Çalışan erkek destek olmaz mı?

Ciddi ciddi sevişirken uyuya mı kalıyorsunuz? Size çok üzüldüm. Eşiniz yaymış bir yerlerini ne güzel. Hayır efendim karı koca olmak da bu değil. Evlendiğimizden beri çalışmadım, eşim sabah 4.5 da uyanıp, gece 1'de geldi yeri geldi. Yine de evde balkon yıka, çiçeklerle uğraş, akşam yemeği, ufak tefek toplama işlerine her zaman girdi. 2 çocukla siz robot musunuz yeter deyin. Yardımcı alın olmadı elini kaldırsın. Bir de laf ediyor böyleleri karılık bekliyor ya deli oluyorum.
Tam olarak öyle degil. yani istiyor tamam yatsidan sonra filan diyorum o ara ufaklik uykusunda korkuyor onu pispisla derken uyuya kaliyorum. ömrümde böyle yorulmamistim diyebilirim. Benim esimde cok cok yardimci olurdu beraber mutfaga girerdik yerleri süpürürdü ya asagiya camasira inmesi cöpleri atmasi bile süperdi simdi geliyor yorgunum diyor sende yoruluyosan kim ise git diyor. yorulmuyor degil ama eskiden böyle yapmazdi. belki Yas ilerledigi icin öyledir yada beyni kahvede iyi yikandi. Beni yok say biraz seninle muhabbet etmeye calisinca mutlaka dalga gec yada 2 dk beni dinlemek seni ölesiye sIksin ama yatagi paylasalim bu olmaz dedim onada.

Ya bu erkekleri nasil alistiriyorsunuz analari nasil egitiyor bilmem! Yiyecegin kiymayi da bi zahmet cikar be pasa? Sanki yemek yap dedik.
Kendi isini kendi gören bir Adam ama sanirim ben yillar gectikce bana ilgi göstermeyen adamdan bisey beklmemem hesabi her isimi kendim gördügüm icin oda nasi olsa bu halleder modunda.

Aynen sorumluluklarinizi azaltin.
Adamin tavri cok kotu ama cok da yogunmus, is beklemek olmaz bence. Ama tabi sizin de caniniza yazik. Mesela tavuklad ve bahce cok mu gerekliydi.
Bizimkiler de kopek istiyorlar, diyorum kendiniz bakacaksaniz olabilir, iste sen de arada bakarsin, yok diyorum bir kere bile yemek vermem (vicdansizca gelebilir ama o is bana kalir biliyorum), ben hayatima bir sorumluluk daha ekleyecek durumda degilim, sinirlarimdayim zaten. Sonra kapaniyor o konu, kendilerine bile guvenmiyorlar cunku.
Bunlardan bahsettim, bir insanin kaldiracagi güc vardir kapasitesi vardir. ben tüm sarjlarimi bosaltmisim kosturuyorum sen bana "babanda annene is yapiyormuydu"diyosun. bak kendin diyorsun o babam onu ben secmedim ama seni sectim sen kocamsin ve sen böyle iki cocukla bana destek olmicaktiysan ben niye evlendim.
Kültürlü, okuyan biriydi esim. simdi adama bisey anlatiyorum inanin 1dk sürmedi noldu sIkIldin galiba dedim. ya yok seni dinliyorum herseyide anladim ama dedi güldü sonra toparladi hemen. cok konustum ama demi dedim.

böyle seyler beni sogutuyor yani ev arkadasi gibi artik davraniyorum cünkü ilgi icin dilenmeyi biraktim allahin belasi kahve yüzünden adami tepetaklak etti kendi esimi taniyamaz oldum. kavgalar cok oldu. sonra senin niye yüzün gülmüyor niye soguksun. iliskiye yatirim yok ki. aradan bir kac Saat gecincede cok kindarsin. e daha simdi tartistik hergün olmasada iki üc güne bir yenisi ekleniyor senin hakaretin bitmiyor ki dedim. bitse ben gecmisi niye acim ama bugün yaptigin sey yarin gecmis sayilacak.
Diyorum ya, hic böyle bir Adam degildi belki sizleri inandiramayacagim bu konuda. Icimi döküp esleriniz nasil ev icinde yardimci veya destek oluyormu onu merak etmistim. Yorumlar icin tsk ederim

Bunlardan bahsettim, bir insanin kaldiracagi güc vardir kapasitesi vardir. ben tüm sarjlarimi bosaltmisim kosturuyorum sen bana "babanda annene is yapiyormuydu"diyosun. bak kendin diyorsun o babam onu ben secmedim ama seni sectim sen kocamsin ve sen böyle iki cocukla bana destek olmicaktiysan ben niye evlendim.
Kültürlü, okuyan biriydi esim. simdi adama bisey anlatiyorum inanin 1dk sürmedi noldu sIkIldin galiba dedim. ya yok seni dinliyorum herseyide anladim ama dedi güldü sonra toparladi hemen. cok konustum ama demi dedim.

böyle seyler beni sogutuyor yani ev arkadasi gibi artik davraniyorum cünkü ilgi icin dilenmeyi biraktim allahin belasi kahve yüzünden adami tepetaklak etti kendi esimi taniyamaz oldum. kavgalar cok oldu. sonra senin niye yüzün gülmüyor niye soguksun. iliskiye yatirim yok ki. aradan bir kac Saat gecincede cok kindarsin. e daha simdi tartistik hergün olmasada iki üc güne bir yenisi ekleniyor senin hakaretin bitmiyor ki dedim. bitse ben gecmisi niye acim ama bugün yaptigin sey yarin gecmis sayilacak.
Diyorum ya, hic böyle bir Adam degildi belki sizleri inandiramayacagim bu konuda. Icimi döküp esleriniz nasil ev icinde yardimci veya destek oluyormu onu merak etmistim. Yorumlar icin tsk ederim

bizim evde bu tarz sorunlar olmuyor,
zira ben asla yapmam,
evliligimiz ilk yillarinda bunu yeterince tecrube ettik, yapmayacagimi bildigi icin,
ve eger is inatlasmaya donerse evi bok goturmesine bile gozumu kapayacagimi bildigi icin (kendisi benden daha titiz biridir) isler o raddeye hic gelmiyor.

