Bu nasil evlilik?

BuglemDua

Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2017
433
291
Benim sorunum biraz uzun.
Esimle 1.5 senedir evli 9 kusur senedir beraberiz.Evlenmeden once yakinlasmamiz tam bir yakinlasma olmasa da gayet iyiydi.Evlendikten sonra da iyi bir iliskimiz vardi ama oyle cok ustune dusen bir erkek degildi evlenmeden oncesine gore ve bir kac ay sonra hamile kaldim sorunlu bir hamilelik gecirdim hamileyken en fazla iki defa yakinlasma oldu.Dogum yaptim normal degil sezaryen dogumdan etkilendi desem esim normal degildi ama benim zorluk cektigimi sancili hallerimi vs gordu.dogumdan sonraki hayatimizda esim bir kac tesebbuste bulundu ama ben istemedim yakinlasmayi cunku dikisler vs bayagi bir sorunum oldu ve aradan yaklasik 1 sene gecti hicbir yakinlasmamiz olmadi ve ben nasil bir erkegin bu kadar uzun sure hicbir sey yasamamasini anlayamiyorum.Ve bu davranislardan dolayi bende de soguma oldu zaman gectikce.Aldatma ya da baska seyleri dusunmeyin cunku isten eve evden is isi de hep erkekler ile olan bir is.Ama telefonda ya da haber sitesinde acik temali fotolara baktigini gordum hic dusunmuyor degil kendisi.merak ettigim dogumdan sonra boyle seyler yasayan oldu mu olduysa cozumu ne sizce?

Burada bu tarz cok konu aciliyor yani bu sorunu yasayan cok insan var ve cok azi bosanmayla sonuclaniyor demek ki zaman icinde bir sekilde duzene giriyor. O yuzden moralini bozma. Esinden sogudugunu belli etme ve onunla konusmaya calis. "Bir erkek nasil o kadar uzun sure durur mumkun degil, kesin aldatiyor, biz haftada su kadar yapiyoruz hihihi" gibi yorumlara itibar etme cunku erkekler fabrika uretimi standart ozelliklerde ve birbirinin aynisi degil. Onlarin da duygulari var ve hormonlarini etkiliyor. Yine de bir sonuc alamazsan bir uzmandan yardim isteyebilirsin.

Red edilmekten oldu desek diğer türlü giderebilirdi. Altinda yatan baska bir sebep de olabilir tamamen pskolojik destek şart bir sene sonuçta bir ay , iki ay değil...

Yani soyle soyleyeyim baska turlu derken dogumdan beri ne opme ne baska cinsel yakinlasma olmadi ama uyurken sariliriz vs.o acidan da boyleyiz psikolojik destegi kabul edecek birisi degil esim bir de sizce hic cinsellik olamayan evlilik var midir ki

Esimle konussam bu konuyu nasil sorabilirim ki?bu tarz konularda pek konusan birisi de degil kendisi umursamaz bir yapisi var

Esimle konussam bu konuyu nasil sorabilirim ki?bu tarz konularda pek konusan birisi de degil kendisi umursamaz bir yapisi var
Böyle evlilikler var mi derken ben bilmem ama siz bana göre bir örneksiniz demek ki var ki hayatta böyle hayatlar dert olarak çıkıyor bi yerlerden.Eşiniz desteği kabul etmiyor , sizi aldatmadığını düsünüyorsunuz ve konuşulmuyor malesef bu konuda konusmadan da hiç bi sekil de baş edilemez.

Eşiniz girişimde bulunmuyor da siz niye bulunmuyorsunuz? Ayrıca siz hap kullanamıyorsanız eşiniz korunur ne yani korunmak sadece kadının sorumlulığu mu? Doğumdan sonra bu tip süreçler normal fakat siz hem kafaya takıyorsunuz bunu hem de hiç çaba sarf etmemişsiniz. Anlamadım yani

Esimle yaklasik 2 senedir evli 9 kusur senedir beraberiz.Evlenmeden once yakinlasmamiz tam bir yakinlasma olmasa da gayet iyiydi.Evlendikten sonra da iyi bir iliskimiz vardi ama oyle cok ustune dusen bir erkek degildi evlenmeden oncesine gore ve bir kac ay sonra hamile kaldim sorunlu bir hamilelik gecirdim hamileyken en fazla iki defa yakinlasma oldu.Kendine bakmadin mi derseniz hamilelikte de hamilelikten once de gayet bakimli ve cekici sekilde giyiniyordum ve bakimliydim hatta esim kiskaniyordu evde boyle gezme disaridan gozukur vs diye.Daha sonda dogum yaptim normal degil sezaryen dogumdan etkilendi desem esim normal degildi ama benim zorluk cektigimi sancili hallerimi vs gordu.dogumdan sonraki hayatimizda esim bir kac tesebbuste bulundu ama ben istemedim yakinlasmayi cunku dikisler vs bayagi bir sorunum oldu ve aradan yaklasik 1 sene gecti hicbir yakinlasmamiz olmadi bir kere yarim yamalak denemesi haric ve ben nasil bir erkegin bu kadar uzun sure hicbir sey yasamamasini anlayamiyorum.Bir de ben emzirirken dk hapi kullanamayacagimi soylemistim ne zaman bitecek bu emzirme diye sormustu emzirme doneminin bitmesini mi bekliyor onu da anlamadim cunku uzun bir sure.Ve bu davranislardan dolayi bende de soguma oldu zaman gectikce.Aldatma ya da baska seyleri dusunmeyin cunku isten eve evden is isi de hep erkekler ile olan bir is.Tek basina tatmin deseniz banyoda bile kapi acik dus alir.Ama telefonda ya da haber sitesinde acik temali fotolara baktigini gordum hic dusunmuyor degil kendisi.merak ettigim dogumdan sonra boyle seyler yasayan oldu mu olduysa cozumu ne sizce?Ya da hic cinsellik olmayan bir evlilik olabilir mi mumkun mu bu?

