Bugün mide balonu taktırıyorum.!

imerve

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2022
57
27
26
Herkese merhaba. 25 yaşında hayatının hiç bir zaman diliminde asla zayıflayamamış bir bayan olarak bugün bu konuyu balonu taktıracağım hastanenin bahçesinden açıyorum :)) Arkadaşlar malesef ben boğazımı tutamıyorum tüm cesaretimi toplayıp bugün taktırmaya karar verdim.. daha önce taktırmış olanlarda süreçte yardımcı olurlarsa çok sevinirim.. boy 164 kilo:90 😏
Buraya her gün genel durumu güncelleyeceğim..
Şans diyeyin 🤗

Herkese merhaba. 25 yaşında hayatının hiç bir zaman diliminde asla zayıflayamamış bir bayan olarak bugün bu konuyu balonu taktıracağım hastanenin bahçesinden açıyorum :)) Arkadaşlar malesef ben boğazımı tutamıyorum tüm cesaretimi toplayıp bugün taktırmaya karar verdim.. daha önce taktırmış olanlarda süreçte yardımcı olurlarsa çok sevinirim.. boy 164 kilo:90 😏
Buraya her gün genel durumu güncelleyeceğim..
Şans diyeyin 🤗
Ne kadara taktiriyosunuz acaba bol şans bu arada

Teşekkür ederim ben endoskopik olanından yaptırdım. 15.500₺ Balon takıldı ara ara kramplar hafif ağrı oluyor ama katlanılmayacak gibi değil..

Gece kusmalar kaç defa uykumu böldü bir bardak suyu dahi çıkardım. Kramplarım çok yoğun değil arada yokluyor ama derin nefes alarak rahatlatıyorum kendimi. Çok saçma ama sabah hemen tartıldım 1 kg gitmiş bile ama zaten midem ve bağırsağımda bomboş..
Güncel kilo:89

İki üç günüm gerçekten çok zor geçti hiçte kolay değilmiş, hala yediklerimi çıkarıyorum, mide yanması ve ağrısı çekiyorum, uyurken zorlanıyorum:KK43: açlık hissetmedim aksine sanki sofradan tıka basa doyup kalkmış gibiyim. Ama tabi bu yememe ve içmemenin getirdiği halsizliğide yaşıyorum iğneler yaptırarak toparlanmaya çalışıyorum
Güncel kilo: 87,70

İki üç günüm gerçekten çok zor geçti hiçte kolay değilmiş, hala yediklerimi çıkarıyorum, mide yanması ve ağrısı çekiyorum, uyurken zorlanıyorum:KK43: açlık hissetmedim aksine sanki sofradan tıka basa doyup kalkmış gibiyim. Ama tabi bu yememe ve içmemenin getirdiği halsizliğide yaşıyorum iğneler yaptırarak toparlanmaya çalışıyorum
Güncel kilo: 87,70
Çok geçmiş olsun. Günden güne kolaylaşıyor diyorlar ama komplikasyonu çok oluyor bu tarz ameliyatların. Kilonuz da çok aşırı değil aslında boyunuz kaç

Çok teşekkür ederim komplikasyona birşey diyemem ama bu bir ameliyat değil cerrahi işlem değil..bu arada dünden beri çok iyiyim geçen günlere göre, hala içimde yabancı bir cisim hissediyorum ama artık o kadar rahatsız etmiyor beni dünden beri az az da olsa yiyebiliyorum:) bu arada güncel kilo:87.300

Yaptırmak isteyenlere fikir olması için sürekli yazma ihtiyacı duyuyorum.. iki gündür biraz açlık hissediyorum ama yiyince rahatsız oluyorum ben normal ev yemekleri yiyorum özel bir diyet uygulamıyorum ekmek tatlı kola gibi şeyleri kestim, henüz sporada başlamadım.. haftaya başlamayı düşünüyorum
Güncel kilom:86.80

Ben 19. Gunumdeyim 80.5 la basladim suan 74.5 hala mide bulantim kramp larim devam ediyor ara ara kusuyorum.suan domuz gribiyim 1 haftadir rahatsizliklarim onla da alakalidir belki.balon gaktiran afkadaslarim kactan kaca ne kadar surede dustunuz yazar misiniz.biribirimizi guduleyelim

Çok geçmiş olsun güzel kilo vermişsiniz benimde bugün 8. Günüm 90.5 ile başladım 85.5 şuan
Bende ilk üç dört gün çok kötüydüm sonraki 3 günümde rahat geçti ama dün gece galiba biraz fazla kaçırmışım dünden beri bulantı ve ağrım var:KK43:

