bozulmakta haksız mıyım

Labbella

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2018
301
264
arkadaşımla birlikte yurtdışı seyehati planladık o istanbulda biletler de istanbuldan. Ben de birgün önceden giderim diye düşünüyorken arkadaşım bana onda kalamayacağımı aynı gün gelmemi söylüyor ama o gün gidersem yetişemiyorum uçağa son ana kaldığı için kendime başka kalacak yer de bulamıyorum şimdi ben önceden tren biletlerimi almıştım uçak bileti alsam 2 bin lira ek gider çıkıyor bana kamu misafirhanelerinde yer bulamıyorum oteller pahalı diğer arkadaşlarımın kaldıkları yerler ters böyle bi anda bana bi sürü zorluk çıktı..yani ben baştan bu kadar zor olacağını bilsem bu planı yapmazdım doğrusu.

arkadaşımın akrabaları olacakmış mazereti geçerli ancak zaten ben bu tarihi istemiyordum 2 hafta öncesinde gitmek istiyordum o tarihi de yine akrabalarım gelecek diye planı erteletti onlar o zaman gelmekten vazgeçmişler. neyse yani tavsiyesi olan var mı en uygun ve kolay nasıl çözerim.

arkadaşımla birlikte yurtdışı seyehati planladık o istanbulda biletler de istanbuldan. Ben de birgün önceden giderim diye düşünüyorken arkadaşım bana onda kalamayacağımı aynı gün gelmemi söylüyor ama o gün gidersem yetişemiyorum uçağa son ana kaldığı için kendime başka kalacak yer de bulamıyorum şimdi ben önceden tren biletlerimi almıştım uçak bileti alsam 2 bin lira ek gider çıkıyor bana kamu misafirhanelerinde yer bulamıyorum oteller pahalı diğer arkadaşlarımın kaldıkları yerler ters böyle bi anda bana bi sürü zorluk çıktı..yani ben baştan bu kadar zor olacağını bilsem bu planı yapmazdım doğrusu.

arkadaşımın akrabaları olacakmış mazereti geçerli ancak zaten ben bu tarihi istemiyordum 2 hafta öncesinde gitmek istiyordum o tarihi de yine akrabalarım gelecek diye planı erteletti onlar o zaman gelmekten vazgeçmişler. neyse yani tavsiyesi olan var mı en uygun ve kolay nasıl çözerim.

Daha sizi evinde ağırlayamayan kişiyle gerçekten yurt dışına çıkma planı mı yaptınız? Bence bahanesi geçerli değil. akrabası olsa da siz baştan böyle konuşmamışsınız. Kendi rahatlığı için kendnin bulunduğu şehirden bilet almış.
Hangi şehirden geleceksiniz?

Daha sizi evinde ağırlayamayan kişiyle gerçekten yurt dışına çıkma planı mı yaptınız? Bence bahanesi geçerli değil. akrabası olsa da siz baştan böyle konuşmamışsınız. Kendi rahatlığı için kendnin bulunduğu şehirden bilet almış.
Hangi şehirden geleceksiniz?

ya önceden ağırlamışlığı vardı haksızlık etmek istemem ama benz aten başka şehirden gelerek kendimi zorluyorum üzerine başka eziyetler çekmek fazla oldu yani. ankaradan gidecektim.
Valla bir gecelik yerde uyumalı da olsa kabul etmeliydi. Beraber yurtdışına çıkacak kadar yakınsanız böyle şeyler idare edilmeli. Saçma olmuş gerçekten. Evde yer mi yok bahane nedir?
erkek olduğu için rahat edemez falan dedi.

Ankaradan geliyorsanız gayet de uçak saatine göre ayarlanabilir yolculuk olmadı havalimanına gidin erkenden mescitte uyuyun. Arkadaşınıza da trip atın bence sırtım ağrıdı daha yolculuk başlamadan vb diye

Arkadaşınız ailesi ile yaşıyorsa belki onlar istememiştir ama baştan bilir insan sonuçta ona göre planlama yapılırdı. Ben olsam bir şekilde evimde agirlardim.

Sizi evinize her ne olursa olsun bir gün dahi misafir edemeyen biriyle bırakın tatile gitmeyi nasıl arkadaş kalabiliyorsunuz ? Zor durumda kalmanız umurunda değil belliki.

Siz ikinci kez biletleri alırken arkadaşınızda kalacağınızı net olarak söylemiş miydiniz?
Bu kesin konuşuldu ve sonradan iptal ediyorsa ciddi bir sorun
Oteller pahalı da olsa bir gece diye gözden çıkartacaksınız artık, yapacak birşey yok.
Tatili iptal etmemenizi anlarım o kadar masraf yapmışsınız gidin gönlünüzce gezin ama dönüşte arkadaşlığınızı gözden geçirmelisiniz bence

Benim arkadaşım olsanız misafirlerin gelecekmiş ben kalabalık yapmayayım bir gün sonra uçakla gelirim derseniz ben de tatile gelmiyorum derdim. Ya gelirsin bir gün önceden bir köşede kıvrılır uyuruz ya da tek gidersin derim. Ne biçim tiplerle arkadaşlık yapıyorsunuz, nasıl güvenip bilinmeze doğru yol alıyorsunuz hayret verici. Yanınıza su ve sandviç tarzı yiyecek alın ve havaalanında sabahlayın. En azından güvenli bir yer.

Bu olaydan sonra o tatilde ne kadar iyi geçecek bilemedim ya. Arkadaşınız ayıp etmiş bence

X