Bu işin sonu nereye varacak bilmiyorum:(

çok etkilendim okuduklarımdan...film gibi bir hayatınız olmuş..
ama tam olarak neden anlaşamıyosunuz eşinizle?kavgalarınızın sebebi ney?sizin siyah dediğinize eşiniz beyaz mı diyor?dünya görüşü farklılığınız mı var??yoksa birbirini bu denli sevem bunca olayı yaşamış aşmış bir çift neden anlaşamaz??ikinizden birisi alttan almalı diye düşünüyorum...sakince konuşulmalı...
alttan alan maalesef hep kadınlar oluyo...ama ya bu deveyi güdüceksin yada bu diyardan gidiceksin....eşininn suyuna gitmetken başka çaren yok

şaşkınlıkla okudum yazdıklarınızı gercekten cok zor gunler gecırmıssınız ama ne mutlukı guclu yapınızla ustesınden gelmıssınız takdır ettım yasadıklarınız ıns bırdaha tekrarlanmaz ve unutursunuz.esınızle kızınızla mutlu bır hayat dılıyorum.

Öncelikle kendinizi hiç bir şey için suçlu hissetmeyin eşimin ailesi beni zaten hiç istemedi demişsiniz ama 5 kez istemeye gelmişler ben bir istemede altın yüzünden tartışıp kızınızı istemiyoruz diyip çekip giden aileler duydum.Ailenize karşı gelerek evlenmişsiniz bakıyorumda ailenin karşı çıktığı olayları yapınca genelde mutsuzluk oluyo ama senin yerinde olsaydım bende aynı şeyi yapardım sonuçta senin hayatın evlenmeseydin ömrün boyunca içinde kalacaktı.
Olan olmuş eskileri unutmaya çalışın anladığım kadarıyla eşiniz iyi bi insan (anlattıklarınızdan çıkardım)sadece iletişim problemi yaşıyosunuz açıkca konuşmayı deneseniz veya siz bazen alttan alsanız 2 baskın karakterden birisi alttan almalı yoksa zor birbirinizi çok sevdiğiniz belli o kadar olayın üstüne ayrılamıyorsunuz çocuğunuzda var çıkın çocuğunuz gezdirin birlikte hareket edin.
En önemlisi lütfen ama lütfen işinizi asla bırakmayın her ne iş yaparsanız yapın dikkat ediyorum çalışmayan bayanlar daha çok bunalıma giriyor kafasına herşeyi takıyor bazen ben izindeyken boş kalıyorum her zaman olan bi olaya kafama çok takabiliyorum gerçekten iş insana farklı bir özgüven ve terapi sağlıyo.

gerçekten çok üzüldüm arkadaşım sana maalesef bu duguları birtek kadınlar yaşıyor.evlilikte yıpranan hep bizler oluyoruz.çok zor ayakta kalmışsın ama bak allahın iyi kuluymuşsun ki seni hayata bağlayan bir kızın olmuş ama bundan sonra artık sadece kızını kendini ve eşini düşün mutluluğunuz huzurunuz için sadece düşün ve yıpranmamana özen göster.birbirinizi seven insanlarsınız zor olmayacaktır eminim yeterki gülümse ve hayatını sev.eşini aksatma ilgi alakanı onada göster ki oda sizler için çabalasın.

Amaaaa
amaaaa

nasil olur ya? :KK43:(((((

Ben bu hikayenin en yakin sahidiyim :KK43:(((((((((((((((((

yerle bir ettin beni burda su an .
:KK43:((((((

Son düzenleme:
Siz çok cesur bir kadın ve annesiniz. Aşkı uğruna herhalde kimse bu kadar çok kişiyi karşısına almazdı. Bunca yaşananlardan ve eşinize olan bağlılığınızdan sonra boşanmak, bunların hepsini boşuna geçirmiş olmak gibi olurdu herhalde. Ama hikayenizi okuduğumda (gözyaşlarıma hakim olamadım) gerçekten tekrar tekrar bir evlilikte anne ve babanın rızasının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladım, zaten insan anne olunca daha iyi anlıyor, çünkü hangi anne veya baba evladının mutlu olmasına durduk yerden engel olmak ister ki?
Ama keşkeleriniz olmasın sakın, her insan neticede kendi tercihleri doğrultusundaki hayatı yaşıyor. Rabbim her zaman yar ve yardımcın olsun. Umudunu hiç bir zaman yitirme. Hayat düşenede kalkanada devam ediyor.

