Bütün Emeklerim Anılarım Gitti

ShellShock

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2016
3.616
3.865
Aslında küçük bir sorun ama şuan sinirim soğusun diye yine buraya yazıyorum.... Eşimin bana hiç saygısı yok delireceğim. Benim bir flashım vardı bekarken içinde bir sürü anılarım vardı fotoğraflarım... Üstüne balayı fotolarım dış çekim fotolarımızıda atmıştım iki sene önce annesi gile götürdü flashım orada kayboldu. Neyse dedim artık yapacak bir şey yok. Ama eşime defalarca söyledim o flashımı kaybettin diye. Bir şirkete girdim orada kendime flash edindim bu sefer iki sene boyunca bütün fotolarımı onda biriktirdim. Birde işyerinde kurumlarla olan yazışmalarım, bir yıl boyunca emek verip hazırladığım sunumlarım, fihristim vardı. Yani daha sonra da gireceğim işlerde işime yarayacak bir sürü bilumum dosyam vardı. Bu flashımı gözüm gibi korudum desem yeridir. Eşim geçen flashımı istedi dedim ki bak içinde bir sürü özel fotoğrafım ve işle ilgili bir çok dosyam var dikkat et. Bugün flashımı bir taktım pc ye ne dosya ne foto hiç bir şey yok! Aradım sordum ben onları pc ye atmıştım sonra format attım gitti galiba onlar ama yine de sen büyük hard diske bak belki oraya atmışımdır dedi hemen baktım ablasının işle ilgili dosyaları ve fotoları var. Benimkiler yok ! Tekrar arayıp ablanınkileri önemsediğin kadar benimkileri önemsememişsin belli ki yine gitti bütün anılarım ve buna ek olarak emeklerim teşekkür ederim dedim. Sadece üzgünüm dalgınlığıma gelmiş dedi. Ya tamam candan kıymetli değil ama inanın emeklerime bir yandan anılarıma bir yandan üzülüyorum. Ya daha önce böyle bir şey yaşamışız ben bu kadar üzülmüşüm ablanın dosya ve ftolarına verdiğin önemin zerresini benimkilere vermemişsin... yazık gerçekten. Ya da ben lohusayım bütün duyguları dibine kadar yaşadığım için abartıyorum belki aama şuan ona ait her şeyi kırıp dökmek istiyorum.!

Onemli dosyalari flsh hard disk yerine cloudda saklayin. Online olarak kaydolunan bir sey kaybolma-yanma-bozulma ihtimali yok. Esinizin bu hatasi da onceki olayda gereken tepkiyi koymamaniz bence. Annem yillar oncesinden kalma bilgisayarimi bana danismadan kuzenime vermis o da format atmis, kayitli oyunlarım, fotograflarim, yazilarim herseyim gitmis. Ilk bilgisayarim oldugu icin icinde cok kiymetli anilarim vardi. Anneme sert bir tepki verdigim icin artik eaki mauselarimi bile sormadan vermez kimseye. Siz de tepkinizi koyun yaptiginin buyuk bir hata oldugunu anlasin.

Format atılsa bile kurtarılabiliniyodu bazı dosyalar. Geri getirebilirler belki güvendiğiniz bu işten anlayan biri varsa bi deneyin derim. Zira biz evlendikten sonra eşimin bekarlıktan kalan pc ye format attırmak durumunda kalmıştık. Seneler öncesindeki fanfinisine kadar resimleri kurtarıp geri yüklemişlerdi :KK70:

Umarım sizinkilerde geri gelir.. eşinize kızmakta da çok haklısınız.

İkinci defa ayni hata sacma olmus tabi. Ama sizde bundan sonra belirli araliklarla cd ye de yazdirip arşivleyin belgelerinizi vs. Flashi sizde kaybedebilirdiniz.

