Bulaşık makinam

Annemlerin makinası o yüzden bozuldu. Servis elemanı baktığı gibi sirke mi kullanıyorsunuz bunda dedi. Bir bildikleri vardır heralde.

Endişelerde haklısınız ama uzun programlar neredeyse 20-25 dakika duruluyor en son. Sanmıyorum kalıntı olsun.

bozulmasının nedeni sirke uzun süreli kullanımda tortu bırakıyor, büyük olasılıkla içindeki hortumlardan birini tıkadı... göze aldım...

2009 yılında aldığım Bulaşık makinam ile başın dertte. Extra Ücret ödeyip garanti süresini uzattığım makinam alındıktan 9 ay sonra sorun çıkarmaya başladı puslu kirli lekeli ...

Arkadaşlar sizler Bulaşık makinamızın içini ne Sıklıkla temizliyorsunuz ??? Hem de bir diş fırçası ile evet dil fırçası yanlış okumadınız DİŞ FIRÇASI servis makinamın içini sık sık diş fırçası ile yıkamamı istiyor... Her ay temizleme malzemelerinden kullanmamı söylüyor sizler yılda kaç kere temizlemrkniçin özel satılan ürünlerden Alıp kullanıyorsunuz ...

Servis her geldiğinde beni suçluyor

Temizlememişim
Uygun yerleştirmemişim
Uygun deterjan kullanmamışım vsvs

Sonuç 0 ayıplı ürün ve değişme yapmamak için direniyorlar ne yapmalıyım nerelere başvurmalıyız

Yardımcı olun
Sizler makinanızı nadıl kullanıyorsunuz ???

fotoları gördüm
yakın zamanda bende de bu sorun oldu
meğer
makinamın tuzu bitmiş
yeniledim problemimde çözüldü

ekstra hiçbir temizlik yapmıyorum
yalnızca yerleştiriken mutlaka bulaşıkları akıtıyorum

fotoları gördüm
yakın zamanda bende de bu sorun oldu
meğer
makinamın tuzu bitmiş
yeniledim problemimde çözüldü

ekstra hiçbir temizlik yapmıyorum
yalnızca yerleştiriken mutlaka bulaşıkları akıtıyorum
Tuz yeni konuldu
Akıtmayı servis önermiyor musluk suyunda ki kireç pus yapıyormuş Yağlı ve salçayı koymamı söylediler bu seferde salça lekesi çıktı

Benimde yeni eve tasindigimda boyle bardaklarim bozulmustu.servis dediki bardak kalitesi dusuk
Tablet tuz parlatici ayni anda kullanilmaz
Falan filan sonucta makina kendi kendine duzeldi ama bir onceki oturdugum evdeki gibi degil yinede sanirim sularla alakali olabilir

Tuz yeni konuldu
Akıtmayı servis önermiyor musluk suyunda ki kireç pus yapıyormuş Yağlı ve salçayı koymamı söylediler bu seferde salça lekesi çıktı

o nedemek ?????
musluk suyundaki kireç pus yapıyor
bulaşık makinası menbaa suyundan mı su çekip yıkıyor bulaşıkları
senin dediğin gibi
bunlar çamura yatmaya çalışıyor
belliki mal ayıplı

Fotoğraflardaki sorun sanki makinaya fazla bulaşık koyulmuş da üst üste gelmiş gibi.
Bir de bulaşıklarını sudan geçirip koymuyorsan su fışkırtan yerlerde tıkanma olmu olabilir. Onları açman lazım.
Deterjanın kalitesi de ayrıca bardakların falan buğulu olmasını kesinlikle etkiler.

Benim manyak makinem altus da böyle yapar arada
Meğer hem tuz koyup hem de 3 ü 1 arada tablet kullanıyormuşum

Şimdi tuz koymuyorum

Ayda bir ya da 2 ayda bir makine temizleyici koyup boş çalıştırıyorum
Bir de alttaki filtresini senede 3-4 kere temizliyorum

Son 6 aydır düzgün yıkıyor

o gördüğüm bulaşıklarda tencereyi sudan geçirmeden koymuşsun onun tortuları diğer bulaşıklara bulaşmış, sudan geçirmen lazım benim bulaşık makinem de yıkamıyor öyle salçalı yemekli attığım zaman , kimin ki yıkıyor ki, resmen köpükle güzelce yıkıyorum öyle atıyorum çok doldurmuyorum arada da çamaşır suyu koyuyorum kaşıklar bardaklar pırıl pırıl çıkıyor.