Bu mübarek günlerde dua etmekten başka kapımız yok tıklatacak..bende sizin için dua edeceğim.

Buradan evlenecek eş adaylarına tek tavsiyem aile rızası olmadan kimse ile evlenmemeleri.

Benim keşkelerim hiç bitmiyor.Bir çok hata yaptım ve bu hatalar sürekli karşıma çıkıyor . Özellikle aile çevresinde.

Çok teşekkür ederim dualarınız için.

çok etkilendim okuduklarımdan...film gibi bir hayatınız olmuş..
ama tam olarak neden anlaşamıyosunuz eşinizle?kavgalarınızın sebebi ney?sizin siyah dediğinize eşiniz beyaz mı diyor?dünya görüşü farklılığınız mı var??yoksa birbirini bu denli sevem bunca olayı yaşamış aşmış bir çift neden anlaşamaz??ikinizden birisi alttan almalı diye düşünüyorum...sakince konuşulmalı...
alttan alan maalesef hep kadınlar oluyo...ama ya bu deveyi güdüceksin yada bu diyardan gidiceksin....eşininn suyuna gitmetken başka çaren yok

Aynen dediğiniz gibi , benim dediğim yanlış ,onunkiler doğru...

En büyük tartışmalarımız aile reisliği konuşunda çıkıyor. Beni sanki evin reisi gibi davrandığımı ve bu evin erkeğim benim dediğim olacak diyor.

Hiç bir şekilde birbirimizi dinleme huyumuz yok en başta.

şaşkınlıkla okudum yazdıklarınızı gercekten cok zor gunler gecırmıssınız ama ne mutlukı guclu yapınızla ustesınden gelmıssınız takdır ettım yasadıklarınız ıns bırdaha tekrarlanmaz ve unutursunuz.esınızle kızınızla mutlu bır hayat dılıyorum.

Amin canım teşekkür ederim.

Yaşadıklarımın ( benim tarafımdan olanların) tekrarlanmayacağını biliyorum, çünkü artık bir kızım var.

Onun için güçlü olmak zorundayım.Tek gayem artık yaşanılanlar unutulsun ve başkalarına karşı evcilik oyununu oynamadan biz de 3 kişilik mutlu bir aile olalım.

Öncelikle kendinizi hiç bir şey için suçlu hissetmeyin eşimin ailesi beni zaten hiç istemedi demişsiniz ama 5 kez istemeye gelmişler ben bir istemede altın yüzünden tartışıp kızınızı istemiyoruz diyip çekip giden aileler duydum.Ailenize karşı gelerek evlenmişsiniz bakıyorumda ailenin karşı çıktığı olayları yapınca genelde mutsuzluk oluyo ama senin yerinde olsaydım bende aynı şeyi yapardım sonuçta senin hayatın evlenmeseydin ömrün boyunca içinde kalacaktı.
Olan olmuş eskileri unutmaya çalışın anladığım kadarıyla eşiniz iyi bi insan (anlattıklarınızdan çıkardım)sadece iletişim problemi yaşıyosunuz açıkca konuşmayı deneseniz veya siz bazen alttan alsanız 2 baskın karakterden birisi alttan almalı yoksa zor birbirinizi çok sevdiğiniz belli o kadar olayın üstüne ayrılamıyorsunuz çocuğunuzda var çıkın çocuğunuz gezdirin birlikte hareket edin.
En önemlisi lütfen ama lütfen işinizi asla bırakmayın her ne iş yaparsanız yapın dikkat ediyorum çalışmayan bayanlar daha çok bunalıma giriyor kafasına herşeyi takıyor bazen ben izindeyken boş kalıyorum her zaman olan bi olaya kafama çok takabiliyorum gerçekten iş insana farklı bir özgüven ve terapi sağlıyo.

Yazımda da belirttim. Meslekten istifa ettiğim dönem maddi anlamda çok sıkıntı çektiğimiz bir dönem oldu.

