Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Bu saçlara kestirmekten başka çözüm var diyen???(resimli)

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

VikingPrincess

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2009
1.183
4
saçlarımın halini resimlerde göstermeye çalıştım.uçları kırık dolu her telde 2-3 kırık var.her banyodan sonra kremlemezsem çalı gibi oluyor düğümleniyor.sürekli uçlarından kopuyor küçük küçük.saçlarım şuan belimde ama aşırı yıprandı boyamaktan.kuaföre gidip kırıklarını al desem omzuma kadar kesecek eminim.bu saçları kesmeden kurtarmanın bir yolu var mı?
$SDC10010_.jpg $SDC10011_.jpg $SDC10012_.jpg $SDC10013_.jpg

benımde uzun saçlarım
ve senınkı kadar olmasa da yıpranmış uçları
arada kestiriyorum tabı ama benım kuaför zorla kesiyo,kesme meraklısı değil
avondan argan yağı serumunu aldım,onu kullanıyorum
mümkün olduğunca zeytinyağı bepanthen karıştırıp sürüyorum saçlarıma
faydasını gördüm
şimdi çok uzun olduğu için biraz kestircem sadece
sen de dene bence ama düzenli olarak yap bu bakımları

kestirmekten başka çaren yok söyle kuaföre sadece kırıklarını aldırıcam çok kesme filan de benim gittiğim kuaför çok kesmiyo mesela

Argan yağı tavsiye ederim. Düzenli olarak uygulamalısın. Bir de, argan yağı alırken dikkatli seçmek gerek. Çünkü piyasada argan yağı diye satılan bir sürü boya katılmış zeytinyağı var.
Hint yağı da iyi gelir.

Her şeyde olduğu gibi saç sağlığında da en önemli şey beslenme. Vücudunda bazı değerler düşükse bu kırıklar hep olacak. Bir de o şekilde araştır istersen. Magnezyum, çinko ve biotin besin takviyesi alabilirsin.

teşekkür ederim cevaplar için.market markalarının hemen hemen hepsinin onarıcı ürünlerini kullandım sanırım.dove,elidor,gliss vs.en çok faydasını gördüğüm gliss in siyah şişedeki ultimate repair kremi oldu ama o bile bir yere kadar.zeytinyağı badem yağı vs.de çok düzenli olmasa da kullandım.argan yağını henüz denemedim bir de onu deneyeyim ama eninde sonunda kestirmek zorunda kalıcam gibi görünüyor bana da.kuaförlere güvenmiyorum uçlarından kendim 1-2 santim kendim kesmeyi deniycem.zaten bu kadar yıpranmış olunca uzun olmasının da bir anlamı kalmıyor bakımsız görünüyor çünkü.ama kısa saç da bana hiç mi hiç yakışmıyor.o yüzden yine boyunu fazla kısaltmadan ucundan azcık azcık kesmek en iyisi olacak

Kökü sende nasılsa yine uzayacak :) Sadece bundan sonra beslenmene dikkat etmen ve marketteki bol kimyasallı şeyler yerine doğal ürünler kullanman lazım. Sonrasında saçların daha sağlıklı olacak. Ayrıca resimde tırnağını gördüm, gayet sağlıklı görünüyor. Saç ve tırnak sağlığı birbiriyle bağlantılıdır diye baktım. Demek ki çok önemli bir sorunun yok. Şimdi kestir, sonra daha doğal şekilde bakarsın saçına ve umarım bu tarz sorun yaşamazsın bir daha.

teşekkürler Onora..argan yağını bir araştırayım dedim de uuuuuuu o fiyatlar ne öyle beni aşar bunlar:KK1:zaten hiçbir ürünün oluşmuş olan kırıkları yok edeceğine inanmıyorum ki en büyük problemim de o beyaz beyaz görünen kırıklar.en iyi ihtimalle yenilerinin oluşmasını engelliyorlar.

teşekkürler Onora..argan yağını bir araştırayım dedim de uuuuuuu o fiyatlar ne öyle beni aşar bunlar:KK1:zaten hiçbir ürünün oluşmuş olan kırıkları yok edeceğine inanmıyorum ki en büyük problemim de o beyaz beyaz görünen kırıklar.en iyi ihtimalle yenilerinin oluşmasını engelliyorlar.

kırıkları kestirmediğin sürece kurtulman imkansız malesef ve daha uygun yağlarla bakım yapabilirsin saçın nemini tekrar kazanması için

uçlardan 3-4 parmak kestirmekten başka çözüm yok malesef..:KK50:
tüm kremler vs.ler sadece yumuşamasını sağlıyor..kırıkları onarmıyor..
uçlar artık zayıflamış olunca toparlanmaz..3-4 ayda bir kestireceksin...