Bende de aynı sorun vardı.
Marketten temizleyiciyi aldım ayda 1 kez mutlaka boş çalıştırıp temizliyorum
Ayrıca makineye parlatıcı koymayı unutmayın ve bir de yarım limonu çatal bıçak koyduğumuz hazneye koyun sorununuz büyük ölçüde gidecektir.
Yalnız dikkatimi çeken bir şey oldu tencerenin kenarlarında yanık lekesine benzer leke var,yanlış anlamayın lütfen sadece tavsiye böyle durumlarda tezgahınızda mutlaka bir el fırçası olsun makineye atmadan deterjanla bir fırçalayın derim.
Daha temiz sonuçlar kesinlikle alırsınız

o gördüğüm bulaşıklarda tencereyi sudan geçirmeden koymuşsun onun tortuları diğer bulaşıklara bulaşmış, sudan geçirmen lazım benim bulaşık makinem de yıkamıyor öyle salçalı yemekli attığım zaman , kimin ki yıkıyor ki, resmen köpükle güzelce yıkıyorum öyle atıyorum çok doldurmuyorum arada da çamaşır suyu koyuyorum kaşıklar bardaklar pırıl pırıl çıkıyor.
Çamaşır suyunu nasıl kullanıyorsunuz benim de niyetim var ama hazneye mi konacak yoksa üzerine mi dökülecek bilemedim

benim makina siemens bu arada, o kadar yıldım ki yeni bi arçelik falan almayı düşünüyorum, mümkünse en basit programlı olanı :KK43:
caınım arcelıkte aynı tek yapman gereken servısı arayıp tuz ayarını yukseltmelerını ısteyeceksın o kadar mukemmel yıkıyor ...benım moralım bozuluyodu mısafıre bu bardakla nasıl cay verecegım dye sımdı missss:KK200:

Bende makinamdan çok çektim. Hemde aldığım ilk yıl. Defalarca gitti geldi en son tüketici heyetine başvuracaktım artık, ama en sonunda yurt dışından gelen parça ile tamir ettiler çok şükür düzeldi. Makinanızın markası ne?

Benim makinam tablete uyumlu parlatıcı olarak sirke kullanıyorum. Tuz kullanmıyordum, servis en düşük ayarda kullanmamı söyledi. Annemin makinası tablete uyumlu değil toz deterjan+tuz+parlatıcı kullanıyor.

Filtresini ve sıksık temizliyorum bulaşıkları iyice arındırıp yerleştiriyorum tıkış tıkış doldurmuyorum parlatıcı yerine sirke kullanıyorum bulaşıklarım pırıl pırıl çıkıyor

Çamaşır suyu faktörünü eklemeyi unutmuşumdirekt bulaşıkların üzerine sıkıyorum deterjanını koyup kapatıyorum

Fotoğraflardaki sorun sanki makinaya fazla bulaşık koyulmuş da üst üste gelmiş gibi.
Bir de bulaşıklarını sudan geçirip koymuyorsan su fışkırtan yerlerde tıkanma olmu olabilir. Onları açman lazım.
Deterjanın kalitesi de ayrıca bardakların falan buğulu olmasını kesinlikle etkiler.
:))) sadece güldüm... Tıpkı servis gibi konuştun arkadaşım
1. Önceden sudan geçirir yemek kalıntılarını arındırıp öyle koyardım ama servis kesinlikle kabul etmedi aksine peçete ile Sıyır Yağlı ve salçayı koy dedi koydum önceden yani temiz koyduğumda da böyle yıkıyordu şimdi de böyle yıkıyor ...
2. Asla tıka basa doldurmam aksine sade ve hepsinin içine su değecek şekilde dizlerim.

3. Elimde bi fırça (IKEA ) pervane filtre bol ve sıcak su ile yıkarım ...

Sadece elimde Sünger ile çiğnediğimde bu lekelerden kurtuluyorum....

Ve kısa proğram kullanmam 70 derece 2.30 dk süre ile yıkarım
Bim den deterjan ike yıkayan asla temizlemeyecek Arkadaşlarım var sonuç Pırıl oırıl

benim de le gibi bi kokuyla çıkıyo badaklarım, içinden bişey içmek mümkün değil, servis çağırdım, benzer şeyler söylediler, şöyle temizle böyle temizle, elde yıkarım makinanın içini silip parlatmakla uğraşıcağıma, sürekli makina temizliyicileri alıyorum, kokulardan asıyorum, düzelmiyo, merak ettim sizin makinanın makasını
ARÇELIK canm

Bu makinenin miladı dolmuş. Bazen çok doldurunca bulaşıklarda leke kalabiliyor ama bu çok fazla.
Ben arada filtresini temizlerim ama öyle diş fırçasıyla falan temizlemedim hiç.
Parlatıcı kullanıyor musunuz?
Evet parlatıcı da kullanıyorum miladı mı dolmuş aldığım dan 9 ay sonra bu sorunları yaşamaya başladım bu seneye kadar geldik servis gelip ayarları yükselttiğinde düzeliyor 3/5 gğzel yıkıyor

X