Artık ömrüm boyunca öğretmenlik yapamayacağım için her gece ağlıyordum.

Herkes üstüme geliyordu. Elinle mesleğini devlete verdin, millet atanmak için neler yapıyor sen gidip istifa ediyorsun diyorlardı.

Yaşadıklarımdan en çok çıkarttığım ders bu oldu bana . Büyük konuşmayayım asla işimi bırakmam.

İşe başladıktan sonra evde kızım ve okulda öğrencilerimle bu badireleri atmaya çalıştım.

Sınıfın kapısından girerken her şeyi dışarıda bırakıp en iyi şekilde mesleğimi icra etmeye adadım kendimi.

Allah'a çok şükür benden yana oldu bu konuda yardım etti ve mesleğinde çok başarılı bir öğretmen oldum.

Son düzenleme:
KAR_BEYAZ..Yanlış anlamayın ama siz okyanuskızı rumuzlu kişi olabilirmisiniz ?

Son düzenleme:
hikayenizin en basinda anlattiginiz esinizle tanismaniz,evlilik karari,ve aileden kaynaklanan sorunlari birebir ben de yasadim.benim esimin hem benim dinimden olmayisi hem de Yunan olmasi cok buyuk sorunlar yasatti.
kimse birbirimizi sevdigimize inanmadi.en buyuk eksisi de dinini birak Yunan olmasiydi.
evlilik oncesi 1 yil babamla konusmadik ayni evde oldugumuz halde.
babamin soyledigi laf "evleneceksen biz yokuz.git kendi basina evlen" oldu.
esim cok ugrasti ve yanima en son gelisinde "ben de tek basima evlenirim"diyerek evden ayrildim. ve evlendik.
nikahimin 2.gunu babam bizi eve cagirdi,yasayan oluden farksizdi.
ben kesin bizi ayirmaya calisacak derken anneme"sofrayi kurun cocuklar actir belki"dedi.
O an neler hissettigimi anlatamam.
4 yillik evliyim ve 2 yasinda bir kizim var.
ne ailemden ne de esimin ailesinden evliligimizle alakali tekbir sorun yasamadik.
esim de bir "es"ve "baba" olarak uzerine dusen herseyi yapti.
size soylemek istedigim.sorunlarinizin asil kaynagi aileleriniz olmus.
bu sizi ve esinizi haddinden fazla yipratmis.
bunlar olmasaydi eminim esinizle olan iliskileriniz cok farkli olacakti.
simdi gecmisi unutmaya calisin ve esinizle de tum yasadiklarinizi,sorunlarinizi oturup konusmaya calisin.
eminim ustesinden geleceksizniz.
sizin sadece buna ihtiyaciniz var.insallah hersey istediginiz gibi olur!!!

Evlilikle ilgili size evli olmadığım için yorum yapamayacağım. Gerçekten üzüldüm durumunuza yaşadıklarınıza. Arkadaşlar elbetteki sizin evliliğiniz için yorum yapacaklardır.

Yalnız Okurken aaklıma takılan su oldu. En başta konuya girerken alevi olduğunu özellikle belirtmişsiniz. Ama yaşanılanların alevilikle alakalı olmadığınızı bilmelisiniz. Eskiden anlatılanların kafanızda aleviler kötü diye oluşturmuş olduğu yargıyı maalesef hala taşıyorsunuz. Yaşanılanlar sadece insanların kendileri ile ilgili bir durumdur. Bir insan din, dil, ırk, mezhep, bölge olarak yargılanmamalı. insan insan olduğu için yargılanmalı ve değerinin insanlıktan geldiğini bilmeli.

Özür dilerek konunuza bu taraftan yaklaştığım için üzgünüm. ama konunun başında bu şekilde belirtmiş olduğunuzdan sadece bu konu ile ilgili yazmak istedim.

İnş. bundan sonra mutlu huzurlu bir aile hayatı yaşarsınız.

Eşimle 6 yıl flört geçmişimiz oldu. Bu dönemde gördüm ki bizden hiç bir farklılıkları yok.

