bu kadar da olur mu??

sormasanız olurdu ama hepimiz....iyi nıyetle yada dalgınlıkla sorulmaycak şeyleri soruyoru:....burda sizden cok o lafı yetiştiren dedikoducuyu bulmak gerekir.....o lafı kim yetiştirdiyse........ona iki çift lafım olurdu.........
belkide o lafı yetiştiren sızın agzınızdan cıktıgı gibi degilde daha bi dallandırıp budaklandırmıştır.........
x de sıze o yüzden saldırıya geçmiştir......

Dul kadınların psikolojisi bozuk olur diye bir genelleme de yanlıış olmuş bence
Dul olmadığı halde psikolojisi bozuk ne insanlar var,dul olduğu halde hayatın karşısında dimdik durabilen ne insanlar var. :1closedeyes:

evet,dilarem bende o lafa taktım. dul kadının psikolojisi bozuk olurmuş. ne çok genelleme yapmaya meraklıyız. sanki bütün dullarla görüşülmüş ve doktor kontrolünden geçirilmiş ve hepsi rahatsız çıkmış gibi...

konu içindeki iki yanlış anlaşılmayı düzeltmek istiyorum.
dul kadın psikolojisi bozuk kadın demek değildir.
belki piskolojisi evliyken bozuktur da evlenince düzelir, kimse bilemez.

bir de 39 menapoz yaşı değildir.
39 yaşında girilen menapoz erken menapozdur..
burada bu yaşta doğum yapan arkadaşlarımız var..

http://[url=http://www.resimbank.org/share-70FF_4AA8B721.html][/URL]
çoğunluk olarak dul bayanların piskolojisi bozuk olur en iyisi bulaşmamak

eğer tam olarak tanımıyorsan

ama bana biri kızsa hakkımı savunurum iki lafla yere çakarım

sonuçta kötü niyet yok sadece komşu merakı

bende dulların psikoloji bozuk olur lafınıda ben anlamadım.....
neden bozuk olsun......
kimse boşanmak ve ayrılmak istemez....neler çekerek ayrılıyorlar kimbilir.belkide bekarladan daha iyi moralleri.......
ama toplum bozuyorsa ......yada dedikodusunu yapıp kulagına kadar gidecek laflar edip rahar bırakmıyorlarsa......
gayet iyi olan moralini kendi degil bizler bozmuş biz toplum bozmuş olmuyormuyuz....

benim tanıdıklarımın hiçbiri düzgün değildi piskolojileri ondan ,çoğunluk dedim
hespside diyebilirdim ,garip davranışları vardı

düzgün aklı başında olsalarda bunu da yazardım

Arkadaşlar konuyu saptırmayalım lütfen..
birde dul kelimesi değilde, boşanmış kelimesini kullansak,daha iyi olmaz mı sizce de...

merhaba..

benim fikrim sizin o bayan hakkında "eşinden ayrılmış, çalışmıyor nasıl geçiniyor" tarzındaki sorunuz ne tarafa çeksen o tarafa gelecek bir soru olmuş. sonuçta bu ülkede eşinden ayrılmış bir bayanın önüne bir sürü sorun çıkıyor. hele ki o bayan yalnız yaşıyorsa kendisine bir sürü ahlaksız ve gerçekten uzak yakıştırmalar da yapılabiliyor. o bayanın da başına böyle şeyler gelmiş olabilir, ya da böyle şeyler başına gelecek diye çekiniyor olabilir. sizin sorunuzun maksadını yanlış değerlendirdiği için de bu tarz bir tepki vermiştir diye düşünüyorum ben. onun tarzını da tasvip ettiğimi söyleyemem tabi, daha yumuşak bir dille rahatsızlığını dile getirebilirdi. böylece art niyetle sormadığınızı anlatabilme fırsatınız olurdu ve sorun ortadan kalkardı.

ben buradaki tek hatanızın bu soruyu o bayanın kendisine değil de bir başkasına sormanız olduğunu düşünüyorum. aslına bakarsanız soruyu da biraz gereksiz buldum ama arkadaşlık ettiğiniz insanı tanımak için sorduğunuzu düşündüğümde kabul edilebilir bir soru. yine de doğrudan ilgili şahsa sormanız daha uygun olurdu.

ayrıca okuduğumu yanlış anlamadıysam onun bağırmaları sonunda "siz kaç yaşındasınız" diye sormuşsunuz bayana. bunu böyle bir tartışmanın sonunda niye sorduğunuzu da anlayamadım :)) (okuduğumu yanlış anladıysam kusura bakmayın) bence artık o bayanla ilgili soru sormayın ve olay kendiliğinden çözümlensin.

mutlu günler...

Son düzenleyen: Moderatör:

Dul kadinin piskolojisi bozuksa bunun sorumlusu yine bizler yani toplumumuz degilmi canim?

Ruh hallleri bu duruma geliyorsa inan bana sebebi vardir....geneleme yapmamak sarti ile evli bayanlar potansiyel tehlikle olarak görüyor...erkekler gönlümü eglendireyim diye bakiyor....calissa bir dert calismasa bir dert....evli bir kadinin giyimi kusami gezmesi tozmasi göze batmiyor ama dul kadin makyaj yapip gezmesi gülmesi sakiz cignemesi bile göze batar....

