Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Bu saçlara kestirmekten başka çözüm var diyen???(resimli)

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
aynen katılıyorm arkadaşa.. onun yerine fırça alıp tersten kurutarak dümdüz fönlü gibi saclar elde edebilirsin.. Benim saçlarımda aynen senin gibi oluyodu.. ama ben saçıma yarayan şampuanı buldugumdan beri hiç bi problemim kalmadı neredeyse.. gliss in saç kırıklarını önleyen serisini kullanıyorum ve bence en önemlisi saç maskesi cnm müthiş kendine getiriyo banyodan sonra.. saçların kırık oldugu için taranması zor olabilir mavi su kullanıp yumuşatarak daha az zararla işin içinden çıkabilisin cnm.. birde mutlaka banyo sonrası ve genellde kuru gördüğün günler saç serumu kullan.. düzenli yaparsan kırıklarının azaldıgını görürsün :) onun haricinde haftada yada 2 haftada bir zeytin yağını biraz ateşte akışkan hale getirip saçına uyguladıktan sonra kaynamış suyla ıslattıgın havlunu kafana sararsan buda besler ve biraz onarır..

mrb..bu mavı su nerede satılıyor acaba ve fıyatı ne kadar.ben aradım bulamadım da:KK43:

Ben de saçlarım uzunken kırıklarını kendim kesiyodum tel tel.

Kuaföre elini verince kolunu kaptıranlardanım çünkü malesef

Benim her telde yoktu boşu boşuna sağlıklı teller kısalmasın diye düşünürdüm :KK1: Keserdim öyle kırıkları ara ara temizlerdim kendim en azından o beyaz beyaz görünüm azalıyo :) Baktım baş edemiyorum öyle gidiyodum kuaföre o da hepsini kesip atıyodu dana :KK1: Ama kestirip sağlıklı uzatmak da bi çözüm sen bilirsin yani sonuçta :)

banyodan çıktıktan sonra saç serumu kullan özellikle saçları onaran , ısıdan koruyan ve parlatan olsun sadece uçlarına sık ve biraz kurumasını bekle. isteğine kalmış kurutabilirisnde. saçını 1 ay kadar düzleştirmezsen düzelir. ben öyle yaparak kestirmeden kurtuldum hem daha sağlıklı görünüyor :KK34:

aynen katılıyorm arkadaşa.. onun yerine fırça alıp tersten kurutarak dümdüz fönlü gibi saclar elde edebilirsin.. Benim saçlarımda aynen senin gibi oluyodu.. ama ben saçıma yarayan şampuanı buldugumdan beri hiç bi problemim kalmadı neredeyse.. gliss in saç kırıklarını önleyen serisini kullanıyorum ve bence en önemlisi saç maskesi cnm müthiş kendine getiriyo banyodan sonra.. saçların kırık oldugu için taranması zor olabilir mavi su kullanıp yumuşatarak daha az zararla işin içinden çıkabilisin cnm.. birde mutlaka banyo sonrası ve genellde kuru gördüğün günler saç serumu kullan.. düzenli yaparsan kırıklarının azaldıgını görürsün :) onun haricinde haftada yada 2 haftada bir zeytin yağını biraz ateşte akışkan hale getirip saçına uyguladıktan sonra kaynamış suyla ıslattıgın havlunu kafana sararsan buda besler ve biraz onarır..
saçlarımı düzleştirmiyorum hatta taramıyorum bile :)ve her saçımı yıkayışımda mutlaka kremlerim saçımı ona rağmen bu haldeler:KK43:banyodan çıktıktan sonra saç kurutma makinesiyle kurutuyorum dümdüz oluyor zaten kendiliğinden.gliss in siyah ambalajlı kremini kullanıyorum ben de ama saçıma sürdüğüm herşey geçici olarak işe yarıyor artık maksimum 2 gün yani.sonra yine aynı görüntü.şimdi aynı serinin saç maskesini aldım ikisini dönüşümlü olarak kullanıcam bakalım ne kadar etkili olacak.

mrb..bu mavı su nerede satılıyor acaba ve fıyatı ne kadar.ben aradım bulamadım da:KK43:
mavi su kozmetik satan dükkanlarda bulunur 15 lira civarı oluyor genelde

Ben de saçlarım uzunken kırıklarını kendim kesiyodum tel tel.

Kuaföre elini verince kolunu kaptıranlardanım çünkü malesef

Benim her telde yoktu boşu boşuna sağlıklı teller kısalmasın diye düşünürdüm :KK1: Keserdim öyle kırıkları ara ara temizlerdim kendim en azından o beyaz beyaz görünüm azalıyo :) Baktım baş edemiyorum öyle gidiyodum kuaföre o da hepsini kesip atıyodu dana :KK1: Ama kestirip sağlıklı uzatmak da bi çözüm sen bilirsin yani sonuçta :)
ben de kendim kesicem çünkü kuaför fobim oldu artık eline makası aldılar mı duramıyorlar.zaten uçlarından kopa kopa şekli de bozuldu saçımın

madem saçların uzaunmuş kendin kes 1-2cm. internette saç kesmeyle ilgili bir çok püf noktası var bence kendn kesebilirsin. ya da güvenilir bi kuaföre.

