çalışmak istemiyorum çözüm bulamıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Doktorları karıştırmayın, doktorları eleştiren azıcık bir gönderi görseler buradaki doktorlar basıyorlar dislike’ı lütfen doktorları eleştirmeyin 🤣🤣🤣🤣 Onlar dokunulmaz.

-Aile hekimliği kolay ama tıpı disiplini olmayan okuyamaz ki. Bunalır sıkılır. Soru sahibi belki dişini sıkıp okurdu ama aile hekimliği bile zor gelebilirdi.

Hayat amacını bulamamış. Kendini tanıyamamış.
ya bana dokunmaz, burayı o kadar ciddiye almıyorum :KK70:

ayrıca
ben ilk 100'le girilen bi okuldan mezunum
tıp fakültesinde de eğitim aldım/verdim
fende de
mühendislikte de
başka hibrit diyeceğimiz bölümlerde de
y.içi y.dışı

sayısalda burnumu sokmadığım belli başlı bölüm olarak bi mimarlık fak. var, onu da kardeşim okuduğu için biliyorum (ben çöp adam çizemem, 3 boyutlu düşünme ve yön algım yok sayılır benim, uzamsal zekam gelişmemiş o yüzden benim asla burnumu sokmayacağım bir yer)

bir kısım işim akademide her sene yüzlerce genç geliyor kim ne yapıyor görüyorum, disiplinlerarası şeyleri seviyorum.

olayı sidik yarışına çevirmeyi de sevmiyorum dünyaya hepsinden lazım
(gerçi bizde de gereksiz sayıda çok mezun veriyor çoğu bölüm de neyse)

herkes işini düzgün yapsın, keşke herkes kendine uygun işi bulsun ve herkes de hakkını alsın
ama yani sadece 1 bölüm zor ya da sadece 1 bölümü okuyanlar zeki filan gibi şeyler denilince sesimiz çıkar tabii ki...

bölümümü severek, isteyerek okudum ve tıp da öğretmenlik de mesela, istemiyordum kendi karakterine beklentilerime uymuyordu.

ben 17 yaşında yaptığım tercihten memnunum ama sonrasında çooook yol değiştirdim çok olay yaşadım. herşey de planladığım gibi gitmedi yani :KK70:

olabilir. bu dünyanın sonu değil. kendini bu kadar harap edecek bir şey yok.

Sadece ruhsal kotu bir donemden geçiriyorsun. Sorumsuz yada simarik olduğunu hic dusunmedim nedense. Oyle biri olsan dürüstçe kendini açıp burda derdine çözüm aramazdın.

Gayet de başarılı bir öğrenciymişsin, zor bir bölüm okumuşsun. Sadece kendini toparlamaya ve gecmisi olanlari geride birakip önüne bakmaya ihtiyacın var. Burda yazılanlar bir yere kadar sana yardımcı olur, iyi bir uzman bulup psikolojik olarak kendini iyi hissetmek icin caba gostermelisin. Belki biraz geriden gelirsin ama inan ki istedigin yere ulaşırsın sonunda, zaman herkes icin farkli ilerliyor. Tum bu kaygılarınla başarısızlıktan korkup yerinde sayarsan zaten kazandığın bir şey olmayacak. O yuzden cesaret edip denemek daha mantıklı. En azindan kaybetsen bile denedim ugrastim dersin , bu sekilde beklersen zaten yerinde sayıyorsun.

Sadece ruhsal kotu bir donemden geçiriyorsun. Sorumsuz yada simarik olduğunu hic dusunmedim nedense. Oyle biri olsan dürüstçe kendini açıp burda derdine çözüm aramazdın.

