Bunaldım artık lütfen bi yol gösterin

Herkese çok teşekkür ederim.
evet eşim bi hata yaptı bunu kabul ediyor pişman da. ama hala aynı hataları yapması beni sinirlendiren. ona da dedim. başkalarının lafıyla güvenme belli olmaz dedim. yok dedi kesin başlarım tekrar. ama dediğim gibi çıktı olmadı. bilmiyorum belki olacak ama bu sürede de olan bana oluyo. yine de sabrediyorum. allaha dua ediyorum. Herşeyin hayırlısı.

Merhaba tantatam emin ol işsiz kalmaya uzun süre tahammül edebiliyolar. Benim arkadaşımın kocası 6 sene evde oturdu. Yeni işe başladı :)

Merhaba Palin
O kişinin yapısıyla alakalıdır, kesinlikle herkez bir değildir,
belki arkadaşın eşi'de şuan aman aman rahatsız değildir bunu bilemeyiz ama bu rahatsız olmayacağı anlamına gelmez,
yada rahatsızlık süresi kişiden kişiye değişir..
Ben konu sahibi arkadaşın eşine güvendiği izlenimi aldım,
Kendisi daha iyi tanır eşini, biz bilemeyiz..

Eklemek isterim 7 Yıldır tanıyormuş eşini birde bu var

Son düzenleme:
çevremde böyle örnek çok fazla ama söylemek istemiyorum etkilenme diye çünki her birey farklıdır tatlım , ama şunu söyleyim

üniversiteden bir arkadaşım vardı uzun süre çıktılar felan meslekleri de iyiydi ama kız çabaladı azimliydi hemen buldu ama çocuk bulamamış tamda evlenceklerdi, pasifmiş çocuk biraz ne olsa beğenmiyormuş o olmaz bilmem ne kendi mesleğini de yapmıyormuş hep hayal dünyasındaymış kızın dediğine göre yapcaz etcez diomş ama boşmuş neyse kızın kafası karışmış ailesi de istememiş bırakmış kız evlenmiş şimdi çocuğu olmş 2 tane kızın ama çocuk hala iş beğenmiyormuş hepsine kulp takıyormuş şunu yapcam buna gircem diomş kız iyiki evlenmedim dio ,

üniversite mezunu olunca biraz beklenti yüksek oluyor tatlım iş ayağına gelir sanıyor insan ben okudum bilmem ne oluyor ama artık üni mezunu okadar çokki iş az işçi çok o yüzden çok seçme şansı yok , hiç bir zaman iğneleme laf sokma ama onunda biraz senin psikolojini düşünmesi lazım , güzellikle çok nadir iş konusu açılınca duyur aman aşkım önce herangi bir işe gir o arada hala bakarsın sonra güzel bulunca ona geçersin diye iyilikle , böylelikle küçük te olsa çalışmasını istediğini fark eder ve çok sermez bu durumu ufakta olsa tedirgin olur ve yavaş yavaş bakmaya başlar , evde oturmasından sa basit bir işte çalışması daha iyi bence hem ailenin bahanesi olmaz hem senin gözünde küçülmez eşin hemde sevginiz pekişir ne iş olsa ekmeği için yapıyor dersin zoruna gitmez statü farkı, diye düşünüyorum ,

Emin ol esın senden cok uzuluyodur ve ben senin yerinde olsam annem susup bana destek olana kadar annemlede görüşmem. Senin iyiliğini cok dusunuyosa sussun size yardım etsin ama annen destek olacağına köstek oluyo. Bence ailenle bi süre görüşmeyi kes yada bi daha benim kocamla evliliğimle ilgili yorum yapmayın de sert bi sekilde. Kocanın ne sucu var ki boyle olucagini nerden bilebilirdi ki. Bence kocana destek ol dua et. Sen memurmussun ne guzel. Bu devirde tek memur maasiyla ev gecindiren cok. Ben senin yerinde olsam dugun videosunu delil göstererek dava açabilir miyim onu öğrenip dava acardim esimin ailesine de. Sınır oluyorum bu insanlara ama sizde de suc var zorla döverek mı aldılar altınları elinizden. Keske vermeseydiniz simdi size cok faydası dokunurdu.