Canım bu söylediğim tarifi en az iki kere uygula ve farkı gör:

Bir kaba saçının uzunluğuna göre saç kremini döküyorsun. Üstüne ısıttığın zeytin yağı-badem yağı karışımını döküyorsun. İsteğine göre E ve A vitaminlerini ekleyebilirsin. Daha sonra bunları saçının kırık yerlerine sürüp ne kadar bekletebiliyorsan beklet. Ayrıca da saçını birazcık kestirirsen daha etkili olur. 2 parmak kadar. Kuaförlere güvenmiyorsan(benim gibi) kendin kesebilirsin. Her neyse mutlaka dene mutlaka faydasını görceksin. :KK16:

benimde öyle kırık ama kıvırcık olunca belli olmuyor sanırım zaytinyağı filan deneyeyim bende bari...

kırıkları kestirmediğin sürece kurtulman imkansız malesef ve daha uygun yağlarla bakım yapabilirsin saçın nemini tekrar kazanması için

uçlardan 3-4 parmak kestirmekten başka çözüm yok malesef..:KK50:
tüm kremler vs.ler sadece yumuşamasını sağlıyor..kırıkları onarmıyor..
uçlar artık zayıflamış olunca toparlanmaz..3-4 ayda bir kestireceksin...
evet ucundan en az 5 cm gitmesi gerekiyor aslında çok daha yukarılarda bile kırıklar var ama fazla kısaltmak istemiyorum uzadıkça kendim kesicem artık uçlarından.boyamayı da bıraktım ne olduysa boyalardan oldu hep.düzleştirici maşa kullanmıyorum zaten sadece fön makinasıyla kurutuyorum

Bir kaba saçının uzunluğuna göre saç kremini döküyorsun. Üstüne ısıttığın zeytin yağı-badem yağı karışımını döküyorsun. İsteğine göre E ve A vitaminlerini ekleyebilirsin. Daha sonra bunları saçının kırık yerlerine sürüp ne kadar bekletebiliyorsan beklet. Ayrıca da saçını birazcık kestirirsen daha etkili olur. 2 parmak kadar. Kuaförlere güvenmiyorsan(benim gibi) kendin kesebilirsin. Her neyse mutlaka dene mutlaka faydasını görceksin. :KK16:
teşekkürler canım deniycem bunu

bu arada lorealin saç boyasının içinden çıkan krem harika bişey çok güzel yumuşatıyor hatta kırıkların görünümünü baya hafifletiyor ama 2 günlüğüne.2 gün sonra kırıklar tekrar görünür oluyor tekrar yıkayıp kremlemek gerekiyor.bi de tabi azcık bişey en fazla 3 kullanım dayanıyor bana.önceki saç boyamalarımdan birikmiş bir sürü var onlar bitince napıcam bilmiyorum keşke piyasaya ayrı olarak sürseler o kremi ya lorealin normal saç kremleri hiç öyle etkili değil

şampuan sacları kurutmazmı bekletirsek benim kuaförüm bana saclarım kuru olduğu için sampuanı sadece diplerine kullan uclarına gelenler zaten saclarını temizler ve sacında sampuan bekletme demişti ben uçlarına şimdi ıslakken gliserin kullanıyorum cok iyi geliyor.

evet ucundan en az 5 cm gitmesi gerekiyor aslında çok daha yukarılarda bile kırıklar var ama fazla kısaltmak istemiyorum uzadıkça kendim kesicem artık uçlarından.boyamayı da bıraktım ne olduysa boyalardan oldu hep.düzleştirici maşa kullanmıyorum zaten sadece fön makinasıyla kurutuyorum

teşekkürler canım deniycem bunu

bu arada lorealin saç boyasının içinden çıkan krem harika bişey çok güzel yumuşatıyor hatta kırıkların görünümünü baya hafifletiyor ama 2 günlüğüne.2 gün sonra kırıklar tekrar görünür oluyor tekrar yıkayıp kremlemek gerekiyor.bi de tabi azcık bişey en fazla 3 kullanım dayanıyor bana.önceki saç boyamalarımdan birikmiş bir sürü var onlar bitince napıcam bilmiyorum keşke piyasaya ayrı olarak sürseler o kremi ya lorealin normal saç kremleri hiç öyle etkili değil

hazır sac boyaları sacları cok kurutuyor o yüzden bu tür boyaların içinde sacları yumusatan özel ürünler var normal elsevin sac kremi dediğin gibi bu kadar yumusak yapmıyor.sana bi kaç tavsiye verebilirim benimde röfleden dolayı sac uclarım yandı gecen yıl brezilya fönü yaptrdım uclarındaki kırık tamamen gitti ama 6 ay :) biraz pahalı oldugu için birdaha yaptıramadım şimdi doğal yöntemlere döndüm sampuanının içine örnegin 200ml ise 1 corba kasıgı bal koyabilirsin sacların ıslakken her yıkamadan sonra mesela gliserin kullan ama sakın kuru saca sürme ve en son memnun oldugum bir seyi daha ekliyim elidorun krentology serisinin gece kullanılan serumu gercekten cok iyi ama fazla diplere kaçmamak gerekiyor benim saçlarım kuru oluğu halde yağlanma oldu.:KK34:

