Bunaldım! Lütfen okuyun🙏🏻

sarpapatyamm

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2022
32
-4
26
selam kızlar
3 yıllık evliyim eşimle severek isteyerek evlendik
Evlendikten iki ay sonra hamile kaldım şimdi dünya güzeli 26 aylık kızımız var
Doğum yaptıktan sonra çalışma hayatım bitti yani evdeyim kızıma bakıyorum sürekli evde temizlik yemek çamaşır bu tarz şeyler yapılıyor tabi ki yapılması gerekiyor vakit kaldıkça kızımla ilgileniyorum ama bazı şeyleri sanki artık yapamıyorum haddinden fazla herşeyi kafaya takıyrlum çok çabuk sinirleniyorum herşeye eşim rahat işten geliyor tv açıyor hemen yada eline telefon alıyor ben mesela hergün sorarım naptın bugün işte nasıl geçti diye sürekli verdiği cevap ne yapalım aynı şey diyip susuyor ben konuşmayı onunla bazı şeyleri paylaşmayı sohbet etmeyi seviyorum ama o tam tersi ne konuşucaz ki diyor sürekli artık sıkılmaya başlıyorum bu evlilikten sanki eşim bana karşı kızıma karşı iyi ama herşeyi ben ona söyleye söyleye yaptırıyorum şimdiye kadar bir kere bile dememiştir hadi dışarı çıkalım bugğn de dışarda yemek yiyelim yada ne bilim hadi sizi şuaraya götrym demedi ben çalışmayı seviyorum ama kızımdan dolayı çalışamıyorum napıcam bilmiyorum gün içinde de çok sıkılıyorum düşünüyorum bulamıyorum birşey uzun oldu daha ı kadar şey var ki içimde anlatmak istediğim ama bitmez yazsam kızlar kusura bakmayın uzun oldu lütfen bana akıl verin

Kızınıza bakacak kimse yok mu anane babaanne veya kreş düşünmez misiniz çalışın bence size iyi gelir ama hem çalışıp hem anne olmakta kolay değil eşinizi değiştirmeniz pek mümkün görünmüyor. Siz kendinizi mutlu etmeye bakacaksınız

Kızınız için kreş ya da bakıcı bulup iş hayatına dönebilirsiniz. Bu şekilde giderse durum mutsuzlugunuz artarak devam eder.

Eşinize duygularınızı anlattınız mı? Belki bilse daha hassas davranır.

Kızınızı kreşe verip çalışın.

Kızınıza bakacak kimse yok mu anane babaanne veya kreş düşünmez misiniz çalışın bence size iyi gelir ama hem çalışıp hem anne olmakta kolay değil eşinizi değiştirmeniz pek mümkün görünmüyor. Siz kendinizi mutlu etmeye bakacaksınız
Babaanne ve anneanne de çalışıyor anneme ara sıra bırakıyorum bazen kendi işimiz var anneme bırakınca gidiyorum çalışmaya iyi oluyor kreş bulmuştuk düne kadar gördüğüm bazı şeylerden sonra biraz daha büyüdükten sonra anaokuluna vermeyi düşünüyorum

Bende aynı durumdayım birde şöyle bi çıkmaz var ki çalışınca alacağım asgari ücret onun yarısını kreşe vermek mantıklı mı bilemiyorum

Kızınız için kreş ya da bakıcı bulup iş hayatına dönebilirsiniz. Bu şekilde giderse durum mutsuzlugunuz artarak devam eder.

Eşinize duygularınızı anlattınız mı? Belki bilse daha hassas davranır.
Anlatmaz olur muyum bazen tartışmamız benim cinnet geçirmeme kadar geliyor çünkü artık onu düzeltemiyorum değiştiremem tabi ki ama en azından insan kendini biraz törpilemesi lazım diye düşünüyorum bazı konularda çok düşüncesiz bazen ailesinin yanında kaba konuşuyor benimle zoruma gidiyor

Babaanne ve anneanne de çalışıyor anneme ara sıra bırakıyorum bazen kendi işimiz var anneme bırakınca gidiyorum çalışmaya iyi oluyor kreş bulmuştuk düne kadar gördüğüm bazı şeylerden sonra biraz daha büyüdükten sonra anaokuluna vermeyi düşünüyorum
Kreşte ne görmüş olabilirsiniz ki? Eğer ordan memnun kalmadıysanız başka bir yer bulabilirsiniz. Anasınıfına başlayana kadar iyice bunalır daralırsınız. Çalışmaya başlamanız gerek.