Son düzenleme:
Yorumun için teşekkür ederim. Haklısın iyi günde kötü günde diyerek evlendik tabii ki. ama insanın bazen sabrı tükeniyo. anlatmak ihtiyacı hissediyo.

anlat,icini dok rahatla arkadasim.
ben burada konun ile ilgili "bosan esinden,ondan sana koca olmaz" diyen birinin cikacagini sanmiyorum.senin derdin de elbet sana gore buyuk ama forumu takip ediyorsan ne evlilikler var,ne kocalar var dusman basina!!!Allah beterinden saklasin senin esin en azindan issizligin bunalimini,sikintisini senden cikarmiyor.aksine sana yardimci oluyor.sen nicin destegini cok goresin ki ona???

üniversite okuyup iş beğenmemek her işi beğenmemek bence çokta anormal bişey değil kızlar 4 sene emek veriyorsun derslere giriyorsun finallerdi bütünlemeydi gerçekten çok zor kolay değil o kadar o emeklerden sonra simit satmak limon satmak kimse kimseyi kandırmasın ama evlilik bir sorumluluk karşılıklı sorumluluklarında yerine getirilmesi gerekir evet eşinin iş bulup çalışması gerekir ama bulamıyor yani bu ülkemizde çok rastlanan bir durum farkındaysanız kimse okuduğu işi yapmıyor nerde iş bulursa oraya giriyor eninde sonunda eşin bir işe girecektir şartlarına uygun bir iş bulamayınca kendini işin şartlarına uyduracaktır mutlaka ama şuda bir gerçek ki bayanlarda erkeklerden daha hızlı işe girebiliyor

en zor imtihanlardan biridir heralde bu durum rabbim sabır versin
ama en azında eşin azimli iş beğenmemezlik yapmıyo kesinlikle kimse nasıl bulamıo falan demesin
eşimin arkadaşı da evli şuanda aynı kısmetsizlik onda da var olmayınca olmuyo bazen
eşinin üzerine çok gitme beraber internetten gazeteden iş bakın ona hep destek ol
bak o sana ev işleri konusunda destek olmuş aferin ona
hem kel hem fodul erkeklerden değilmiş allahtan

ailenede üzülürsün ama sen şuanda kendi aileni kurduğun için öncelikle eşine destek ol canım
ve bol bol dua et gerisi gelecektir mutlaka hayırlı haberlerini beklioruz :)))

her şey üstüste gelmiş ve yeni bir düzende yen i bir şeyler kurmaya çalışıyorsunuz.hayat her zaman düz bir yol değildir. bazen engebesi vardır, bazen erezyonu. en azndan sen çalışıyorsun. sabır. nasıl olsa geçecek bunlar. eşin iş aramasa neyse dicem ama elinden geleni yapıyor sanırım. Allah yardımcınız olsun.

çok iyi para kazanıp size ihanet de edebilirdi.. bunu anneniz tercih etmezdi değil mi... bir kapıyı kapatan Allah başka kapı açar böyle düşünün.
bir de eşiniz işe girdiğinde biraz daha azimli olsun. ben tayin oldum şırnak cizre'ye, ailem gitme tekrar gir kpssye dedi. komple bekardım paraya acil ihtiyacım yoktu :) ben kabul etmedim gidecem diye inat ettim, seneye tayin olabileceğimin garantisi yoktu çünkü. kız başıma 3 sene kaldım orda, arkadaşlar buldum, ev tuttuk, neler yaşadım. işe girmek kolay değil, pat diye çıkmasın az sıksın dişini...

eşin ilk işinden ayrılarak hata yaptı evet ama şuan iş bulamıyor diyede boşanılır mı yaaa
ailenizi kendi ailenizin içine sokmayın anlatmayın hiçbir şey eşiniz yokken annenizi çağırmayın ya baskası gelsin yada yalnız kalın
hayat müşterek değil mi kadın erkek eşit değil mi siz işsiz olsanız eşiniz sizi boşayacakmıydı
inş eşiniz istediğiniz gibi güzel bi işe kavuşur

sen eşine olan sevgini saygını asla eksiltme
o şuan senden de çok zor günler geçiriyor...
her baharın bir kışı; her kışın da bir baharı vardır..
sabret canım..Bugünlerde geçecektir emin ol..

