Çalışma hayatına geri dönmeli miyim?

Keyif alacağınız psikologların dinleyebilirsiniz. Tülay Kök'ü mesela normal bir arkadaş muhabbetiymiş gibi dinleyin. Bence etkisi olur. Zorlu çalışma koşulları, insanlar derken pek çocuğumuz uzman desteği almışızdır. Bunun çözümü bizim zihnimizi esneterek hareket etmeyi öğrenmemizde saklı bence.
Evet duygusal zeka ve psikolojik dayanıklılığı arttırmak gerekiyor. Tavsiye ettiğiniz psikoloğu takip edeceğim teşekkür ederim

Merhabalar kızlar,
28 yaşındayım. Dört seneye yakın muhasebe alanında çalıştım. Bir sene önce ara verdim. Ergenliğimden beri majör depresyon ve kaygı bozukluğu ile savaşıyorum. Son bir senede çok yol kat ettim de diyebilirim. Üç senedir terapiye gidiyorum düzenli. Üç ay oldu ilaç senelerdir kullandığım ilacı bırakalı.
Eşim asgari ücretin 2,5 katı kadar kazanıyor. Ama büyük şehirde yaşıyoruz. Kira masrafımız yok ama yine de borcumuz var. Geçinmekte biraz zorlanıyoruz diyebilirim.
Ben işe psikolojik problemlerim çok arttığı için ve bebek istediğimiz için ara vermek istemiştim. Çalıştığım yerlerde çok sıkıntılı insanlara denk geldim. Durumunun kötüleşmesinde çok katkıları olmuştu. Her haftasonu sinir krizleri geçiriyordum. Sürekli mide ilacı kullanıyordum.
Çocuk ha diyince olmuyor, zaten döngülerim de problemli. Yakın zamanda hamile kalabileceğimi sanmıyorum.
Evden punch ve tufting yaparak para kazanabilirim diye düşündüm ama satış yapacak kadar uzmanlaşmak zaman alıyor açıkcası.
Eşimi ekonomik sorunlarla baş başa bırakmamak için iş hayatına geri dönmeyi düşünüyorum. Bu konuda vicdan azabı duyuyorum. İş ilanlarına başvururken bile kafamdan onlarca kötü senaryo geçiyor. Kalbim ağzımda atıyor gerginlikten. Siz olsanız ne yapardınız? Zar zor düzelttiğiniz psikolojinizi riske atarak iş hayatına geri döner miydiniz? Yoksa başka yollar mı denerdiniz? Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.
Psikolojik açıdan sıkıntılı kişiler neden çocuk yapmaya çalışır hiç anlamıyorum.eee kendiniz bu dünyayı sevememişsiniz, başkasını neden getirmeye çalışıyorsunuz?

Psikolojik açıdan sıkıntılı kişiler neden çocuk yapmaya çalışır hiç anlamıyorum.eee kendiniz bu dünyayı sevememişsiniz, başkasını neden getirmeye çalışıyorsunuz?
En azından sizin zihniyetinize benzer kişiler gibi sağda solda millete saydırarak kendimi iyi hissetmeye çalışmıyorum. Düzenli terapiye gidiyorum ve iyileşiyorum. Üstelik kalbim de sizinki gibi kirli değil. Onun tedavisi de yok maalesef

Şaka mı bu ya. Üniversite mezunu olmak nasıl yetiyor öğretmenlik yapmaya. İnanamıyorum gerçekten. Sonra eğitim neden yerlerde diyoruz.
Evet yaaa öğretmenlik için eğitim fak..ve KPSS şartları var,özelde de istenilen bölüm mezunu olmak gerekir..her mezun öğretmenlik nasıl yapacak..egitim niye yerlerde bilemiyorum,ama birçok öğretmen tanıyorum, inanın diyorum bunlar nasıl öğretmen olmuş..ne güzel Türkçeleri var,ne güzel davranışları var,ne öğrenciyle ilgilenmeleri var...hele okulda giyimleri, sanki pazara gider gibi..

X