Siz söyleyin dışarı çıkalım dolaşalım yemeği dışarıda yiyelim diye ya da daha önce öyle bi teklif de bulundunuz mu?
Bulundum hadi dışarı çukalım bir yerlere gidelim diyorum valla yorgunum diyor genelde nereye gidicez Ki geç oldu diyor e o öyle diyince hevesim kaçıyor birşey demek istemiyorum artık sürekli herşeyi ben düşünmekten yoruldum bazı şeyleri düşünsün o yapsın istiyorum

Bende aynı durumdayım birde şöyle bi çıkmaz var ki çalışınca alacağım asgari ücret onun yarısını kreşe vermek mantıklı mı bilemiyorum

Neden mantıklı olmasın yaşlılık denen birşey var SGK'nız ödenir emeklilik şansınız artar.

Evlada muhtaç olmaktan iyidir.

Ama hem iş , hem ev , hem çocuk aynı andan bin bir parçaya bölünmek kolay değildir.

Neden mantıklı olmasın yaşlılık denen birşey var SGK'nız ödenir emeklilik şansınız artar.

Evlada muhtaç olmaktan iyidir.

Ama hem iş , hem ev , hem çocuk aynı andan bin bir parçaya bölünmek kolay değildir.
Düşünüyorum şimdi evden yapabileceğim işler neler olabilir kendimi hangi alanlarda geliştirebilirim hem kızıma bakıp hem de çalışabilcğim işler neler olabilir
İsmek kursları var oraya yazılsam diye düşünüyorum

Evlenince erkeklere bi şey oluyor. İlgilerini kaybediyorlar ve erkeklik sorumluluklarını unutuyorlar. Tabi eşleri de ne yapacaklarını şaşırıyorlar. Çok sık bu konular gündeme geliyor; cinsel isteğini kaybetmiş, eşine, çocuklarına, evine ilgisini kaybetmiş erkek eşlerle ilgili her gün konu açılıyor. Erkekleri burdan uyarıp da değiştirecek gücümüz yok ama kadın arkadaşlara daha aktif ve yönlendirici olmaları için motivasyon verebiliriz. S sarpapatyamm kendiniz isteyeceksiniz; açık ve net iletişim ile kocanızla konuşup ihtiyaçlarınızı söyleyeceksiniz. Dışarıda gezmek, yemek yemek, beraber bir şeyler izlemek, akraba ve arkadaşları ziyaret etmek gibi şeyleri siz isteyeceksiniz. Bir de en önemli şey bence telefon ve internet bağımlılığını kontrol etmek. İlişkilerin bozulması telefon ve internet eğlence ve geyiğinden kaynaklanıyor biraz da. Aranızda anlaşın ve akşamın belli saatlerinde interneti kapatın. Bir de siz söyleyemiyorsanız eşinizin dinleyebileceği sevdiği aile büyüklerine veya yakın, aklı başında arkadaşlarına söyletin.

Surekli ben mi soyleyecegim, biraz da o dusunsun demeyin. Bu size zarar verir sadece. Degismez. En basta boyle olduğunu gormussunuzdur zaten. Ben de esime surekli soylerim. Baslarda kavga ederdim sonra kavga etmektense soylemek daha kolayıma gelmeye basladi. Cunku kendisi dusunemiyor ya da dusunmuyor. Ben soyleyince yapıyor mu, onemli olan bu benim icin. Siz de plan yapin, hadi bu haftasonu disarda kahvalti edelim vs. Yapmıyorsa o zaman sorun buyuk ama plana uyuyorsa boyle idare edin gitsin.

X