ben geçen sene 8 tl ye kuaförlern toptancı yeri var ankara sıhhıye de ordan almıştım. ama migrosta falan da var dediler 10 tl ye. hatta renklileride çıkmış mor pembe filan. ama sen mavi al.

ben de kendim kesicem çünkü kuaför fobim oldu artık eline makası aldılar mı duramıyorlar.zaten uçlarından kopa kopa şekli de bozuldu saçımın

Evet kuaförler duramıyo malesef yardırıp gidiyo yani saç görünce. Şekli de bozulduysa hiç düşünme bence kendin kes tel tel biraz kendine gelsin saçların biraz uzasın sonra giderisn kuaföre düzelttirirsin canım sonra da güzel sağlıklı sağlıklı uzatırsın :) Bi de bilmiyorum gliserin önerildi mi ama var burda başka topiklere bakarsan görürsün tam tarifi nasıl bilmiyorum ama iyi geliyomuş kırılmayı önlüyomuş yumuşacık yapıyomuş saç uçlarını. Ben denemedim saçlarım çok kısa şu an çünkü neresi dip neresi uç hiç fark yok. :KK1: Diplere gidince saçları döküyomuş. Uzasın saçlarım da biraz denerim sonra..
İstersen dene onu da bi kırıldıktan sonra işe yarar mı bilemiyorum ama yumuşatır bencee :)

Benım saçlarım rezil durumdaydı. Kestir kestir bitmediği gibi uçlarıda tiftik tiftik olmuştu. Ama bi yerden bir tarif buldum. Zaten denemediğim tarif kalmamıştı, onuda bir umut denedim. Ama mucize bir şey oldu ve daha 2 kere kullandığım halde işe yaradı. Saçlarım gözle görülür düzeldi ve yumuşacık oldu.
- 1 kutu tatlı badem yağı
- 1 kutu hint yağı
- 1 kutu yılan yağı
- 1 büyük çay bardağı dolusu saf zeytinyağı
- 1 kutu lavanta yağı
- 1 kutu Bepanten ampül
- 1 kutu Bemiks Ampul ( ampulleri eczaneden alıp hepsini kırıyorsun )
Bu ürünlerin hepsini karıştırdım ben şuan saçlarım çok yıpranmış olduğu için haftada 2 kere saçıma uygulucam. Daha sonra saç düzelmeye başlayınca önce haftada 1'e, sonra 15 günde bir yapılcak. İşin formulü ne kadar saçta bekletilirse o kadar iyi oluyor. Saçıma uyguladıktan sonra streçle sarıyorum. Üzerine bir şal bağlıyorum.

Merhaba, ben sizin bu karisimi uygulamaya karar verdim ama aklima birsey takildi. Bu karisim tek kullanimlik mi? Butun sacimizami suruyoruz yoksa sadece uclarina mi? Simdiden tedekkurler=)

canım kuaför malzemeleri satan heryerde bulabilirsin.. genelde ben 10 liraya alıyorum 15 e de bulabilirsin :) büyükçe bi şişe en az 3 ay yetio bana :)

Son düzenleme:
saçlarımı düzleştirmiyorum hatta taramıyorum bile :)ve her saçımı yıkayışımda mutlaka kremlerim saçımı ona rağmen bu haldeler:KK43:banyodan çıktıktan sonra saç kurutma makinesiyle kurutuyorum dümdüz oluyor zaten kendiliğinden.gliss in siyah ambalajlı kremini kullanıyorum ben de ama saçıma sürdüğüm herşey geçici olarak işe yarıyor artık maksimum 2 gün yani.sonra yine aynı görüntü.şimdi aynı serinin saç maskesini aldım ikisini dönüşümlü olarak kullanıcam bakalım ne kadar etkili olacak.

canım ben saçımı boyatmadan bi ay önce kestim.. 6 ay sonra bile doğru dürüst kırık yoktu.. ama sürekli bu seriyi kullandım ve yag bakımları yaptım.. aktarlarda saç için satılan yağ karışımlarından bahsediyorum... saçımı bi daha kestim şehir değiştirmek durumunda kalınca şampuanlarımı filan yanıma alamadım yaklaşık 2 hafta başka bi saç maskesi kullandım inan 6 ayda saçımda oluşmayan kırıklar oluştu.. bence önemli olan saçına cidden etki eden şampuan serisini bulmak.. dönüşlü kullanmak çözüm olmuyabilir :)

mavi suyu kuaförlerde bulabilirsiniz.ben 20 tl ye alıyorum.saçımıda kendim kesiyorum uçlarından kuaföre bıraksam kökten kesecekler deneme yapıyorlar.bende açtırdım yıpranıktı baya yağ karışımı sürüyorum iyi geliyor.

ben geçen sene 8 tl ye kuaförlern toptancı yeri var ankara sıhhıye de ordan almıştım. ama migrosta falan da var dediler 10 tl ye. hatta renklileride çıkmış mor pembe filan. ama sen mavi al.

hiç duymamıştım bu mavi suyu ne işe yarıyor merak ettim.nasıl kullnılıyor.kötü kokan bir şey mi.saç diplerine zararlı mı.yardım.yardım.

