Calismak mi ? Evde oturup cocuk buyutmek mi ? Lutfen yardim kafayi yicem

Bence kreş e yasina kadar siz bakin Çevrenizde guven veren kimse yok nasil birakacaksiniz bende ole yapiyorum kizim 3 yasina gelince calismaya devam edeceğim onlar bizim en degerlilerimiz sosyallesemiyoruz tamam ama napalım hersey onlar için

Merhaba kizlar 7 aylik kizim var ocak ayinda ucretsizim bitiyo aslinda calismak istiyorum ama kafam cok karisik birincisi calisirsam kizima kayinvalidem bakicak ayni binada oturuyoruz ama dogdugu gunden beri hic bakmaya istekli degil herkes kendi cocuguna baksin diyor,hicbir faydasini gormedim hastaneye giderken bike kizimi birakamiyorum heryere kizimla gidiyoruz 5 dk geliyor seviyor al sunu der gider evine o yuzden kizima iyi bakilacagi konusunda ciddi tereddutlerim var ikincisi calisirsam kizima daha iyi bir hayat sunabilirim maddi acidan ama calismasamda onun yaninda olmak icin ucuncusu buralarda kaynanamlardan baska kimsem yok hic arkadasim yok cok bunaldm evde curudum resmen psikolojik acidan cok bunaldim dorduncusu maasim cok yuksek degil ama tek maasada zorlanuyorim ve calisma saatlerim cok uzun ve ben ilk bebegimi 10 aylikken kaybettim cok hastaydi o yuzden bu bebegim hasta olucak diye aklim cikiyor onumuzde kara kis hastalik donemi cok titiz bakiyorum yemesi icmesi herseyi cok duzenli kayinvalidem benim gibi bakabilir mi sizce ? Aslinda annemde ara ara gelebilir ama sehir disinda kafam cok karisik kizlar yaaa ne yapmaliyim benim gibi olan varmi aranizda kizima kiyamiyorum calisip ona daha guzel bi hayat sunmak mi ?gene onun icin calismayip onun yaninda olmak mi?
Eve bakıcı tutsaniz maaş düşükse degmiycek .katinvalideye bırakma bence tv karşında bırakır 2 yaşına kadar çalışmayın bence sonra krese gider

Kadın zaten herkes kendi çocuğuna baksın demiş .

Bu durumda kayınvalide diye bir alternatif yok zaten .

Eee o yoksa bakıcı .... o da kazandığımın çoğunu vereceğin bir durum . O halde neden sen değil de bakıcı ?

Çalışma hayatına devam etme isteğini anlıyor ve destekliyorum .

Senin için iş hayatının olmaması bulduğun şartlarda alışması zor .

Ama ..

Ama bence iş hayatını 3 yaşa kadar rafa kaldırmalı , kreş zamanı tekrar motive olman biraz zorda gelse o zaman başlamalısın .

Merhaba kizlar 7 aylik kizim var ocak ayinda ucretsizim bitiyo aslinda calismak istiyorum ama kafam cok karisik birincisi calisirsam kizima kayinvalidem bakicak ayni binada oturuyoruz ama dogdugu gunden beri hic bakmaya istekli degil herkes kendi cocuguna baksin diyor,hicbir faydasini gormedim hastaneye giderken bike kizimi birakamiyorum heryere kizimla gidiyoruz 5 dk geliyor seviyor al sunu der gider evine o yuzden kizima iyi bakilacagi konusunda ciddi tereddutlerim var ikincisi calisirsam kizima daha iyi bir hayat sunabilirim maddi acidan ama calismasamda onun yaninda olmak icin ucuncusu buralarda kaynanamlardan baska kimsem yok hic arkadasim yok cok bunaldm evde curudum resmen psikolojik acidan cok bunaldim dorduncusu maasim cok yuksek degil ama tek maasada zorlanuyorim ve calisma saatlerim cok uzun ve ben ilk bebegimi 10 aylikken kaybettim cok hastaydi o yuzden bu bebegim hasta olucak diye aklim cikiyor onumuzde kara kis hastalik donemi cok titiz bakiyorum yemesi icmesi herseyi cok duzenli kayinvalidem benim gibi bakabilir mi sizce ? Aslinda annemde ara ara gelebilir ama sehir disinda kafam cok karisik kizlar yaaa ne yapmaliyim benim gibi olan varmi aranizda kizima kiyamiyorum calisip ona daha guzel bi hayat sunmak mi ?gene onun icin calismayip onun yaninda olmak mi?
Öncelikle başın sağolsun bu bebeğine sağlıklı güzel ömür versin. Kayınvalide isteksiz ise dayatmanın anlamı yok. Bir bakıcı bulmak bu durumda en sağlıklısı maddi olarak seni hangisi zorlar sen biliyorsun. Ama işteyken aklın sürekli çocuğunda olacaksa... Burdan sonrası yorumsuz ..

