Bu ilişki bitmeli mi sizce?

Valla sevgiyi Bilmem ama saygı yok. Saygının olmadığı yerde sevgide uzun süre kalamaz.

Eş demek iyi günde kötü günde sana destek olacak seni koruyup kollayacak kişi demek.bi Kadın için kocası yeri gelecek ondan önce onu hakkını savunacak.onun ailesi o onlardan vazgeçemez istediğin kadar ben görüşmem de Birgül görüşmen konusunda seni ikna etmeye çalışacak onu da geç bi ailesi yeri gelir seni mutsuz edecek uzaktan sözleri ile.hani bi söz vardır iki ucu b.. değnek diye biraz öyle durumun.istediğin kadar desinler aile karışmaz diye sadece eşinle değil sülalesi ile evleniyorsun.karşındaki adama güveniyorsan sevgin varsa sen bilirsin ama ben sonunda mutsuzluk görüyorum

Sanki kendim yazmışım gibi okudum, ayda en kötü 6 bin lira kazanıyor, bir sürü ekstra derse gidiyor, üzerine giyecek doğru düzgün kıyafeti yok, ben durmuyorum da söylüyorum niye almıyorsun diye, ben alıyorum artık. Ailesinin ihtiyacı olsa amenna ama hiç ihtiyaçları yok. Yeminler ediyor asla vermem diye, biz başka bir şehire gidicez görüşmeyeceğiz zaten onlarla diyor ama hiç güvenemiyorum. Keşke baştan dürüst olsaydı bu kadar zamanımı çalmasaydı.

Bence bitirin ve ardından Ankara havası açıp oynayın. Bu ne dengesizlik? Farkında mısınız, sırf yaşım geçti diye evleneceksiniz.

Sen yaz ben okurum. Baştan sona okudum anladım çok güzel anlatmışsın. Şimdi geriye dönüp baktığımda bir can parçam olmasına rağmen keşke evlenmeseydim diyorum. Evlendikten sonra sana prenses gibi de davranmayacak emin ol. Ömrünün sonuna kadar bekar kal gerekirse ama bu adamla evlenme.

Saygısızlık yapmış öyle değil mi? Ona söyleyince daha iyi ağırlamak için öyle yaptılar diyor, kabul etmiyor. Zaten kendi aralarında her gün kavga ediyorlar, benle etmeleri onlar için problem değil ama benim için problem. Annem illa evlen demiyor ama onu da anlıyorum, benden 4 yaş küçük erkek kardeşim evleniyor, herkes nişanda bizi sordu, vah yazık demedikleri kaldı, hangi anne olsa üzülür.

Bana da hem kisisel hem ailevi sorunlari var gibi geldi.Zaten onca olay olmus artik evlensenizde saygi,guven kalmamis olacak.Merak etme iyi erkekler var simdi ikisi boyle diye hep boyle olacak buna katlanayim mantigi seni mutsuz evlilige surukler.Bu arada bu kadar fedakarlik asla bi daha yapma.Bende senin gibi cok fedakarlik yapip evlendim cok pismanim.Karsidankinden de bekleyeceksin hem kosturacak hem maddi olarak yukumlulugu alcak bak oyle evlenen kadinlar daha kiymetli.Siz adama herseyi sunmussunuz baya gevsemis.Ben bi de aileme yapilan bu saygisizliklara katlanamazdim.Sen bundan ayril canim

Oyle bastan soylese donup bakmayacagimizi biliyorlarda ondan. Ama daha fazla zamanini calmasina izin verme. Normalde inan ki bir uyeye boyle daha mesaj yazmadim burda ben. Seni bi kendim gibi gordum gencligimmissin gibi geldin. Sen benden daha olgunsun akli basindasin. Ben 24 yasindayim daha ama yasatmadiklari kalmadi. Kucuk olunca aklim ermedi benim. Kandirildim bende seviyorum bu oglani dedim uymuyorda bana ne tipi ne ailesi ne yaşı ama acıdım kurtaracagim o aileden dedim. Yillarca hem parasini almislar hem arayip sormamis sende ne yer ne icersin dememisler dedim acidim ama acinacak hale dustum. 24 umde evlendim 24umde bosandim iste.

Hepsicigini okudum once bana alkış.
Ben şöyle düşünüyorum. Sevgilin kendisi istemediginden veya sana olan sevgisinin eksikliginden degilde ailesinin sıkıştırmalarından dolayı dugun tarihi muhabbetini uzatmis ertelemis bence. Ki cok zor olmali arada kalmak. Cok dogru bir tavir sergilemissin ailesine kizmasina sebep olmussun ki arayip duruyolar. Bence bi sans aha verip bu konularda onu kendince denemelisin. Cunku ayagini denk alıyo gibi

Ben psikolojisi çok sağlam biriyimdir. Sorunlar karşısında dert yanmayı sevmem, çözüm ararım. Yurtdışında yaşarken bütün param çalındı, hiç bilmediğim bir ülkede 5 parasız kaldım, orada bile ahlayıp vahlamadan çıkış yolu buldum ama şu an resmen kapana kısılmış gibi hissediyorum. Niye bütün sorunlu erkekler beni buluyor, evrene sürekli pozitif enerji gönderiyorum, dua ediyorum, olumlama yapıyorum, her şeyin güzel olacağına yürekten inanıyorum, bu durumu anlayabilmiş değilim.