Canım öncelikle geçmiş olsun takma kafana, aynı durumun çok daha beteri benim başıma geldi. Saç diplerine sinameki kürü turplu su falan uzatma için bakım yap. Ayda bir dolunay zamanı saçlarını 1 cm kestir. O yanıklar, kırıklar ancak kestirmekle gider maalesef başka yolu yok. Ama uzadıkça kestirirsen kendini kötü de hissetmezsin. Bir de elidorun keratinoloji serisini ben kullandım ve çok memnun kaldım. Uçları dışında tüm saçı daha yumuşak yaptı. Ben de uzadıkça kestiriyorum.

hiç duymamıştım bu mavi suyu ne işe yarıyor merak ettim.nasıl kullnılıyor.kötü kokan bir şey mi.saç diplerine zararlı mı.yardım.yardım.
mavi su saçları yumuşatmak ve ısıdan korumak için kullanılıyor.sıvı saç kremi gibi bişey parfümlü olduğu için kötü kokmaz.saç diplerine sıkılmıyor tabi sadece uçlarına ve ortalarına sıkacaksın

Canım öncelikle geçmiş olsun takma kafana, aynı durumun çok daha beteri benim başıma geldi. Saç diplerine sinameki kürü turplu su falan uzatma için bakım yap. Ayda bir dolunay zamanı saçlarını 1 cm kestir. O yanıklar, kırıklar ancak kestirmekle gider maalesef başka yolu yok. Ama uzadıkça kestirirsen kendini kötü de hissetmezsin. Bir de elidorun keratinoloji serisini ben kullandım ve çok memnun kaldım. Uçları dışında tüm saçı daha yumuşak yaptı. Ben de uzadıkça kestiriyorum.

teşekkürler canım.evet sinameki kürü yapmıştım 2 sene önce çok işe yaramıştı baya uzadı saçım.uçlarından minnacık kesiyorum ayda bir kesicem.glissten memnunum ben de uçlarını da yumuşatıyor ama maksimum 2 gün.sen yapıyor musun sinameki kürünü?

çokda kötü görünmüyor. 1-2 cm aldırabilirsn.saçların kalın telliyse kırılma bu yüzdende olur çünkü kalın teller çok esnek olmuyor malesef

saçın en büyük düşmanı saça çok işlem uygulamak.boyalar,paketler,fön maşa,aşırı sıkı toplamak,hep toplu saçla gezip saç diplerini havalandırmamak,yıkarken iyi durulamamak,saç diplerine krem değdirmek.beslenmede önemli ama bence en önemlisi genetik.arkadadaşım deli gibi sigara içer,fast food beslenir vss ama saçları hayatımda gördüğüm en güzel en ipek saçlar.ne 200 liralık serumlar kullanır ne de extra özen gösterir.ama onun dikkat ettiği şey saçını soğuk suyla yıkamakmış.öyle diyor.bende ne alaka demiştim.çünkü banyoda 3.derece yanık olacak kadar sıcak suyu seviyorum:))) sonra saçının güzelliği ile ünlenen demi moore bir röportajında söylemişti.saç diplerindeki kıl kökünü içinde tutan küçük boşluklar sıcak suyla yıkanırken genişlermiş.eğer soğuk suyla kapamazsan çocuk yağlanır,kepeklenir,toza,sivilceye açıp hale gelirmiş.oysa en son soğuk duş etkisi yaratırsan gözenekler jet hızıyla diğer banyoya kadar kapanıyormuş.arkadaşım sen saçında boya varsa asıl saç rengine boyat ve orielle işlem yaptırma.sonra kırıklarını kestir.zeytinyağı sür uçlarına ve bunu haftada bir kez üşenmeden dene.saç her ay bir cm uzuyor.yani uzama hızı yüksek.en geç bir yılda sağlıklı saçlara kavuşacaksın.

Madem belinde saclarin bi 8 cm kestir yine uzun sonucta bakimlarla uzatirsin bunlar duzelmez cnm bnde kestirdim tum kiriklari

tavsiyeler için hepinize teşekkür ederim arkadaşlar.saçlarımı kendim kestim göğüs hizasında kırık ve yanık kısımlardan büyük ölçüde kurtuldum ama aralarda tek tük kırıklar var hala.onlar için de saç bakım yağı ve saç maskesi kullanıyorum yenilerinin oluşmasını önlemek için

Canim neler yazildu bilmiyorum ama mavi su kullanabilirsin saclarin kolaycaa taranir , eger imkanin varsa selective pro tek ammino keratin maske alabilirsin forumda onla ilgili yazilar da var , dax supergro bakim yagi var onu uygulayabilirsin normal yagli bakimlar da uygulayabilirsin gerci ama ufak bir puf nokta verebilirim yaglari benmari usulu isitarak kullan cok daha etkili oluyor , ayrica sac serumu da kullanirsan hem kiriklari duzeltmis hem kiriklar nedeniyle olusan puskul goruntuden kurtulmus hem de yeni kiriklarin olusumunu enngellemis olursumnn :-)

X