Bundan sonra ne yapmalıyım?

Öğretmen çift evliliği yine. Yine maaş kartı. Yine kafası varoş kendi parası yetmedigi için yatırım ortağı arayan ogretmen koca. Yine kendine türlü psikolojik şiddeti reva gören bir öğretmen hanım. Bilmiyorum kkda öğretmen kadınlar çok çile çekip bosanmiyor. Neyse sizin sesiniz çıkmış en azından.

adam kapıyı her yokladığında tıklamasına bile fırsat vermeden açmışsınız.
bir anda evlilik teklifi aşktan yapılır sizinki onu bile planlamış uğraşmam böyle bir anda dersem diye size yutturmuş adam dümdüz öğretmen maaşlı eli yüzgün bir kadınla evlenmiş.
boşanmalısınız ama daha tahammülünüz var konunuzdan anlaşılan o.
başka çocuk yapmayın bari bu süreçte.

Ayni düşüncedeyim kendine hayrı yok

Arkadaşlar valla her seferinde hayret etmicem diyorum gene ediyorum.
Atanıp elini mesleğini eline almış öğretmen hemcimslerimiz sürekli böyle konualr açıyorlar.
Sürekli bir eşe ve ailesine maaşını yedirme durumu hep bir ezilme durumu var.
Yahu ben özel sektörde çalışan bir öğretmenim başlangıçta üç kuruş maaşa çalışmaya başladım.
Buna rağmen boşandım ve özel dersler vermeye başladım zorlanınca ama bir şekilde kendimi idare ettim hep.
Vallahi artık bu konular çok tuhaf geliyor bana ya.
Adam sizi kullanmış , bedeninizi istismar etmiş size tecavüz etmiş, çalıştığınız yeri beğenmemiş senelerce ordaki göreviniz bitsin diye beklemiş pusu kurmuş.
Ekonomik olarak sizi sömürmus.
Her şey açık ve net ortada sizinle evlenme nedeni de aşk sevgi filan değil.
Atanmış öğretmen maaşı var sessiz sakin Ozguvensiz bir tip ben bunu kullanırım diye evlenmiş.
Görüşmediğiniz zamanlar daha iyi atanmış (!) bir talip ciksaydi karşısına gider onunla evlenirdi zaten.

İlk yapmanız gereken şey çocuğunuza daha iyi bir anne olmak için terapi almak olsun. Çift terapisi değil senin terapi alman gerek. Adam zaten bitmiş. Adamın ne olduğunu bildiğiniz halde ikinci hamileliği ilk yılda yaşamışsınız. Çocuğun için neye devam edeceksin? Böyle şiddetin bağrış çağrışın olduğu evde büyümesine mi? Yazık günah bu çocuğa.

Adama bak ya sadece öğretmen olması yetmemiş bir de bulunduğu ili beğenmeyip tayini çıkacağı zaman evlenme teklif etmiş.
O arada görüşmemiş bile…
Bu kadar bariz bir şeyi nasıl kabul ettiniz?
Ayrıca anlaşamadınız evliliğe kürlerle hamile kalmaya çalışmakta ne bileyim…
Sizin evliliğiniz böyle devam eder kavga dövüş…
Ama yapabileceğiniz bir şey var eşinizin destek almasını sağlamak terapiye gidebilirsiniz.
Çocuğunuzun sağlıklı huzurlu bir ortamda büyümesi için o da..
Yoksa bu adamın size sevgisi yok bence çocuk için bunu yapmasını sağlayın.

İyi niyetli davranmışsınız bu zamana kadar ama artık bundan sonra gerek yok

Çocuğun için boşanmalısın.
Ayrıca öğretmensiniz birde, baştan ters gittiğini bile bile nasıl yaparsınız böyle birşey. Sizler örnek olup çocuk yetiştiren bireylersiniz.

Maaşımı ayirdigimi söyledim. Kendisi de bende 10 bilezik kadar paran var dedi. Onu da verecek. Çocuk biraz büyüyünce de yollari ayırmayı düşünüyorum.

.....
Birkaç denemeden sonra oldu. Ben hıçkırarak ağlamışım olurken acidan.
Ben şu iki olaydan sonra kıçına tekmeyi vurmuştum.
Sevişmek değil bu. Zorla olmaz sevişmek. Tek tarafın isteğiyle de olmaz.
Size bu saygıyı göstermeyen, sizin vücut bütünlüğünüze saygısı olmayan, sizi "eşya" olarak görür.

