Bulaşık makinam

bende uzun programda yıkıyorum lekeli kalıyo kirli kalıyo yeni makineler tasarruflu oldugu icin suyu az alıyoms bu yzden kötü yıkıyoms kayınvalidemin makinesi kac yıllık Allah bilir pırıl pırıl cıkıyo valla makinelerin su ayarı varms servis bi dahaki geldiğinde bi sorun isterseniz su ayarını yükseltilebiliyoms

Benim de ilk aldığımda böyle çıkıyodu hep annemin evinde hiç çalıştırmazdım makineyi öğrenci iken de yoktu.
Sonra annem farketti kırmızı ışık yanıyor parlatıcısı tuzu bitmiş dedi. Tuz?? Parlatıcı?? Bitmiş olamaz çünkü hiç koymadım dedim anlaşıldı benimki :-)
Ama sen 2009dan beri kullandığına göre koyuyorsundur mutlaka. Bence parlatıcının makineyle bağlantısında sorun var.

Böyle bir şey yok ya. Ne demek "diş fırçası ile temizleyeceksin" oha artık. Görevi bulaşık yıkamak olan makineyi neden fayans derzi temizler gibi diş fırçası ile temizleyelim? Sıkıntı bulaşıkların üstünde yemek artığı değil, sıkıntı makinenin bunları hiç çıkarmamış olması. resimlerden Gördüğüm kadarıyla ne yıkıyor ne duruluyor. Gelip servis kurmadı mı bunu nasıl siz yanlış yerleştirmiş oluyorsunuz? O zaman düzeltsinler madem kullanıcı hatası verin servis parasını gitsinler salak mı bunlar ya?
Aynı sorunu benim makinem yaptı, deterjanı zamanında makinenin içine almıyormuş. Deterjanı hep makinenin bir köşesinde hafif yumuşamış şekilde buldum 3 gün, servisi aradım komple kapağını değiştirdiler.
Hem ne demek gelmiyoruz kullanıcı hatası demek? Direk arçelik müşteri hizmetlerini arayıp bildirseniz? Yani servisle muhatap olmayın, arçelik ile muhatap olun. Belki yaptınız bunu bilemiyorum tabi.
Şimdi gördüm eşin makineyi servisin önünde yakıcam demiş. Ben olsam ben de yakardım, çileden çıkmamak mümkün değil.
Evet müşteri hizmetlerimizde aradık ÇOĞU kez sadece servisi yönlendirdiler

Eşim bi keresinde servis elemanın önüne tabak fırlatıp SENŞN EŞIN BUNDA YEMEK VERSE YER MİSİN dedi adam morardı

Arkadaşlarım.... Yeni makina sipariş ettim bugün 10 içinde gelecekmiş farklı bi marka 1600 liram gitti servisle muhattap olup stress olmaktansa değer elimde yıkadığım bulaşıkları saymıyorumbile ....

Arkadaşlarım.... Yeni makina sipariş ettim bugün 10 içinde gelecekmiş farklı bi marka 1600 liram gitti servisle muhattap olup stress olmaktansa değer elimde yıkadığım bulaşıkları saymıyorumbile ....
En güzelini yapmışsın. Bu olayı her türlü şikayet sitesine yaz. Servisin adını da ver, makinanın markasını da. Sırf keyfiyetten uğraş yani artık onlarla. Artık insanların %90'ı önce ... şikayet diyerek markaları sorgulatıyor.

En güzelini yapmışsın. Bu olayı her türlü şikayet sitesine yaz. Servisin adını da ver, makinanın markasını da. Sırf keyfiyetten uğraş yani artık onlarla. Artık insanların %90'ı önce ... şikayet diyerek markaları sorgulatıyor.
Ama hala korkum var teni aldığım da böle çıkarsa diye

bulaşıkların bulanık mı?

ben içini arada o ürünlerle temizletiyorum. ama çok sık değil. deterjan ve sirke kullanıyorum. deterjanın yanına limontuzu eklediğim de oluyor. limon tuzu birşey yapar mı bilmiyorum. sadece kireç söktüğünü biliyorum. kireci söktüğünü su ısıtıcının içerisinde kullandığım için biliyorum.

