BU KISKANÇLIĞIMDAN BIKTIM ARTIK !!!

olay kapalılık açıklık, namaz vs mevzusu değil ki, mesela butun isveçli kadınlar eşlerini aldatıyo mu? ya da adamlar?
bu ahlak meselesidir, ahlaklı adam/kadın aldatmaz.
bir kadın da çevresi, yetiştirilme tarzı nasılsa genelde o yönde giyinir, giyim tarzı eleştirilebilir bir insanın, ben de diyorum ne kadar abes giyinmiş diye bazılarına mesela, ama direkt evli erkekleri ayartmaya giyiniyor denir mi ya?

Aynen öyle. Malesef bazı kadınlarımız kocalarını bulunmaz hint kumaşı sanip metroda bile etek giymiş bir kızın eşinin yanına gidip aklına girebilecegini düşünüyor 😂 gerçekten komik ötesi. Söylenecek çok söz var da işte böyle kadınlara anlatamazsın. Eşi aldatsa kadın kötü olur ayartmış olur beynine girmiş olur eşi asla suçlu olmaz :)

Aynen öyle. Malesef bazı kadınlarımız kocalarını bulunmaz hint kumaşı sanip metroda bile etek giymiş bir kızın eşinin yanına gidip aklına girebilecegini düşünüyor 😂 gerçekten komik ötesi. Söylenecek çok söz var da işte böyle kadınlara anlatamazsın. Eşi aldatsa kadın kötü olur ayartmış olur beynine girmiş olur eşi asla suçlu olmaz :)

valla eşim beni aldatsa eşimi boşarım, kadınla muhatap bile olmam, bana o sadakat sözunu veren eşim çunku.
çok haklısınız.

Kıskanmak insanı bir duygudur, aynı zamanda da ilkel bir duygudur. Bu duygular kötü değildir çünkü vardır ama bu duygularla hareket etmek kötü sonuçlar doğurur En basitinden böyle yaparak kendi kendinize eziyet edersiniz. Bu dünyada kadınlar da var erkekler de var dolayısıyla karşılaştığımız insanların %50 ihtimal ile karşı cinsten olması olağındır. İnsanlar bakar. Bir çiçek görürsün bakarsın, bir araba görürsün bakarsın. Ben de sokakta güzel bir hatun görürsem ben de bakarım mesela. Kızlara güvenmiyorum diyorsunuz da eşiniz, diyelim bir kız ona asıldı, kendi namusunu ve ahlakını koruyamayacak kadar aciz mi? Ya da aklı yok mu ki aklına girecek o kız? Söyle düşünün güvendiğiniz bir arkadaşınıza evinizin anahtarını veriyorsunuz (güvenmiyorsanız vermezsiniz zaten) sonra da acaba o benim evime girer de hırsızlık yapar mı diye vesvese yapıyorsunuz. Hele hele o arkadaşa "sakın bir şey çalma evimden, ya yüzüğümü görür de şeytan seni dürterse" falan derseniz o arkadaş muhtemelen size küser. Aynı şekilde de eşinize gereksiz kıskançlıklar yaptığınızda onu ahlaksız olmak ya da akılsız olmakla suçlamış oluyorsunuz bu onu bu yüzden rahatsız eder. Hem ona hem de kendi kendinize eziyet etmiş olursunuz.

Artı bir de tersini düşünün, siz metrodasınız, dayı da almış eline sazı böyle inceden inceden çalıyor, ordan da çok yakışıklı bir erkek geçti ama ben deyim kıvanç Tatlıtuğ sen de burak özçivit, böyle boylu poslu havalı. Ne olur? Gitti sizde akıl makıl kalmadı? Sizin orda da bir kafe var bir neskafe alayım dediniz. Abi de geldi dedi şize bugün şöyle şöyle bir şey oldu sohbet etti. Yandi gülüm keten helva. Saçma geliyor değil mi? Ne olur kendi kendinize eziyet ermeyin, böyle gereksiz kıskançlıklarla falan.

valla eşim beni aldatsa eşimi boşarım, kadınla muhatap bile olmam, bana o sadakat sözunu veren eşim çunku.
çok haklısınız.

Kesinlikle öyle. Soz veren esine ve ailesine sorumlulugu olan her zaman evli olan taraftir. Bekar tarafın kimseye sözü ve sorumluluğu yoktur kendinden başka. Bekar bir kadının evli bir erkekle olması bana göre asla etik değil Allah yaşatmasın ama orada burada kadınlar kocamı ayartirlar kelimesi de çok cahilce.

