Buradaki Herkesin yorum yapmasını istiyorum düğün ile ilgili

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhabalar öncelikle. 2 sene arkadaş olarak konuşma aile tanışmasından sonra nişanlandık. 1 yıl nişanlı kaldım ve bu süre içinde ailesi başta verdiği bütün sözleri tutmadı. Eski nişanlım çok cimriydi. Annesi çok pis bir kere elini öptürmedi bir kere kızım demedi kaç kez evini temizledim saol demedi konuşmadı neymiş tiki varmış. Her neyse kısa kısa anlatayım 15 bin tl ye çeyiz aldım. Kanser hastası annem var ona bakıyorum en çokta düğünümü o görsün istemiştim. Ev konusunda kavgalar oldu düğüne 5 gün kaldı ne çeyizlerim gitti ne başka birşey evi annem ve ben temizledik felan. Bu güne kadar bir kez saygısızlık yapmadım hep alttan aldım. Önce kiraya çıkın dediler sonra biz evden çıkalım siz bu eve oturun dediler herşeyi kabul ettim. Birgünü anlatayım sadece., annesi hiç benimle konuşmadı nişanlım da annesiyle yüzleştiriyor beni kadına diyorum ki annem kanser hastası çarşıya gelmesin virüs var bayılıyor yorulunca diyorum senin annen domuz diyor. Anne neden öyle diyorsun diyorum bana yılan diyor ben gelinle oturacaktım diyor dedimki bana bunu baştan söyleseydin bu yola çıkmazdım diyorum Allahalla diyor. Teyzemle tartıştılar ben senin teyzenin ağzına burnuna sıçarım diyor. Hep alttan aldım nişanlıma bakıyorum annesine tek kelime anne sus bu kıza ne biçim konuşuyorsun demedi bende çıktım eve geldim. Düğüne 5 gün kala kanser annemi aradı annesi birsürü hakaret etti. Sonra gidip salonu gelinliği herşeyi iptal etmişler köye kaçmışlar o nişanlım denen insan ise benim annem senin ağzına sıçsa susacaksındedş neyse bu iş bitti çok zor zamanlar geçti geliyorsan nikahtan gel bile dediler 1 ay geçti şimdi arayıp altınları çeyizleri istiyorlar fakat ailem vermiyor onlar iptal etti onlar bitirdi bizim gururumuz ne olacak diyorlar. (şimdi size sorum şu siz olsanız geri dönermisiniz, tekrar olur mu yeniden. Anlatamadığım çok şey var ama sadece bunları bile yaşamış olsanız ardınıza bakarmısınız) yaşım 24 herkes karşına neler çıkar diyor bir insanın annesinden babasından anlaşılır karakteri diyor sizce evlilikte öyle mi mesela kv elini size öptürmeyen sizle konuşmayan ve ailenize hakaretler eden biri olsa nişanlınız da sümsük olsa ezik olsa

(bakın arkadaşlar Allah için hakaret yazmayın ben geri dönmeyi felan düşünmüyorum ya siz hiç mi sevmediniz bitirdim bende inanın aileme hakaret etti ağzıma geleni bende saydım susmadım ki neden bu kadar acımasız yorumlar yapılıyor yalvarıyor lar ben dönmüyorum yemin ederim annesi ile geldi kapıya istemiyorum dedim polis çağırdım bütün apartman ayağa kalktı. Kızlık zarı konusunda nikah oldu diye yenildim ya olmadı işte kimsenin başına vermesin Rabbim kınamayın başınıza gelmesin ne olur
Tamamını okumadım bile ama bu olanlara rağmen hala geri dönme diye bir ihtimal varsa aklınızda tedavi olun bence

Karşınızdaki insan fırsatçı biri. Nikah kıyıp sizi ilişkiye girmeye ikna etmiş şimdide düğünü bedavaya getirme peşinde. Sizde birlikte olduğunuz için kendinizi mecbur hissetmeyin sonuçta aranızda resmî nikah var sevgili veya nişanlı değilsiniz bitti deyince arkanızı dönüp gidemezsiniz mecbur resmî olarak boşanacaksınız. Beraber oldunuz diye kimseye hesap vermek zorunda değilsiniz sonuçta nikahlı eşiniz kime ne!

Kaynana kaynanadir her türlü yapicagi kötülüğe sasirilmaz edilmez. Kaynana yüzünden bosanilmaz kaynana yüzünden eşle kavga edilmez. Her şeyin sebebi eslerdir. Bu olaylar olurken tek görev partnerinize aitti o da yapılmaması gereken ne varsa onu yapıp durmuş. Annesinden sizi koruyamayan adam kendine adam demesin. Geçmişte böyle bı ayrılığım olmuştu iyi ki de o dönemki partnerim sümsük çıktı da suanki zarif sevgilimle yoluma ciktim

Benim anama o lafı diyecek valla kv falan dinlemem onu orda mahfederdim. Okurken ben delirdim burda. Ne terbiyesiz , pislik insanlarmış .

