Bütün KV'ler sinir bozucu.

Onceki konudan dolayi herkesin sinirleri bozuldu. Konular da verdigi cevaplar da cok sacma... Ben goz ardi ediyorum kullaniciyi.

yediği dayak umrunuzda değil de mama mi umrunda
gerçekten artık aşırı sinir oluyorum size
can güvenliği yok o bebeğin o evde ama anasinin derdi niye kv mama vermiş
eski konulardan birinde fotoğrafta ad soyadı görünüyor
gerekirse bunu kullanacağım
şu an o bebek için yapacağım bir şey elimden gelmiyor buna da ayrı üzülüyorum

Bütün kayınvalideler diye genelleme yanlış.
Burda okuduklarımdan sonra benim kayınvalidem melek. Valla şükrediyorum daha çok seviyorum kayınvalidemi.

Ayrıca siz ailecek bir terapiste gidin bebeğinin geleceği pek parlak değil..

Öteki konunu da biliyorum ailecek normal değilsiniz yazdıklarından da gayet anlaşılıyor seni ayakkabıyla döven kocişkon napıyor iyi mi?

Evlilik önemli sen bekar bekar ne bilicen :110:
Banlıydım konusunu okudum ama güldüm valla boşanıcam falan diyordu babasına gidip söyliyecekti hey Allahım ya :kahve:
Konu sahibi yazdığın cümleler çok kötü :KK12:

aynen ben de banlıydım nerdeyse bi haftadır. en çok bu kadının konusuna yazasım geldi.

benim bir tanıdıgım vardı yurt dısında akraba evliliği yaptı tr den gitti. cok kucuk yasta . kv kb dan yana sanssızdı. kocası desen burada yüzüne güldü oraya gidince hevesi gecti.adamda aldatmak felan vardı . kadın oranın dilini ogrendi calıstı cabaladı üç çocuguna baktı arada esiyle barısıyor ama becerdi .

sen bu kayınvvalideyle zor devam edersin . ailene gidince sana bosan gelmidiyecekler .
devlet yardım yapmıyormu cocuk parası yokmu . esinde evliliği istiyorsa gelir seninle.
hayatı kendine darmı edeceksin yılllar sonra şunu cektim bunu cekttirdilermi diyeceksin
Almanyada yasiyormus konu sahibi, burda her turlu yardim var, evinin kirasini ödüyorlar cocugun giderleri esyalari hepsi aliniyor eline yiyecek icicek kiyafet vs vs icin para veriyorlar ustune cocuk parasi aliyorsun, calismak istediginde ana okuluna para ödemiyorsun. Yani almanyada cok sukur her yardim Var heleki cocugunu yanliz buyuten anneler icin.

Bütün KV'ler aynı b*k. Benim KV g*t gibi zaten, ağzına s*çasım geliyor. Benim KV, ikidebir bebeğime "Hazır Mama" verme derdinde. Ama bende kesin tavrımı koydum. Evde olur, olmaz diye hanımefendi mama koymuş 2-3 tane, hepsini yırttım yırttım çöpe döktüm, sonra da bi kudurdu bi kudurdu, çocuğu kucağına alıp, ağlamalar, bağırmalar bana bela okumalar, nasıl cinnet geçirdi bi görseniz, resmen kendini bıçaklayacak zannettim. Sonra bende "Çocuğa mama verilmeyecek, veremedin ya kudurdun sen galiba" dedim. (Biliyorum biraz ağır konuştum, ama gerçekten doğumumdan beri "Mama verelim, mama verelim" diyor, ben ise emzirmek istiyorum, bebeğim için en iyi olanını istiyorum.) Kv'yi görseniz cinnet geçirecek sanki, hayretler içinde seyrettim yeminle. "Sen ayrı eve çıkmak için, bana herşeyi yaparsın!" diyor. "Evet" dedim. Önceden ne yaparsa, yapsın seslenmezdim. Ama konu "Bebeğim" olunca, hassaslaşıyorum, sinirleniveriyorum. KV severken "Annem, Bitanem, Annesinin Çiçeği, vs vs.." diye seviyor, içten içe ona da çok sinirleniyorum, ama ona da bişey diyemiyorum. Çünkü, bebeğin annesi benim. O niye "Annem" diye seviyor. İlerde bebeğim Babaannesine "Anne" der mi? Acaba beni Annesi bilmez mi? Tanımaz mı? Bundan korkuyorum???
Birde iki de bir "Benim memelerde süt olsa emzirirdim kuzum seni, ama yok." diyor. Ne demeye getiriyor yani lafı? Misafirler geldi mi hemen "Çocuğu getir bana ver!!" diyor.? Millete "Çocuğa Babaannesi bakıyor" dedirtecek yani?? Ben anlamadım ya bu kadının amacını KP'ye hemen beni şikayet etti "umut_kelebeqi bana "Mama veremedin diye kudurdun galiba sen" dedi" dedi. KP'de "Hayır o çocuk 2 sene anne sütü emecek, niye mama verilecekmiş, olmaz öyle şey" dedi. KV'de bi güzel ağzının payını aldı ama ne yazık ki hala akıllanmadı hala "Bir yere yedek mama koyalım" diyor. Bende her defasına "Kendin ye o mamayı" diyorum. Bişey diyemiyor. Çünkü artık o konuda ne kadar hassas olduğumu biliyor. Çocuğun Doktor termini oldu mu "Bende geleceğim, bende geleceğim" diyor. Yurt dışında yaşıyoruz ya "Sen bişey anlamazsın, ben sana tercüman olurum" diyor. Bende "Merak etme çocuğumun derdini, sıkıntısını anlayabilecek, ve anlatabilecek kadar Almancam var" dedim. Şimdi kızlar siz söyleyin. Ben mi çok abartıyorum, yoksa ciddi anlamda burda başka bi niyet var mı KV'nin? Birde bebeğim ilerde beni tanımaz da Babaannesini "Annesi" bilir mi?