Çok geçmiş olsun güzel kilo vermişsiniz benimde bugün 8. Günüm 90.5 ile başladım 85.5 şuan
Bende ilk üç dört gün çok kötüydüm sonraki 3 günümde rahat geçti ama dün gece galiba biraz fazla kaçırmışım dünden beri bulantı ve ağrım var:KK43:
Bu arada ben 1 haftada 100 gram anca verdim verdigim kilo ilk 11 12 gunde.durakladim suan.diyetisyen 3 kilo daha vermen gerekiyor demisti 75 iken 3 haftada 10 gune kadar gidecegim ama kilo da durdu listenin de disina cikmiyorum.ama hareket sifir nerdeyse bende

Bu arada ben 1 haftada 100 gram anca verdim verdigim kilo ilk 11 12 gunde.durakladim suan.diyetisyen 3 kilo daha vermen gerekiyor demisti 75 iken 3 haftada 10 gune kadar gidecegim ama kilo da durdu listenin de disina cikmiyorum.ama hareket sifir nerdeyse bende
Bende hareket etmiyorum şuan bir kaç gün sonra başlayacağım inşallah yürüyüşe falan ama sizin ilk haftada 100 gram vermeniz tuhafıma gitti. Tuvalete çıkaracak çaylar için ödem tutmuş olabilir vücudunuz zaten şuan benimde verdiğim vücutta tutulan sudur bence.. yeşilçay, kiraz sapı ve kayısı çayı öneririm.. inşallah kısa sürede veririz hep birlikte

Bende hareket etmiyorum şuan bir kaç gün sonra başlayacağım inşallah yürüyüşe falan ama sizin ilk haftada 100 gram vermeniz tuhafıma gitti. Tuvalete çıkaracak çaylar için ödem tutmuş olabilir vücudunuz zaten şuan benimde verdiğim vücutta tutulan sudur bence.. yeşilçay, kiraz sapı ve kayısı çayı öneririm.. inşallah kısa sürede veririz hep birlikte
Yo yanlis anlasildim ben ilk 12 gunde kilo verdim sonra durdu kilo vermem..bugun 21 gun son 10 gunde durdum.son 10 gunde 100 gram anca verdim demek istemistim.

Ha şimdi anladım pardon 🫤
Çok normal aslında canım hatta iyi birşey de denilebilir. Birden kilo vermekte çok kötü sarkma yapabilir.. zaten senin öyle abartılacak kadar bir kilonda yok.. Bu arada su orucunu araştırdın mı hiç? Ben yapacağım galiba

Ha şimdi anladım pardon 🫤
Çok normal aslında canım hatta iyi birşey de denilebilir. Birden kilo vermekte çok kötü sarkma yapabilir.. zaten senin öyle abartılacak kadar bir kilonda yok.. Bu arada su orucunu araştırdın mı hiç? Ben yapacağım galiba
Aslinda balon ciktiktan sonraki sureci de merak ediyorum.su orucunu duydum ama nasil bilmiyorum canim.balon ciktiktan sonra eger guzel kilo verirsek kiloyu korumak adina bu tarz seyler yapabiliriz.is yerinde iki arkadas aralikli oruca basladilar bi ilac da aldilar ama zayiflamak adina da zaten denemedigim sey kalmadi gibi.su orucu nasil

Su orucu şifa orucu olarak da geçiyor geçen yıldır aklımdaydı yapmak ama boğazımı hiç tutamadığım için deneme fırsatım olmadı.. sadece suya dayalı bir beslenme biçimi çok güzel kilo verdiriyor tabi yapmadan önce uyulması gereken adımlar var.. sadece su şekersiz çaylar ve sade kahve içiliyor.. hem sağlık için hemde zayıflamak için yapmak istiyorum bende. Evet aslında balon çıktıktan sonra mide de bir boşluk hissi olacağı için çok dikkat etmeliyiz o arada yapılabilir ama kilo vermen durmuşken bunu deneyebilirsin

Bugun 1 ayim bitti 6.5 kilo verdim ilk 10 gunde sonrasi durdu.halen durmus vaziyette.diyete yuzde 90 sadik kaldigim halde
Benimde durdu canım :KK43:( ama ben dünden beri tek öğüne geçtim sabah sadece yarım porsiyon meyve yiyip akşama kadar öyle idare ediyorum akşam 8 den sonrada hiç birşey yemiyorum

Eveeet güncelleme yapmaya geldim🙂 bugün tam 1 ay 3 gün oldu taktıralım.. ve toplamda 9.5-10 kg kadar bir kilo kaybım oldu spor yapmadan ama şöyle birşey de var ki bunu söylemeden geçemeyeceğim kendi irademizde çok önemliymiş.. bir ay içerisinde yaklaşık 2 defa tatlı 2-3 defa ikişer yudum kola ekmeği tamamen kesmedim ama haftada bir iki öğünde yiyorum.. çay ve kahveyi zaten şekersiz yüketiyordum ve yaklaşık iki haftadır sadece akşam günde bir öğün yiyorum güzelce karnımı doyuruyorum ve güzel güzel zayıflıyorum:) önümüzdeki günlerde yine güncelleme yapacağım hoşçakalın. ❤️

X