Hala da yok. Bu konu ikimiz arasında asla sorun olmadı.

konunun basindan alevilikle girdiniz okudumda ne alaka dedim.tamamen aile ici anlasmazlik cahillik vs baska baska sebepler
ayrica sizi alevileri kötülüyerek büyüten ailenizi ve bu sekilde evlatlarini yetistiren tum anne babalari Allah bildigi gibi yapsin ki yapiyor zaten ..
nefret ediyorum ayrimcilik yapan insanlardan ve bunu cocuklarina asilayan insanlardan..

gerçekten çok üzüldüm arkadaşım sana maalesef bu duguları birtek kadınlar yaşıyor.evlilikte yıpranan hep bizler oluyoruz.çok zor ayakta kalmışsın ama bak allahın iyi kuluymuşsun ki seni hayata bağlayan bir kızın olmuş ama bundan sonra artık sadece kızını kendini ve eşini düşün mutluluğunuz huzurunuz için sadece düşün ve yıpranmamana özen göster.birbirinizi seven insanlarsınız zor olmayacaktır eminim yeterki gülümse ve hayatını sev.eşini aksatma ilgi alakanı onada göster ki oda sizler için çabalasın.

Eşim öyle bir insan ki bir dakikası bir dakikasına uymuyor.

Mesela bir gün kalkıyor sabah beni hayatımın en büyük aşkısın diyor, sonra bir bakıyorsunuz ağza alınmayacak küfürler ediyor sürekli geçmişi hatırlatıp piskopatsın diyor.
Bu durumu asla düzeltemiyorum.Kafasında böyle bir izlenim bırakmışım demek ki yaşanılanlardan.

sevgili arkadaşım ve meslektaşım,sizin yaşadıklarınızla ilgili derin bir empati duyuyorum.bunun bir çok sebebi var elbette.sanırım hayatta bir çok şey gördüm geçirdim,bununla ilgili olabilir.ben de sizinle aynı yaştayım ve öğretmenim.herkesin derdi kendine,benim de şu an çok büyük sıkıntılarım var.işte hayatta herkesin imtihanları farklı farklı oluyor.sizin yaşadıklarınız da roman gibi olmuş.sizinkine çooook benzer bir hikayeyi en yakın dostum yaşadı ve halen yaşamakta.benzerlik şu ki;onlar da yıllardır bir arada olan, 4 yaşlarında bir kızları olan,hep kavga eden ama bir türlü ayrılamayan bir evli çift.arkadaşım da mühendisti.ve akıl hastenesine yattı.çok derin travmalar geçirdi.bunca yıl onun yanında oldum ve ona bir kere bile boşan demedim.çünkü ben boşanmış bir insanım.çocuğum olmamasına rağmen boşanmamın ardından neler çektiğimi bir ben bilirim.herkes o kadar şanslı olmuyor.yanlış kişilerle karşılaşıp yanlış durumlara düşebiliyor,hatalar yapabiliyorsun.boşanmış kadın olmak da zor bir durum.devir çok kötü.sizin ayrılamama durumunuzu anlayabiliyorum.bazı insanlar için ayrılmak çok zordur.bunu en iyi yaşayan bilir.eşinizle ayrı kalmaya dayanamadığınıza göre,ikiniz de bu evliliği yürütmek istediğinize göre;bu böyle gidecek.belki ömrünüzün sonuna kadar ,belki de en azından inceldiği yere kadar.bir gün kendinizde bir güç bulup ayrılmak istediğinize emin olana kadar.ne yapılabilir diye soruyorsanız,baskın karakterli iki kişi olduğuna göre bu evlilikte,bir kişinin alttan alması muhakkak ki şart.normalde ben de baskın karakterli bir kişiydim,ancak baskın karakterler ancak suskun ve çekinik karakterli bir insanla ilişki yürütebilir.tabi eğer öyle birini bulabilirse...peki bulamazsa ya da bulamamışsa ne yapacak?ya bu deveyi güdecek,ya bu diyardan gidecek.öyle değil mi?siz hayata sizi evladınızın bağlandığını söylemişsiniz.ne güzel işte.bir düşünün.nasıl da şanslısınız.ayrıca mesleğe geri dönme şansını da bulmuşsunuz.eşiniz de çok yardımcı olmuş bu hususta ve bir önemli nokta daha var;bunca kötü olaya rağmen hala yanyanasınız.ne kadar üzdüğü anlar da olsa sizi,eşiniz,bazı durumlarda sizin için oldukça fedakarlık da yapmış gördüğüm kadarıyla.bir çok erkek sıkıntıya gelemez ve eşini terk eder,yarı yolda bırakır.bardağın dolu taraflarını görerek hayata umutla sarılın artık.çocuğunuzla ve işinizle ilgilenin.mümkün olduğunca eşinizle konuşmayın.yani küsün demiyorum.ama kavgaların çoğu;iki insandan birinin konuşmasının bir yerinde saçmalamasıyla başlıyor.az muhabbet edin.(çok muhabbet tez ayrılık getirir misali)eşinize sabırla yaklaşın.canınızı sıktığı anlarda odanıza çekilin bilgisayarda derdinizi buraya dökün,ya da internette araştırma yapın.sanki eşiniz idare edilebilecek bir tip olabilir gibi geldi.yani zor biri ama aşırı zor değil.bence bunu başaracağınıza inanın ve herşeyi oluruna bırakın.Allah her derdi olanın yardımcısı olsun.