sanki bizi gördüm anlattıklarında. ama biz çabuk atlattık darısı size.
benim eşimde düğünden bir kaç gün önce işini bırakmak zorunda kaldı. birlikte olabilmemiz için.
bende izin almıştım düğün için. yaklaşık 10 günlük evliyken eşimin omzu çıktı ve bir ay askıda kalmazsa sürekli çıkacağını söylediler. mecburen bir ay daha çalışamadı. ama bu arada iş başvuruları yapmıştı. bir fabrikadan çağırmışlardı. kolum çıktı deyince iyilesince gel dediler. çok mutlu olmuştuk. ama o arada neler yaşadığımızı gelde bize sor. beş kuruşsuz kaldık. düğünde herşeyi harcadık. kira geldi altın bozdurduk. sanki hep böyle olacak gibime gelmişti. benim psikolojim bozuldu. ev iş ev iş yemek bulaşık temizlik alışma sürecimde parasızlık tuzu biberi olmuştu. eve gelirdim eşim tek koluyla yemek hazrılamaya çalışırdı. temizlik falan.
çok şükür geçti gitti. sabredin dua edin inşallah herşey yoluna girer.

Allah sabır versin arkadaşım gerçekten çok zor durum. Ama eşine güveniyorsan iyi niyetınden emınsen ona destek olmaya devam et. Diyelım kı dugunden sonra sizin başınıza kaza geldı Allah korusun sakatlandınız o zaman eşinizin sizi terketmesı gıbı bır durum olur sız ondan ayrılırsanız. Annenız sıze kıyamıyor ama onunla da bu durumlar duzelene kadar cok konuşmayın işim var dıyıp kapatın yoksa o devam edecek konuşmalarına. Çok dua edin çok yalvarın Allaha. Her şerde bir hayır vardır bizim kötü sandıgımız olaylar aslında en ıyıdır de bız bılmeyız. Sınavınız çok zor Allah sabrını da verir inşallah ve tez zamanda eşine çok mutlu olacagınız bir iş haberini duyarsınız.

Eşin ailesiyle konuşsa işim yok zor durumdayız takıları geri verin dese vermezler belkı ama bır kere denesın bunu vermezlerse de Allaha havale edın yapacak birşey yok.

eşin de evde oturuken iş ararken ve de memurluğa hazırlansa. sınava az kaldı zaten. bence otrsun sınava çalışsın eğer maddi aşırı bi sıkıntınız yoksa. bu saate kadar da çalışsaydı keşke biraz.

Eşini düğün izni kullandı diye nasıl çıkarmışlar işten ?
Eşin izin aldı onlar da izin verdi.
Buna rağmen nasıl çıkarıldı işten.? Bu kısmı rica etsem açar mısın ...

İyi günde kötü günde hastalıkta sağlıkta bir ömür boyu diye atarız imzayı o deftere.
Şuan kötü günlerden geçiyorsunuz işsizlik nedeniyle.
Er geç bulur bir iş.
Sen destek ol yanında hissettir.

Ya yan gelip yatsaydı aramasaydı iş sen işten gelince de senden bekleseydi her işi..
Böyle erkekler de çok.
Ama sizin tek sorununuz işsizlik.
İnşallah bulursunuz.

Bak benim eşim 3 ay işsiz kaldı.
Ben çalışmıyordum.Eşim hiç ümidini yitirmedi.Hep görüşmelere gitti.
Benim kayınvalidem de düğünde takılan altınları almıştı o gün.
Bize balayı için 1 milyar vermişti.
Ben de o sıralar kafaya takmıştım.Ama öğrendm ki düğünü borçla yapmışlar .

