Bunaldım artık

Herkese merhaba
Size artık patlamak üzere olduğum bi derdimi anlatmak istiyorum.
Kendimi sabırsız biri zannederdim. Ama sanırım sabır taşı olsa çatlardı bunlar için..
5 yılı devirmiş bir ilişkim var. 3 sene önce mezun oldum. Kendisi ise 3 yıl okulu uzatarak geçen sene mayıs ayında mezun oldu. Okulu uzattığı dönemde destek oldum. Ben işe girince, para kazandığımı görünce hırslanır diye düşündüm fakat yanıldım
3 yıldır çalışıyorum böyle bir hırs göremedim.
Mezun oldu dil öğrenmek istedi saygı duydum 4 ay yurtdışında yaşadı ve pandemiden dolayı mart ayının sonunda gelmek zorunda kaldı.
Neredeyse 6 aydır evde oturuyor. Her yere başvuru yaptığını söylüyor. Şuan ekonomik bir krizin içerisindeyiz hemen iş bulmasını beklemiyorum zaten ama 28 yaşındaki adamın da öğlen 12de kalkıp boş boş vakit geçirmesi beni çok rahatsız ediyor. Haftada 1 gün 1 saat dil için bir yere gidiyor. Ben çok bunaldım evde olmaktan gibi konuşmalar yaptık ve bende artık geçen gün aldım karşıma ve dedim ki cambly indir pratik yap, bilgisayarda çizim programı öğren, maddi durumun var istediğin bir mesleki kursa git dedim. Arkadaşımızın iş yeri var ve mesleğimiz ile alakalı. Git orada vakit geçir iş akışını öğren üretim planlama öğren iş bulana dek staj gibi degerlendir dedim. Ya benim önceliğim iş bulmak vs dedi. Tamam o zaman iş bulana dek diyorum dedim. Tamam konuşacağım dedi neredeyse 1 haftadır konuşmadı ve çabalayacağım demesine rağmen hiç birşey göremedim henüz.
Allah aşkına ne yapayım siz söyleyin. O yaştaki bi insanın bu yaşantısı artık beni çok rahatsız ediyor. Daha ne kadar tahammül etmeliyim?
Adam agir kanli olabilir veya tukenmis olabilir.Agir kanli da gordum ,tukenmis olup sonradan toparlayanini da gordum.Adam agir kanliysa eger buna yapacagin pek birsey yok.Ama malum insanlar inanilmaz zor donemlerden geciyorlar bazen dogru yolu bulmak bocalamaktan geciyor.Hani yargilamak kolay da digeri zor.Ugrasmak istememekte haklisiniz ama siz baski yaparak degistiremezsiniz kendisinin gormesi lazim.Ha patlarsiniz bir gun bu kacinilmaz.Mesela bir tanidigimiz vardi oglan baya 3-4 yil issiz kaldi sevgilisi terk etmisti onu bu sebepten :) Adam sonra oyle guzel bir ise girdi ki .

Çalışmaya gönlü yok demek.
Cebinden para eksik etmemişler gerek duymamış.
Evleneyim sevdiğime kavuşayım hemen hayali de yoksa..
Paşa bey toto büyütsün..

Zor cidden. Tembelliğe ben de çok ayarım.

Adam agir kanli olabilir veya tukenmis olabilir.Agir kanli da gordum ,tukenmis olup sonradan toparlayanini da gordum.Adam agir kanliysa eger buna yapacagin pek birsey yok.Ama malum insanlar inanilmaz zor donemlerden geciyorlar bazen dogru yolu bulmak bocalamaktan geciyor.Hani yargilamak kolay da digeri zor.Ugrasmak istememekte haklisiniz ama siz baski yaparak degistiremezsiniz kendisinin gormesi lazim.Ha patlarsiniz bir gun bu kacinilmaz.Mesela bir tanidigimiz vardi oglan baya 3-4 yil issiz kaldi sevgilisi terk etmisti onu bu sebepten :) Adam sonra oyle guzel bir ise girdi ki .
Çaba görsem ben 3 4 yıl beklerim. Çabalamadan olmasını beklemek farklı çabalayıp olmaması farklı şeyler benim için.. inanın bana ben ailemden para isteyemiyorum dese ben maaşımı ikiye bölerim onunla paylaşırım. Anlayışsız bir insan olduğumu kesinlikle düşünmüyorum. Ama alternatif üretirken dikkate almaması, uygulamaması çok can sıkıcı.
Ve kaldı ki benim işim de çok iyi bir iş değil ben de memnun değilim hayatımdan.

Çaba görsem ben 3 4 yıl beklerim. Çabalamadan olmasını beklemek farklı çabalayıp olmaması farklı şeyler benim için.. inanın bana ben ailemden para isteyemiyorum dese ben maaşımı ikiye bölerim onunla paylaşırım. Anlayışsız bir insan olduğumu kesinlikle düşünmüyorum. Ama alternatif üretirken dikkate almaması, uygulamaması çok can sıkıcı.
Ve kaldı ki benim işim de çok iyi bir iş değil ben de memnun değilim hayatımdan.
Isterseniz biraz da sessiz gozlemleyin .Bi 6 ay daha vaktiniz varsa zaman verin kendinize iliskinize.Gaza gelmeden sakince bitirmis olursunuz.Caniniza tak ettiyse tabi ugrasmayin psikolojinizi mahvetmeyin zaman degerli.

Annesi değilsiniz içinde azim yoksa pek yapabileceğiniz bir şey yok

Elinden tutup işe götüremezsiniz.

Belki geçici bir dönemden geçiyordur , bunalımdadır vs en iyi siz bilirsiniz hep mi böyle rahattı ?

Isterseniz biraz da sessiz gozlemleyin .Bi 6 ay daha vaktiniz varsa zaman verin kendinize iliskinize.Gaza gelmeden sakince bitirmis olursunuz.Caniniza tak ettiyse tabi ugrasmayin psikolojinizi mahvetmeyin zaman degerli.
Bugün gerekli şekilde konuşup gözlem yapmayı düşünüyorum. Mantıklı bir insanım ama çok sevdiğim için şimdiye dek zaman verdim . Bakalım ne tepki verecek

Annesi değilsiniz içinde azim yoksa pek yapabileceğiniz bir şey yok

Elinden tutup işe götüremezsiniz.

Belki geçici bir dönemden geçiyordur , bunalımdadır vs en iyi siz bilirsiniz hep mi böyle rahattı ?
5 senedir 1 gün dahi çalıştığını görmedim. Şimdiye dek okulu bahane esiyordum kendime fakat 1.5 senedir mezun durumda.. şu durumda geçici bir dönemde olduğuna kendimi ikna edemiyorum

Bugün gerekli şekilde konuşup gözlem yapmayı düşünüyorum. Mantıklı bir insanım ama çok sevdiğim için şimdiye dek zaman verdim . Bakalım ne tepki verecek
Konusmaniz tepki gostermesine sebep olabilir.Cunku o alan tamamiyle onun alani.Ogretici bir dille degil de planin ne sekilde falan konussaniz daha iyi olur.

X