CANIM arkadaşım sen neler yaşamışsın öyle ya...öncelikle bir daha böyle şeyler yaşamamanı temmeni ederk başlıyorum cümlelerime.eşinle asıl probleminizi aslında anlamış değilim. yani bana hakaret ediyor aşağılıyor falan demişsin.bunlar durup duruken mi oluyor.yani eşin seni süreki aşağılıyor mu küçük mü görüyor.yoksa kavga esnasında savunmaya geçerek sana kötü şeyler mi söylüyor?eşinin işsizliği ve babanın seninle konuşmaması sizi bu duruma getirmiş başlarda bence.sonra sen durumu atlatamamış hastaneye falan yatmışsın.üzülme herkes böyle durumlardan geçebiliyor.mesela ben daha basit nedenlerden inanki daha basit şeylerin üstedinden gelemeyip intihara kalkışmıştım evliliğimin ilk dönemlerinde.ama şimdi öyle çocukluk geliyor ki yaptığım.neyse eşin bu sefer iş bulup gelirinizde iyileşmiş ama bu sefer de birbirinizi görmez olmuşsınız.buda sorun olmuş aranızda.şahsen orda sana hak vermekle birlikte biraz daha yapıcı olabileceğini düşünüyorum.yani eşin bile bile evine geç gelecek değil ya.sen kendin diyorsun işi erken bitse patronu bırakmıyor diye.senin orada yapacağın eşine kızmaktan kavga çıkarmaktan ziyade eşine"canım senin bu çalışma saatlerinin evliliğimizi yıpratmasından korkuyorum,bence biraz dişimizi sıkıp birikim yapalım ve sen o işten ayrıl başka bir işe geç yada patronuna durumu anlat "diyebilirdin.olaylara bazen kavgacı yaklaşmak çözüm getiremiyor.neyse eşin iş değiştirmiş zaten.ama sen olayları unutamamışsın.keşke o zaman bir pskiyatrdan yardım alsaydın.sonra hamile kalmışım dedin.kayınvaliden çocuğunu bakıyormuş.artık çocuğun 3.5 yaşına gelmiş.bence artık eğer maddi olayları da düzelttiyseniz sen çocuğunu kreşe ver.kayınvalidenle oturmakta seni mutsuz ediyor belli ki.siz kavga etmeseniz bile eşinle k.valide kavga ediyormuş.artık yalnız kalıp önünüze bakmalısınız,ikinizde yardım alıp çocuğunuzu düşünmeniz lazım.bak eşin çocuğunuzla çok ilgiliymiş.dışarı çıkarır diyorsunuz.sen niye çıkmıyorsun sana da birlikte birşeyler yapmak iyi gelir.bu kadar kendini kapatma,hep en kötüsünü düşünme,pozitif olmaya çalış,evlisin,güzel bir işin,seni herşeye rağman seven senden ne olursa olsun vazgeçmeyen bir eşin var.ee artık çocukta var.boşanmaktan ziyade evliliğini kurtarmak için önce sen çabalamalısın öncelikle kendin ve çocuğunu babasız büyütmemek için.emek vermşsin 9 yıldır bundan sonra emeklerinin karşılığını almalısın.dediğim gibi eğer maddi konuları düzelttiyseniz eşinle konuşmaya başlamılısın.çocuğu kreşe vermekten bahset.hiç bir konuda kavgacı moduna girme.evliliğimizi daha iyi hale getirmek için çabalamıyız de.en basiti dışarı çıktığımızda sürekli kavga ediyoruz bunun nedenini merak ediyorum de.beraber dışarı çıkmak çocuğumuzla güzel vakit geçirmek istiyorum de.beraber pikniğe gidin, denize gidin eve tıkılıp kalmayalım de.olayın cinsel boyutları nasıl bilmiyorum.daha da fazla şeyler yazmak istiyorum sana ama merak ettiklerim var cevaplarsan sana yardımcı olmaya çalışırım.
1-eşinle dışarıda neler yzüzünden kavga edersiniz genellikle(niye şuraya baktın mı?,niye bunu giydin mi? yani eşin ne yüzünden kavga çıkarıyorda sen artık çıkmak istemiyorsun?
2-benimde ailem eşimle kaçarak evlendiğim için tepkili ve konuşmuyor gibiyiz yani ama ben bu durumu kabullendim.konuşacak derdimi anlatacak bir kişi bile yok çevremde.ne akraba ne de arkadaşım.ama aştım 3,5 senede ben bunu.sen daha mı samimi olmak istiyorsun ailen gelsin gitsin mi istiyorsun? baban gelmiyorsa bile annen gelebilir arada. konuyu dile getirirsen belki baban izin verir gelmesine annenin ne dersin?
3-evliliğinde cinsellik ne boyutta herşey normal mi yoksa bu durumlardan dolayı sen mesafe koyuyormusun ister istemez eşine karşı.çünkü erkekler cinselliği eşiyle doyarak yaşayamıyorsa bunun acısını (aslında bilmeden çünkü bilinç altı birşeyler eksik ama ne diyor sürekli) kavga ederek çıkarabilir.olayın bu boyutunu da düşün derim ben.

