bu işsizlik beni yiyip bitirdi

Çok Haklısın hislerini çok iyi Anlıyorum Ams bu yıl da git bir kursa hazırlan KPSS ye bir yandan da özellerde başvuru yap ücretli öğretmenliğe de basvur dua et Tevekkül et mutlaka Allah yarattığı her kulun rızkını verecek merak etme sen

Çok Haklısın hislerini çok iyi Anlıyorum Ams bu yıl da git bir kursa hazırlan KPSS ye bir yandan da özellerde başvuru yap ücretli öğretmenliğe de basvur dua et Tevekkül et mutlaka Allah yarattığı her kulun rızkını verecek merak etme sen
Konumu okumussunuzdur. Zaten ozellere çok basvuru yaptım ucretliye de yaptım ama bir şey çıkmadığı için moralim bozuldu ve burda içimi döküyorum. Tesekkur ederim desteğiniz icjn, inşallah dediğiniz gibi olur.

Ben de Türkçe öğretmeniyim.

2016 KPSS ve mülakat belasını ben de yaşadım.

Milletin soruları bitmedi hiç, sinir stres de cabası.

2017 KPSS'sine girdiniz mi?
Girdim,80 aldım . ama ben edebiyat mezunuyum. Bizim mulakatin taban puanı 81 idi. Türkçe de yazmamin sebebi özelde türkçe öğretmenliği de yapabiliyorjm , yoksa edebiyat mezunuyum.

Konumu okumussunuzdur. Zaten ozellere çok basvuru yaptım ucretliye de yaptım ama bir şey çıkmadığı için moralim bozuldu ve burda içimi döküyorum. Tesekkur ederim desteğiniz icjn, inşallah dediğiniz gibi olur.
Okudum başvurmaya devam et KPSS ye de Çalışmaya devam et hiç olmazsa belki de özel sektörde baska bir iş bulabilirsin en azından atanana kadar bu seni maddi olarakta rahatlatır

Okudum başvurmaya devam et KPSS ye de Çalışmaya devam et hiç olmazsa belki de özel sektörde baska bir iş bulabilirsin en azından atanana kadar bu seni maddi olarakta rahatlatır
Keşke çıksa da. Artik şu andan sonra mucize. Çünkü dersler başlayacak alımlar çoktan yapıldı. Tek umut ücretli öğretmenlik iste.

Girdim,80 aldım . ama ben edebiyat mezunuyum. Bizim mulakatin taban puanı 81 idi. Türkçe de yazmamin sebebi özelde türkçe öğretmenliği de yapabiliyorjm , yoksa edebiyat mezunuyum.

Sıralamanız iyiyse mülakata çağırılırsınız.

Eğer olmazsa özel okullar, ücretli öğretmenlik veya özel ders için çabalayabilirsiniz.

Onlar da olmazsa düz memurlukları başvurabilirsiniz. Duyuruları mutlaka takip edin.

KPSS için çalışma sisteminiz doğru değil belki de. Nasıl yaptınız bilmiyorum ama kursa gittiniz mi? Düşük puan almışsınız çünkü. Şimdiden kendinizi torpilim Yok diye doldurmayın. KPSS'yi tekrar deneyin.

KPSS için çalışma sisteminiz doğru değil belki de. Nasıl yaptınız bilmiyorum ama kursa gittiniz mi? Düşük puan almışsınız çünkü. Şimdiden kendinizi torpilim Yok diye doldurmayın. KPSS'yi tekrar deneyin.
80 puan? Düşük? Hey maşallah ya. Bir de 82 alan arkadaşım da atanamadi. 83 alan da. 92 alan bir kizcağız (Türkiye 2.si) ilk mulakatlarda torpili olmadığı icjn atamadilar. Şubat atamasinda çok tepki geldiği icin yuksek puan verdiler. Başkalarının 70li puanlarla atandığı sistemde haklisiniz ben düşük almışim. Ben sucluyum.Kafaniz cok guzelmis güle güle kullanın.

Bence 2015 mezunuyum. Ahhh ah yarama bastin sen is ayirma magazalarada basvur. Temelin saglammis bak elbette yapacaksin ATANACAKSIN. Tevekkul et ama vazgecmede. Bu senin sucun degil ulkeye 5000 tane planlamaci alsalar bunlar bi 1 yil planlansa hersey duzelirdeeeee kim ugrascak bu carkta boyle donuyor

Edebiyat gibi kaliteli bir bölümün acikogretimini actilar iste o zaman bu guzel bolumu mahvettiler. Gecen tv de acikliyordu en cok edebiyat mezunlari işsiz diye. Hatirliyorum da bizim zamanimizda (2005-2006) puanlari ne kadar yüksekti, calisan emeginin karsiligini da alirdi. bir de mülakati getirdiler, umitler suya düstü. Siz rizkiniz icin mücadele ediyorsunuz Allah karsiligini verir. Dua edin siz de bunun icin.