Gayet de başarılı bir öğrenciymişsin, zor bir bölüm okumuşsun. Sadece kendini toparlamaya ve gecmisi olanlari geride birakip önüne bakmaya ihtiyacın var. Burda yazılanlar bir yere kadar sana yardımcı olur, iyi bir uzman bulup psikolojik olarak kendini iyi hissetmek icin caba gostermelisin. Belki biraz geriden gelirsin ama inan ki istedigin yere ulaşırsın sonunda, zaman herkes icin farkli ilerliyor. Tum bu kaygılarınla başarısızlıktan korkup yerinde sayarsan zaten kazandığın bir şey olmayacak. O yuzden cesaret edip denemek daha mantıklı. En azindan kaybetsen bile denedim ugrastim dersin , bu sekilde beklersen zaten yerinde sayıyorsun.
ya biraz da evlilik vs işin içine girince en azından iyi kötü işim vardı diyorum. insanlara laf anlatmak zor. eee evleniyorsun ise gir eee annene babana yük olma o bu. o kadar zor ki. sürekli istifa eden biri gibi görünmek istemiyorum. açtığıma pişman oldum zaten. bi Taşlanmadığım kaldı

ona da gidersem aileme iyice yük olacağım korkusu var. çevremdekiler de bekle birazcık elbet kapı açılır açlıktan ölmedin ya biz varız üzülme etme kendini yorma. bu korkuları anlatıyorum e ne olacak millet 35-40ta sektör değiştiriyor. sen daha başındasın. ama öyle hissetmiyorum

Bebişim bak şimdi bu yatırımı şimdi yaparsın, sonra paracıkları katıyla toplarsın. Kendini bir iyi hisset, ML işlerinde çok para var 1 yıllık terapi parasını max 1 ayda çıkarırsın. Ama çalışmaya başlayamazsan bu sefer de geride kaldım diye iyice strese batacaksın. Yaşında, durumunda hiçbir şey yok terapiye başla, kaygını frenle. Bu kadar yazıyorum.

ya biraz da evlilik vs işin içine girince en azından iyi kötü işim vardı diyorum. insanlara laf anlatmak zor. eee evleniyorsun ise gir eee annene babana yük olma o bu. o kadar zor ki. sürekli istifa eden biri gibi görünmek istemiyorum. açtığıma pişman oldum zaten. bi Taşlanmadığım kaldı

ona da gidersem aileme iyice yük olacağım korkusu var. çevremdekiler de bekle birazcık elbet kapı açılır açlıktan ölmedin ya biz varız üzülme etme kendini yorma. bu korkuları anlatıyorum e ne olacak millet 35-40ta sektör değiştiriyor. sen daha başındasın. ama öyle hissetmiyorum
Ee kendinizin belli bir döviz yatırımı vs varmış onu kullanarak gidin illa ailenizin parasını harcayarak gitmek zorunda değilsiniz.
O yatırımı kendiniz için yapmadınız mı? Kendiniz için kullanın işte.
Burda herkes iyi veya kötü kendine göre bir şey yazar biri size iyi gelir biri tam tersi kötü.
Onun yerine bir uzmana gitseniz daha mantıklı.
Tak diye 8bin kuaföre harcayan bir insan kendi parasını harcamaktan neden bu kadar korkar işine yarar bir durum için bunu da çözersiniz belki?

Bilmiyorum severek isteyerek işini yapan var mıdır? Mesaim bitmesine akşamın 9 u olmasına rağmen proje için mesaj geliyor. Yarın hiç gidesim yok ama mecburum. Bilmiyorum yapacak bir şey yok. Hiç çalışmama gibi bir alternatif düşünmedim hayatımda. Evde oturmak bir yere kadar. Konfor alanınızdan çıkıp size uygun bir işe başlayın. Yarının ne getireceği bilinmez. Anneniz Allah korusun kaç yıl daha bakar, evlilikde ise bir söz sahibi olmak için gerektiğinde gidebilmeniz için işiniz olmalı. Hayat hep güllük gülistanlık değil maalesef. Zor kolay hiç iş yok. Kabullenip başlayın bir yerlerden. Hem kendinizin kazandığını kimseye danışmadan harcamak bir şeyler yapmak oldukça keyifli olmaz mı? Bilmiyorum evde oturmak da sürekli sosyal açıdan da genç birisi için uygun değil.