o kadar uzun yazdım ki arkadaşım ama hala yazacaklarım var inanki.sen yalnız kaldığın için bunalımdasın izin verirsen burdaki arkadaşlarla sana elimizden geldiğince yardımcı olabiliriz.

Eşim öyle bir insan ki bir dakikası bir dakikasına uymuyor.

Mesela bir gün kalkıyor sabah beni hayatımın en büyük aşkısın diyor, sonra bir bakıyorsunuz ağza alınmayacak küfürler ediyor sürekli geçmişi hatırlatıp piskopatsın diyor.
Bu durumu asla düzeltemiyorum.Kafasında böyle bir izlenim bırakmışım demek ki yaşanılanlardan.

Hikayeniz üzücü bir o kadar cesaret dolu. Ama cesur olan taraf sizsiniz.

Sevgiyi aşıp bağımlılığa dönüşmüş ilişkiniz ve bence bu insanlar için en içinden çıkılmaz durum, evlilik terapisi iyi fikir, ön yargılarınızı bir kenara koyun.

Ailelerin evliliği istememesi sorunları başlatmış ama bence birebir sorunlarınız da var, önce onları aşmalısınız. Aile rızası ile olmayan evliliklerde bir takım sorunlar yaşanıyor ama artık sorun zamanı da aşılmış, yıllar olmuş. Aranızdaki problemleri çözüp, ailelere de eşit mesafede durmakta fayda var. Çok mücadele etmiş, çok emek vermişsiniz. Yıkımlar olsa da bence sonuç başarılı aranızda aşılmayacak uçurumlar olduğunu sanmıyorum. Erkekler bizim gibi değiller, stres kaldırma kapasiteleri düşük, fevri oluyorlar ama bu fevriliğin ilişkilere neler yaptığını anlamasını sağlamak güzel sonuçlar verebiliyor.