Sizin konunuzda da yine cok bencilce gelebilir size veya baskalarina ama o bahceye adimimi atmazdim,
kendi hobi isteyen hobisine baksin arkadas,
ben hobi edinmek istesem kursa giderim, spora giderim, bahce edinmem ornegin.
Zaten sizin de sevdiginiz bir hobi degil belli ki, yoksa ona is gozuyle bakmazdiniz degil mi.

yine esligine yorum yapmak istemiyorum ama,
ozellikle kahve aliskanligi oldugu donem cocuklarla da muhtemelen az ilgileniyordu,
orada da hey adam bunlar senin cocuklarin ve ilgileneceksin, bu istege bagli bir durum degil diyebilirdiniz, hala diyebilirsiniz bence.

Yine de gecmisteki guzel gunlerin hatirina evlilik danismani secenegini de masaya yatirabilirsiniz diye dusunuyorum. Belki adamda bir isik yakar bu durum.

Bizde tek cocuk var,ben cocuga bakma sebebiyle isten ayrildim,pandemi basinda ise girmistim orasi da kapandigi icin eve dondum mecburen, evlendigimizden beri sorumluluklarimiz esittir. Simdi ben calismiyorum diye evin kocanin hizmetcisi degilim ki,herkes camasir toplayabilir,makineye bulasik camasir atabilir,bosaltabilir,evi supurebilir,tuvalet temizleyebilir,yemek yapabilir yani. Kime denk gelirse o yapiyor bizde. Kaldi ki benim esim de esnaf ve uzun saatler evde olmuyor,bazen sehir disina gidiyor hatta gece de yalniz oluyoruz oglumla. Ama eve gelir,dusunu alir sonra mutfaga girer mesela oyle durumlarda. Bilir ki ben 2 gundur her seyle ugrasmisimdir bikmisimdir yani:KK66:

Hafta içi yorgun olabilir inşaat da çalışıyor demissiniz ama hafta sonu bir işin ucundan tutsun bir zahmet.
Eş olmak hayatı her anlamıyla paylaşmak demek ev işi çocuklarla ilgili herşey buna dahil.

Ben çalışmıyorum iki küçük çocuğumuz var, esim hafta içleri de dahil işten sonra ,evde ne gerekiyorsa yapar. Ben günlük işleri yapmış olurum genelde ama diyelim o an birşey döküldü süpürulecek silinecek benden beklemez kalkar kendi yapar, çocuklarla ilgili ne gerekiyorsa yapar.

Hafta sonu evde yapılacak ne varsa beraber yaparız, çocuklari alıp dışarı çıkar birkaç saat ben yalnız kalayım diye yada ben tek çıkarım. Pandemi sürecinde farklı oldu ama genel durumumuz bu.

Hakaret, eleştiri var demişsiniz üstüne, böyle davranan eşe ait hiçbirseye elimi sürmezdim ben. İnsan gibi davranıp doğru düzgün eş olacaksa başımın üstünde yeri var hayatı esktra zor hale getirmeye kimsenin hakkı yok.

"Yataktaki görevlerim" ne demek allah askina?

Esiniz tam öküz ama siz de cok ezimleye merakli gibisiniz. Bunu hakaret icin soylemedim sakin yanlis anlamayin. Gunluk hayatta size es, yoldas, yardimci olmayan adama siz de is yataga gelince ben yokum diyin. Bunu kullanin demiyorum yanlis anlasilmasin, uykusuzluktan bayilma esigindesiniz, adam magandanin onde gideni, sorumsuz, ilgisiz... hala görevim diyorsunuz. Bi kalkin kendinize gelin. Ne görevi?

Tam olarak öyle degil. yani istiyor tamam yatsidan sonra filan diyorum o ara ufaklik uykusunda korkuyor onu pispisla derken uyuya kaliyorum. ömrümde böyle yorulmamistim diyebilirim. Benim esimde cok cok yardimci olurdu beraber mutfaga girerdik yerleri süpürürdü ya asagiya camasira inmesi cöpleri atmasi bile süperdi simdi geliyor yorgunum diyor sende yoruluyosan kim ise git diyor. yorulmuyor degil ama eskiden böyle yapmazdi. belki Yas ilerledigi icin öyledir yada beyni kahvede iyi yikandi. Beni yok say biraz seninle muhabbet etmeye calisinca mutlaka dalga gec yada 2 dk beni dinlemek seni ölesiye sIksin ama yatagi paylasalim bu olmaz dedim onada.

Peki eve yardımcı alsanız bütçe uygunsa? Temizliğe gelse biri siz sadece yemek + bebekle uğraşsanız nasıl olur?

X