Bu da Benim günlüğüm hedef 84ten 60

iradesizdukanci

Üye
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2013
79
6
34
Herkese merhabalar :KK16:

Bende çoğu kadın gibi kilomdan şikayetçiyim. Ve sonunda yeterli gücü kendimde görüp zayıflamaya karar verdim. Burda ki konuları sürekli takip ediyordum neden bende bir günlük tutmuyorum ki dedim ve gerçekten yazınca insana moral oluyor. Bu konuyu o yüzden açtım. Her gün günlüğümü tutucam katılmak isteyene kapım sonuna kadar açık :KK16:

Öncelikle nasıl kilo aldım bununla yüzleşmem gerek. Aslında hiç bir zaman çok zayıf olmadım. Her zaman balıketliydim ama vücudumu hep çok beğendim hep iltifatlar övgüler aldım güzelliğimle alakalı işte zaten olay burda başladı. Özgüvenim o kadar yüksekti ki ben ne yapsam yakışır kafasından bir türlü kurtulamadım ve kilom yavaaş yavaaaaş arttı. En sonunda yaşadığım bir rahatsızlıkla (Böbrek) uzun süre hastanede yattım ve kilo daha da arttı. Çok şükür şimdi sağlıklıyım ve 6 ay önce 1 aylığına dukan diyeti yapmayı denedim ama maalesef protein böbreğimi yordu :KK43: bırakmak zorunda kaldım. 7 kilo vermiştim 9 kilo olarak geri aldım. Her şeyden önce kendim için zayıflamam lazım. ama kendim dışında ki etkenleri de düşünmüyor değilim. Çünkü hayatımda ki adam mükemmel bir fiziğe sahip ve her ne kadar o sürekli olur mu çok güzelsin çok şıksın dese de annesi gibi göstermeye başladım.

Bugün itibariyle yeni yaşam tarzıma başladım. Spora gidiyordum geçen hafta üyeliğim bitti ve iş yoğunluğum nedeniyle bi süre tekrar başlayamayacağım. Ama yediklerimle işe başladım. Bu arada boyum 171 cm ve kilom 84. 44 bedene çook rahat 42 bedene zorla giriyorum. Hatta şu an iş yerimdeyim üstümde klasik bir takım elbise var kumaş pantolon gömlek ve ceket hepsi 42 beden gerçi karnımı birazcık sıkıyor ama olsun. :KK3: Hedefim 61 kilo. Ve buda bugünkü menüm;

Sabah

5 tatlı kaşığı kadar müsli ve bir çay bardağı kadar süt

Öğlen

Bir küçük parça tavuk ve bir porsiyon salata
Minicik bir dilim kepek ekmek
Minik bir kase yoğurt

Ara öğün saat 16:00
2 minik mandalina

Ve bu saate kadar 2 litre su. Evde de içmeye devam ederim tabi ki

Akşam yemeğinde ise orta boy bir balık (dün akşamdan pişirdim hazırladım bile heheh :KK3: )
Yanında da fırında baharatlı sebze yiyceğim sarımsaklı yoğurt ile.

Bu menü normal hayatımdan çok ama çok farklı yani çoook sağlıklı. Doymakla ilgili bir problemim yok zaten acıktıkça sürekli su içiyorum :KK3:

Tek problemim eve gittiğim saat. 19:30da evde oluyorum malum İstanbul trafiği. Yemeği bir gün önceden hazır edip saat 8e kadar yemek olayını bitireceğim. Yatma saatimde ortalama 23:00

İşte ilk günlüğümün ilk sayfası :KK3:
Tek dileğim pes etmeden 60 olana kadar yazmak
Sevgiler :KK16:

Son düzenleme:
Uyaninca tartildim maalesef kiloda degisiklik yok ama zaten 1 gunde ne degisikligi deyip diyete devam. Kahvaltimi yaptim. Tum yediklerimi aksam en son yazacagim. Ve bugun saat11 de bir toplantim var kara kara ne icsen diye dusunuyorum :KK43:

Merhabalar :) diyet günlüğünüzü okudum. Benimde başım kilolarda. Umarım sağlıklı bir şekilde verirsiniz tüm kilolarınızı. Takipteyim :KK52:

Bugun toplanti vardi herkes mochalari latteleri goturdu tiramisularla cheesecakelerle ben ne yaptim maden suyuyla salata :)))

Iste bugun ki menum

Sabah: salatalık domates maydonoz minicik peynir ve bir dilim tam bugday ekmegi

Ogle yemegim maden suyu ve peynirli salata oldu orta boy.