Bizim hocada 49 yaşında evlendi, 50 sinde çocuğu oldu, evet abartı örnekler bunlar biliyorum ama imkansız da değil.

İyi ağırlamakla ne ilgisi var, çay içelim denmiş iptal edilmiş. İnsan iki eli kanda olsa böyle bir durumda gitmeli. Bu hiç normal değil. Zaten bu duruma gelene kadar da aylarca uzatılmış durumunuz.
Biz böyle insanlara kolpa diyoruz, boş ve bol vaatte bulunup gerçekleştirmeyenler yani.

Bence cok sanslisiniz. Su an senin yerinde olmak isterdim. Direkt ayrilirdim oyle olsa. Ne guzel nisan yok evlilik yok. Tamam emek vermissin ama en azindan kendiji kor kuyulara atmadan durumu farketttin. Tecrubelendin. Kotu bir evlilikten ise mutlu huzurlu senin arkanda kale gibi duran bir es ıle evlenmek daha iyi.

Eskiden sonsuz güvenirdim, beni asla üzmez derdim çünkü çok fedakar bir yapısı var. Bu fedakar yapısı yüzünden ailesi bu kadar kullanabiliyor onu sanırım. Ama artık emin olamıyorum çünkü üzüleceğimi bildiği halde olaylara engel olmuyor. Mutsuz olacağım günler olduğu çok aşikar, eski mutlu olduğum günler geliyor aklıma o zaman acaba diyorum içim burkuluyor.

Yaşınız geçiyo diye yanlış bi karar vermeyin.Hepsini okudum içim şişti.Ailesi saygısız evlenseniz bile böyle devam edecek.Annen hayatımızda olmucak demişsiniz o da kabul etmiş ama evlendikten sonra değişecek. Maaşının büyük kısmınıda alıyolarmış evlendikten sonrada beklentileri olacak büyük ihtimal.Daha tanışmadan böyleyseler düğün zamanı neler olacak kim bilir.Kendinize yazık etmeyin.

Çok teşekkür ederim okuduğunuz için, gerçekten uzun oldu ama daha anlatamadığım da bir bu kadar şey var. Bende aynı fikirdeyim ama etrafımda arkadaşlarım seni çok seviyor (görünüşte gerçekten çok aşık gibi davranıyor, aşık olmasa bu kadar eleştiriye katlanır mı bilemiyorum) ailesi ile de görüşmezsin, sonra pişman olma diyorlar. O yüzden bir kere de buraya yazmak istedim.

Gençliğinize , düşünüp üzülen zihninize , çektiklerinizle dert edinen annenize babanıza yazık ...
Ayrılın . Kurtulun .

Şu an yetiştirmem gereken bir proje var, ben dertlenmekten tek kelime yazamadım, beni her anlamda geriletiyor. Ayrılsam da yazık oldu, resmen kandırılmış hissediyorum.

Çok geçmiş olsun. Rabbim karşına en hayırlısını çıkarsın bundan sonra inşallah. Senle yaşadıklarımız çok benzer gerçekten. Sürekli dert yanıyor bana, bende verme diyorum, beni o evde yaşatmazlar diyor, evlen kurtar beni diyor. Hem seviyorum, hem acıyorum ama sanırım acınacak hale düşücem. Aslında herşeyin inanılmaz farkındayım son bir yeter artık demem lazım sadece.

Okudum kardeş durumum vardı. Ergen ilişkisi gibi olmuş kusura bakmayın. Artık yaşınız küçük değil. Belli bir düzen olusturmussunuz. Kocanız olmasa çok batmaz. Ama cidden böyle dengesiz bir adam ve ailesi size ne verebilir? Size yeminler de etse ailesiyle karşı karşıya getirir. Bu yaşına kadar parasına emeğine sahip çıkamamış ailesi ayrı alem. Anneniz hemen gemileri yakmayın diye gazlamiyor belli. Yol yakınken dönmek daha iyi. Daha nisan bıle yokken hikaye yazdırmış. Evlenirseniz korkarım Manas destanı yazarsiniz. Böyle ağzına kürek gelesicelerle vakit kaybetmeyiniz geziniz tozunuz. Bu arada her erkek ve ailesi öyle değil. Çok poncik adamlar da var.

Ecmain. İnşallah yeter diyecek gücü bir an evvel bulursun. Rabbim daha iyi kısmet çıkarsın inşallah karşina. Agiz tadi ile gecim versin.iyi geceler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…