Eşinizin takdir edilecek yanları da var, benim de hayatımda alevilikle başlayan bir hikaye oldu, direndim, savaştım 10 yıl ama o benden vazgeçti, beceremedi en sonunda kendi ailesinin töresine uygun birini bulup, aldattı beni. Eşiniz en azından sizden vazgeçmemiş ve bence bu önemli. Bunca yıllık emeğin heba olmasına izin vermeyin, öğretmensiniz iletişim kurmakta bilgili olduğunuzu düşünüyorum, eşinize de ulaşabileceğinize inanıyorum. Vazgeçmeyin, Allah yardımcınız olsun

ciddi bir yaşanmışlık hemde yolun en başındayken,resmen içime dokundu.
Bunca yaşanılanı ardınızda bırakabilmeniz,sizin kaderiniz değil, sizin seçiminiz ve sizin gücünüz,sonuçta aranızda bağ da büyük bir güç cidden.
Eşinle durumu kurtarmanın en iyi yolu iletişim ve açık olmak,konuş onunla karşına al ,gözlerine bak,onu sevdiğini söyle ve yaşamak -duymak istemedikleri duyduğunda incindiğini,tek isteğinin onunla mutlu olmak istediğini söyle ama açık ol,inat -gurur gibi gereksiz duygulara bulaşmadan..
bazen evliliklerde taşlar yerinden oynar,bu taşları yerine koymaya çalışmaz isek,zamanla aşınıp bizden çok uzaklara düşer.zamanı iyi kullanın ve bundan sonrası için için sadece mutlu olmaya çalışın..

CANIM arkadaşım sen neler yaşamışsın öyle ya...öncelikle bir daha böyle şeyler yaşamamanı temmeni ederk başlıyorum cümlelerime.eşinle asıl probleminizi aslında anlamış değilim. yani bana hakaret ediyor aşağılıyor falan demişsin.bunlar durup duruken mi oluyor.yani eşin seni süreki aşağılıyor mu küçük mü görüyor.yoksa kavga esnasında savunmaya geçerek sana kötü şeyler mi söylüyor?eşinin işsizliği ve babanın seninle konuşmaması sizi bu duruma getirmiş başlarda bence.sonra sen durumu atlatamamış hastaneye falan yatmışsın.üzülme herkes böyle durumlardan geçebiliyor.mesela ben daha basit nedenlerden inanki daha basit şeylerin üstedinden gelemeyip intihara kalkışmıştım evliliğimin ilk dönemlerinde.ama şimdi öyle çocukluk geliyor ki yaptığım.neyse eşin bu sefer iş bulup gelirinizde iyileşmiş ama bu sefer de birbirinizi görmez olmuşsınız.buda sorun olmuş aranızda.şahsen orda sana hak vermekle birlikte biraz daha yapıcı olabileceğini düşünüyorum.yani eşin bile bile evine geç gelecek değil ya.sen kendin diyorsun işi erken bitse patronu bırakmıyor diye.senin orada yapacağın eşine kızmaktan kavga çıkarmaktan ziyade eşine"canım senin bu çalışma saatlerinin evliliğimizi yıpratmasından korkuyorum,bence biraz dişimizi sıkıp birikim yapalım ve sen o işten ayrıl başka bir işe geç yada patronuna durumu anlat "diyebilirdin.olaylara bazen kavgacı yaklaşmak çözüm getiremiyor.neyse eşin iş değiştirmiş zaten.ama sen olayları unutamamışsın.keşke o zaman bir pskiyatrdan yardım alsaydın.sonra hamile kalmışım dedin.kayınvaliden çocuğunu bakıyormuş.artık çocuğun 3.5 yaşına gelmiş.bence artık eğer maddi olayları da düzelttiyseniz sen çocuğunu kreşe ver.kayınvalidenle oturmakta seni mutsuz ediyor belli ki.siz kavga etmeseniz bile eşinle k.valide kavga ediyormuş.artık yalnız kalıp önünüze bakmalısınız,ikinizde yardım alıp çocuğunuzu düşünmeniz lazım.bak eşin çocuğunuzla çok ilgiliymiş.dışarı çıkarır diyorsunuz.sen niye çıkmıyorsun sana da birlikte birşeyler yapmak iyi gelir.bu kadar kendini kapatma,hep en kötüsünü düşünme,pozitif olmaya çalış,evlisin,güzel bir işin,seni herşeye rağman seven senden ne olursa olsun vazgeçmeyen bir eşin var.ee artık çocukta var.boşanmaktan ziyade evliliğini kurtarmak için önce sen çabalamalısın öncelikle kendin ve çocuğunu babasız büyütmemek için.emek vermşsin 9 yıldır bundan sonra emeklerinin karşılığını almalısın.dediğim gibi eğer maddi konuları düzelttiyseniz eşinle konuşmaya başlamılısın.çocuğu kreşe vermekten bahset.hiç bir konuda kavgacı moduna girme.evliliğimizi daha iyi hale getirmek için çabalamıyız de.en basiti dışarı çıktığımızda sürekli kavga ediyoruz bunun nedenini merak ediyorum de.beraber dışarı çıkmak çocuğumuzla güzel vakit geçirmek istiyorum de.beraber pikniğe gidin, denize gidin eve tıkılıp kalmayalım de.olayın cinsel boyutları nasıl bilmiyorum.daha da fazla şeyler yazmak istiyorum sana ama merak ettiklerim var cevaplarsan sana yardımcı olmaya çalışırım.
1-eşinle dışarıda neler yzüzünden kavga edersiniz genellikle(niye şuraya baktın mı?,niye bunu giydin mi? yani eşin ne yüzünden kavga çıkarıyorda sen artık çıkmak istemiyorsun?
2-benimde ailem eşimle kaçarak evlendiğim için tepkili ve konuşmuyor gibiyiz yani ama ben bu durumu kabullendim.konuşacak derdimi anlatacak bir kişi bile yok çevremde.ne akraba ne de arkadaşım.ama aştım 3,5 senede ben bunu.sen daha mı samimi olmak istiyorsun ailen gelsin gitsin mi istiyorsun? baban gelmiyorsa bile annen gelebilir arada. konuyu dile getirirsen belki baban izin verir gelmesine annenin ne dersin?
3-evliliğinde cinsellik ne boyutta herşey normal mi yoksa bu durumlardan dolayı sen mesafe koyuyormusun ister istemez eşine karşı.çünkü erkekler cinselliği eşiyle doyarak yaşayamıyorsa bunun acısını (aslında bilmeden çünkü bilinç altı birşeyler eksik ama ne diyor sürekli) kavga ederek çıkarabilir.olayın bu boyutunu da düşün derim ben.

