Bulaşık makinam

image.jpg

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    135,3 KB · Görüntüleme: 106
Filitresini çıkarıp iki üç haftada bir yağ çözle kaynar suyun altında yıkarım. Yağ topluyor çünkü bazen. Ufak tefek maydonoz nane parçası çay tortusu da birikmiş oluyor. Pervaneleri iki üç ayda bir çıkarıp tıkalı olup olmadığına bakarım. Onun dışında bulaşıklardaki su lekesi parlatıcıyla ilgilidir. Tencere vs pis kalıyorsa fazla kurumuş olmasıyla ilgili olabilir. Bende de sıklıkla oluyor makineyi geç çalıştırırsam asla yıkamıyor tencereleri.

Ayrıca bayanlar hepinize söylüyorum ÇAMAŞIR SUYU KULLANMAYIN LÜTFEN.. Kendinizi zehirliyorsunuz. Elde yıkarken bile çamaşır suyu tam durulanmıyor, azıcık su kullanan makineler nasıl durulasın? Kanser olmak istemiyorsanız kimyasal deterjan, parlatıcı hele ki çamaşır suyundan uzak durun, çamaşırlarınızda yumuşatıcı kullanmayın. Günümüzdeki kısırlığın en büyük sebebi bu deterjanlar.

o gördüğüm bulaşıklarda tencereyi sudan geçirmeden koymuşsun onun tortuları diğer bulaşıklara bulaşmış, sudan geçirmen lazım benim bulaşık makinem de yıkamıyor öyle salçalı yemekli attığım zaman , kimin ki yıkıyor ki, resmen köpükle güzelce yıkıyorum öyle atıyorum çok doldurmuyorum arada da çamaşır suyu koyuyorum kaşıklar bardaklar pırıl pırıl çıkıyor.

Çamaşır suyu faktörünü eklemeyi unutmuşumdirekt bulaşıkların üzerine sıkıyorum deterjanını koyup kapatıyorum

bulaşık makınanıza asla çamaşır suyu koymayın arkadaslar evet pırıl pırıl yapar ama sız ağzınıza tam durulanmamıs kımyasalları almış olursunuz çok çok dıkkat lutfen

Benim makinamda arçelik ve benzer sorunları 2 aydır bende yaşıyorum. Deterjana bağladım ben sorunu o nedenle servis cagirmadim. Kaç kez bulasiklari tekrar yıkamak zorunda kaldım bu sorun nedeniyle. Bende deterjan bitsin düzelir diye umuyorum ama ... :KK43:

makineyi gözden çıkarmışsanız yükleyin bir pikaba aldığınız bayinin önüne atın birazda yaygara kopartırsanız hem sinirinizi almış hemde makineyi değiştirme imkanınız olur bir tanıdığım bayinin önünde yakıcam yerel gazeticileride çağrıcam demiş hemen değişim yapmışlar ayrıca oldu canım birde satarken diş fırçası hediye edin oldu olacak deseydiniz onu fırçalayana kadar elimde yıkarım biraz cazgır olmak lazım makineniz yıkamamış ki kirli o bulaşıklar şöyle diz böyle yap ohooo

Benim yerleştirdiğim makineyi görün bide her zerreyi kullanıyorum yani, en ufak boşluk olmaz. Yine de hangi deterjan olursa olsun hiç de kirli çıkmıyor böyle.. Makinede var demek ki bir problem..

Markası ne çok merak ettim.bende de aynı sorun var.artık derecesini 70 e çıkarttım da biraz daha iyi.iç ve filtre temizliğini yapıyorum.limon tuzu,sirke, kullanıyorum arada bir.bir de aylık temizleme dererjanlarından kullanıyorum.ama Mika tipi tabaklarımda hatta yemek tabaklarımın bir tanesinde de desenlerle bütünleşmiş ve elde yıkamama rağmen Çıkmayan lekeler var.2. Yılım benim de...