80 puan? Düşük? Hey maşallah ya. Bir de 82 alan arkadaşım da atanamadi. 83 alan da. 92 alan bir kizcağız (Türkiye 2.si) ilk mulakatlarda torpili olmadığı icjn atamadilar. Şubat atamasinda çok tepki geldiği icin yuksek puan verdiler. Başkalarının 70li puanlarla atandığı sistemde haklisiniz ben düşük almışim. Ben sucluyum.Kafaniz cok guzelmis güle güle kullanın.
Taban puan 81 yazmadınız mı? Ona göre düşük. Haklısınız torpil var ama daha mülakata girmeden torpil diye bu kadar takılmayın. Elinizden gelen her şeyi yapın ki suç onlarda olsun. Bu kadar agresif olmanız sadece size zarar verir.

Sadece dertlesmek icin açtım bu konuyu. Biliyorum yalniz degilim.

2015 yılında mezun oldum. O yıllarda büyük umudum vardı her yeni mezun gibi. Kpssye çok sıkı çalışıp atanacaktim. Haritadan yer begeniyordum. Her gün bunun hayalini kurarak şevkle ders çalıştım. Sonuç 2016 kpss 78 puan. Ve ortada kalış.

Bi sene daha çalışmak istedim. O arada da özel bir okula girip para kazanacaktım. Çok sevdigim öğretmenlik mesleğini yapacaktim iste parası az bile olsa. Birçok yere is başvurusu yaptım kapı kapı gezdim. Her yere cv biraktim. Evime 2.5 saat uzaklıkta bir kurumdan aradim, tabi başka yerler de aradılar. Oraya ulaşmak icjn giden taksi paralarına mi yanayım, kurumu bulamadigim için oturup sokakta aglamalarima mi yanayım, görüşme iyi geçtiği halde daha sonra o lanet kurumlardan ses seda çıkmamasına mi yanayim? Hangisine yanayım. Tabi ki ücretli öğretmenliğe başvurdum. Oradan da arandim. Ama son anda aksilik çıktı. Görev yeri değiştiren öğretmen vazgeçmişmiş de geri gelmişmiş de benim iş iptal olmuşmuş.

Neyse bir yıl daha çalıştım kpssye. Gözlerim bozuldu. Hastalık hastası oldum. Zaten eski konularimda da bahsetmistim bu durumdan. Sonuç :80 puan ve mülakata bile katilamadim. Hoş katilsam ne olacak, torpilim mi var?

Yine iş aramaya başladım. Ankaranin altını üstüne getirdim. Zaten daha önceden de ariyordum. Sekreter kız bile "hocam ihtiyaç yok ama siz yine de bi cv bırakın" diyordu umutsuzca. Ben de yine de birakiyordum cvyi. Ne arayan oldu ne soran. Yine kalakaldik issiz gucsuz.

Yalniz değilim dedim ya, evet biliyorum benim gibi bahtsız çok ülkede. Ama bazılarına bakıyorum da hayat onlara kiyak geçmiş hep. Adam 2 yıllık bitirmiş ertesi sene memur olmuş, ya da mezun arkadaşım ne kpss çalıştı ne bir şey. Tanidik vasıtası ile bankada iş buldu. Bir diğeri (torpili olmadığına adim gibi emin olduğum bir arkadaşım) cv bıraktı ve bir öğretmenin hasta olup işi bırakması üzerine direkt onu ise aldılar. Simdi musmutlu, az parası da olsa mutlu. Hayat bazılarına çok kolay be kızlar. Vallahi. Ya ben napiyim, ne yapsam olmuyor. Elimi attigimi kurutuyorum. Her zaman başkalarına yardim eden bir insan oldum. Kotu bir insan degilim , olsam derim ki ben zamanında şunun hakkini yedim benden aci aci çıkıyor. Ama o da yok.