Hiç cinsellik olmayan evlilik her iki taraf da kabul ederse olabilir tabii. İki aseksüel kişi evlenebilir mesela. Ama siz böyle bir anlaşma yapmadığınıza göre içinde bulunduğunuz durum normal değil.

Bence açık açık günlük bir konu anlatıyor gibi "hamilelik öncesi gibi bir cinsel yaşamımız olsun istiyorum kocacım. Ama ilaç kullanmayacağım. Senin korunmanı istiyorum" diyebilirsiniz.

Doğum yapalı 8 ay oldu hâlâ ilişki sırasında zorlanıyorum. Ama eşin önce seni boşaltmalı ki kasların gevşesin,sonra eşin. En azından biz öyle yapıyoruz.

Hadi bu gece bi baslangic olsun giy en seksi kıyafetlerini sokul kocana :KK66: çocuğunu aksatmaman gerektiği gibi kocanida aksatmaman gerektiğini düşünüyorum. Tek korunma yöntemi dk hapı değil sonuçta. 1 yil çok uzun bir süre artık bu işe son ver

Ya 1 yıl çok uzun bir süre değil mi ya ? Canım madem eşin yanaşmıyo bunca zaman sen niye yanaşmadın sende mi istemedin hiç ? Ben çok cinsellık seven bir insan değilim ama 1 yılda cok uzun ya. Bence kendini bi güzel hazırla güzel koku sür çocuğunu uyut kocana yanaş. Ayıp değil günah değil canım bu kadar uzatmayın bence.

Canım geçenlerde de böyle bir konu vardı, bir süredir cinsellik yaşamayan bir çift sizin gibi, o arkadaş aile terapisine gidiyor, psikoloğun söylediği çok ilginç gelmişti bana. yazdığım cevaplardan döndüm buldum . Şöyle yazmış sufisentir: (29 ekim de açmış konuyu, boşanmalı mıyım başlığı ile, link atmayı beceremedim )

Sizi alintilayarak hepinize toplu cevap vereyim arkadaşlar.
Yorum yazan herkese de teşekkür ederim.
Ben bu konuyu açtıktan 1 ay sonra falan biz terapiste gitmeye başladık.
Yaklaşık 3 aydır da gidiyoruz.
Mucize beklemiyordum tabi ki ama terapi çok işe yaradı.
Eşimin sorunu tıp dilinde madonna fahişe sendromu olarak geçiyormuş.
Yani beni ablası annesi gibi görüyormuş bilinç altında.
Yatilacak kadın olarak gormuyormus.
Genelde bu sorun ya evlenince ya da kadın hamile kalınca veya dogumdan sonra ortaya çıkarmış.
Hem birebir hem de çift olarak gittik.
Esim 6 ay antidepresan kullanacak.
Bilinç altındaki karisikligi gidermek icinmis.
Doktor bize bir sürü görevler veriyor uyguluyoruz ve gidiyoruz anlatıyoruz vs.boyle bi süreç.
Bi 3 ay daha gideceğiz.
Şu anda çok mutluyum tabi ki her şey bi anda düzelmedi ama en azından artık sebebi biliyorum ve çözüm yolu arayıp mücadele arıyorum bu bana çok iyi geldi.
Zamanında boyle bi konu açmış olmak bile beni üzdü şimdi.
Ama benim yaşadığımi yaşayan her kadın aynı yollardan geçiyormuş normal dedi doktor bunları dusunmen .

Bu bana çok ilginç gelmişti, sanada faydası olur umarım.