Ee kendinizin belli bir döviz yatırımı vs varmış onu kullanarak gidin illa ailenizin parasını harcayarak gitmek zorunda değilsiniz.
O yatırımı kendiniz için yapmadınız mı? Kendiniz için kullanın işte.
Burda herkes iyi veya kötü kendine göre bir şey yazar biri size iyi gelir biri tam tersi kötü.
Onun yerine bir uzmana gitseniz daha mantıklı.
Tak diye 8bin kuaföre harcayan bir insan kendi parasını harcamaktan neden bu kadar korkar işine yarar bir durum için bunu da çözersiniz belki?
sadece kuaföre harcamadım tak diye. alışveriş yaptım çeyiz vs. annem onu harcamamı istemiyor. böyle şey için altın bozulmaz diyor. terapiye daha önce gittiğim için para zaman kaybı olarak görmekten kendimi alamıyorum. uygulamalarda daha uygun seanslar buldum. deneyeceğim

Yalniz sizinki basit bir simariikik mizmizlik degilmis. O bahsettiginiz kusma olayi gosteriyor ki bunu baya psikolojik boyuttan fiziksel boyuta tasimissiniz. Bence ilac fayda etmedi vs demissiniz, psikoterapi ve gerekiyorsa baska bir psikiyatrist ile gorusmelisiniz. Basit bir mizmizlik simariklik olsa silkelenip kendinize gelirdiniz bir sure sonra ama onemsiz bir detay gibi yazdiginiz kisim aslinda sorunun bu olmadigini altta yatan psikolojik bir dusunme problemi oldugunu gosteriyor.

Bilmiyorum severek isteyerek işini yapan var mıdır? Mesaim bitmesine akşamın 9 u olmasına rağmen proje için mesaj geliyor. Yarın hiç gidesim yok ama mecburum. Bilmiyorum yapacak bir şey yok. Hiç çalışmama gibi bir alternatif düşünmedim hayatımda. Evde oturmak bir yere kadar. Konfor alanınızdan çıkıp size uygun bir işe başlayın. Yarının ne getireceği bilinmez. Anneniz Allah korusun kaç yıl daha bakar, evlilikde ise bir söz sahibi olmak için gerektiğinde gidebilmeniz için işiniz olmalı. Hayat hep güllük gülistanlık değil maalesef. Zor kolay hiç iş yok. Kabullenip başlayın bir yerlerden. Hem kendinizin kazandığını kimseye danışmadan harcamak bir şeyler yapmak oldukça keyifli olmaz mı? Bilmiyorum evde oturmak da sürekli sosyal açıdan da genç birisi için uygun değil.
Bu dediğinizde çok haklısınız.
Ben işimi nispeten severek yapıyorum ama işin işte kalmaması yoruyor beni daha çok.
Gelişen teknoloji ile her an ulaşılabilir olmak her an bir saat sonra toplantıdayız acil şeklinde olmak yoruyor beni sanki evde dinlenme vakitlerinde bile aslında her an iş olabilirmiş gibi hissediyorum ve sanki o an işten çıkmamışım gibi hissediyorum.
Tüm grupları sessize aldım en son öyle biraz rahat ettim görmedim diyebileyim diye.
Yoksa saat 10.30da bile paylaşın,düşünün,acil vs diye mesaj geliyor.
İşten çıkıyorsun ama işi orda bırakıp gelemiyorsun.
Tükenmişlik orda başlıyor bence.
Kafa olarak hep ordasın.

sadece kuaföre harcamadım tak diye. alışveriş yaptım çeyiz vs. annem onu harcamamı istemiyor. böyle şey için altın bozulmaz diyor. terapiye daha önce gittiğim için para zaman kaybı olarak görmekten kendimi alamıyorum. uygulamalarda daha uygun seanslar buldum. deneyeceğim
Ne için bozulurmuş mesela annenize göre?

Burdaki yorumlari birer farkli bakis açısı gibi gör, fazla kafana takma. Kendi derdin sana yetiyor birde burda canın sıkılmasın. Kimisine basit dert gelen baskasi icin buyuk bir sorun olabiliyor yada tam tersi, en iyisi uzman bir kisiden yardim almak. Seni en iyi o yönlendirir.

