Burun Ameliyatı Olmam Lazım Ancak Korkuyorum

Rline

Guru
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2012
2.205
193
Merhaba,

Forumda 8 9 sayfa geriye gittim ancak bulamadım, konu kirliliği yaratıyorsam kusura bakmayın..

Burnum bir tarafa doğru hafifçe yamuk ve nefes almakta zorlanıyorum. Küçükken kırılmış, haberim bile olmadı.. 3 farklı doktora gittim, hepsi de acil ameliyat öneriyor.

Ancak burun kemiğimin kırılacak olmasından ve kesiklerden korkuyorum. Bir de artık silikon boru kullanıldığı için ameliyat sonrası eskisi kadar ağrılı olmuyormuş..

İşin estetik kısmını geçtim, ufak bir eğiklik var.. Sadece rahat rahat nefes alabilmeyi çok özledim, ancak bu kadar acıya gerçten değer mi?

Ben de aynı şekilde olmak istiyorum fakat yardimci olan yok buraya yazarları takip ediyorum ancak istanbul gibi yerlerde olanlar çoğunlukta şehir dışında yaptırmak gibi bi durumum da yok

Korkacak birşey yok, bazı dr.lar tampon bile kullanmıhyormuş artık. benimki kullanmıştı tek sıkıntı o tamponla yani burun tıkalı 6 gün yaşamak onun dışında artık tampon çıkarılırken bile hissedilmiyor. ameliyat korkusu normal ama büyütecek birşey yok uyku hali sonuçta. sonrası da hızla iyileşme... mecbursanız illa olacaksanız korkuyu yenmeye bakın.

acı falan yok ki.. Bu kadar büyütmeyin ben ameliyattan cıktıgım gün bile ağrı kesi iğne olmak istemedim. Narkozdan yeni çıkmama rağmen kendimi çok iyi hissediyordum. Ne 1 gram ağrım ne de sızım oldu. Keşke daha önce olsaymışım dedim. Bu kadar kolay olacağını tahmin etmiyordum. SAdece sürekli dikkatli olmak, bir süre istediğiniz gibi yatamamak ve ilk bir hafta alçıyla gezmek zor. Onun dışında hiçbir zorluğu yok.

6 gün mü ağızdan mı aldın 6 gün boyunca of çokmuş bekirsivriyi düşünüyodum vazgeçtim şu an tampon kullanmayan kim ki

6 gün mü ağızdan mı aldın 6 gün boyunca of çokmuş bekirsivriyi düşünüyodum vazgeçtim şu an tampon kullanmayan kim ki
evet 6 gün ağızdan nefes aldım, tat ve koku duyusu yoktu.
çok sıkıntı yaparsa erken alırız tamponu demişti. ama tampon burun formunu tutması açısından ilk günler çok önemli, bir arkadaşım ertesi gün alındı çökme bile oldu tabi sırf ona bağlı mı bilemem... geçip gidiyor hepsi. sırf bu yüzden dr elemek de ilginç :) ki çoğu dr tampon kullanır.

senin burnun çok güzel cnm da ben ağızdan nefes alamam ki

Ben yeni ameliyat oldum. 13 gun once. Tamponsuz gayet rahat ilk uyandigimda nefes aliyordum. Sonra tabi kanama basladi ama 2 gun sonra kanama da kalmiyo iyi bir surec gecirdim. Hic agrisiz diyen insanlar abarti bence. İnsanlarin agri esigi var degisken bi durum ve ameliyatla da alakali, yanlislikla kiyafet giyerken takilsa aciyor ya da ne bileyim illaki oluyo yani. Ama cekilmeyecek bir acim hic olmadi. Migren agrilarim 10 kat daha iskencedir yani. Korkarsiniz tabi ama arastirdikca daha cok korkacaksiniz. Cabucak geciyor. Sadece bu islerin biraz da sans oldugunu unutmayin yani iyi dusunun iyi olsun. İnsallah istediginiz gibi olur gecmis olsun :)

Clanses tesekkurler, sans olayina cok katiliyoirum, o yuzden korkuyorum birazda, cok sansli deilimdir :) siz estetik amacla mi oldunuz yoksa burnunuzda da sorun varmiydi, deviasyon, et buyumesi gibi.. iyiki olmusum diyormusunuz? dr nuz kim bu arada?

Şimdi şöyle, burnum zaten kırıktı ama KBB doktoruna ameliyat olmak istemiyordum. Ameliyattan önce doktorum dahil sağ tarafımın kapalı olduğunu ve bu kadar kırık dolu olduğunu bilmiyoduk. Ben bir bayan için yüz güzelliğinin önemli olduğunu düşündüğüm için daha çok estetik amaçlıydı. Ama burnum da kırıktı yani :) Doktor açtığını söyledi sağ tarafımı. baya kırdı ve baştan yaptı burnumu zaten. Et büyümesi yoktu. Daha önce 2 kere geniz eti ve bademcik aldırdım zaten. İyiki olmuşum diyorum. Doktorum inanılmaz güzel bir burun yapmış. Ve iyi bir iyileşme sürecim oldu. Herkes çok beğendi. Şiş hali bile çok güzel. Tampon ve dikiş korkum vardı benim. Tampon zaten koymadı, dikiş de iç dikişlerim çok estetik dikilmişti hemen deliklerin girişinde. Onlar 9. gün düştüler iyileşip. Ön dikişlerimi de doktor aldı. Hiç canım yanmadı. Doktorum Gazi Hastanesinde, Kemal Fındıkçıoğlu. :)

Bir de resim koysaniz bilgilenme açısından çok güzel olcak arkadaslar

Merak eden varsa (doktorum için düşünen veya) özel mesaj olarak atabilirim fotoğraf ama şuan foruma koymayı düşünüyorum daha 14. günüm :) Gerçi herkes anlaşılmıyor bile ameliyat olduğun diyor ama :)

Sirf estetikk icin ameliyat olmaya degmez diye dusunuyorum eger cok sekli bozuk degilse ama bozuk psiklji bozuyorsa saglik problemide varsa bence iyi bir doktora olun bende ikinci gunumdeyim ve pisman degilim zahmetli ve sabir isteyen birsey ama dedigum gibi pisman degilm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…