Buda benim hayat hikayem

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sevgili cute forumda hiç karşılıklı konuşmamız olnadı,yorumlarından biliyorum seni.
Bu satırları yazıyor olman geçmişi hatırlamak değil,bunlar zaten aklında olan anılar.Anılar acı verdiklerinde hissettirdikleribden dolayı çok paylaşamayız kimse ile.sadece arada yüreğimizden taşanları yazıveririz,söyleyiveririz.
Yaşadıklarını paylaşıyor olman çok iyi.paylaştıkça konuştukça acı demek istemiyorum ,duygular eski yoğunluğunu yitirir.
Bunları çoktan aştığın yazdıklarından anlaşılıyor.yaşananlar yaşanmasaydı şimdi ki güzel ailene sahip olamazdın belki de.
Bu arada ben de seni hatırladım diğer forumdan arkadaşlar deyince.kırmızı mutfağını bile.

CuteMom canım seninle daha önce çocuklarla ilgili konuştuk okul öncesiyle alakalı :) bu sabah gördüm yazını KV ile kahvaltı ediyorduk,okumaya çalıştım biraz okudum kalanı biraz önce bitirdim.
Yaşanan Acılar çok büyük tarifsiz,çok da küçük yaşda gelmiş bunlar başına,artık unutamasanda düşünmemeye çalış ve ben senin yerinde olsam asla çocuğuma böle bi babası oldunu söylemem bu haksızlık olmazmı

Sinirlerinin neden o kadar harap olduğunu çok iyi anlıyorum...Bitti.Geçti gitti ama yerinde olsam aynı tepkileri verirdim heralde...
Allah aldatan bütün erkeklerin cezasını versin.ve zaten verecek...!
Sen bu işin kazananısın.

Çok kötü şeyler yaşamışsınız,
Sonunda mutlu olmanıza çok sevindim
Inşallah evladınızın hikayeside mutlu son olur

İnsanı henüz gençliğinin baharındayken yaşadığı olaylar yaşlandırıyor yada yaşından çok daha fazla olgunlaştırıyor.
Ağzım açık okudum resmen, pc başında sinir katsayım fırladı başım ağrıdı diyebilirim.
O ex kocan ve onu yetiştiren aile insanlıktan vicdandan nasibini almamışlar. Ve inanıyorum ki öyle insanlar gün yüzü görmez bu hayatta.
Bir yorumda ya konunda okumuştum tam hatırlamıyorum ama çocuğuna gerçek babasını söylemekle ilgiliydi. Kesinlikle söylememelisin. Oldu ki ileride öğrendi ki öğrendiği zamanda eminimki bazı şeyleri anlayabilcek yaşta olur. İşte ozaman anlatırsn nasıl bir insan olduğunu, anasının babasının nasıl bir insan olduğunu.
Çok zor bir sınav vermişsin, umarım bundan sonraki hayatın gönlünden geçen gibi olur.

Cok ama cok zor seyler yasamissiniz. Insallah bundan sonra esiniz ve evladinizla cok mutlu olursunuz. Oglunuza gelince.. onun icin uzuluyorum babasi yuzunden ama sizin gibi bi annesi oldugu icinde cok sansli. Umarim hasarsiz atlatir bu sureci. Koskoca kadinim ben bile bu yasta baban gercek baban degil deseler bi afallarim. Dua edicem evladiniz icin. Her sey gonlunuzce olsun

İncittigin yerden incinirsin demiş peygamberimiz..allah nasıl biliyosa öyle yapsın sahsiyetsizi

Bende yazsam bi bu kadar da benden çıkar sen yine evlenmişsin yeniden mutluluklar dilerim

ağlaya ağlaya sanki bir ktap okuyormuş gibi okudum.
okurken ne kadar güçlü bit kadın diye düşünmeden edemedim.
eski eşiniz bile diyesim gelmiyor o pislik ne yapıyorsa yapsın mutlu olamaz..
ama siz çok çook mutlu olursunuz inşallah çocugunuzla.

Tüm yazdıklarını okudum . İnsan tek bir insan başka birinin hayatını bu şekilde nasıl mahvedebiliyorsa öteki taraftada aynı şekilde cayır cayır yanmalıı .. İyi ki de yanacak ..
Bir srü halt yiyip foyası meydana çıkınca bile o kadar soruna rağmen cevp verip anlatacak zerre karakteri yokmuş .
Gerçekten çok kötü şeyler yaşadıklarınız . Çok acı çekmişsiniz . Şükür ki attlatmışsınz ..
Hep mutlu olsun inşallah .. Artık hiç üzülmemeniz dileğiyle ..

CuteMom oncelikle yasadiklariniz cok uzucu ama sizi oldukca guclendirmis olmali. Butun sayfalari okuyamadim devam ettiniz mi bilmiyorum ama simdiki esinizle tanisip evlendiginiz cocugunuzun ona karsi tepkisini falan merak ettim. Paylasirsaniz mutlu sonuda okumayi isterim:)

Ama onca şeye rağmen keşke ilk öğrendiğinizde siz onu terketseydiniz sürekli bi açıklama beklemeseydiniz belki daha aZ acı olurdu kalbinizde
Tabi ki çok zor yaşadığınız rabbim inş bundan sonra mükafatını verir dahada mutlu olursunuz..