Lohusalıkla hiç alakası yok son derece haklisin. Yaşadım biliyorum
Gerçekten çok üzüldüm :KK43:

Benim de oglumun dogumundan ve 1.5 yasina kadar olan tum foto ve videolar yok oldu...hissetiklerini o kadar iyi anliyorum ki...hislerinde gayet haklısın hic dr abartmıyorsun
Bunu duymak iyi geldi gerçekten o kadar üzüldüm ki durup durup ağlayasım geliyor :KK43:

Onemli dosyalari flsh hard disk yerine cloudda saklayin. Online olarak kaydolunan bir sey kaybolma-yanma-bozulma ihtimali yok. Esinizin bu hatasi da onceki olayda gereken tepkiyi koymamaniz bence. Annem yillar oncesinden kalma bilgisayarimi bana danismadan kuzenime vermis o da format atmis, kayitli oyunlarım, fotograflarim, yazilarim herseyim gitmis. Ilk bilgisayarim oldugu icin icinde cok kiymetli anilarim vardi. Anneme sert bir tepki verdigim icin artik eaki mauselarimi bile sormadan vermez kimseye. Siz de tepkinizi koyun yaptiginin buyuk bir hata oldugunu anlasin.
İnanın o kaybolan flashımı her aklıma geldiğinde kafasına kaktım, kızdım. Ama insanın saygısı olmayınca bir şey değişmiyormuş :KK43:

Ay o kadar haklisin ki icimden yeni bir flash alip afedersin adamin munasip yerine tak ta ders olsun diyesim geldi..
Yaptigi sey cok kotu..iyi bir ozur dilemeden affetme..

Birde diyor ki başka yerde yok mu o fotolar. Dalga geçiyor resmen... Vallahi bu söylediklerinizi ona söylemeyi çok isterdim öyle sinirliyim...

Format atılsa bile kurtarılabiliniyodu bazı dosyalar. Geri getirebilirler belki güvendiğiniz bu işten anlayan biri varsa bi deneyin derim. Zira biz evlendikten sonra eşimin bekarlıktan kalan pc ye format attırmak durumunda kalmıştık. Seneler öncesindeki fanfinisine kadar resimleri kurtarıp geri yüklemişlerdi :KK70:

Umarım sizinkilerde geri gelir.. eşinize kızmakta da çok haklısınız.

Bilgisayarcıya götürü şansımı deneyeceğim :KK43: çok teşekkür ederim fikir için...

Lohusalıkla da biraz bağlantılı ama esin büyük ayıp etmiş .. bari az üzülmüş gibi rol yapsaydı ..Çok sabırlısın lohusayken bile :)
Ben olsam feci şeyler yapabilirdim sanırım :)))

Bende buna sinir oldum sadece üzgünüm diye mj atmış. birde başka yerde yokmu diyor. başka yerde olsa neden bu kadar mesele yapayım değil mi . Hayır yani ablanın her şeyini özenle saklamışsın benimkiler yok. En çok da buna gıcık oldum

Benim üniversite arşivim eşimin peşine düşmemesi yüzünden silindi gitti yıllar önce. Hala yüzüne vuruyorum.
Mezuniyet kep geziler dersler vs ne aklına gelirse..
Şu anda bi flaşım var, hiç silinmemesi gerekenler. Mailimde ayrı, D klasörümde ayrı o flaşta ayrı saklıyorum. Dokundurmuyorum kimseyi.

Flaşı nerde saklıyorum, orası komik :p
Giriş kapısının üstündeki şartel kapağına, emzik tutacağıyla tutturdum öyle sarkmış duruyo hep gözümün önünde :)

İkinci defa ayni hata sacma olmus tabi. Ama sizde bundan sonra belirli araliklarla cd ye de yazdirip arşivleyin belgelerinizi vs. Flashi sizde kaybedebilirdiniz.
Cd genelde bozuluyor diye flashta sakladım hep... Ah o flashımı gözüm gibi sakladım inanın evet bende kaybetseydim çok üzülürdüm ama önemli olan eşimin bana hiç saygısı olmaması :KK43:

Benim üniversite arşivim eşimin peşine düşmemesi yüzünden silindi gitti yıllar önce. Hala yüzüne vuruyorum.
Mezuniyet kep geziler dersler vs ne aklına gelirse..
Şu anda bi flaşım var, hiç silinmemesi gerekenler. Mailimde ayrı, D klasörümde ayrı o flaşta ayrı saklıyorum. Dokundurmuyorum kimseyi.

