Bu konuda yumuşamalı mıyım ? Asla taviz vermemeli miyim ?

İnsanı millete göre ayırmayı sevmesem de üzerlerine yapışmış karakterlerine etki eden bazı özellikler taşıyorlar. Erkeği yüceltmek vs. gibi. Maalesef o toplumda da o şekilde. Kim oğlunu, kocasını övgülere boğup kanatsız melek gibi davranırsa o kişiden alâsı yok. Birbirlerinden uzak yaşamış olmaları bu durumu iki yönde etkiler ya köpük olurlardı ki değillermiş yada birbirlerini bakıma muhtaç görüp duygusal fiziksel kol kanat olurlardı ki böyle hissediyorlar. Kalpsiz değilsin bencil hiç değilsin. İleriyi düşünüyorsun çünkü bu kadın 15 yıl sonra yaşlı olacak. Gelip bir ay kalmalar olacak sana 12 ay. Ne kadar sınır o kadar iyi. Belki düşünceni değil yaklaşım tarzını değiştirebilirsin. Kadın duygusal duygusal yaklaşıyorsa siz de biraz sızlanın annesine değer vermek istediğinizi ama cevrenizde ablanızın örneği gibi bir örnek olduğunu bundan dolayı korkularınızın olduğunu "onu çok sevip böyle bir şeyden dolayı" kaybetmek istemediğinizi anlatın. Ya olaya yaklaşım tarzınızı hedefinizi değiştirmeden ilerleyin yada ayrılın. Erkekler düzdür türkü arabı farketmiyor tatlı dilin olduğu,sakince anlatılan şeyleri dinlemeye daha yatkınlar keskin konuşmalar da çatışmaya girilebiliyor.

Kızlar selam . 3 ay önce yabanci erkek arkadaşımla nisanlanmistim. Bunun en sevdiğim yani nisanlilik sürecinde ailelerin birbirlerini yipratan süreclerini yasamamak olacakti ama öyle olmuyormus.Nisanlim annesinin tek çocuğu ve babasi yillar once annesini ve onu terk etmis. Ama nisanlimin annesinin durumu cok iyi ve hayati boyunca hep cok guzel bir hayatı olmus. Annesi de egitimli bir kadin biraz beni kiskanmasi disinda sorun yok aramizda. Annesi evlendigimiz zaman bizim kendi yasadiklari ülkeye tasinmamizi istedi ben evliligimiz oturmadan asla olmayacagini soyledim nisanlima o da bana hak verdi. Konu ailesi bize bir miktar biraz yüklü bir para gönderdi arabamizi almamiz icin . Annesi parayi gonderdikten sonra nisanlimi arayip duygusal bir sekilde evlendikten sonra beni unutmayacaksin di mi diye aradi saatlerce konuştular ben orda uzuldum anne sonucta duygusal hissetmis olabilir. Bu ara da yaklasik 10 senedir ayri yasiyorlar nisanlim daha once de baska ulke de okula gitmis. Neyse nişanlim
Bana konuyu anlatti iste arapca konustuklari icin anlamiyorum bana dedi ki iste annem cok duygusal beni asla unutmayin dedi ben de anneme dedim ki merak etme annecim seni asla birakmicaz senin bir odan her zaman bizde olacak sana ait olacak dedim anlamadim neden bir odam anneye ait oluyor ? O da dedi ki askim annem tek basina benden baska kimsesi yok sonucta. Ben de dedim sen egitimli maddi durumu iyi birisin annene her zaman bakmalisin destek vermelisin ama bu benim evimde olamaz. Turkiye ye gelmek isterse sen burdasin diye yakinda bir ev tutabilirsin her zaman da gidip görebilirsin ama ayni evde olmasi olmaz . Sen benim kocam olacaksın ve benim özelime de saygi duyacaksin benim evimde ben aile istemiyorum. Basindan konusmak istedim kesin olarak ki anlamis olsun. İste bu konusmadan 2 hafta sonra annesi geldi buraya . Guzel guzel oonusurken bir problem oldu aramizda nisanlimla ve ben sicak konusmadim. Benden ozur dilemesi gerekirken aksam arayip annem burda diye bunu yapiyosun di mi kiskanclik yapiyorsun . Orda daha baslamadan annen seni doldurmaya calismis sanirim seninle neden bu sekilde konusuyorum sen cok iyi biliyorsun dedim . Üste cikmaya calisti ve ben de konusmak istemedigimi beni manipüle edemeyecegini sirf kendi özel alanimi korumak istedigimi soyledigim icin bu sekilde cirkinlesemeyecegini soyledim . Ve engelledim cunku surekli ariyor . Ablamin evliligi defalarca bitme asamasina geldi kaynanasi yüzünden ben böyle bir sorumluluk almam. Nisanlim bana ulasmaya calisiyor ama suanlik konuşmuyorum hatasini anlamasini istiyorum. Siz ne diyorsunuz kizlar sizce kalpsizlik mi yapiyorum ? Desteginize ihtiyacım var

Bence ilk başta kadından araba desteği için yüklü miktar para kabul etmek hata.
Okadar kendi ayakları üstünde duran insanlarsanız onuda kabul etmeyin. Neye yetiyosa onu alın yada almayın.
Ayrıca bi evladın annesine odan hazır demesinde ne var? Sen kendi annene demezmisin?

