Buyrun nişana

TheQueeninthenorth

Guru
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2010
10.765
18.719
eşimin abisi evlenecek. ocak şubat gibi evde isteme ve nişanı beraber yapma, yaza da evlenme planları var. Aslinda nisani gecen yil yapacaklardi ama pandemiden dolayi ertelediler. Sanirim daha fazla ertelemek istemiyorlar. Kizin evi kucukmus, sadece her iki tarafin anne baba ve kardesleri, esleri gelse bile 20 kisi kadar ediyor. Ben pandeminin zirve yaptigi bu kis asla boyle kalabalik bir ev ortaminda bulunmak istemiyorum. Pandeminin basindan beri cok dikkat ediyoruz yazin tatile dahi gitmedik. Iki blok otedeki anneanneme bile gitmiyorum bir sey tasiriz diye. Aslinda kvalidem de benim gibi endiseli. Kayinbiraderime de yazin istesek vs diye citlatmis ama ille de kisin isteme yazin nikah istiyorlar. Zaten beyaz esyalari vs coktan alindi odemeleri bile bitecek. Biz gitmeyelim nisana desem cikintilik yapmis gibi olacagim. Kucuk cocugum var ztn onu goturmem ama ya biz bir sey sey kaparsak diye geriliyorum. Bugun yarin gun belirlenecek nisan icin ve ciddi olarak bu durum kabusum oldu. Arkadasim.veya baska bi akrabam olsa kararim net olurdu ama esimin abisi bu. Benden baska gitmeyen de olmaz. Cikamadim isin icinden. Siz bu tur yakin davetleri vs nasil savusturmayi dusunuyorsunuz bu surecte?

Net bir sekilde davetlere katilamiyorum kusura bakmayin diyorum. Ve ekliyorum kucuk cocugum,yasi ilerlemis bir annem var diyorum. Eve gelen cildirmis misafirleri de ayni sekilde reddediyorum ama cami acik biraksam camdan girecekler neredeyse,anlamiyorlar bazilari gercekten.

Zoomdan isteme yapsinlar,yapanlari gordum cok eglenceli bence.

Eşin ne düşünüyor bu konuda?
Ben hiç umursamıyorum, geçen oğlumun doğum gününü kutladık. Neden çağırmadınız dedi bir kaç yakınımız, delirdiniz herhalde diye cevap verdik.

Cidden böylesine zorunluluk arz etmeyen konularda toplanmak için vizyonsuz olmak gerekiyor. İlla isteme olacaksa sadece anne, baba ve damat gitmeli bence.

Net bir sekilde davetlere katilamiyorum kusura bakmayin diyorum. Ve ekliyorum kucuk cocugum,yasi ilerlemis bir annem var diyorum. Eve gelen cildirmis misafirleri de ayni sekilde reddediyorum ama cami acik biraksam camdan girecekler neredeyse,anlamiyorlar bazilari gercekten.

Zoomdan isteme yapsinlar,yapanlari gordum cok eglenceli bence.
Bence de sahane olurdu. Zaten zoom da yasiyorym ben gunde 8 saat ders veriyorum, olmadi esimle biz zoom dan katiliriz :KK70:

Yahu küçüklere de büyüklerede saat sınırlaması, yasaklı saatler var. Ben anlamadım siz nasıl yapıyorsunuz bunları. Şaşıp kalıyorum valla. Daha bugün bir kadıncağız ölen sağlık personeli eşinin ardından beddua etti tedbirsiz davrananlara. Hadi hiçbir şeyden korkmuyor eşinin ailesi kız tarafı ah almaktan korksun. Gitmeyin eşinizi de göndermeyin. Bizim çocuğumuz var kusura bakma diyin. Ya da eşiniz temsili katılsın sayıyı minimize edin. Arkadaş kız mı kaçıyor oğlan mı kaçıyor bu ne acele!

Ben sırf pandemi sebebiyle düğünümü iptal ettim valla, yakınlarım bana bırak böyle bir teklifle gelmeyi ağızlarını bile açamazlar. :)

Net bir dille pandemiden dolayı hiçbir toplu organizasyona katılmadığınızı, kendi sağlığınızı ve ailenizin sağlığını düşünmeniz gerektiğini belirtmelisiniz. Başka oluru yok. Buna alınacak küsecek bir şey de yok.

Eşin ne düşünüyor bu konuda?
Ben hiç umursamıyorum, geçen oğlumun doğum gününü kutladık. Neden çağırmadınız dedi bir kaç yakınımız, delirdiniz herhalde diye cevap verdik.

Cidden böylesine zorunluluk arz etmeyen konularda toplanmak için vizyonsuz olmak gerekiyor. İlla isteme olacaksa sadece anne, baba ve damat gitmeli bence.
O da istemiyor ama abiye pek fikir beyan edemiyor kimse erteleme konusunda. Cunku biraz dedigim dedik biri. Gecen aynen kvalideme kardesler olmasa, ucunuz gitseniz diye oneride bulundum onun da aklina yatti ama abi herkes gelecek diye diretebilir. Diger kardesler ikiletmez zaten. Cok umursayan tipler degiller. Ben kafaya koyarsam gitmem de gondermem de ama o asamaya gelmemeyi umuyorum.
Bu arada minige nice mutlu , saglikli yillar diliyorum :) bizimkinin dogum gunu de yaklasiyor. O da apayri bi konu. Onun dogum gununu konusuyorlar sunu bunu alacagiz diye.