Ara ogun : eve geldigimde cok aciktim ve dun yaptigim firinda sebzeleri yedim neredeyse sifir yagli

Aksam 3 kofte kadar izgara et ve salata yedim.

Ve maalesef su an karnim o kadar ac ki elim resmen nutella kavanozuna gidiyo ama yemeyecegim kafami dagitmak icin utu yapmaya basladim o derece :))))

Bugun toplanti vardi herkes mochalari latteleri goturdu tiramisularla cheesecakelerle ben ne yaptim maden suyuyla salata :)))

Iste bugun ki menum

Sabah: salatalık domates maydonoz minicik peynir ve bir dilim tam bugday ekmegi

Ogle yemegim maden suyu ve peynirli salata oldu orta boy.

Ara ogun : eve geldigimde cok aciktim ve dun yaptigim firinda sebzeleri yedim neredeyse sifir yagli

Aksam 3 kofte kadar izgara et ve salata yedim.

Ve maalesef su an karnim o kadar ac ki elim resmen nutella kavanozuna gidiyo ama yemeyecegim kafami dagitmak icin utu yapmaya basladim o derece :))))

Kendini gereksiz yere sıkıp sakın krize girme. Karnın açsa bir şeyler ye mutlaka. Yoksa sonu kötü oluyor kendimden biliyorum:KK50:

insan ilk haftadan günlüğünü ihmal eder mi :KK43: oldu işte. dişimde ki dayanılmaz ağrı işlerimde ki yoğunluk vs birleşti ve ben günlük yazamadım. ama boş durdum mu? hayırrrr :KK16:

kendime trambolin aldımmm. evet aldım hemde çok doğru bir şey yaptım. inanılmaz zevkli ve vücudu çok çalıştırdığından eminim 300 zıplamanın ardından karnımı bacaklarımı kollarımı hissetmiyordum. artık her sabah ve akşam düzenli olarak zıplayacağım. 5 dakikayla başlayıp yavaş yavaş arttıracağım çünkü şu an maalesef daha fazlasını yapmaya gücüm yetmiyor :KK1:

trambolinle birlikte sürekli her yerde duyduğum okuduğum karbonatlı suya da başladım. ve nedense suyun tadını böyle daha çok sevdim. eczaneden aldığım ingiliz karbonatı aldım. pakette 100 gram var ve sadece 3,5 lira. ben mutfakta kullandığımız karbonattan farkının olduğunu sanmıyorum. 1,5 litre suyun içine bir çay kaşığı kadar atıp bütün gün onu içiyorum.

bugünkü menüm de şu şekilde

sabah: 1 dilim tam tahıllı ekmek bir domates bir salatalık ve biraz da peynir.

öğle yemeğinde şirkette mantı varmış ben tabi çorba ve salataya talim. yedikçe yazacağım...

bugün yediklerim

sabah
peynirli domatesli salatalıklı bir dilimli kahvaltım

ara 2 minik kuru kayısı 2 fındık 2 badem 4 sarı leblebi

öğlen çorba, tazefasulye yemeği ve bolca yoğurt.

ara 2 minik kuru kayısı 2 fındık 2 badem 10 sarı leblebi

veee benim için bugünlük yemek biter

eve gidince bolca suuu ve trambolin.....:KK9:

günaydınnnnnn

dün anladım ki tramboline asla ısınmadan çıkmamak gerek. resmen sırt ağrısından öldümm. sonra bi kaç saat dinlenip bu sefer ısınıp çıktım ve gayet güzeldi. 6 dakika yapabildim. ve çalıştığım video tam 38 dakika :KK1: 38 dakikayı bitirdiğim an zaten tüm fazla kilolarımı vermiş olacağım. :KK1::KK1: ve gerçekten trambolini çok sevdim sanırım spor salonuna tekrar kayıt olmayacağım :21::21:

sabah kalkınca 2 dilim ekmeğe peynir sürdüm ve 2 dilimde domates koydum. ofise gelir gelmezde büfeden suyumu söyledim şimdi 1,5 litre suyuma makul miktarda karbonatımı katıp içeceğim :KK3:

bu arada ben su içmeyi çok sevmeyen bir insandım bayaadır içmeye özen gösteriyorum tabi ama suyun tadını resmen daha çok sevdim kardonat katınca :21::21::21::21:

X