Flaşı nerde saklıyorum, orası komik :p
Giriş kapısının üstündeki şartel kapağına, emzik tutacağıyla tutturdum öyle sarkmış duruyo hep gözümün önünde :)
benimde öyle bütün mezuniyet, lise yılları videolar fotolar her şeyim gitti öteki flashımla :KK43: valla sizin ağzınız yanınca iyi tedbir almışsınız benim hatam gerçekten sizin gibi yapsaydım keşke.... bu fikri de sevdim artık bende öyle yapayım :)

Formattan sonra silinen dosyalar geri getirilebiliyor. Bende gecen yil acelem oldugu icin dalginligima gelmisti, fotograflarimi belgelerimi yedeklemeden format atmistim. Herhangi bir bilgisayarciya götürdüm ve hepsini geri getirmislerdi cok sükür..Siz de bir deneyin..

ben asla paylasmiyorum boyle seyleri çünkü cok sinir olurum biseyim kaybolduğunda yada bisey geldiginde basina
Yinede sıkmayin caninizi olan olmus artik vermeyin bidaha esinize oek dikkatli degil demekki

ben asla paylasmiyorum boyle seyleri çünkü cok sinir olurum biseyim kaybolduğunda yada bisey geldiginde basina
Yinede sıkmayin caninizi olan olmus artik vermeyin bidaha esinize oek dikkatli degil demekki
artık bende paylaşmayacağım gerçekten sinirlerim çok bozuldu :KK43: dikkatli değil özensiz bana saygısız gibi geliyor bana. zira ablasının her şeyini özenle saklamış benimkiler yok

Gerçekten çok üzüldüm :KK43:

Bunu duymak iyi geldi gerçekten o kadar üzüldüm ki durup durup ağlayasım geliyor :KK43:

İnanın o kaybolan flashımı her aklıma geldiğinde kafasına kaktım, kızdım. Ama insanın saygısı olmayınca bir şey değişmiyormuş :KK43:

Birde diyor ki başka yerde yok mu o fotolar. Dalga geçiyor resmen... Vallahi bu söylediklerinizi ona söylemeyi çok isterdim öyle sinirliyim...

Bilgisayarcıya götürü şansımı deneyeceğim :KK43: çok teşekkür ederim fikir için...

Bende buna sinir oldum sadece üzgünüm diye mj atmış. birde başka yerde yokmu diyor. başka yerde olsa neden bu kadar mesele yapayım değil mi . Hayır yani ablanın her şeyini özenle saklamışsın benimkiler yok. En çok da buna gıcık oldum
Ablasininkini saklaması konusuna fazlaca takman lohusaliktan :) tabiki hoş değil ,aynı özeni sana da göstermeliydi fakat burda önemli olan vurdumduymazlığı. .hatasını telafi etmek üzere hiç uğraşmamış , üzgünüm ,diyip ,işin içinden çıkmış ..

Neyse artık çaresi olmadığına göre üzme kendini ..lohusalık zaten yıpratıcı bir süreç ..

benimde öyle bütün mezuniyet, lise yılları videolar fotolar her şeyim gitti öteki flashımla :KK43: valla sizin ağzınız yanınca iyi tedbir almışsınız benim hatam gerçekten sizin gibi yapsaydım keşke.... bu fikri de sevdim artık bende öyle yapayım :)
Aynen. Allah göstermesin yaşatmasın ama, yangın anında ilk kurtarılacaklar tabiri vardır ya, hah işte o şekil çekip alacağım yerde.

Üniversite okuduğuma dair hiç bir şey kalmadı. Tek delilim diplomam, onu da bir süredir çerçeveletip çocuk odasına astım zaten :KK70:

Ablasininkini saklaması konusuna fazlaca takman lohusaliktan :) tabiki hoş değil ,aynı özeni sana da göstermeliydi fakat burda önemli olan vurdumduymazlığı. .hatasını telafi etmek üzere hiç uğraşmamış , üzgünüm ,diyip ,işin içinden çıkmış ..

Neyse artık çaresi olmadığına göre üzme kendini ..lohusalık zaten yıpratıcı bir süreç ..
haklısınız neye saracağımı şaşırmıştım birde bu çıktı başıma... bütün gün akşamı bekledim uyumak için şimdi uyu uyuyabilirsen :KK43:

X