Bulaşık makinası derdi

Benim makinem Siemens değil. Kapağını hemen açmıyorum soğumasını bekliyorum. Kendi sıcaklığı bulaşıkları kurutuyor zaten.

Geçen hafta çamaşır makinem için çağırdım servis ücreti almadılar. Garanti kapsamında iken ben hiç servis ücreti ödemedim.
Sizden ücret alan servisi bence şikayet edin

Ben de tablet kullanırken parlatıcı kullanmıyordum ama bulaşıklarım kuru çıkardı.
Lanet bir bulaşık makinem var güya çok iyi diye aldık. Bosch marka ve aldığım günden beri başım dertten kurtulmadı. Her yıkamada bulaşıkları sudan geçirmeme rağmen toprak gibi artıklar tabaklara, bardaklara yapışıp kalıyor.
Belki aynı markadır diye konuya girdim ama farklıymış. Bence en iyisi Arçelik. Dünya para verdim sonuç hüsran. Servis çağırıyorum, yok deterjandan, yok ondan yok bundan diyip duruyorlar. Mutfağım küçük makineyi çıkartmak sorun oluyordu. Artık Allah cezanızı versin diye servis de çağırmıyorum. Her yerde markayı kötüleyip kendimce intikam alıyorum. Tabi fare dağa küsmüş dağın haberi olmamış misali oluyor ama olsun içim azıcıkta olsa soğuyor.

5-6 sene önceki mevzu geçti artık :)

Biz de eşimin ısrarıyla bütün beyaz eşyaları bosch marka aldık. Çünkü o annesinin 30 yıl önceki Almanya üretimli fabrika ürünü sanıyor.
Kv hala aynı bosch marka bulaşık makinesini kullanır. Kapağın yüzü soyuldu kağıt kapladı makine taş gibi yıkıyor.
Benim de net bilgim yoktu o dönem. Bilsem almazdım.
Ben de memnun değilim yani.

Bir de dikkat ettim şimdiki makinelerde taban plastik malzemeyse (mutlaka sanayi dilinde başka adı vardır o malzemenin) kurutma işlemi eksik kalıyor.

Eski üretim içi komple paslanmaz olan makineler alt üst ısıyı eşit dağıtıyor.
Asıl kurutma sorunu bundan kaynaklı bence..

Annemin ilk makinesi beko bu sebeple çok iyiydi. İkinci aldığı da beko yeni üretim bu şekilde plastik taban. O da kurutmadan memnun değil..

Nickinizi hep kobra diye okuyorum ya ama genelde kapak kapali kalinca buhar kurutur ben acmam bittikten 30 40 dkka sonra acarim mesela
Genelde öyle ama benim kafasız makine kapak kapalı kalınca kurutmuyor. Çok denedim, belki arkadaşınkinin de derdi budur diye yazdım.

Kudra da kobra gibi kadın zaten

Valla bosch en iyisi. Annem yillarca bosch kullandi memnunduk. Ama degisiklik olsun diye bozulunca siemens alalim dedik. Bir turlu temiz yikamiyor. En iyi tableti de kullansak sonuc cok degismiyor. Oyle idare ediyoruz. Abimin ve erkek kardesimin evindeki makina da bosch iki gelinimiz de gayet memnun. Hele bir tanesi akitmasan koyuyor ama yine de piril piril cikiyor bulasiklar. Ben de bosch aldim daha kurmadik. Bozulursa makinaniz aklinizda bulunsun siz de bosch a bir goz atarsiniz.

Parlatici konusunda da cok haklisiniz. Bildiginiz kimyasal. Yillar once halidaki lekeleri cikartiyor diye duyup halida denememle birlikte makinada kullanmayi birakmam bir oldu. Haliya dokuyoruz iki ovalayinca kopuk icinde kaliyor. Parlatici son durulama suyuna katiliyor ve bir daha baska durulama gerceklesmiyor. Buyuzden Halida Oyle kopurdugunu gordukten sonra bir daha asla kullanamazdim.

Tuz önemli değil diye duymuştum bir yerde kulannmamistim 1buzuk senedir hiç şimdi öyle deyince korktum sular çok kötü buranın hemen alayim ozaman

Marka veya modelle ilgili degıl parlatıcı kullanmazsanız kurumaz. Benim baska marka benimki de kurutmuyordu aynı şeyi soyledıler

Parlatıcı gözüne sirke beyaz sirke , tuz bölümüne himalaya veya limon tuzu koyuyorum makine bittiğinde benim makina otomatik kapak açıyor kapak açılması önemli diye biliyorum etkisi var

Benimki de aynı marka. Parlatıcı kullanmıyorum. Deterjan olarak da greenclean diye bitkisel bir tablet kullaniyorum. Tam kuru çıkmıyor ama bitince kapağını açtığım zaman on, on beş dakikada kuruyor. Başka marka da kullandım onda da aynıydı. Ben genelde 70 de yıkarım belki sıcaklık farkediyordur.