hazır sac boyaları sacları cok kurutuyor o yüzden bu tür boyaların içinde sacları yumusatan özel ürünler var normal elsevin sac kremi dediğin gibi bu kadar yumusak yapmıyor.sana bi kaç tavsiye verebilirim benimde röfleden dolayı sac uclarım yandı gecen yıl brezilya fönü yaptrdım uclarındaki kırık tamamen gitti ama 6 ay :) biraz pahalı oldugu için birdaha yaptıramadım şimdi doğal yöntemlere döndüm sampuanının içine örnegin 200ml ise 1 corba kasıgı bal koyabilirsin sacların ıslakken her yıkamadan sonra mesela gliserin kullan ama sakın kuru saca sürme ve en son memnun oldugum bir seyi daha ekliyim elidorun krentology serisinin gece kullanılan serumu gercekten cok iyi ama fazla diplere kaçmamak gerekiyor benim saçlarım kuru oluğu halde yağlanma oldu.:KK34:

brezilya fönünü kuaförde yaptırmak pahalı geliyorsa evde kendin yapabilirsin yapan arkadaşlar var yöntemlerini anlatıyorlar.ben de düşünmüştüm ama içindeki kimyasallar ve çok ağır kokusu yüzünden vazgeçtim çünkü alerjim var.saçımı boyarken bile yarım saat zor dayanıyorum ciğerlerim acıyor.bal yumuşatıyor mu?bi de ben saçımı yıkadıktan sonra dove gece serumunu durulanmayan krem gibi saç uçlarıma sürüyordum ilk başlarda iyi geldi ama birkaç ay kullandıktan sonra artık işe yaramamaya başladı.gliserini de deneyebilirim ama şuan benim saçıma kestirmekten başka çare yok sanırım her yıkadığımda uçlarından kırpmışım gibi bir sürü 3-5 cm lik parçalar kopuyor zaten taramaya çalışırken kökten kopanları saymıyorum bile banyo avuç avuç saç oluyor.

brezilya fönünü kuaförde yaptırmak pahalı geliyorsa evde kendin yapabilirsin yapan arkadaşlar var yöntemlerini anlatıyorlar.ben de düşünmüştüm ama içindeki kimyasallar ve çok ağır kokusu yüzünden vazgeçtim çünkü alerjim var.saçımı boyarken bile yarım saat zor dayanıyorum ciğerlerim acıyor.bal yumuşatıyor mu?bi de ben saçımı yıkadıktan sonra dove gece serumunu durulanmayan krem gibi saç uçlarıma sürüyordum ilk başlarda iyi geldi ama birkaç ay kullandıktan sonra artık işe yaramamaya başladı.gliserini de deneyebilirim ama şuan benim saçıma kestirmekten başka çare yok sanırım her yıkadığımda uçlarından kırpmışım gibi bir sürü 3-5 cm lik parçalar kopuyor zaten taramaya çalışırken kökten kopanları saymıyorum bile banyo avuç avuç saç oluyor.

Brezilya fönünü tek basıma yapmam imkansız birinin saclarımı düzleştirmesi gerekiyor.Bal saçlar ve cilt için cok yararlı ve sampuanı bozmuyor saclarda daha yumusak oluyor gliserin suanda vazgecilmezlerim arasında denersen eger anlarsın demek istediğmi :) saçlarını kestirmen suan için yapılabilcek en iyi sey ama en azından bu dediklerimi uygularsan saclarında yenilerin olusmasını engellersin.Birde saçlarını ıslakken tarama saçlar ıslanınca daha hassas oluyor kopması daha kolay esnekliğini ve gücünü tamamen yitiriyorlar havluyla cok ovalamadan saçlarını kurutabilirsin yada zamanın varsa saclarına havluyu sar 15-20 dk bekle sonra tara ben bunun cok faydasını gördüm benim saclarımda 4 kez röfle gördü ve bende hep uclarından kestirdim ama bu dediklerimi son 3 ayda yapıyorum ve suan kestirmek gerekmiyor :)

