Calismak mi ? Evde oturup cocuk buyutmek mi ? Lutfen yardim kafayi yicem

Maaşınız hem bakıcıya yetecek hem de eve katkıda bulunabileceğiniz kadar iyiyse çalışın. Kayınvalideniz bakmak zorunda değil, zaten istemiyormuş. Hadi ikna oldu diyelim, isteksiz birine çocuğu bırakırken gözünüz arkada kalmayacak mı?

Kadının çalışması ayrı bir konu.
Bebekli kadının çalışması ayrı.

Ben bebeklerin en azından 3 yaşına kadar anneyle zaman geçirmeleri gerektiğine inanıyorum. Aslında 5 yaşına kadar ama çalışma hayatından dolayı 3 e indirdim.
Çok aşırı zorlanmiyorsaniz bence çocuğunuzu kendiniz büyütün.

Ne kv ne bakıcı ne anane bir annenin kendi evladını büyüttüğü gibi bakamaz.

Çok ihtiyacınız varsa çalışmaya bakıcı son çare.

Ben sizin bakmaniz gerektiğine inanıyorum.
T takvim86

Son düzenleme:
Ben 3 yasina gelene kadar calismayi dusunmuyorum.
Gelirin kariyerin birakilmayacak seviyede degilse cocugunla kal.
Kazanilan gidiyor zaten, 2 sene sonra calismaya baslasan cok da bi farki olmaz cocugunun gelecegi acisindan

Çalışın istiyorsanız tabii ama valide bakmayacaksa bakıcıya vermek de mantıklı mı?
Aldığınız maaşı bakıcıya verecekseniz mantıksız elbette.. Az maaş alıyorum dediniz de..

Kadınların sadece maddi ihtiyaçtan ötürü değil, başka sebeplerden de çalışmasını desteklerim, çalışmayanı da desteklerim, ben de çalışmıyorum. Her türlü kadını desteklerim :)
Yalnız sizin durumunuz için maddi olarak çok zorlanmayacaksanız bebeğinize siz bakın derim.

Bana göre bir kadın her zaman çalışmalı elbet ama çocuk 3 yaşına gelmeden önce, çalışma şartları iyi, maddi getirisi tatmin edici bir iş değilse bu, çocuğa bakmak daha mantıklı gibi geliyor.

Tutacağınız bakıcıya maaşınızın yarısını verince hem çocuğunuzdan mahrum kalmış olacaksınız hem de çektiğiniz eziyete,yorgunluğa değmemiş olacak.. kv zaten bakmaya istekli değilmiş ki bu çok normal eğer eşinizde sizi destekliyorsa bence bi annenin yeri evladının yanıdır.

Kızımı 4 yaşına getirdim, bu süreçte home office işler yaptım ancak harçlığımı çıkardım, şimdi iş arıyorum.
Eğer vazgeçilmez bir işiniz yoksa 2 yaşına kadar yanında olun, ne eksik ne fazla.
ama işimden çok memnunum böylesini bulamam diyorsanız bakıcı ayarlayın.

Çalışın istiyorsanız tabii ama valide bakmayacaksa bakıcıya vermek de mantıklı mı?
Aldığınız maaşı bakıcıya verecekseniz mantıksız elbette.. Az maaş alıyorum dediniz de..

Kadınların sadece maddi ihtiyaçtan ötürü değil, başka sebeplerden de çalışmasını desteklerim, çalışmayanı da desteklerim, ben de çalışmıyorum. Her türlü kadını desteklerim :)
Yalnız sizin durumunuz için maddi olarak çok zorlanmayacaksanız bebeğinize siz bakın derim.
islami feminist arkadaşım benim:KK200:

Merhaba kizlar 7 aylik kizim var ocak ayinda ucretsizim bitiyo aslinda calismak istiyorum ama kafam cok karisik birincisi calisirsam kizima kayinvalidem bakicak ayni binada oturuyoruz ama dogdugu gunden beri hic bakmaya istekli degil herkes kendi cocuguna baksin diyor,hicbir faydasini gormedim hastaneye giderken bike kizimi birakamiyorum heryere kizimla gidiyoruz 5 dk geliyor seviyor al sunu der gider evine o yuzden kizima iyi bakilacagi konusunda ciddi tereddutlerim var ikincisi calisirsam kizima daha iyi bir hayat sunabilirim maddi acidan ama calismasamda onun yaninda olmak icin ucuncusu buralarda kaynanamlardan baska kimsem yok hic arkadasim yok cok bunaldm evde curudum resmen psikolojik acidan cok bunaldim dorduncusu maasim cok yuksek degil ama tek maasada zorlanuyorim ve calisma saatlerim cok uzun ve ben ilk bebegimi 10 aylikken kaybettim cok hastaydi o yuzden bu bebegim hasta olucak diye aklim cikiyor onumuzde kara kis hastalik donemi cok titiz bakiyorum yemesi icmesi herseyi cok duzenli kayinvalidem benim gibi bakabilir mi sizce ? Aslinda annemde ara ara gelebilir ama sehir disinda kafam cok karisik kizlar yaaa ne yapmaliyim benim gibi olan varmi aranizda kizima kiyamiyorum calisip ona daha guzel bi hayat sunmak mi ?gene onun icin calismayip onun yaninda olmak mi?
2-3 yıl çalışma sonra çalış cocugu krese ver.kayınvalıde bakamaz,bakıcıya da bakamazsın bukadar kucuk çocugu zaten dıgeru vefat etmıs tek çözüm bu.

Başınız sağolsun bebeğinize çok üzüldüm
Allah kızınıza ömür versin...

İstemeyen birine baktırma kesinlikle ama çalışan biri olarak çalışmanı tavsiye ederim. Senin durumunda 1-1,5 ay kadar deneme yapıp ona göre karar verirdim sanırım.

dogdugu gunden beri hic bakmaya istekli degil herkes kendi cocuguna baksin diyor, kizima iyi bakilacagi konusunda tereddutlerim var
Neden israrla kv bakicak diyosun. Kadin istemiyo diyosun. Kendin bak cocuguna. Maasin da azmis, bakici tutsan bakiciya gidecek maasin da.

X