Buzdolabındaki Ceset 😟

Oy oy.
Keşke bir şekilde gitse o kadar para verdik daha yeni sayılır dolap .
Şimdi dogum önceside ek bir gider kötü olur.
Ama sanırım burada sötlenilenleride yapacagım.
Çözüm bulamazsak son çare atmak gibi
O zaman arkasindaki tum borulari acip onlari da Temizleyin bari.
Bir de sen hamilesin Cok yaklasip Elini surme Esin yapsin.

Bu durumu 12 yıl önce düğün hazırlıkları yaparken yaşamıştım, bütün esyalarım ceyizlerim serilmişti dügünümüzu bekliyorduk eşim.buzdolabini doldurmuş donüşde dolabimiz dolu bulunsun diye, eşime demistim ki jarteli indir ancak buzdolabinin jarteli açık kalsın benim minnoş kocam hepsini indirmiş, eve döndugümüzde düğünden sonra yok böyle bir koku 4 yılda zor çıkardım kokuyu

Aynı durumu çocukken yaşamıştık. Kurban bayramı sonrası şehir dışına çıkmıştık, dönüşte tüm etler bozulmuş, hatta yaz sıcağı olduğu için kurtlanmıştı. Annem ne yaptıysa çıkaramadı kokuyu, buzdolabını değiştirmiştik.

Başlık ne öyle yav gece yarısı korku filmleri gibi.

Direkt buzdolabını değiştirin siz. Kimbilir ne zaman attı şalterler de o dolap öyle koktu? Koku geçse bile dolapta bir sürü mikrop, bakteri türemiş olabilir. Sağlıksız yani.
Doğru söylüyorsun lastik kıvrımları vs iyice dezenfekte edilmeli

Bir ay öncesi arkadaşımın kaynanası yaşadı hatta herşey kurtlanmisti etler falan dediğin gibi pencere acip önüne açık koymuslae buzdolabını koku geçti diyordu onlar kahve koymuş temizledikten sonra

Çok ACİL YARDIMA İHTİYACIM VAR ...

Bir ay evde değildik .
döndüğümüzde apartmanda korkunç bir ceset kokusu vardı kokunun bizim evden geldiğini tahmin edememiştim içeri girdik ki şalterler atmış buzdolabında ne var ne yok Hepsi kokmuş.
buzlukta ( Kırmızı et, Balık, kıyma , Tavuk vs vardı.)
eşimle alelacele eldivenleri giyip burnumuzu kapatıp içindeki her şeyi poşetlere doldurup attık evi iyice havalandırdık.
çamaşır suyu ve sirke ile dolabın içini sildik raflarını yıkadık dolabın tahliye borusundan kan ve irin dinler dolabın altındaki kutuya ulaşmış O kutuyu da yıkadık .
sabaha kadar dolap açık pencere önünde bekledi kalktığımızda alt bölmede koku gitmişti ama buzluk hala ceset gibi kokuyor 3 gündür Ne yaptıysak kokudan kurtulamadık dolabın içine kahve karbonat çay posası nişasta bıraktık ama nafile tavsiyelerinize çok çok acil ihtiyacım var hanımlar.
Böyle birşey başına gelipte kurtulan var mı ?
LÜTFEN YARDIM EDİN 😞😔😭
Bide hamileyim 8. Aydayım bu koku beni öldürecek.

Eve misafir bile alamam buzlugu açınca koku her yere dagılıyor
Bu sorunu yaşayanlar o kokunun bir daha çıkmadığını söyler hep. Buzluk kısmını kullanmayıp derin dondurucu alabilirsiniz mesela

Bu durumu 12 yıl önce düğün hazırlıkları yaparken yaşamıştım, bütün esyalarım ceyizlerim serilmişti dügünümüzu bekliyorduk eşim.buzdolabini doldurmuş donüşde dolabimiz dolu bulunsun diye, eşime demistim ki jarteli indir ancak buzdolabinin jarteli açık kalsın benim minnoş kocam hepsini indirmiş, eve döndugümüzde düğünden sonra yok böyle bir koku 4 yılda zor çıkardım kokuyu
Sizinki daha vahimmiş.
Hem evlilige hem o korkun kokuya alışmaya çalışmak.
Ayyyyy ama Allah dülmenımın başına vermesin ya.
Ne lanet bişey miş bu

X