Piercing, Hızma Burnunu Deldirenlerin Önerileri, Soruları, Cevapları

arkadaslar ya burnumu deldireli ay oldu fakat icinde bi sislik olustu ltihap gibi oldu cok rahatsiz oldum sisme falan var deldirirken Dettol yara speryi verdiler aksatmadan kullaniyorum hizmami yikiyorum guzelce temizliyorum beze gibi icerisinde sisti sebep ne olabilir ?

Belki Hızmanın Ham maddesi burnuna iyi gelmiyordur.
Ben deldireli 3,4 ay oldu 3 kez şişti. sanki içindeki et dışına çıkmış gibi oluyordu. Elimle yoluyordum. Bepanthol sürdüm Silverdin Yara kremi sürdüm. Birde Hızmamı 1 tatlı kaşıgı Kalın Tuz ile 1 fincan Kaynamış su ( Sogutacaksın) Hızmamı ve burnumu onla temizledim. Resmen Yarayı kuruttu. Kremler Bir İşe Yaramadı Bence.. Bazen Tuzlu Su bazende Gül Suyu ile Temizledim Burnumu Ve Hızmamı.. Çok Şükür 2 Aydır rahatım.:nazar::nazar::nazar::nazar:

ben de deldrdim,imitasyona gümüşe alerjim oldugu için sürekli yara oldu, gittim kuyumcudan altın hızma aldım bir ay önce,20 tl ye, hiç bi sorunum yok artık

benim de burnum delik yaklaşık 8-9 aydır bu zamana kadar hiçbir şey olmadı hijyen gerçekten çok önemli eğer deldirmeye karar veirirsen deldir canım :) deldirdikten sonra da kulak çubuğuyla burnunun iç kısmına terramycin merhem sür eczaneye teramisin dersen verir 3 lira fiyatı var. bu krem gerçekten çok işe yarıyor. hızmayı değiştireceğin zaman takacağın hızmanın ucuna da bu kremden sürersen hemencecik takarsın :) ben deldirdim ve cok memnumum ve yakıştırıyorum da.
sadece önemli bi detay var onu söylemeden geçmeyeyim
kozmetik kremler,fondöten olsun,pudra,kapatıcı olsun eğer deliğin olduğu kısma gelirse deliğin içine doldurur ve delik hem kapanır hem de iltihap kapar. diikkat et cnm

Ben dün burnumu deldirdim ama taktıkları küpe cok büyük görünüyor gözüme 3 gün çıkarma sonra değiştir dediler ama duramıyorum bi acıma şişme filan olmadı şimdilik aldığım ufak hızmayı taksam acaba sorun olurmu
böyle burnumda vida varmıs gibi duruyor bu
ilk gün değiştirip çok sorun yaşayan var mı arkadaşlar bi yardım etseniz süper olur :)

Ben dün burnumu deldirdim ama taktıkları küpe cok büyük görünüyor gözüme 3 gün çıkarma sonra değiştir dediler ama duramıyorum bi acıma şişme filan olmadı şimdilik aldığım ufak hızmayı taksam acaba sorun olurmu
böyle burnumda vida varmıs gibi duruyor bu
ilk gün değiştirip çok sorun yaşayan var mı arkadaşlar bi yardım etseniz süper olur :)

Bence bir üç gün felan dursun çıkarma. Ben bir hafta kadar çıkarmadım. Ama buna rağmen bir gece bile takmasan anında kapanıyor delik. Çok sıkıntılı bir durum. Bende de şişme vs şeyler olmadı üstelik hiçbir koruyucu krem kullanmadım.