Ben sırf pandemi sebebiyle düğünümü iptal ettim valla, yakınlarım bana bırak böyle bir teklifle gelmeyi ağızlarını bile açamazlar. :)

Net bir dille pandemiden dolayı hiçbir toplu organizasyona katılmadığınızı, kendi sağlığınızı ve ailenizin sağlığını düşünmeniz gerektiğini belirtmelisiniz. Başka oluru yok. Buna alınacak küsecek bir şey de yok.
Valla baska herkesi ayni netlikle reddedebilirim. Yazin cok yakin dostumun dugunune katilmadim, hic de alinmadi. Ama esimin abisi biraz ariza bi tip. Napar eder esimi de kafalayabilir. Ben de diger taraftan bastiririm ama aile icinde suclu ben olurum. Boyle bi durum da olsun istemiyorum

O da istemiyor ama abiye pek fikir beyan edemiyor kimse erteleme konusunda. Cunku biraz dedigim dedik biri. Gecen aynen kvalideme kardesler olmasa, ucunuz gitseniz diye oneride bulundum onun da aklina yatti ama abi herkes gelecek diye diretebilir. Diger kardesler ikiletmez zaten. Cok umursayan tipler degiller. Ben kafaya koyarsam gitmem de gondermem de ama o asamaya gelmemeyi umuyorum.
Bu arada minige nice mutlu , saglikli yillar diliyorum :) bizimkinin dogum gunu de yaklasiyor. O da apayri bi konu. Onun dogum gununu konusuyorlar sunu bunu alacagiz diye.
Eşin de aynı kafadaysa en kötü siz gitmezsiniz. Riske girmeye değecek bir durum değil cidden. Mantıkları varsa kabul ederler minimum kişiyle isteme olayını.

Biz teklif dahi etmedik gelin diye zaten yasaklar çıktı yani bu tarz toplanmalar yasak. Sağolsunlar hediyeleri gönderdiler kargo ile :KK70:

Benim kayınbiraderim de ekim ayında !düğün! Yaptı. Üstelik bir saat sürecek kuralı varken kuralı takmayıp 3,5 saat yaptılar. İkram sadece su verilecek kuralı varken yemek verildi. İnsanlar maskesiz kapalı salonda yemek yedi. Çıldırmanın eşiğine geldim.
Ben bir saat ve yemeksiz olacak sanıyordum. Maskemi hiç çıkarmadım. yemek falan da asla yemedim.
İnsanlardan uzakta oturdum. Bana yabaniymişim gibi baktılar ve ayıpladılar eminim. Eltim niye konuşmuyorum diye laf soktu. Umursamadım.
Eşime ben polisi arıyorum dedim bana bağırdı resmen yapamazsın diye.
Hayat eve sığar uygulamasından ihbar yaptım ama gelen giden olmadı.
Yani kardeşim, bunlar kafalarına koymuşsa hastalık falan dinlemiyorlar. Sen kötü oluyorsun. Çok üzücü.

Benim kayınbiraderim de ekim ayında !düğün! Yaptı. Üstelik bir saat sürecek kuralı varken kuralı takmayıp 3,5 saat yaptılar. İkram sadece su verilecek kuralı varken yemek verildi. İnsanlar maskesiz kapalı salonda yemek yedi. Çıldırmanın eşiğine geldim.
Ben bir saat ve yemeksiz olacak sanıyordum. Maskemi hiç çıkarmadım. yemek falan da asla yemedim.
İnsanlardan uzakta oturdum. Bana yabaniymişim gibi baktılar ve ayıpladılar eminim. Eltim niye konuşmuyorum diye laf soktu. Umursamadım.
Eşime ben polisi arıyorum dedim bana bağırdı resmen yapamazsın diye.
Hayat eve sığar uygulamasından ihbar yaptım ama gelen giden olmadı.
Yani kardeşim, bunlar kafalarına koymuşsa hastalık falan dinlemiyorlar. Sen kötü oluyorsun. Çok üzücü.
Al iste. Bizimkiler guya egitimli, kulturlu tipler. Lafa gelince mangalda kul birakmazlar. Onceleri hava soguk da.olsa acik.bi mekanda isiticilar koyarak yapmKtan bahsediyorlardi. Simdi mekanlar kapatilinca evden bahsedilmeye baslandi. Esim bana uyar herhalde gitmezsek ama benim yuzumden oldugu anlasilir kotu olan ben olurum.

Al iste. Bizimkiler guya egitimli, kulturlu tipler. Lafa gelince mangalda kul birakmazlar. Onceleri hava soguk da.olsa acik.bi mekanda isiticilar koyarak yapmKtan bahsediyorlardi. Simdi mekanlar kapatilinca evden bahsedilmeye baslandi. Esim bana uyar herhalde gitmezsek ama benim yuzumden oldugu anlasilir kotu olan ben olurum.
Kuzum bizimkiler de eğitiimli yüksek lisanslı mühendis insanlar ama sonuç kara cahil ile aynı

Bence gidin nişana ama isimsiz ihbar edin. Başlamadan dağıtırlar nişanı. 🙈
İhbarı kimin yaptığını bazen söylüyorlarmis canim, ben bizim kayınbirader dugun yaptiginda cok dusundum tuvalete gidip ihbar etsem mi diye ama ortaya çıkarsa beni aforoz ederler diye korktum. Eşim de bağırdı zaten sakın ihbar etme diye. Konu sahibi de ihbar falan çıtlattıysa ilk şüpheli olur.
Ebette ihbar etmek vatandaşlik görevimiz ama bunlar insanlıktan çıkmış gibi davranıyor üzerine saldırırlar falan allah korusun.

sadece anne babalar ve kendileri olsun çok istiyorlarsa
hayat memat meselesi bu yahu, bazı ülkeler bu gibi davranışları ölüme sebebiyet kabul ediyor hatta.
ben olsam ihbar ederim, biliyorsunuz zira hem ev sahibine hem de evdeki herkese 3500 tl lik ceza düşüyor
akılları belki başlarına gelir

X