Bulaşık makinası derdi

Hangi marka kullanıyorsunuz bilmiyorum ama annemin makinasında da ,diğer konuştuğum arkadaslarımda da ekstra parlatıcı koymadan gayet de kuru çıktığını söylüyorlar .sanırım makinanın marka ve ayarları ile ilgili bir durum bu .

Parlatıcı yerine bende sirke koyuyorum çok da sağlıklı. Ben arçelik kullanıyorum kısa programda kuru çıkıyor bulaşıklarım. Ama çoğu arkadaşımın kısa programda kurutma problemiyle karşılaşıyor.
Bir de program değiştirerek deneyin

Evet abimin makinesi de o marka çeyiz sererken çalıştırdık parlatıcı ve tuz koymamışız sulu çıkardı. Bi koşu yengem aldı geldi tekrar çalıştırdık sorun ortadan kalktı. Ben kendi makinemde parlatıcı yerine elma sirkesi koyuyorum kimyasal olduğundan içinize sinmiyorsa sirkeyi deneyin.

Garanti olsa bile servis para alıyor.

her programi denemen lazim. kisa programda tabikide kurutmaz, rocket science degil ki canim bu :))

Bardaklar, porselen tabaklar, çelikler de mi nemli çıkıyor?

Normalde makineye atılmaması gereken plastik, teflon vs. nemli çıkar..

Garanti olsa da yetkili servis ücret alır.

Bizim 1 sene sonra sorun çıkmıştı. Telefonda zaten ücreti söylediler ama baktırmamız şart sonuçta. Bakıp geçti "sorun yok su tesisatına baktırın" dedi ama 30tl yi aldı.

Ben de sorun devam edince şikayet sitesine yazdım. Yetkili kişi arayıp "tekrar gelip bakacaklar bu sefer ücret alınmayacak" dedi.
Gelen kişinin iş bilen usta olduğu belliydi. Bir parça değiştirdi makinede bir daha sorun çıkmadı..

Benim makinam Arçelik ama aynı sorunu bende yaşadım parlatıcı kullandığım halde servis geldi kısa programda tam performans vermiyor ve parlatıcı kapağının orada ayar oluyor makinada sizinkinde de varsa o ayarı bölgenizdeki kireç durumuna göre 1-5 arasında ayarlayın bilmiyorsanız 3te bırakın. Birde filtre temizliği çok farkediyor sık sık filtrenizi temizleyin ben haftada bir yapıyorum hiç sorunum kalmadı. Ama uzun orogramda elektrik su zarar diye düşünüyorsan kısa programda makinanın kapağı kurutma bittiği anda sıcağı sıcağına açtığında kuruyor.

Garanti olsa bile servis para alıyor.
valla genel merkezine şikaytte bulununca almıyorlar , alma gibi bir hakları yok , garanti kapsamında altında olduğu için işleri gereği yapmaları gerekiyor , benm fırınımda problemliydi çağırdım ücret vs. gibi bişey gevelediler , ben vermeyeceğimi hatta şikayette bulunucağımı vs. söyledim almadılar , alamazlarda.

lütfen makinalariniza keskin maddeler (sirke, karbonat vs.) Koymayin. hortumlari ve diger lastik (plastik) parcalri zamanla asiniyor ve sonunda patliyor.
kisa programda benim maikamda kurutmuyor- bosch marka. bosch ve siemens zaten ayni fabrikadan ciktigi icin genelde ayri bir tusa basmaniz gerekebiliyor. söyle 3 tane dalgaya benzeyen bir simbol varsa eger her kullanmada ona basin.
not: tuzunu asla unutmayin.

Makinenin programı bitince kapağını açarsan kuruyor. Parlatıcı falan kullanmak istemezsen o şekilde idare edeceksin

Benim makinem de siemens.
Parlatıcı yerine beyaz sirke koyun.
En kısa programda parlatıcı ya da sirke koymadan kurutmaz.

Benim ki de kurutmuyordu Hotpoint marka. Parlatıcı koydum ve artık sorunsuz çıkıyor. Yani el mahkum kullanmak zorunda kalacaksınız parlatici

Ben servise sordum. Limon tuzu, karbonat sorun yaratır ama beyaz sirke bir şey yapmaz dedi.
Siemens yetkili servis.
Dilimi ısırayım, 5 senedir hep sirke koyuyorum.
Makine çok daha eski.
Dilimi ısırayım demiştim di mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…