Brezilya fönünü tek basıma yapmam imkansız birinin saclarımı düzleştirmesi gerekiyor.Bal saçlar ve cilt için cok yararlı ve sampuanı bozmuyor saclarda daha yumusak oluyor gliserin suanda vazgecilmezlerim arasında denersen eger anlarsın demek istediğmi :) saçlarını kestirmen suan için yapılabilcek en iyi sey ama en azından bu dediklerimi uygularsan saclarında yenilerin olusmasını engellersin.Birde saçlarını ıslakken tarama saçlar ıslanınca daha hassas oluyor kopması daha kolay esnekliğini ve gücünü tamamen yitiriyorlar havluyla cok ovalamadan saçlarını kurutabilirsin yada zamanın varsa saclarına havluyu sar 15-20 dk bekle sonra tara ben bunun cok faydasını gördüm benim saclarımda 4 kez röfle gördü ve bende hep uclarından kestirdim ama bu dediklerimi son 3 ayda yapıyorum ve suan kestirmek gerekmiyor :)

ben saçımı taramıyorum bile :) ona rağmen bu haldeler.saçımı yıkadıktan sonra kremliyorum kremliyken parmaklarımla tarar gibi yapıyorum çok nadiren tarak kullanıyorum ve mutlaka kremliyken tarıyorum ama ne fayda sürekli kopuyor uçlarından.banyodan çıktıktan sonra da havluya sarıp 5 dk falan bekliyorum ondan sonra hiç havluyu hiç ovalamadan çıkartıyorum ve saç kurutma makinesiyle kurutuyorum.hep saç boyası ve açıcılar yüzünden saçlarımın bu hali.sadece boya olsa neyse de bi ara çok sık açıcı kullandım ondan sonra bi daha toparlanamadı.yani benim için kestirmekten başka çare görünmüyor şuan için çünkü yaptığım bakımların kullandığım ürünlerin hiçbiri etki etmiyor artık.ama şu gliserini deneyeceğim mutlaka.kesimden sonra yeni kırıkların oluşmasını önlesin en azından

banyodan çıktıktan sonra saç serumu kullan özellikle saçları onaran , ısıdan koruyan ve parlatan olsun sadece uçlarına sık ve biraz kurumasını bekle. isteğine kalmış kurutabilirisnde. saçını 1 ay kadar düzleştirmezsen düzelir. ben öyle yaparak kestirmeden kurtuldum hem daha sağlıklı görünüyor :KK34:

Benım saçlarım rezil durumdaydı. Kestir kestir bitmediği gibi uçlarıda tiftik tiftik olmuştu. Ama bi yerden bir tarif buldum. Zaten denemediğim tarif kalmamıştı, onuda bir umut denedim. Ama mucize bir şey oldu ve daha 2 kere kullandığım halde işe yaradı. Saçlarım gözle görülür düzeldi ve yumuşacık oldu.
- 1 kutu tatlı badem yağı
- 1 kutu hint yağı
- 1 kutu yılan yağı
- 1 büyük çay bardağı dolusu saf zeytinyağı
- 1 kutu lavanta yağı
- 1 kutu Bepanten ampül
- 1 kutu Bemiks Ampul ( ampulleri eczaneden alıp hepsini kırıyorsun )
Bu ürünlerin hepsini karıştırdım ben şuan saçlarım çok yıpranmış olduğu için haftada 2 kere saçıma uygulucam. Daha sonra saç düzelmeye başlayınca önce haftada 1'e, sonra 15 günde bir yapılcak. İşin formulü ne kadar saçta bekletilirse o kadar iyi oluyor. Saçıma uyguladıktan sonra streçle sarıyorum. Üzerine bir şal bağlıyorum.

banyodan çıktıktan sonra saç serumu kullan özellikle saçları onaran , ısıdan koruyan ve parlatan olsun sadece uçlarına sık ve biraz kurumasını bekle. isteğine kalmış kurutabilirisnde. saçını 1 ay kadar düzleştirmezsen düzelir. ben öyle yaparak kestirmeden kurtuldum hem daha sağlıklı görünüyor :KK34:

aynen katılıyorm arkadaşa.. onun yerine fırça alıp tersten kurutarak dümdüz fönlü gibi saclar elde edebilirsin.. Benim saçlarımda aynen senin gibi oluyodu.. ama ben saçıma yarayan şampuanı buldugumdan beri hiç bi problemim kalmadı neredeyse.. gliss in saç kırıklarını önleyen serisini kullanıyorum ve bence en önemlisi saç maskesi cnm müthiş kendine getiriyo banyodan sonra.. saçların kırık oldugu için taranması zor olabilir mavi su kullanıp yumuşatarak daha az zararla işin içinden çıkabilisin cnm.. birde mutlaka banyo sonrası ve genellde kuru gördüğün günler saç serumu kullan.. düzenli yaparsan kırıklarının azaldıgını görürsün :) onun haricinde haftada yada 2 haftada bir zeytin yağını biraz ateşte akışkan hale getirip saçına uyguladıktan sonra kaynamış suyla ıslattıgın havlunu kafana sararsan buda besler ve biraz onarır..

Son düzenleme:
X