Adam size tamamen açık bir şekilde ne mal olduğunu göstermiş, hala evliliğe devam etmişsiniz. Bu kadar gözünüzde büyütmeyin boşanmayı, evliliği, erkeği.
Bir imzaya bakar boşanmak. Hayat sizin. Sadece sizin.

Siz bile bile lades demişsiniz mesleğiniz var boşanin çekmeyin bu adamı şiddet her türlü kötü bişey ama çocuk kucağınızdayken olması tamamen kötü çocuk ağlarken üzülmeyen adam daha beterlerini yapar

Memurlukla ne ilgisi var ki olayın.herkes bu düşüncelerde değil ki.denk gelen de bu arkadaşa denk gelmiş.siz de öyle bir anlatmışsınız ki sanki memur kadınlara maaşları için çökmeye çalışan erkek çeteleri var.kim fellik fellik öğretmen kadin falan arıyor?

Yasadiklariniza cok uzuldum, hicbirini hak etmiyorsunuz. Yalniz siz yetiskinsiniz bir sekilde kendinizi koruyup psikolojinizi toplarsiniz ama cocuklar bunu yapamiyor. Eger gercekten panter olduysaniz ya o adam kisisini psikolojik tedavi olmadan eve koymayin ya da lutfen ama lutfen cocugunuzun yaninda degil o yokken yapin kavgalarinizi. Kavga cocugun onunde oluyorsa tek suclu esiniz olmuyor malesef. Bir de artik paranizi filan gondermeyin, yatirimi zararli cikti bir sey demedim diyorsunuz, gonulsuz oldugunuz belli. Gonulsuz olarak bir sey yapip pasif agresif olacaginiza cesur olun paranizi kendiniz degerlendirin. Hem boylece esinizin gercek yuzunu daha bir gorursunuz. Kendinize biraz olsun deger verseniz bunlari zaten yasamazdiniz. Bundan sonrasi icin acin gozunuzu, gereksiz beklentiye girmeyin. Her hafta eve yardimci cagirin sormayin bile o adama. Size bagirip cagirmaya mi kalkiyor alin cocugunuzu cat diye cikin disari. Telefona da kades indirin size fiziksel siddete mi yoneldi basin polisler gelsin. Bu evlilik duzelirse ancak esiniz ve siz psikolojik tedavi alirsaniz duzelir. Cocugunuzun ustun yarari hepsinden onemli suan.

Valla malesef bu yapida erkekler var. Cete degiller ama durum degerlendirmesi yapip oh ne guzel ogretmenmis vakti bol, cift maas vs diye hesap.kitap yapiyorlar. Evlenme teklif etme zamani da cidden manidar. Adam o ara evlenmeye ciddi niyetlenmis. Bakmis adaylar arasinda en uygunu bu kisi. Yani sevgi illa vardir ama o sevginin alt yapisini kuran kosullar da bunlar. Bunlar ortadan kalkinca iste sevgi yerini kavga gurultuye birakiyor. Keske olmasa ama malesef boyle bir realite mevcut.

Öğetmen maaşı da o kadar az kaldı ki.bu kadarcık maaş için plan program yapıp, mantık evliliği yapmayı göze almak hiç mantıklı değil.öğretmenler gerçekten çok az para alıyor.değmez yani.

az para almıyor esasen yarım zamanlı çalışıyor diye düşünürseniz size göre fazla bile alıyorlar mesela -yani vardiya/nöbet usulü çalışan sağlıkçılara göre diyelim
hiç 8-5 çalışan öğretmen yok her tatilleri tatil
tabi ki bu kafadaki adam demeyecek yani öğretmenin mesaisi bitmez evde de ders hazırlar. ödev materyali hazırlar, okur eder tüm gün velilere cevap verir vs. diye
hele sınıfçıysa ek dersi tamsa bir de 8-13 arası okuldaysa tam yarı zamanlı, tam maaşlı iş...mis.

Adam sizi baştada sevmemiş ki, ilgisi bile yokmuş. 4 sene boşlukta birini bulamamış, hazır sizde hala elinin altındasınız, zorunlu hizmetiniz bitmiş, memursunuz diye sizinle evlenmiş
Neden bilekleriniz morardığında darp raporu alıp uzaklaştırma kararı çıkarmadınız. Boşanmakta bir seçenek. Adam çoluk çocuk var demeden şiddet uyguluyor. Çalışan, parası olan bir kadınsınız.
Hele maaşınızın tamamını eşinize vermeniz beni benden aldı. Kendinizi ve çocuğunuzu da düşünmelisiniz.
Hadi geçmişte hata yaptınız, neden hata yapmaya devam edip eşinizden boşanmıyorsunuz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…