Beyaz eşyaların garantisi 2 yada üç yıl oluyor
O süre zarfında servis cagırınca para ödemiyorsunuz
Benim beyaz eşyaların garantisini ilk aldıgımız zamanlar uzatmıştık.hepsi 7 yıldı
7 yıl boyunca defalarca servis cagırdım ,para falan ödemedim

Aynı marka makinadan ben de kullanıyorum,
her açtığımda küfrederek!
Çocuklarım olmadan önce parlatıcı kullanırdım, bir halta yaramazdı.
Sonra sirkeye geçtim, gene sulu gene sulu.
Zaten evime bu markadan alıp da memnun kaldığım tek bir ürün yok yok!

Onceki makinem Arçelik'ti. Basit 2 programli bir sey. 10 yil tik demedi. Hic boyle sorunlar yasamadim. Simdiki Vestel orta sinif bir makine. Yine de sikinti yasamiyorum. Bulasiklari sudan gecirmem. Tencere dahil her seyi makinede yikarim. Parlatici kullaniyorum. Bu tip urunler performansı etkiliyor bence. Bir de takim tutar gibi bir marka takintisi var bizim ulkemizde. Bundan vazgecmek gerek artik. Bence inat etmeyin parlatici kullanin. Gelen servis de boyle diyecektir. Bu arada garantisi devam eden hicbir urune servis ucreti odemedim simdiye dek.

Ben de nasıl pişmanım anlatamam .bir de sulu sulu alıp kullanmadan ,yerleştirmeden önce kendim duruluyorum ,içime sşnmiyor .

İnat değil parlatıcı da denedim ,yine sulu sulu .bir de program değiştirmeyi deneyeceğim ,

sanırım beyaz eşya gerçekten tam bir kumar.
Benim de arçelik ile ilgili hep kötü anılarım var, ta bekarlıktan kalma ki rahmetli eniştem Çayırova fab.bakım onarım müd.idi.

Bütün beyaz eşyalarım Siemens, kardeşimdekiler de, annemdekiler de. En yenisi 8 senelik. Hiç biri tık demedi. Sadece çamaşır makinem 18 sene sonra artık bırak beni dedi, peki dedim yollarımızı ayırdık, çıtırını aldım

Gerçekten şans işi sanırım.

Mesela Samsung'un ankastre mutfak setinden de memnunum ama servisi tam delirmelik. Siemens'in servisi iyi en azından. Samsung'u görseniz saç baş yolarsınız.

Benim ki de kurutmuyordu Hotpoint marka. Parlatıcı koydum ve artık sorunsuz çıkıyor. Yani el mahkum kullanmak zorunda kalacaksınız parlatici
Benim de hotpoint hic memnun degilim elimde durulamadan koyamiyorum hic bi sekilde leke cikarmiyor az bir sey kalsa tabak canakta oykece cikariyor. Resmen hamalligini yapiyorum makina o kadar gereksiz hale geldi ki.. siz durulamadan koyunca temiz yikiyor mu? Sepetler paslandi ek yerlerinden. 250 civari bi ucret istediler ikisi icin. Almadim. Tasinana kadar idare etsin diye. Ben de siemens tam boy firin kullaniyorum cok memnunum. Bu yuzden bulasik.makinasini değiştirirsem siemens almayi düşünüyordum. Simdi ne yapsam bilemedim. Beyaz esya sans isi diyorlar sanirim haklilar. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Kaç yıllık sizin makine benim ki 2 yıl olmadı kullanalı. Maalesef çamaşır makinem ve buzdolabımda aynı marka. Buzdolabında problem yok şimdilik çok şükür. Bulaşık makinesi eh işte diyelim annem başka marka kullanıyor ve o tuz ve parlatıcı koymadığı halde tertemiz çıkar bardaklar kaşıklar ...
Ben çamaşır makinesi nden memnun değilim malesef toz deterjan kullanamıyorum çünkü kalıp halinde içinde kalıyor . Sıvı deterjan aldım , beyazlarim hiç istedigim gibi çıkmıyor. Gömlek yakalarını elde sabunla çitileyip attim en son yine sarı çıktı..

Benim de camasir makinesi hotpoint. 8 yıl oldu alalı. Beyazlar icin a..ay her cins leke cikarici kullaniyorum. Yoksa bembeyaz olmuyor sivi deterjan kullaniyorum uzun zamandir. Artık uzun programa atiyorum.onceden kisa program kullanırdım derecesi de dusuk oldugu için toz deterjan topaklaniyordu. Siz de sivi deterjan deneyebilirsiniz. Bu arada annenizin kullandigi marka nedir?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…