Yalniz sizinki basit bir simariikik mizmizlik degilmis. O bahsettiginiz kusma olayi gosteriyor ki bunu baya psikolojik boyuttan fiziksel boyuta tasimissiniz. Bence ilac fayda etmedi vs demissiniz, psikoterapi ve gerekiyorsa baska bir psikiyatrist ile gorusmelisiniz. Basit bir mizmizlik simariklik olsa silkelenip kendinize gelirdiniz bir sure sonra ama onemsiz bir detay gibi yazdiginiz kisim aslinda sorunun bu olmadigini altta yatan psikolojik bir dusunme problemi oldugunu gosteriyor.
daha önce gittiğim doktor duygu durum bozukluğu ve psikozda olduğumu söyledi. bir şekilde bir yola girdik ama ben sinirli halime dayanamaz hale geldim. herkesle aram bozuldu neredeyse. sevgilimle etmediğimiz kavga kalmadı. annem de öyle karşımda defalarca ağladı. bir şekilde bıraktım ailemin şehrine geldim son işime başladım iyi kötü gidiyordu sonrasına bana bir özgüven geldi işte şimdi burada vakit öldürüyorum ama daha iyi kazanabilirim. zaten kendimi geliştirdim öğrenmem gereken şeyleri vs. istifa et tezine odaklan ara ver ne olacak dedim istifa ettikten 3 gün sonra oturdum ve kendime bu kötülüğü neden yaptığımı sorguladım. Dünyam başıma yıkıldı. tekrar kusmalar başladı. şimdi de ağzım var dilim yok sanki biri bana bir şey dediği an beynim duruyor

Vallaha bende okuyom ama çalışmayi pek duşunmuyorum mezun olunca
Bazen deli gibi çalışmak istiyorum nazende boşver yat aşagi diyorum
Evlenirim ev hanımı olurum kira gelirimde var
Kocam baksn bana
o işler öyle olmuyor. 40tan sonra kaç tane kadın boşanıyor ondan sonra ortada kalıyor ne iş var ne kariyer. bu duruma düşmek istemiyorum. benim de ailemin kira geliri var nişanlıyım nişanlımın durumu iyi. ama ben asalak gibi parazit gibi yaşamak istemiyorum. daha okul bitmeden koca yoktur diye düşünüyorum böyle plan yapmak mantıksız

o işler öyle olmuyor. 40tan sonra kaç tane kadın boşanıyor ondan sonra ortada kalıyor ne iş var ne kariyer. bu duruma düşmek istemiyorum. benim de ailemin kira geliri var nişanlıyım nişanlımın durumu iyi. ama ben asalak gibi parazit gibi yaşamak istemiyorum
Yalnız calismayan kadınlar parazit asalak değil
Ha evdede bı iş yapmazsin asalak olursun tabi
Ama yinede çalışmak en güzeli hesapsız para harciyosun
Sadece ben çok istemiyorum bu aralar belkide geçicidir bu düşüncem bilmiyorum

Yalnız calismayan kadınlar parazit asalak değil
Ha evdede bı iş yapmazsin asalak olursun tabi
Ama yinede çalışmak en güzeli hesapsız para harciyosun
Sadece ben çok istemiyorum bu aralar belkide geçicidir bu düşüncem bilmiyorum
o kadar okuyup stressi ben evde oturmak için çekmedim. şimdi oturuyorum ama mutlu muyum hayır. sen ben gibi olma. her kadına da öyle zengin koca düşmüyor

ölünce de maaşı kalırmış kira gelirim olurmuş. ne yapalım bekle belki daha iyi fırsat bulursun diyor. ama çevremde görüyorum arkadaşlarım anne babasını tatile yolluyor hediye vs alıyor. ben hala baba kredi kartımı öder misin anne bana para verir misin. bu da zoruma gidiyor. tamam diyorum hadi ise girerim girer girmez istifa hayal ediyorum.
Evden iş denesenize.alin eve bor tane 3d printer üretin bir şeyler satın. En azından erken kalkma derdi yok. Harçlığınız çıkar mutsuz olmazsınız.benim kardeşlerim evden proje çizer satarlardi. Aslında mesleginize uygun alternatif çok.
Bence mühendislik size uygun bir meslek değil galiba.o yüzden olmuyor gibi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X