Eski nisanliniz kaçmakla size iyilik yapmış bırakın kacabildigi kadar kaçsın bence siz onun annesinin tövbe yarabbim tövbe bir halt olmayıp gelin alipda kendini bir .... sanan su kaynana müsveddeleri varya ayy sınır oluyorum.Son bisey daha yazim kendine acımıyorsanız da annene sakin kıyma Dönme....

Geri dönmeyin sakın bence altinlarida vermeyin canlari acısın.Nisani bozan tarafin altinlari istemeye hakki yok.

Merhabalar öncelikle. 2 sene arkadaş olarak konuşma aile tanışmasından sonra nişanlandık. 1 yıl nişanlı kaldım ve bu süre içinde ailesi başta verdiği bütün sözleri tutmadı. Eski nişanlım çok cimriydi. Annesi çok pis bir kere elini öptürmedi bir kere kızım demedi kaç kez evini temizledim saol demedi konuşmadı neymiş tiki varmış. Her neyse kısa kısa anlatayım 15 bin tl ye çeyiz aldım. Kanser hastası annem var ona bakıyorum en çokta düğünümü o görsün istemiştim. Ev konusunda kavgalar oldu düğüne 5 gün kaldı ne çeyizlerim gitti ne başka birşey evi annem ve ben temizledik felan. Bu güne kadar bir kez saygısızlık yapmadım hep alttan aldım. Önce kiraya çıkın dediler sonra biz evden çıkalım siz bu eve oturun dediler herşeyi kabul ettim. Birgünü anlatayım sadece., annesi hiç benimle konuşmadı nişanlım da annesiyle yüzleştiriyor beni kadına diyorum ki annem kanser hastası çarşıya gelmesin virüs var bayılıyor yorulunca diyorum senin annen domuz diyor. Anne neden öyle diyorsun diyorum bana yılan diyor ben gelinle oturacaktım diyor dedimki bana bunu baştan söyleseydin bu yola çıkmazdım diyorum Allahalla diyor. Teyzemle tartıştılar ben senin teyzenin ağzına burnuna sıçarım diyor. Hep alttan aldım nişanlıma bakıyorum annesine tek kelime anne sus bu kıza ne biçim konuşuyorsun demedi bende çıktım eve geldim. Düğüne 5 gün kala kanser annemi aradı annesi birsürü hakaret etti. Sonra gidip salonu gelinliği herşeyi iptal etmişler köye kaçmışlar o nişanlım denen insan ise benim annem senin ağzına sıçsa susacaksındedş neyse bu iş bitti çok zor zamanlar geçti geliyorsan nikahtan gel bile dediler 1 ay geçti şimdi arayıp altınları çeyizleri istiyorlar fakat ailem vermiyor onlar iptal etti onlar bitirdi bizim gururumuz ne olacak diyorlar. (şimdi size sorum şu siz olsanız geri dönermisiniz, tekrar olur mu yeniden. Anlatamadığım çok şey var ama sadece bunları bile yaşamış olsanız ardınıza bakarmısınız) yaşım 24 herkes karşına neler çıkar diyor bir insanın annesinden babasından anlaşılır karakteri diyor sizce evlilikte öyle mi mesela kv elini size öptürmeyen sizle konuşmayan ve ailenize hakaretler eden biri olsa nişanlınız da sümsük olsa ezik olsa

(bakın arkadaşlar Allah için hakaret yazmayın ben geri dönmeyi felan düşünmüyorum ya siz hiç mi sevmediniz bitirdim bende inanın aileme hakaret etti ağzıma geleni bende saydım susmadım ki neden bu kadar acımasız yorumlar yapılıyor yalvarıyor lar ben dönmüyorum yemin ederim annesi ile geldi kapıya istemiyorum dedim polis çağırdım bütün apartman ayağa kalktı. Kızlık zarı konusunda nikah oldu diye yenildim ya olmadı işte kimsenin başına vermesin Rabbim kınamayın başınıza gelmesin ne olur
Sakın sakın el ne der yok masraf ettım anam üzülmsın gıbi mazeretlere sıgınıpta bu arsızlara pacayı bır kaptırısan butun hayatını rezıl edersın. Kes at bu işten hayır gelmez. Kımse düzemez gıden senden gıder. Allah gonlune gore versın insallah..

Bir anne dusunun 9 ay karninda tasiyor. Bakiyor buyutuyor 24 yasina getiriyor.ytmiyor o dayanilmaz kanser acilarini yasiyor. Yinede kizinin evini temizliyor. Ama domuz lafini yiyor bes para etmez insanlardan.karsi taraf igrenc midesiz tamamen pislik insanlar. O anneye agzina s.carim diyor. Ama hanim efendi siz olsaniz donermisiniz diyor. Hanim efendi donun kayinvalidenizin elini cok opmek istyorsunuz lutfen donunde annenizin agzina s.cicagina sizinkine s.csn. gercekten samimiytimmle soyluyorum. Bu kadar avam bir konu gormedim yillardr kkdayim.

Duyguların mantığına engel olmamalı. Sevgi aşk bir yere kadar önemli olan saygı anlattığın kadarıyla o da nişanlında ve ailesin de yokmuş. Arkana bakma baştan böyle şeyleri görüp geç olmadan kurtulduğuna dua et

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X