Çok güçlü bir kadınmışsın gerçekten! Umarım ömrünün sonuna kadar karşına hep iyi insanlar çıkar bundan sonra ...

Ama suan cok mutlusun demi?
Herseyde bir hayir varmis :))
Önceden yazdigin yorumlara göre enistemizde yakisikli :) sahten mustafa cecceliyi cok cirkin buluyorum

Saka bir yana ... Hayatta hersey oluyor hanimlar ...

Bu nedir arkadas ya. Film gibi yemin ediyorum soluksuz okudum. Inan dunyada azda olsa adalet var . sen o hayvan x in haberini duymasan bile bilki bi yerlerde kopek gibi surunuyodur. cok merak ediyorum o dogmeye baktiginda ici hic acimiyormu! Herneyse insallah simdiki evliligin o gecmis gunlerinin acisini cikariyodur

Ne zaman çok uzulsem ayni şey oluyor. Bölük pörçük uyuklamalarimdan sonra 12 de tamamen uykuyla isimi bitirdim uzun bi surede yatmadim. Sadece eşime ben yarin tek olmak istiyorum sen gelme evde kalin demiştim. Daha sonra ikimizde yattik ben öyle öyle sessizce agliyordum bir anda eliyle yanagimini hissetti hiçbirşey sormadi daha sonra onun gozyaslarida ben omzuna düştü . tabi ben daha çok agladim ama tek kelime bile etmedik. Sen neden kendini uzuyosun elimizden gelen herşeyi yapicaz dedi. Bu sabah fkrimi değiştirdin belki de benimle gelip beni bir yerde beklemeliler.
Esim bu geçmişin hepsini bilmiyor uç kere filan dinlemeye calisti olmadi hatta donem bir kere karsilastilar ben ,Yoktum orada yengemle ikisiydi laf dalasi olunca anlamis esim( ozamanlar sevgiliyiz) x olduğunu dediki merak ediyorum anlat bana geçmişi yine dinleyemedi anlamiyorum neden yakisikli bi adam bile değil neden sürekli olarak ondan açıklama bekledim anlayamadim, ne gerek vardi gördüğümde çok sasirdim dedi.
Öyle iste bazense hayat böyledir iste

Cinsellik olmayan evliligi yürüyor sanmak, olmayan cocugu oldurtmak, esinin yaninda olmadığıni gördüğün halde yola devam ediyoruZ sanmak, ogrenmek icin onca hirs baski cirkeflik (kınamıyorum benim de yaptigim anlar oldu) sucun büyüğü onda ama tek taraflı degil hatalar. Tek bir açıdan bakmamak lazim olaylara. Insanlar değişir. En basta kötü olduklari anlamina gelmez bu. Oglunun adini koluna dövme yapan da ayni adamdi. Baska etkenler girmis devreye. Siz bir turlu gormek istememissin. Zaten cok kucukmussunuz. Normal. Tekrarlamayin diye yazıyorum. Burada yazan herkes gibi konusmasi daha kolay yoksa.

Evladiniz sizin icin elbette cok kiymetlidir yanlis anlamayin ben genelleme yapicam. Ne zaman cocugu olmayan defalarca tup bebek denemesi yapan ciftlerin evliliklerine baksam, cocugun zaten olmamasi gerektigini görüyorum. Bence olmuyorsa zorlamayin bunu herkes icin söylüyorum. Kaderin bir bildiği var bence fazla kurcalamamak lazim.

Olaylarin sicagiyla dayanma gücünü, sınırlarını zorlayabildigin kadar zorlarsin cunku hissetmezsin. Karsidakine zarar veriyorum sadece sanarsin. Ama oyle degil en cok kendin yaralanirsin. Niye cunku sen onlar gibi degilsin daha vicdanlisin daha durustsun daha dogrusun. Umursamaz olamiyorsun yapılan haksizliga ses cikarmak istiyorsun ve kendi kalibinin dışına cikiyorsun bu yuzden fakat onlarin umru degil ki sen kendini şaşırttıginla, bu kadar cirkinligi gurursuzlugu ben mi yaptim dusuncelerinle basbasa kaliyorsun nihayetinde.

O yuzden gecmis guzel bi sekilde ders çıkarmak icin var. Ölmedigimize gore kimsenin hayati mutlu sonla sonuclanmis degil. Simdiki esimizin de bir gun 180 derece donmeyecegi garanti degil. Baskalari kotu yonde degismesin istiyorsak kendimiz de degismemeliyiz. Bazı insanlar dogustan kötü kabul, ama iyi sandiysak mutlaka naif yanlari vardir ve bunlari görmüşüzdur.

Kız bu ne bu nasıl bir hayat senin önünde egiliyorum. Güçlü duruşuna hayran kaldım allah bundan somra sana huzur mutluluk versin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…