bakıcı tutma şansınız yok mu?
bazı anneler ve kvler çocuk bakmak istemiyor çünkü, kendi torunları dahi olsa. bir çocuğun karnının doyurulmasından altının değiştirilmesinden daha önemli olan tek şey sevgiyle ve ilgiyle büyütülmesi. eğer kvnizin sevgi ve ilgi gösteremeyeceğini düşünüyorsanız ona bırakmayın bence. biliyosunuz, çiçekler bile severek ilgilenilerek sulandıklarında daha güzel çiçek veriyolar. sadece su verilen çiçekler ilgi gösterilen çiçekler gibi gelişmiyor. çocuklar da aynı şekilde bence. ilgiyle büyüyen çocuk daha farklı olur. imkanınız varsa bakıcı tutun, kv kontrole gelsin. imkanınız yoksa kreş çağına kadar siz bakın.

Merhaba bende kayınvalidene bırakmaman taraftarıyım çok sevmiyor ve istekli değil diyorsun iki gün sonra sen çalışırken ne yaptığını nereden bileceksin yukarıda kendı cocugunu nasıl buyutmus bakamıyorsa demıs bırısı buyutmek var buyutmek var , kımı ılgıyle sevgıyle oyunla buyutur kımı de kızarak zorlayarak yemegını yedırır koyar tv karsısına aglasa ılgı ıstese kızar bırakır oyuncaklarıyla kendı kendıne oynasın ıster bunlar emın olun kı cocukların beynıne yerlesıyor ılerıkı hayatta psıkolojısını etkılıyor kendımden bılıyorum bu yuzden bu zamana kadar hıc ayrılmadık dıyosun ılk once onu bı test etmen lazım yanı bırakabılcegın bırıne bırak bır yere gıt bakalım tepkısı ne olacak yanı calısacagın gunu bekleme hemen bırakıyım ıse gıdeyım dıye ayrıca kres falan henuz 7 aylıkmıs olmaz ama ne bılıyım etrafında calısmaya ıhtıyacı olan bır bayan yada bır teyze yok mu bakabılecek cok fazla para ıstemeden bu sekılde bakabılırler belkı hakkınızda hayırlısı

Kayınvaliden kocanı nasıl büyütmüş ki bakamıyorsa?

Ben çalışan anneleri destekliyorum, yaşasın çalışan kadınlar.
Kadınlar sosyal hayatta aktif olmalı.

He kv bakmak zorunda mı, tabi ki değil.
İstemiyorsa bakıcı.
lafın size değil. Sadece bir kez daha duyunca içimde kalanı belirtmek istiyorum.
kv yada anne, sırf çocuk büyüttüler diye torun da bakabilirler anlamına gelmiyor.
Zira o çocukları büyütürken yaşları gençti. Artı onların zamanıyla şimdiki zamanda çocuk yetiştirmek farklı oluyor maalesef.
Üstelik çoğu şeyi unutmuş oluyorlar.
E doğal olarak anneninde aklı çocuğunda kalıyor.

kadının yeri kocasının evidir. çocuğa bakmak kadına yükümlüdür.