Bu 3 aylık işsizlik dönemimizde kayınvalidem her ay bize para verdi.
Oraya gittiğimizde elimiz kolumuz dolu dolu yolladı bizi.
Kendi geldiğinde getirdi.
Sonra eşim iş buldu tabi biz olduk dört köşe.
İşe başladı.İlk ay maaşı yarım aldı dedik buna şükür.
Sonraki aylar da daha azaldı maaş.Sonra hiç vermez oldular.Meğer firma iflasın eşiğindeymiş.
7-8 ay böyle çalıştı ama bu sürede de hala başvuru yapıyordu eşim.
Bu süreçlerde de hep kv yanımızda oldu saolsun.

Kendi annemin maddiyatı süper ama zırnıkın z sini görmedik ondan malesef.

Senin annen de destek olacağına köstekliği tercih etmiş.
Sana nacizane önerim annen dahi olsa kulak asma.
Dinle sadece moralini bozma.Sen mutlu musun mutlusun bitti.

Eşin keyfinden işsiz dolaşıyor değil ya...

Buarada şu nette iş başvuruları yapılan siteler var onlardan başvuru yapıyor değil mi...

kızlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. yazımı yazarken bu kadar destek geleceğini hiç düşünmemiştim. yeni üyeyim çünkü.
Bazı arkadaşlar sormuşlar onları cevaplamak isterim. Eşim Mühendis. tabii ki internetten iş bakıyıoruz. birçok iş bulma sitesinde cv si var. neredeyse haftada bir ufak işler için görüşmelere gidiyo.
bir de şöyle bir sorun var. arkadaşlar vasıflı bir kişi vasıfsız eleman arayan bir yere başvurunca işveren " sen mühendis adamsın iki gün sonra iyi bir yer bulur gidersin bize vasıfsız kalıcı biri lazım" diyor. Birşeyler satma konusuna gelince satmak için de sermaye lazım arkadaşlar bu devirde kim kime önce malı verir sonra para ister. dediğim gibi düğünde takılan altınlarımız olsaydı belki ama onlar da yok şuan.
Bir de eşim madem bu surede boşum bir sertifikam olsun diye İş güvenliği uzmanlığına çalışıyo. Belki duymuşsunuzdur bu işi. kursa gidip sınava giriliyo. Şu an o sınava çalışıyo bi yandan. 18 mayısta sınav var. bu yeni bi alan. İnş o belgeyi alırsa daha iyi olacak herşey. Şu birkaç ayı atlatsak.

aile ve eş arasında kurulması gereken çok hassas bir denge vardır ve malesef siz de denge olayı bitmiş. ancak zararın neresinden dönerseniz kârdır. size asla ailenizi atın demem ancak eşinizi de atmayın, size aileniz bişey derse onlara hayatın müşterek olduğunu anlatmaya çalışın ve nacizane tavsiyem evinizde olan biten herşeyi ailenize anlatmayın, önce aranızda çözmeye bakın o zaman işler biraz daha yoluna girer belki. umudunuzu kaybetmeyin, eşinize ona destek olduğunuzu her fırsatta anlattın. şu an onun ihtiyacı olan tek şey inanın bu.

Burada kız ailesine kızdığım pek olmamıştır.
2. sizsiniz sanırım.
Bir de damadın evinde uygunsuz sitelere giren baba vardı,
damat dayanamayıp evden kovmuştu.
Damadın yaptığı çok yanlış olmuştu sonra..

Yani kız tarafına pek yakıştıramıyorum ben bu yıkıcı,huzur bozucu hareketleri..
Hadi erkek tarafının adı çıkmış, alışmışız.
Gelini hizmetçi görürler, burunlarını her şeye sokarlar.
Huzursuzluğa sebep taraf olurlar genelde.
Kız annesi olmak zordur bu yüzden.

Anneniz nasıl bu kadar acımasızca konuşabiliyor.
Bir saygısızlık mı görmüş, kızının değeri mi bilinmemiş?
İşsiz kalmış aksilikler olmuş ama bu geçici bir dönem.
Allah sağlık versin, dua ile anlayış ile bu kötü günler geçer elbet..
İnsanlar neler yaşıyor da unutuyor sırf kızım mutlu olsun.
Huzursuz olmasın diye.
Kusura bakmayın ben bu anneye çok kızdım!

X