o kadar uzun yazdım ki arkadaşım ama hala yazacaklarım var inanki.sen yalnız kaldığın için bunalımdasın izin verirsen burdaki arkadaşlarla sana elimizden geldiğince yardımcı olabiliriz.

1. soru: Eşim çok kıskanç birisi , Dışarıda bana kim dönüp baksa hemen dersini vermeye kalkışıyor. Üniversitedeyken kim yanıma yaklaşsa kavga ederdi o kişi ile ama artık kızımız var bunu yapamıyor tabi .Bakan kişiye gidip yanlışlıkla çarpmış gibi omuz atıyor .
Mesela iş yerlerinde her ay akşam yemeği oluyor beni asla götürmüyor bu yemeklere.Asılan olur diye. Ben tepki verince de bu duruma ben sana değil çevreye güvenmiyorum diyor.

2. soru:Annem hasta. Babam , anneme bakıyor şu an. Ablamlar geldi onlar da 3 gün kalıp gittiler. En son ikiz kardeşim gelecekti onlar gelemediler bazı sorunlardan. Ben yanımda birileri olsun istiyorum.

3. soru:Cinsellikte mükemmel bir uyumumuz var.Her fırsatta dile getirir senin gibi bir eşim olduğu için şanslıyım diye. Özellikle bunlar yaşanırken biz iletişim kurabiliyoruz aslında. O anda dertleşiyoruz , her şeyimizi birbirimize anlatıyoruz. Ama olay bittikten sonra ben de o da yine eski halimize dönüyoruz. Bazen çok kızıyorum eşime. Sadece beni bunun için mi ( cinsellik)seviyorsun diyorum.Seni şu halde görmek istiyorum. Bana sevildiğimi hissettiren adam ol her zaman diyorum.

Son düzenleme:
X