Bunun adı içe dönüklük mü yoksa görmezden gelmek mi?

Biz yurtdışında yasiyoruz. Esimle bi yere gidiyoruz eve gekiyoruz bakiyorum wltim evde. Banada soyleseydiniz gelirdim diyor. Yemekte yediniz mi diye soruyor. Hâlbuki ben reklamini yapmiyorum duyurmuyorum. Birsey aldigimda odaya girip poşeti acip bakiyor ben rahatsiz oluyorum alisik değilim. Esimdende beklentili onlari eglendirelim istiyorlar. Uzaktan uzaga denk gelincede bizi görüp kafasini ceviriyor

Telefonlar her zaman elimizde diye sürekli ulaşılabilir olmak zorunda değiliz. Bence olağan bir şey. İstemiyorsanız siz de selam vermeyin. Alınıp gücenecekse karşı tarafın problemi.
Beklentiye girmekten kastınız size geldiğinde gezdirip tozmak mı? İstemiyorsanız onu da yapmayın, karşılıklı yapıyorsanız özellikle hiç yapmayın ama adam gelmişse ve gezdiren varsa neden istemesin.
Aslinda detayli yazdim telefon elden ele gitti biz kv aradik, gorumce tezgaha koydu biz cay hazirligina sahit olduk. Ortam neseli gayer ok yani. Eltimde gorumcemin dibinde durdu kendini gösterdi ama temas kurmakan kaçındı. Benimde elimde telefon sürekli var islerim oluyor tabii bu konusmak icin musait oldugum anlamina gelmiyor.
Biz yurtdışında yasiyoruz. Esimle bi yere gidiyoruz eve gekiyoruz bakiyorum wltim evde. Banada soyleseydiniz gelirdim diyor. Yemekte yediniz mi diye soruyor. Hâlbuki ben reklamini yapmiyorum duyurmuyorum. Birsey aldigimda odaya girip poşeti acip bakiyor ben rahatsiz oluyorum alisik değilim. Esimdende beklentili onlari eglendirelim istiyorlar. Uzaktan uzaga denk gelincede bizi görüp kafasini ceviriyor

Konu özünden cok sapmış anlayamadım tam konuyu.
Son cümleye cevap veriyorum, bu kadar hassas olmayin. Gormezden gelindiginizi dusunuyorsaniz, sizde ona gore davranirsiniz olur biter
Konuyu ikinci sayfa alt kisimlarda biraz daha detaylica anlattim ama vallah daha detayli olmuyo:) varsayimla yaptim kendinizi yerimize koyun diye.

Elti görümce vs bu insanlardan beklentim yok. İyi olmaya çabalamiyorum, herkesi olduğu gibi kabul ediyorum. Sadece esiminde degimi ile kardes gibilerdi, esimden cok ricalarda bulunur, biz esimle biryere gidince fena huzursuz ortada dolasir, en sonunda patlayip benide goturseydiniz derdi. Msj atmaz, idareten kirk yilda bir bayramlarda filan bile. Facede denk gelirse dogum günü millete malzeme ciknasin diye bana yazardi. Ben ara ara küçük elti küçük gelin sıfatı ile, akrabalik bağını en azindan uzakta arada bir WhatsApp dende olsa ayakta tutmaya calistigim halde kv cocuklarin fotosunu atinca ay bana hic yazmiyor derdi benden icin. Beni pohpohla kafasinda. Ama denk gelirsek kalabalik ortamda bile kv kp benim tavrima ne der demeden kafayi çeviriyor

ay ben de sevmem görüntülü konuşmayı bazen kp de bana yapar hatta hep yapar beni görünce kameradan çıkar o da ev halimi görmek istemediği için diye düşünürüm takılmam ama daha önce yapmayıp yeni yapıyorlarsa vardır bir şey muhakkak dedikodunuzu yapmışlardır kendi kendilerine dolmuşlardır

Aynı olayı bende sıkça yaşıyorum ama benim tepkim sizden farklı mesela.
Ben kendimi böyle bir ortamda mahremiyetim ihlal edilmiş, arayan kişininde mahremiyeti ihlal edilmiş gibi hissediyorum. İstemediğim bir konuşmanın görüşmenin tarafı oluyorum ve rahatsızlık duyuyorum. Mümkünse ortamı terk ediyorum. Bu o arayan kişiyi sevip sevmemekle alakalı değil.

Bakın aynı olay için iki farklı tepki ve düşünce.

Basit ve önemsiz olaylar için insan ilişkilerinize kulp takıp sorun yaratmayın derim...

Aynı olayı bende sıkça yaşıyorum ama benim tepkim sizden farklı mesela.
Ben kendimi böyle bir ortamda mahremiyetim ihlal edilmiş, arayan kişininde mahremiyeti ihlal edilmiş gibi hissediyorum. İstemediğim bir konuşmanın görüşmenin tarafı oluyorum ve rahatsızlık duyuyorum. Mümkünse ortamı terk ediyorum. Bu o arayan kişiyi sevip sevmemekle alakalı değil.

Bakın aynı olay için iki farklı tepki ve düşünce.

Basit ve önemsiz olaylar için insan ilişkilerinize kulp takıp sorun yaratmayın derim...
O zaman Türkiye'de yasayan kaynım ve eltim bizi kirk yilda bir aradığında ve ben musait bir şekilde eşimin yaninda durup, kendini gösterip ama umursamaz davranmam normal ise bende yapayim. Yanimdakilerede gulucukt dagitayim. Normal mi?

O zaman Türkiye'de yasayan kaynım ve eltim bizi kirk yilda bir aradığında ve ben musait bir şekilde eşimin yaninda durup, kendini gösterip ama umursamaz davranmam normal ise bende yapayim. Yanimdakilerede gulucukt dagitayim. Normal mi?
Benim yorumumdaki varsayım (sizin mesajlarınızdan anladığım kadarıyla) samimi ve probleminiz olmayan birilerinin sizi değil tesadüfen yanınızda olan diğer kişileri aramaları üzerineydi.

Bu yorumunuzda samimi olmadığınız insanlar tarafından sizin aranmanız üzerine. İkisi farklı olaylar.

Bana göre sonuç aynı.
Yakın ilişkilerdeki ufak tefek kusurlar sorun değildir. Absorbe edilir, kafaya takılmaz.

Yakın olmayan ilişkiler zaten önemsiz olduğundan yine kafaya takılmaz. Onların sizi önemsemediğini düşünüyorsanız siz hiç önemsemeyin.

X