Fikir verin gözünüzü seveyim ?
inanın benim yapmak istediklerimi yapıp demişsiniz.. eşinizin ve kayınpederinizin yanında biraz rol yapın terslemeyin yani tüm kvleri kendi silahlarıyla vurmak lazım ağzınıza sağlık sevgili kardeşim .

Bütün KV'ler aynı b*k. Benim KV g*t gibi zaten, ağzına s*çasım geliyor. Benim KV, ikidebir bebeğime "Hazır Mama" verme derdinde. Ama bende kesin tavrımı koydum. Evde olur, olmaz diye hanımefendi mama koymuş 2-3 tane, hepsini yırttım yırttım çöpe döktüm, sonra da bi kudurdu bi kudurdu, çocuğu kucağına alıp, ağlamalar, bağırmalar bana bela okumalar, nasıl cinnet geçirdi bi görseniz, resmen kendini bıçaklayacak zannettim. Sonra bende "Çocuğa mama verilmeyecek, veremedin ya kudurdun sen galiba" dedim. (Biliyorum biraz ağır konuştum, ama gerçekten doğumumdan beri "Mama verelim, mama verelim" diyor, ben ise emzirmek istiyorum, bebeğim için en iyi olanını istiyorum.) Kv'yi görseniz cinnet geçirecek sanki, hayretler içinde seyrettim yeminle. "Sen ayrı eve çıkmak için, bana herşeyi yaparsın!" diyor. "Evet" dedim. Önceden ne yaparsa, yapsın seslenmezdim. Ama konu "Bebeğim" olunca, hassaslaşıyorum, sinirleniveriyorum. KV severken "Annem, Bitanem, Annesinin Çiçeği, vs vs.." diye seviyor, içten içe ona da çok sinirleniyorum, ama ona da bişey diyemiyorum. Çünkü, bebeğin annesi benim. O niye "Annem" diye seviyor. İlerde bebeğim Babaannesine "Anne" der mi? Acaba beni Annesi bilmez mi? Tanımaz mı? Bundan korkuyorum???
.......................................

'çocuk' olayı girince fazla hassas oluyoruz, yalnız değilsin. biraz salmayı öğrenmelisin. stres de bebeğe zararlı.
bazen oğlumu babasından bile kıskanıyorum. haklı olabilirsin ama..

benzer şeyleri yaşayan, duymuş, tecrübe etmiş bir anne ..

İnsanlar haddini aşmadan ve terbiyesizleşmeden de kurallarını net bir şekilde anlatabalir diye düşünüyorum. Üslubunuz gerçekten berbat, sizin de kayınvalidenizden aşağı kalır yanınız yok hatta bana göre fazlanız bile var.

senin tek derdin kayınvalide. Bugün ayrı eve çıksan o seni ayakkabıyla döven kocanı da affedersin. Neler neler yaşadın mama meselesine mi takıldın yani?

Kötü konuşmayayım, kırmayayım diyorum ama senin kendine yaptığını ben bile hazmedemiyorum.

Doğru haklısınız, ama evden şu an hemen çıkıp gidemem. Azıcık daha zaman'a ihtiyacım var

X