bulaşık makinesinden olduğuna eminseniz. servis raporu tutturun her geldiklerinde. yıl içinde 5di galiba.. tüketiciye gidebilirsiniz.. 6 aydan önce olsaydı o zaman servis raporu tutturup tamir ettirmeden direk tüketiciye giderdiniz.
öncelikle bardaklardaki bulanıklık tuz parlatıcı olmamasından ve deterjandan kaynaklanan bir şey en azından benim öyle olmuştu finis kullanıyordum pırıl pırıldı sonra deterjanı değiştirdim bardaklarım çizildi ve buğulu oldu makine temizliği derken arada bir su fıskiyeleri ve filitreyi yıkıyorum 3 yıldır ilk kez makine temizleyici kullanacağım bulaşıkları kurmuş koyduysanız makinada bekletin biraz yumuşasın ve arındırmadan makinaya koymayın temiz yıkamıyor çünkü

2009 yılında aldığım Bulaşık makinam ile başın dertte. Extra Ücret ödeyip garanti süresini uzattığım makinam alındıktan 9 ay sonra sorun çıkarmaya başladı puslu kirli lekeli ...

Arkadaşlar sizler Bulaşık makinamızın içini ne Sıklıkla temizliyorsunuz ??? Hem de bir diş fırçası ile evet dil fırçası yanlış okumadınız DİŞ FIRÇASI servis makinamın içini sık sık diş fırçası ile yıkamamı istiyor... Her ay temizleme malzemelerinden kullanmamı söylüyor sizler yılda kaç kere temizlemrkniçin özel satılan ürünlerden Alıp kullanıyorsunuz ...

Servis her geldiğinde beni suçluyor

Temizlememişim
Uygun yerleştirmemişim
Uygun deterjan kullanmamışım vsvs

Sonuç 0 ayıplı ürün ve değişme yapmamak için direniyorlar ne yapmalıyım nerelere başvurmalıyız

Yardımcı olun
Sizler makinanızı nadıl kullanıyorsunuz ???

hepsi aynı bana bosch aynı şeyi yapıyor çok kötü çıkıyor bir şey yok diyor deterjan firmasını arayın makinada sorun yok dedi gitti

hepsi aynı bana bosch aynı şeyi yapıyor çok kötü çıkıyor bir şey yok diyor deterjan firmasını arayın makinada sorun yok dedi gitti
Bosch kotumu yıkıyor canım benim bi arkadaşım Bosch bulaşık makinasından cok memnun. Benimki Samsung Allah dusmanimin başına vermesin omrumu yedi tuzunu bakımini düzenli yaptığım halde yine de kötü çıkarıyor gökkuşağı gibi buğulu gibi lanet ya :mad::mad::mad::mad:

Bosch kotumu yıkıyor canım benim bi arkadaşım Bosch bulaşık makinasından cok memnun. Benimki Samsung Allah dusmanimin başına vermesin omrumu yedi tuzunu bakımini düzenli yaptığım halde yine de kötü çıkarıyor gökkuşağı gibi buğulu gibi lanet ya :mad::mad::mad::mad:

bende yeni aldım 5 kere geldiler yok ayarını değistirdik kullanın diyorlar hep aynı deterjan değirtir dediler yine aynı bir dahamı aslaaaaaa

bende yeni aldım 5 kere geldiler yok ayarını değistirdik kullanın diyorlar hep aynı deterjan değirtir dediler yine aynı bir dahamı aslaaaaaa
Benimki de yeni daha 1 sene bile olmadı alalı. Annemin eski bi profilosu vardı pırıl pırıl yıkardı sonra arcelige geçti oda hiç memnun deil sanırım yeni makinalardan çoğu kişi memnun deil. Kapsül , tablet en iyilerinden kullandım yine de rengarenk çıkarıyordu şimdi finish JEL aldım az koyuyorum hazneye bi tik sikayetlerim azaldı gibi benimki uzun programda yikadigim halde az deterjan kullanmami istiyor belliki

X