Arkadaşların ve ablalarım hepinize merhaba. Ben 22 yasinda 4 aylık evli bir bayanım. Aynı zamanda üniversiteye hazırlanıyorum. Esim Polis memuru. Eşimi çok kiskaniyorum ama kiskancliklarim yerli mi yersiz mi onu bilemiyorum. Belki de mesleğinden ötürü diye düşünüyorum bu konuda yardım edin bana allah rızası için 😭 bazen bu kıskançlığın yüzünden tatlı ekmegin evimde zehir oluyor. Bir kaç örnek vererek anlatmak istiyorum. Esim namazında niyazında bi insan. Dinini imanını bilen bir insandır Mesela bayanlarla muhabbetten kaçınmaz. Örnek veriyorum göreve gittiği bi yer var orada bi cafe varmış cafenin sahibibi abla varmış arada bir sohbet eder konuşur oraya gittikçe. Bende bunu istemiyorum. 😢 Mesela dün metronuzdayız bi tane kız bindi mini etekli ama eteği baya acik. Tam caprazimiza oturdu eşim benim elimi sıkıca tuttu. Bilmiyorum vesvese olduğunu düşünüyorum ama eşim arkaya bakıyor kafanızı çevirmek istemese de bakmaya çalışıyor bazen benimle ilgeniyor benimle konuşuyor o anda ama gözü kkayiyo ister istemez 1.2 defa kızın bacaklarına baktı vesaire. Buda benim zoruma gidiyor 1.75 boyunda 68 kilo güzel bi bayanım eşim beni çok seviyor çok da ilgilidir. Çok zaman ayırır bana. Böyle saçma sapan şeyler için ilişkimizi zedelemek istemiyorum. Mesela biraz önce whatsapda durum paylaşmış metroda bi dayı saz caliyor esim de bunu videoya çekip paylaşmış ama sadece dayı var videoda. Benim aklından geçen iste eşim üniformalı orada birsürü acik saçık kızlar var eşim ister istemez onlara bakıyor. Işte esimin aklına dengesiz kendini bilmez bi kız girerse falan sürekli böyle düşünüyorum birçoğunuz belki tepki gösterip kizicak ama sırf eşim acik kızlara bakıyor dışarıda diye kapalıydım 10 sene sonra acildim. Ama zaman geçti 2 ay acik kaldım baktım eşim bu durumdan rahatsız yinede sana bırakıyorum hayatım ama ben seni kapalı tanıdım kapalı sevdin kapalı seviyorum özüne dön bak şeytanın vesvesesine uyuyorsun Allahın rızası için yap bunu ben istediğim için yapma dedi. Dün esimin vesilesi ile kapandım Çok şükür. 3 senelik bir beraberliğimiz sevgilimin dönemimiz oldi yeni evlendik. Eşimi seviyorum oda beni seviyor çok da değer görüyorum esimden. Ama bu kıskançlık benim yuvamdaki huzurumu bozuyor birde birşey eklemek istiyorum. Aslında aşırı derece de esimlik bi durum yok diye düşünüyorum hani bazen diyorum ona gülüm ne yapayım çözümünü bağlayım dışarı çıkarken diyor. Bazen düşünüyorum bizler kadın olduğumuz halde bakıyoruz misal erkek nefsi diye düşünüyorum. Son olarak da şunu söylemeliyim. Ben onu kıskandığını söyledikçe belli ettikçe o beni gıcık etmek için yada kavgalı olduğumuz zamanlarda beni hızlandırmak için kiskanicagim şeyler yapiyor. Ama esimin içinde kötü art niyet olduğunu düşünmüyorum. Sizlerde bilirsiniz ki bu devir cidden artık çok kötü çok pis. Bu devirdeki kızlara da hiç güvenim yok. Bu arada eşim 30 yaşıda ben 21 😊
Tedaviye ihtiyacınız var bence sizin. Neden derseniz:
Bu mesajınıza cevap yazıyorum ama birkaç farklı mesajınız daha var aynı söylemde. Açık saçık salak kızlar, dengesiz kızlar vs. Ok söyleyelim eşiniz sokağa adım atınca kadınları sokağa salmasınlar bari.
2.si kimse bir üniforma giyiyor diye kocanıza 8. Harika muamelesi yapacak değil bu hastalıklı bir bakış açısı.
3.sü sizin kocanız açık kızlara bakıyorsa -öyle demişsiniz; o sizin kocanızın pisliği başkasının değil bunu kabullenin.
4.sü 21 ya da 22 yaşındaymışsınız zaten yaşla olgunluğun da ilgisi olduğunu düşünmem aslında ama bence sizinki boşluktan oluyor, gidin dersinizi çalışın ufkunuzu geliştirin biraz her şey daha güzel olacaktır bi vizyonunuz olur belki.

X