Annenin tek evladı olabilir ama şimdiden arayıp duygu sömürüsü yapıp ağlaması hiç hoş bir şey değil.. Kimse evlendiği için ailesini, annesini unutmaz neticede.. Ve tabi ki kimse ev üste ev kurmak istemez, size hak veriyorum.. Arada bikaç günlüğüne geldiğinde misafir edersiniz ama temelli gelmek istediğinde yakın bi yerden ev tutulur.. Nişanlınızın "annemi kıskandın" demesi de apayrı bi mevzu zaten.. Yıllarca ayrı dururlar evlenince kıymetlenirler
Buna ben de asiri katiliyorum. Benim sucum degil ailesinin tek cocugu olmasi ya da daha once kotu biriyle evlenmis olmasi . Ben tabi ki misafir ederim ama ayni evde olmasi bunun konu haline gelmesi bile kabul edilebilir degil bence . Herkesin evi özeli kendinedir

Bence ilk başta kadından araba desteği için yüklü miktar para kabul etmek hata.
Okadar kendi ayakları üstünde duran insanlarsanız onuda kabul etmeyin. Neye yetiyosa onu alın yada almayın.
Ayrıca bi evladın annesine odan hazır demesinde ne var? Sen kendi annene demezmisin?
Bunda ben hic karismadim gercekten ona mezuniyet hediyesi olarak gonderdiler. Benlik asla degil

Arapları iyi bilirim. Türklerden beter ailecidirler. Erkek çocuk dizlerinin dibinde olmalıdır. Dubai de olsa fark etmiyor inan Arap aynı arap. Kadının adı yok ve erkek çocuk ile varlıklarını hissediyorlar.
Şu konuda korkma kadın gelip Tr de sürekli kalmaz, Tr ye ye yerleşmez. Ama sizi Dubaiye aldırmak için ne gerekiyorsa yapacaktır. Evlenmeden önce de aikesinden ayrı yaşıyor dediğiniz nişanlı evlenince aileci olacak ve hep onları tutacak.
İyi düşünün derim

Ya konu sahibi, saf mısın bu kadar?
Nisan zamanı kaynana ,adet vs kavgalar çıkmayacağı için sevindim demişsin.
Bulduğun adam bireysellikten en uzak , kadının anca erkek cocuguyla varoldugu, ana ata saygisinin kişisel isteklerden daha önde oldugu Arap coğrafyasından 😂😂
Bu adam isterse Avrupa'nın gobeginde doğsun, beş yasindan beri anasindan ayrı yaşasin, yine degismez
Arap erkekleri annelerinin gozbebekleridir, hele ki sendeki gibi tek cocuksa (kaynak : 🍑'üm değil, birkaç Arap sevgilim ve çok sayıda Arap kız arkadaşım olmuştu. Kızı da erkeği de bunu söyler)
O yüzden eğer boyle şeylerden hoslanmiyorsan, korkuyorsan ayrilman daha evladir. Ona göre senin bu dediklerin annesini atmaktan başka bir şey değil çünkü
Evet. Bende sahidim, Arap asiret kiziyim ve aneannem 7 ogluslari Icin heeeersey yapar. Yengelerim üzülürlerse bile üzülsünler… uzak dur

çok ilginç yorumlar var ,geçen biri evde çıplaklar diye yazdı, oo anlayış beş bindi, şimdi sadece arap dedi diye hakaretler havada uçuşmuş, bu araplara olan ırkçılıktan nefret ediyorum ,elin çıplağına müthiş,ama arabına tü kaka,ne kadar cahil insanlar var,arap kültürünün nesi varmış,sanki biizim erkekler çok iyi de arapları eleştiriyorsunuz, her ırkın iyisi kötüsü vardır ,bunu genellemek de bana göre faşistliktir.
konuya gelince evet aynı evde yaşanmaz ,şimdi olur yaşayalım desen yerleşmeye kalkar sıkıntı olur , ama konuşup halletmeye çalışın ,kronikleştirmeyin.

X