kadının yeri kocasının evidir derken kadınlar hep evde otursun çocuk baksın yemek yapsın iş yapsın bu mudur yani kadına biçilen görev bi de bu cümleleri yazan bi kadın üye mi gerçekten

lafın size değil. Sadece bir kez daha duyunca içimde kalanı belirtmek istiyorum.
kv yada anne, sırf çocuk büyüttüler diye torun da bakabilirler anlamına gelmiyor.
Zira o çocukları büyütürken yaşları gençti. Artı onların zamanıyla şimdiki zamanda çocuk yetiştirmek farklı oluyor maalesef.
Buna katılıyorum, haklısınız.

ya tamamda kadın bakmak istemiyorsan bakmaz. sevmediğinden değil ki.
belki hasta, benli üşeniyor tembel bir insan. yani bence çok doğal bir durum.

Bence kadının yeri evidir. Ben çocuğumu asla yabancı birine emanet etmem. İşten çıkarım 2 sene öyle kendim bakarım.
Biraz büyüyünce tekrar işe arayamaya başlarım veya evden iş yapmaya çalışırım.

Çalış diyenlerin anneleri çalışan anne miydi merak ediyorum?
Benim annem calışan bir anneydi ve ben parasını değil kendisini istiyordum..Ben çocuğumun yanında olabildiğim kadar olmayı seçerdim..Hele ki 10 aylık yavrunu kaybetmişsin ben hiç cesaret edemezdim..

Kayınvaliden kocanı nasıl büyütmüş ki bakamıyorsa?

Ben çalışan anneleri destekliyorum, yaşasın çalışan kadınlar.
Kadınlar sosyal hayatta aktif olmalı.

He kv bakmak zorunda mı, tabi ki değil.
İstemiyorsa bakıcı.
Cevap yazarken konu kapandı özel atıyordum olmadı kısmet başka bahara konuya kaldı...

vay kafalara gel arkadaş.
kadının yeri kendi evidir. kocasının evi değil orası, kadının da evi. siz bu kafayla zaten çok farklı bir açıdan bakıyorsunuz olaya belli. "kadın çocuğa bakmakla yükümlüdür" de günümüzde çokça duyduğumuz ağızlardan çıkan laflara benziyor. ben çocuğuma yükümlü! olduğum için bakmıyorum. sevdiğim için bakıyorum. böyle kadın şöledir, böledir. kocanın yanındadır, kocanın kölesidir... tripleri hiç hoş ve akıllıca değil.
konusahibi bir çalışan anne olarak, isteksiz bir kv ye çocuğumu baktırmak içime sinmezdi. bakıcı için de maddi olanaklar yoksa bir de böyle kötü bir olay yaşamışsanız öncesinde bence kendiniz bakın daha iyi.

En azından kreşe gidecek yaşa kadar yanında kalmanız taraftarıyım evet kadın çalışmalı ayakları üzerinde durmayı bilmeli ama bunu her zaman yapabilirsin çocuğunun ilk 3 yaşını bir kere yaşayıp herşeyine 1 kere şahit olacaksın şahsen ben 3 yaşına kadar bebeğimle zaman geçirmeyi planlıyorum Allah evinizin bereketini artırsın çok para değil bereketli para önemli he 3 yaşından sonra da hem eğitimi hem geleceği için çalışıp onun için birikim yapabilirsiniz ama o yaşa kadar da ona sunacağınız bir lüx yok şu an tek ihtiyacı anne ilgisi şefkati en büyük lüx bu

Bir kadın hayatını her anlamda idam etmekle yükümlüdür. Çok üzülüyorum böyle okudukça zaten böyle düşündükçe kocasının kanatları altında olan kadın her türlü zorluğa fedakarlığa belki eziyete de mahkum değil midir? Bence öyledir. Gerçekten koca evi diye terim Nasıl bir görüştür ya... Hani yuvayı yapan dişi kuştu???Türkiye de kadınların bir birey olduğu anaç olabildiği gibi iş kadını da olabileceği neden hazmedilemiyor gerçekten çok şaşırıyor çok üzülüyorum. Türkiye'de kadının önce özgüvene sonra maddi anlamda ayaklarının üzerinde olan bir birey gözünde bakılması,olması dileği ile....

X