Bu yasda ailem karisiyor

Ailem bu konularda beni hiç sıkmaz, ben de bunun getirdiği rahatlıkla şeffaf davranırım.

Kendimi hep güvende hissederim çünkü kimlerle görüştüğümü, nereye gittiğimi bilirler. Başıma bir şey gelirse bana ve çevreme rahatlıkla ulaşabilirler.

Ailemin tam tersi ailesi olan bir arkadaşım var. Şehir dışına sevgilisiyle buluşmak için giderken onlarca yalan söylemek zorunda kalır. Maalesef bu şekilde hiç güvende değil.

Keşke aileler daha bilinçli olsa, baskı kurarak çocuklarını koruyamayacaklarını bilseler.

Aman Allahım gerçekten sizinle tartışılmaz bile sizin için karşıt görüşlü varsa tmm pis kaka ya ben bunları mi dedm sizknle aynı görüşte değilim diye bide benim söylemedilerimi söylemiş gibi gösterip yürüyün üstüme

Tam da bundan bahsedecektim.
Ben de sayaca bakmiştim hangine baksam baba, eş, sevgilisi tarafindan öldürülme vardi.

Bunun gecesi gunduzu mu var simdi?
Tanimadigi biri saat 10 geçtiğinde belirip öldürmeye calismiyor. Bu cinayetler genelde tanidigi insanlar oluyor eş, sevgili, abi, baba...

Haksızsınız ve annenin korkusu yersiz. Hiç bir kadını baskılayarak, kısıtlayarak kadın cinayetlerinden koruyamayız. Sadece gece çıkan kadınlar mı öldürülüyor sanıyorsunuz?
Haksizim TM siz haklısınız ozmn ben konuyu uzatmicam çünkü siz benim dediklerimi anlamamakta kararlisiniz burda birilerine saldırmak için beklyrsnz

Konuyu nerelere çektiniz akıl alır gibi değil. Burdakiler çıkmasın ne işi ve deyince çıkmayacak mı konu sahibi? Kaldı ki öyle birşey diyen de yok tehlikeli olabilir denilmiş sadece.

Kadının merak etmesi normal üslubu yanlış.

Bunu anlamak yerine "ne işi varmış o zaman haketmiş" saçmalığına kadar götürdünüz ya diyecek birşey yok.

Arkadaşım senin karşıt görüş diyip bizden anlayış bekledigin görüş bu katliamların bizzat sebebi....ne yapalım şimdi, her görüşe anlayış gostericez diye faşizme, şiddete, yolsuzluğa, hırsızlığa cinayete de mı tepki gostermeyelim....onlar da bir görüş, yazık diyip saygı mı duyalım yani?

Yani kızlar eve geç geldiği için mi öldürülüyor ? Ölen kız ankara pavyonunda çalışan genç bir kız. Muhtemelen berbat bi ailesi var ,sahip çıkmamış o da gitmiş o katille yatmış , kalkmış maddi manevi tatmin olmaya çalışmış. Hepsi hu herşey çok basit. Kızınıza kronometre tutmaz suratına tükürmezseniz kızınız ölür mü diyorsunuz ? Din kültürü öğrt bi genç kız evine int bağlamaya gelen bir görevlinin tecavüzü ile öldürülmüştü ? Bu kızın günahı da anasından ayrı yaşayıp öğrt olmak sanırım. Bir kadın olarak ya anne ile ya eş işe ya abi ile yaşayacağız evden çıkmayacağız akşam ezanı ile eve gireceğiz. Yoksa öldürülürüz bunu kanıksayanda sizin gibi kadınlar hayretler içindeyim. Zihniyetiniz katil aklayıcı kadın suçlayıcı.

Haksizim TM siz haklısınız ozmn ben konuyu uzatmicam çünkü siz benim dediklerimi anlamamakta kararlisiniz burda birilerine saldırmak için beklyrsnz
Kimse size saldırmıyor. Yanlış ve saçma şeyler yazıyorsunuz düzeltmek zorunda hissediyoruz kendimizi. Baktınız mı kadın cinayetlerinin yüzde kaçı babası, abisi, kocası gibi en yakını tarafından öldürülmüş yüzde kaçı gece dışarı çıktığı için öldürülmüş?

Forumda sesli harfler parayla değil, kullanın lütfen.

Maalesef öyle değil sadece kocası annesi babası değil
Akşam on olunca ahlak bekciligi mi oluyor ahlakla ilgili tek bişey söyleyin siirf görüşüm size ters diye yazdıklarınızı bakın ama deseydin gece birde gel. Ben çok tatlı bir üye olacakrm hatta arsız ol diyen üye daha tatlı :) haklısınız.

En uç nokta bu. Bundan sonrası olmaz herhalde :) benim bu görüşünden buralarra kdr geldik aslinda ben on birde dışarı ciksam herşey halolacakti hatta bu patalsimi yazana arsız ol annene desem hayat harika olacaktı ahben

Size cvp yazmamayi tercih ederim ben iyi günler

Ben 1 de gel diyorum mesela 3 saat ile tüm namusu temizleniyor. ölüm riski ortadan kalkıyor, herşey meşrulaşıyor. İstesede zaten her gece 1 de gelemez çalışan insan eve her gece bara gece gezmesine gidemez. Ne para yeter ne beden cidden pavyonda çalışması lazım herhalde bunun için. Ama 6 arkadaş oturursun okey oynasan 3 saat geçer zaten. Cumartesi gecesi eğlenmek için uygundur mesela konsere gitsen ist 1 de bitiyor . Taksiyle dönsen yine 2 olur. Ufak şehirse zaten gidecek yeri yoktur herşey kapanır 12’ de yine strese gerek yok. Çocuk yetiştirirken amaç ruhen çocuğu doyurmak. 22:01 de gelirsen suratına tükürürüm dediğiniz çocuk kaç yaşında olursa olsun hata yapmaya müsait.

evden ayrılanlar ne hale düşüyormuş bi yazsanıza evlenmeden tek başıma yaşadım kendi halimi bir sizden öğreneyim

30 yaşındaki kadını saat 10 da merak etmek normal değil. bu kişiden kişiye değişebilecek bir durumda değil. normal değil nokta net.

Sizin saat kaçta dışarı çıktığınız yada kaça kadar dışarıda kaldığınız inanın kimseyi ilgilendirmiyor. Başka birşeyden bahsetmiş arkadaşlar güven.
Annenize babanıza nerede olduğunuzu kaçta evde olacağınızı söylemenizden bahsediliyor.

Ben lisede arkadaşlarımla okuldan kaçıp adaya gittim. Bir gün önceden planlamıştık. Akşam babama biz yarın okuldan kaçıp adaya gideceğiz dedim. Neredeyse 30 sene öncesinden bahsediyorum sık vapur olmuyordu akşam 5 deki vapuru kaçırınca akşam 10 daki vapuru beklemek zorunda kaldık ağlayanlar zırlayanlar. 14/15 yaşlarındayız daha O zaman cep tel falanda yok ankesörlü telden evi aradım dedim vapuru kaçırdık şu saatte binicez. Ne evde azar işitmekten korktum ne küfür işitmekten çünkü gizli saklı birşey yapmadım. Babam vapur iskelesinden aldı beni o saatte tek gelme diye.
Çocuklarımıza güvenirsek bizden birşeyler saklamak zorunda kalmazlar abuk subuk tiplerle muhattap olmazlar.

Diyet yapmayın artık değerleriniz düşmüş belli ki normal düşünemiyorsunuz

Konu sahibi koca kadinsın ayri eve çik neden çekiyorsun ki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…