeyeceğini sanmıştır, kardeşinin yaptığı büyük ayıp.
Ha ben olsam en başından teklif ettiğinde "param yok, gelemem" derdim ama ilişki dinamiğine göre değişir bu.

Kiz ablasina sikayet edip yarim saat sonra cocukla sarmas dolas hikaye atiyor?
Bence hic karismayin. Kiz kirilmakta hakli gibi duruyor ama cok umursamamis olacak ki beraberler su an. Ya da cocuga yansitmayip sizin uyarmanizi bekliyor.

Karisi degil nisanlisi degil, cocuk neden 50.000 odesin ki ben de kardesimin odemesini istemem git anneme babama yardim et derim.

He bastan davet etmesi israr etmesi de sacma.

Siz uzak durun bence bu konudan. Kiz bir sey derse de kendiniz halledin diyin.
Ben zaten hayatta girmem böyle şeylere. Uyarmak da bana düşmez. Soran kardeşim olsa soylerim ayip diye ama sormadi da bana durumu. Kiz da taniyor karakterini zaten yeni bastan olsa yapisi bu adamin derdim ama biliyor yani

X