valla yanlıslıkla cıktı ve takamadım geri kapandı hemen anlamadım ben bu işi artık iyileşince tekrar yaptırıcam ve asla ellemicem :)

benimde burnum 7 aydır delik, tabancayla deldirmistim yaklasık 1,5 - 2 ay onların taktıgı küpeyle gezdim delik küçülmesin hemen diye. sonra halka taktım 2 ayda onu kullandım. halkayla çok sık oynadıgımdan sekli semali degisince ben de baska bi halka takmak üzere eskisini çıkardım fakat delik hemen küçüldü ve halka burnuma girmedi. ben de nokta hızma taktım zar zor.o zamandan bu zamana kadar bu hızmaylayım fakat bunu da çıkaramıyorum artık nasıl çıkarıcam bilemiyorum kaç kere zorladım fakat burnum inanılmaz acıyo.burnun içindeki hızmanın diger topuzu büyük geliyo heralde delikten geçmiyo bi türlü :26: umarım yardımcı olursunuz fikirlerinizle :18:

8 senedir delik burnum hicbir sorun yasamadim sadece uzuuuuunca bir sure takmayinca deligi daraliyor takarken canim aciyor okadar...

valla yanlıslıkla cıktı ve takamadım geri kapandı hemen anlamadım ben bu işi artık iyileşince tekrar yaptırıcam ve asla ellemicem :)

Sakın aynı yeri deldirmeyi deneme bence. Bende oyle yaptım ve burnum ilk deldirdigimden cok daha fazla acıdı ve kanadı. 😁

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Ben yaklaşık 1 sene önce kaşımı deldirmiştim daha sonra sıkıldım çıkardım hala orda izi var ama çok belli olmuyor. Neyse daha sonra da dedim burnumu da deldireyim gittim yaptırdım ve gerçekten memnun kaldım. Tam ben laylom gezerken baktım iltihap kapmış. Gittim eczaneye sordum ne iyi gelir diye. Bana Bactroban krem verdi. Antibiyotik özelliği varmış 1 hafta kullan geçer dedi. Kullandım ama ayda bir yaşıyordum aynı sorunu. Ben de her akşam yatmadan önce kullanıyordum iz kalmasın diye. Sürekli de temizliyordum. Hızmamı değiştiriyorum ve sorunumu da yendiğimi düşünüyorum. Bence bu hızma olayı vücutla alakalı vücudunun kabul etmesi lazım yani alerjik bi cilde sahipsen piercing sıkıntı olabiliyor. Tabi temizliği de çok önemli. O yüzden ben bununla uğraşamam diyorsanız hiç yaptırmayın derim. Yoksa iltihap görüntüsü çok çirkin durabiliyor :18:

Ben de burnuma hizma yaptırdım cuma ama 3 gündür uyuşuyor. Acı dayanılabilir seviyede yani iltihap olduğunu düşünmüyorum ama tabancayla deldirdgggm için sinirler zedelenmis olabilir mi diye endişe ettim yani. Sizce nedir, doktora gitmeli miyim? :-(

Merhaba kızlar ben burnumu 3 gün önce deldirdim deldirdigim gün hiçbir acı olmadı bayan bana arada hizmayi çevirmemi söyledi 2 gün sonra değiştir dedi dün denedim çıkmadı hizmam ve kiyafetime takıldı canım çok yandı cidden bugün sabah kolayca çıktı yeri kipkirmizi olmuş çok kötü sızlamaya basladi taktım hala sizliyor neden acaba

Merhaba kızlar ben burnumu 3 gün önce deldirdim deldirdigim gün hiçbir acı olmadı bayan bana arada hizmayi çevirmemi söyledi 2 gün sonra değiştir dedi dün denedim çıkmadı hizmam ve kiyafetime takıldı canım çok yandı cidden bugün sabah kolayca çıktı yeri kipkirmizi olmuş çok kötü sızlamaya basladi taktım hala sizliyor neden acaba
Ve bana hiçbir bakim ürünü onermedi ne yapmam gerekiyo

aslında burnun yapısı kıkırdak olduğu için piercing iğnesiyle delinmesi gerekiyo. tabanca kıkırdağı çatlattığı için iltihap yapıyo, geç iyileşiyo falan. ama piercing gibi iğneyle delinince bi sorun yaşanmıyo.

X