Esimle yaklasik 2 senedir evli 9 kusur senedir beraberiz.Evlenmeden once yakinlasmamiz tam bir yakinlasma olmasa da gayet iyiydi.Evlendikten sonra da iyi bir iliskimiz vardi ama oyle cok ustune dusen bir erkek degildi evlenmeden oncesine gore ve bir kac ay sonra hamile kaldim sorunlu bir hamilelik gecirdim hamileyken en fazla iki defa yakinlasma oldu.Kendine bakmadin mi derseniz hamilelikte de hamilelikten once de gayet bakimli ve cekici sekilde giyiniyordum ve bakimliydim hatta esim kiskaniyordu evde boyle gezme disaridan gozukur vs diye.Daha sonda dogum yaptim normal degil sezaryen dogumdan etkilendi desem esim normal degildi ama benim zorluk cektigimi sancili hallerimi vs gordu.dogumdan sonraki hayatimizda esim bir kac tesebbuste bulundu ama ben istemedim yakinlasmayi cunku dikisler vs bayagi bir sorunum oldu ve aradan yaklasik 1 sene gecti hicbir yakinlasmamiz olmadi bir kere yarim yamalak denemesi haric ve ben nasil bir erkegin bu kadar uzun sure hicbir sey yasamamasini anlayamiyorum.Bir de ben emzirirken dk hapi kullanamayacagimi soylemistim ne zaman bitecek bu emzirme diye sormustu emzirme doneminin bitmesini mi bekliyor onu da anlamadim cunku uzun bir sure.Ve bu davranislardan dolayi bende de soguma oldu zaman gectikce.Aldatma ya da baska seyleri dusunmeyin cunku isten eve evden is isi de hep erkekler ile olan bir is.Tek basina tatmin deseniz banyoda bile kapi acik dus alir.Ama telefonda ya da haber sitesinde acik temali fotolara baktigini gordum hic dusunmuyor degil kendisi.merak ettigim dogumdan sonra boyle seyler yasayan oldu mu olduysa cozumu ne sizce?Ya da hic cinsellik olmayan bir evlilik olabilir mi mumkun mu bu?
Bence eşiniz sizin yüzünüzden yakınlaşmamış çünkü önce dikişler yüzünden reddedilmiş sonra hap kullanmıyorum emzirmekten dolayı diyince emzirme bitene kadar ilişkiye girmemeniz gerektiğini falan hissettirmişsiniz ki öyle bi soru sormuş.. Yani tavırlarınızla eşinize birazcık hamilelik, doğum ve emzirme sürecini "cinsel yasak süreci" olarak hissettirmisiniz.. Anlamadığım konu bu durum bu kadar sizi rahatsız ediyosa neden siz yanaşmadınız bu kadar zaman?

bunu eşinizle hiç konuşmadınız mı? 9 yıllık bir ilişkiden sözediyorsunuz çoktan karşısına geçip biz niye kanka olduk ne iş demeniz, sonra da adamı yatağa atmanız gerekyordu. onun 1 yıl nasıl dayandığını sorun ediyorsunuz da siz 1 yıldır nasıl dayanıyorsunuz?

hamilelik doğum bu sureçler sizi ve bedeninizi etkilediği kadar erkekleri de etkileyebiliyor , çocuk olunca ister istemez her iki tarafında öncelikelri de değişiyor...
biz 32 haftaya kadar duzenlı bır cınsellık yasadık sonra doktor yasakladı dogum vs derken 40 ım dan sonra kanamam bıtıınce bırlıkte olduk, sonrasında ortalama 15 gunde bır bırlıktelık yasamaya basladık cunku hem evde baska ınsanlar vardı hem bebeğe alısma surecınde ben cok yorgun oluyordum hemde eşimin işi gereği sürekli seyahat halinde olmasından onunda fiziki yorgunlugu oluyordu ve zamanımız olmuyordu ...
şu an kızım bır yasına gırmek uzere son bır aydır hıc sevısmedık esım bu aralar ısteksız bende pek duskun degılım lafını acıyorum baktım pas vermıyor devamını getırmıyorum zaten cocuk yormaya devam edıyor eee iş bir yandan evin işi öbür yandan ama biz memnunuz halimizden :KK66: :KK66:
tabı ılk tanıstıgımızda her gun sevısırdık o gunlerı ozlemıyor degılım ama artık önceliklerimiz değişti :KK66:

Dogumami girdi gorduyse bunu bazi erkeklerin psikolojisi kaldiramiyor bunu bozuluyorlar

Oncelikle evet esim doguma girdi ama dogumum sezaryendi etkilenecek bir manzara gormedi.ikincisi hamilelik ve dogumumda en zor seyleri yasadim o yuzden hamile kalma korkusu da var tabii esin neden korunmuyor derseniz o hic kendisi korunmak istemedi sen neden yanasmiyorsun derseniz sogudugumu belirttim yani bi kere deneme gibi birsey oldu ama yarim kaldi diye belirtmistim

Bright crystal Bright crystal arkadasim o konuya baktim yalniz benimki hic yanasamdi degil bir kac girisimi oldu ciddi olarak sadece bir kere hani beni oyle gorseydi tamamen hic adim atmazdi diye dusunuyorum ama attigi adimlar 40 im bile dolmadan onceydi

X