Her gün başkalarının hayatlarına iç çekmekten, akrabalara "yok bu sene de olmadi" demekten, çoğunu gizli gizli mutlu etmekten Yoruldum. Evde oturmaktan Yoruldum. Liseyi bile bitirememis akrabalarimin altındaki arabaya, yaşadıkları hayata, imkanlara imrenmekten yoruldum.

Boyle böyle hasta olucam. Cidden. Artik geceleri balkonda gizli gizli ağlamaktan da yoruldum. Annem üzülmesin istiyorum ama o zavallı kadincagiz da benim yüzümden stres yaratıyor kendine. Kendimi köreltiyorum , bunca bilgiyi neden edindim, neden okudum ki ne gerek varmış, evde oturmak için mi o tuğla gibi kitapları yalayıp yuttum diyorum. O surede iyi bir dayı bulabilirdim araya araya. Ya da zengin koca bulup evlenebilirdim. Ha okumayan evlenen arkadaşlarıma laf atmuyorum lütfen kimse alınmasın. Onlar istediği hayati yasarken, ben neden bu haldeyim diyorum sadece.

Bu sistemde parmağı olan kim varsa , ömrünün bundan sonrasının hayrını göremesin inşallah. Gerçi inşallah maşallah diyerek ati alan Üsküdari geçiyor bizler de izliyoruz ama olsun.

Kafa sisirdigim için özür dilerim. Sadece içimi dökmek için yazdım.
Sen böyle anlatırken kendimi gördüm desem yeridir çok takılma o olmuyorsa iki yıllık açıktan oku derim valla bak lisanssan 80 almak demek onlisansdan 85 olur ve sen se atarsın plmuuorsa zorlama canisi valla ben bıraktım evlendim çok mutluyum eşim bi sene daha çalış dedi ve calisacam olmada daha uğraşmak istemiyorum gerçekten

Taban puan 81 yazmadınız mı? Ona göre düşük. Haklısınız torpil var ama daha mülakata girmeden torpil diye bu kadar takılmayın. Elinizden gelen her şeyi yapın ki suç onlarda olsun. Bu kadar agresif olmanız sadece size zarar verir.
Ben düşük derken, hani yetersizsin anlamında dediniz sandım. Özür dilerim yanlış anlamisim.

Ev kiralayim, maaş ev kirasina doğal gaza gitsin, 3.-4. Aydan sonra atanmış ogretmen gelsin ve beni yollasinlar. Sonra evden esyalari yüklenip yeniden baba evine döneyim. Mantıksız ya, bir de maaşı çok az asgari bile değil. Neyime yetecek. Hayır kendi evim olsa kesinlikle isterim ama ev kurmaya yetecek bir maaş almiycam orda.
daha yakın yerlere bakacaksınız o zaman.

Bn de issizm suan..bıktım oradan oraya savrylmaktan..kpss engelini koydular önümüze. .bir düğüm gibi cozebilsem her şey kolaylaşacak ..

Gerçekten yoruldum. ..

Lutfen canini sikma bu dedigimi yapman cok zor biliyorum yasadim ordan biliyorum 2008 de girdim 0.5 ile olmadi
2009 da 1 puan ile kacti
2010 da girdim evimin karsisina atanabilecek puani aldim oh be dedim sorulari caldilar sinav iptal oldu..
ikinci sinavi yaptilar puanim dustu hayallerim yikildi 2011 e hazirlanmaya basladim.
Sinav temmuzdaydi haziranda bir atama oldu ve atandim sukurler olsun...
Size sadece sinav sürecini yazdım arada gecirdigim sinir krizleri ben agliyorum diye babamin bir köşede caresizlikten gozunden yaslar gelmesi annemle sabaha kadar dua etmelerimiz sarilip aglamalarimiz bunlari ben yasadim ama simdi gecti unuttum bile..
Gencligimin en guzel 4 yili belirsizlikle göz yaşıyla geçti cok cok uzuldum ama sukur gecti..
inanin bir defasinda balkona cikip aa bahar gelmis demistim cunku disari cikmiyordum insanlardanda cahilce ettikleri laflardanda bikmistim insanin gercekten cani aciyor..
lutfen ders calismayi birakmayin inancinizi gucunuzu yitirmeyin bol bol dua edin insallah atanirsiniz

Her şeyi geçtim de üniversiteyi ilk kazandığımızda başarı dolu bir gelecek beklerken..

Arkadaşlarımızın iki yıllık açıktan okudukları bölümlerle atanıp hayatlarını kurması koyuyor.

Kıskançlık değil, adaletsizliğe üzülüyoruz.

Nasip böyle bir şey belki de..

X