Markasını soran arkadaşlar olmuş aslında ilk başta Söylemek istememiştim ....
ARÇELİK beyaz eşya şans işi derler ya işteno hesap!!!

2ssat 30 dk 70 bi proğramı var onu kullanıyorum... Hani nerde su enerji tasarrufu birde üstüne üstlük çıkarıp elimde yıkıyorum ne yapmalı nerelere başvurmalı....

Eşim mak götürüp servis önünde yakıcam diyo psikota bağladı bugün birde servisi geri çevirmişler gelemeyiz siz hatalıdınız diye;(

Bulaşık makinamızı 1997 de almıştık. 18 yıllık makina tuz kullanmıyoruz. Parlatıcıyı da arada sirke koyuyoırum.Geçen yıl bozuldu yıkamamaya başladı. Servis geldi adamlar şok tabi bu makinaya yabancılar :KK45:Rezistansı değiştirdiler. Giderken de bu makinanın bir daha bozulduğunu ben görmem bi bu kadar sene daha gider dedi. Eski ürünler çok daha dayanıklıydı valla.

Canım, ben bu konu ile ilgili bir haber okumuştum bir kaç ay önce. bir kadın aynı şekilde sorun yaşıyor, sana belirttikleri gibi bahanelerle değiştirmeyi reddediyorlar ve kadın tüketici haklarına iletip dava açıyor şirkete. Pes etmiyor ve seneler sonra da olsa parasını faiziyle geri alıyor. Bundan sonraki davalara emsal olacak şekilde bir dava bu, bu davayı örnek verebilirsin, belki geri adım atarlar.

Aynı durumda olan bir bayan, tüketici haklarında aradığını bulamadığı için dava açmıştı. Hatta haberlerde çıktı hakim evlerine gidiyor ve çay içiyordu. Sonuçta firma suçlu bulunup, tüketicinin parası iade edilmiş. Link bulabilirsem atayım

bulaşık makınanıza asla çamaşır suyu koymayın arkadaslar evet pırıl pırıl yapar ama sız ağzınıza tam durulanmamıs kımyasalları almış olursunuz çok çok dıkkat lutfen
evet o konu da dikkat ediyorum çıktıktan sonra sudan geçirip kullanıyorum bu sebeple tabi uyarmakla iyi yaptınız.

Bulaşık yıkarken çamaşır suyu koyuyor musunuz? ben koyarken böyle oldu bardaklarım. sonra yeni bardaklara çam suyu koymadım hala pırıl pırıllar

Böyle bir şey yok ya. Ne demek "diş fırçası ile temizleyeceksin" oha artık. Görevi bulaşık yıkamak olan makineyi neden fayans derzi temizler gibi diş fırçası ile temizleyelim? Sıkıntı bulaşıkların üstünde yemek artığı değil, sıkıntı makinenin bunları hiç çıkarmamış olması. resimlerden Gördüğüm kadarıyla ne yıkıyor ne duruluyor. Gelip servis kurmadı mı bunu nasıl siz yanlış yerleştirmiş oluyorsunuz? O zaman düzeltsinler madem kullanıcı hatası verin servis parasını gitsinler salak mı bunlar ya?
Aynı sorunu benim makinem yaptı, deterjanı zamanında makinenin içine almıyormuş. Deterjanı hep makinenin bir köşesinde hafif yumuşamış şekilde buldum 3 gün, servisi aradım komple kapağını değiştirdiler.
Hem ne demek gelmiyoruz kullanıcı hatası demek? Direk arçelik müşteri hizmetlerini arayıp bildirseniz? Yani servisle muhatap olmayın, arçelik ile muhatap olun. Belki yaptınız bunu bilemiyorum tabi.
Şimdi gördüm eşin makineyi servisin önünde yakıcam demiş. Ben olsam ben de yakardım, çileden çıkmamak mümkün değil.

X