Diyecegim su ki....Insan yasadiklarinin eseridir.....:kahve:

sanki namusuna laf dediniz o ne öyle verdiği cevap hiç üzülmeyin sorduğunuz soruda yanlış anlaşılabilecek kadr zor bi soru değil dert etmeyin fisfisfis

dışarıda işim vardı dönerken dükkan sahibi yalnızdı
beni durdurdu..
cok dengesizdir o 15-16 senedir tanıyorum lütfen kafana takma dedi
hep konusuyoruz aramızda boyle mı yapması lazımdı dedi
cenesi hiç durmaz dedi..
hep oyledir dedi..sabahta bız kavga ettık gitti dedi..
uzattıkca uzatır dedi...susmak bilmez dedi..
sadece iyi günler dedim cıktım evime...

dışarıda işim vardı dönerken dükkan sahibi yalnızdı
beni durdurdu..
cok dengesizdir o 15-16 senedir tanıyorum lütfen kafana takma dedi
hep konusuyoruz aramızda boyle mı yapması lazımdı dedi
cenesi hiç durmaz dedi..
hep oyledir dedi..sabahta bız kavga ettık gitti dedi..
uzattıkca uzatır dedi...susmak bilmez dedi..
sadece iyi günler dedim cıktım evime...

Hata hatayı getirir. Dükkan sahibi bayanında olgun olduğunu söyleyemeyeceğim.
Sana şirin gözükmek istediyse sen X ile konuşurken çıkar yanlış anlaşılma diyebilirdi. Şimdi X'in yokluğunda atıp tutuyor. Bence sen hiç muhatap olma cnm. Karşılaşırsanız mrb, mrb o kadar. Yalnızlık zordur ama böyle huzursuzluklar olacağına aynada kendime bakarım daha iyi...zemuszemus

X ablanın bir yarası var herhalde, bu kadar kaşındığına göre :/
Takmayın derim. İletişimi de kesin gitsin.

Bence de konuşmayı kesin o bayanla. Sinirli ve agresif anladıgım kadarıyla. Sordugunuz soruyu ona ileten kişi abartarak iletmiş olabilir. Başkasına sordugunuzu söylemiştiniz onunla ilgili olarak. ASman her neyse boşverin gitsin. Görüşmeyin. Bazen yalnızlık daha iyi olabiliyor böyle hır gurlerden.

muhatap olmayı bırak selam bile verme bidaha o kadına..oylelerinin napcağı belli olmaz arkandan kötü bişey fln der al başına belayı o yuzden hiç bulaşma bidaha canım

http://[url=http://www.resimbank.org/share-70FF_4AA8B721.html][/URL]
çoğunluk olarak dul bayanların piskolojisi bozuk olur en iyisi bulaşmamak

eğer tam olarak tanımıyorsan

ama bana biri kızsa hakkımı savunurum iki lafla yere çakarım

sonuçta kötü niyet yok sadece komşu merakı

ne talihsiz yorumlar...
eşinden ayrılmış kadına dul demek nasıl bir zevk veriyor halen evli olanlara...o kadın bekar hanımefendi...bekar...
çevrenizde kaç tane eşinden ayrılmış bekar hanım var ki Türkiye genelindeki aynı durumu yaşayan hanımlar içinde "çoğunluk"oluşturuyorlar...
bulaşmamak sözüne hiç karışmıyorum, çok rahatsız edici...
bişey daha...bugün evlisiniz, ben de...yarın hala evli olacağımızın garantisi var mı...yok...
evliliklerinde ne yaşayıp da bitirdiklerini nerden bilebilirsiniz ki bu kadar dfütursuzca laf atabiliyorsunuz...siz hep evli kalabilirsiniz, ama kzınız boşanır, kardeşiniz boşanır, yeğeniniz boşanır...onlar için de sizin düşündüğünüz gibi düşünülsün ister misiniz...biraz empati...

konu sahibine gelince...size ne nasıl geçindiğinden...neden merak ettiniz ki...sizinle bunu sorduracak samimiyeti kurdu mu hanım...hayır...merakınıza yenik düştünüz, tepki alınca sütten çıkmış ak kaşık oldunuz...ama ama benim niyetim çok iyiydi...hiç kötülük yoktu içimde...nerden bilsin kadın...hem bu soruyla iyi niyetin ne alakası var...geçinemiyorsa yardım mı edeceksiniz...belki kadın çok çekti bu yüzden, belki onun tek hassasiyeti ne biliyorsunuz...size açıklama yapmak zorunda mı...sizin merakınızı makul karşılamak zorunda mı...ama siz iyi niyetliydiniz değil mi....sizi ilgilendirmeyen şeylere karışmazsanız daha az üzülürsünüz...komşu hanımın bence tek hatası kocana söylerim demek olmuş, kimi neyle korkutuyor çocuk mu var karşısında...bunun dışında size sana ne demekte sonuna kadar haklı...

X