Bundan sonrası için en ufak bir fikrim yok.

_Safderun_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2020
157
89
28
Selam kızlar. Geçenlerde açtığım konudan bilirsiniz. Belki okumuşsunuzdur. Sonunda bıraktım. Artık böyle evliliğime devam edemem. Zaten ortada evlilik denecek bir şey yoktu.. Yazdıklarınızda çok haklıydınız. Zaten eşimde bana karşı bir eksiklik olmasa oyun ya da başka bir şeyler için beni bu kadar üzmezdi. Dün akşam yine aynı şeyleri yaşadım. Artık oyundakilerle konuşurken benden bile çekinmiyor. Baktığımı bile bile kızlarla oyundan mesajlaşıyor. Mesajlarda öpücük işaretleri vardı. Bir kadın benim eşime kanka adı altında nasıl öpücüklü mesajlar iletebilir ki? Anlayamıyorum. Kendisi beni ne kadar sevdiğini söylese de sevgi böyle bir şey değil. Hazmedemiyorum yaşadıklarıma. En son evden gittiğimde her şeyi düzelteceğini söylemişti. Düzeltmek isteyen insan hala devam eder mi aynı şeylere. O kadar çok kırgınım ki hayata ve ona. Hak etmediğim şeyler yaşamaktan yoruldum artık. Yine de kurtulmak isterken bile içimde bir burukluk var. Sadece mutlu olmak istemiştim. Ama bir oyun kadar bile bir değerim yokmuş bundan sonrası için her şeyin hayırlısı olsun...

Evi terkettiniz ve bosanacak mısınız? Hayırlısı olsun hakkınızda. Eski konunuza baktım, adam çalışmayıp evde yan gelip yatıp onunla bununla mesajlasiyormus. En doğru kararı vermişsiniz.
Evet terkettim. Ve adam hala evde uyuyor. 5 saattir evde değilim ve yokluğum farkedilmedi bile..

Evet biraz ağır olmuş. Evli bi kankaya öpücük yollanmaz. Ama bu yüzü eşiniz vermiş… sizi ve evliliğinizi düşünmüyor. Üzücü bi durum. Sizi kaybedebileceğini anlaması gerekli
Aynen kim bilir kadınlar evli olduğunu biliyorlar mı acaba? Beni kaybetti artık. Ama anlayacağını hiç sanmıyorum. Anlayacak olan zaten çaba gösterirdi. Onda o da yoktu.

O evde durmak istemiyorum ki ben. Duvarları üstüme üstüme geliyordu artık. Bıraktım geldim bende işte..
Boşanma durumunda evi terketmek kusur kabul ediliyordu sanırım. Onu bir araştırın. Valla ben o zevki yaşamak için atardım o adamı evden. Gitsin nerde isterse orada konuşsun kızlarla ama benim gecindirdigim, kirasını faturasını ödediğim evde değil.

Benim elimde bazı şeyler var zaten. Aynı zamanda eşim pekte sakin bir insan değil dediğinizi yapsam bana zarar verebilir. Neden kusur sayılsın ki bence haklı olarak kazanırım ben davayı açınca. Bilemiyorum ki..

Davayı beklemeden açın o zaman. Pazartesi ilk işiniz bu olsun mesela. Aile evini terketmek bazı durumlarda kusur olabiliyor.

Ama ailemin evindeyim. Bunu bir araştırayım o zaman ben teşekkür ederim. Çalıştığım için pazartesi gidemeyebilirim çünkü.
Sizin aile eviniz eşinizle yaşadığınız ev kabul ediliyor, anne babanızın evi değil. Bir araştırın. Tam bilmiyorum hangi durumlarda kusur hangilerinde değil.

Diğer konularınızı okumadım bilmiyorum ama bence her erkeğin bir kafasına dank ediş şekli vardır ..Bazı erkeklere evi de terk etsen ,kapının önüne de koysan anlamaz.Bazen aynı hareketi yapmış gibi yapmak ya da söylemek kafasına dank etmesine yarayabiliyor.gidin oyunda erkeklerle mesajlaşın demiyorum ama onunla konuşsanız ben yapsam böyle bir şeyi kabul eder miydin diye .Empati yani ..Tabi bazı erkekler için cinayet sebebi tabi Allah korusun sadece bizde işe yarıyor o açıdan.Mesela eşim dışarı çıksa çokça rahatsızlık hissedersem bende çıkmalarımı arttırırım falan gibi ..Tabi bu aldatmalarda pek geçerli değil tabikide..

Ben daha once bunlarin hepsini denedim. Ama kendisi umursamiyor. Bana diyor ki sende beni aldat yeterki sus bisey demiycem ben artik bu konunun kapanmasini istiyorum diyor. Mantikli bir insan boyle bir sey der mi? Ben yapsam emin olun ki adim cikar benim. Ben oyuna vs. Karsi bir insan değildim normalde ama insan bazen basina biseyler gelince araci olan her seye karsi tepkili oluyor. Adam onceden evi terkettigimde duzeltcem herseyi deyip yine ayni seyleri yapmaya devam ediyor.

Tatlım onun başka kuralları var. Evi 3 aydan fazla süre terk etmiş olması ve eşinin eve dön yasal ihtarı çekmiş olması gerekiyor kadının kusurlu olması için. Boşanmak için ayrıldıysa kusurlu olmaz.

İyi o zaman ya bende bi an hakliyken haksiza dusmek istemem yani. Zaten cok sorunlu bir evlilik yasiyordum hakim benim halime acir bosar yani.

Buna göre terk edilen eşin, evi terk eden eşe TMK 164. Maddesine istinaden “Evi Terk” nedeniyle boşanma davası açabilmesi için;
  1. Evi terk eden eşin, evlilikten doğan yükümlülüklerini yerine getirmemek kastıyla haksız bir şekilde evi terk etmesi;
  2. Evi terk tarihinden itibaren en az 4 aylık sürenin geçmiş olması,
  3. Geçen 4 ay ter süresinin dolmasından sonra Aile Mahkemesi Hakimi veya Noter aracılığı ile yasaya ve usule uygun bir “Eve Geri Dön” ihtarnamesinin gönderilmesi,
  4. Evi terk eden eşin, eve geri dönebilmesi için gerekli olan seyahat ve ihtiyaç masraf tutarının evi terk eden eşe kapıda teslim yöntemi gönderilmesi,
  5. Eve Geri Dön ihtarnamesinin evi terk eden eşe tebliğinden itibaren de en az 2 aylık sürenin geçmiş olması gerekmektedir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…