Calismak mi ? Evde oturup cocuk buyutmek mi ? Lutfen yardim kafayi yicem

Kayinvalide istekli degil ama oglunun hatri icin mecbur bakacak ayrica ayni binada oturup bakiciya para vermek ne kadar mantikli ben disardan biri olsam derim ki kayin validesi altta oturuyo gelinin cocuguna bakmiyo derim yani off karmasik bi durum benimkisi

Kizlr hepinizin mesajlarini okudum cok tesekkur edeim fikirlerjniz icin ama kadinin kariyer olayi zor iste kadin hep calisip hem cocuguna bakamiyor maddiyat zorluyor anne olup yaninda oomak istiyor kadin olmak cok zor

Öyle ama sonucta calissakta cocuklarimiz icin onlara daha iyi bir gelecek sunabilmek icin calismasakta onun yaninda olup ona bakabilmek icin bakiciya sicak bakmiyorum kizlar istanbulda yasiyorum 1500 bakiciya verirsem bana bisiy kalmiyo ayricaguvenemem dovecekmi atacakmi nerden bileyim tv goruyoruz hep
Yine senin için en mantıklısı kreşe verecek yaşa kadar senin bakman bence. haklısın, bakıcıya da güven olmuyor, ben mesela kreşe vereceğim çalışmaya başlayınca:KK51: çok sıkıldığın bunaldığın zamanda 1-2 saat kayınvalidene bırakıp hava almaya çıkarsın. Sağlıcakla büyütün yavrunuzu

Yine senin için en mantıklısı kreşe verecek yaşa kadar senin bakman bence. haklısın, bakıcıya da güven olmuyor, ben mesela kreşe vereceğim çalışmaya başlayınca:KK51: çok sıkıldığın bunaldığın zamanda 1-2 saat kayınvalidene bırakıp hava almaya çıkarsın. Sağlıcakla büyütün yavrunuzu
Ewt kres daha mantikli o zamana kadar da ucretsiz vermezler ee zaten yasta gidiyo sonra is aricam sizin bebis ne kadarlik

Kayinvalide istekli degil ama oglunun hatri icin mecbur bakacak ayrica ayni binada oturup bakiciya para vermek ne kadar mantikli ben disardan biri olsam derim ki kayin validesi altta oturuyo gelinin cocuguna bakmiyo derim yani off karmasik bi durum benimkisi

Neden öyle düşünüyorsunuz, eğer kayınvalidenizin sizin istediğiniz gibi bakamayacağını düşünüyorsanız ki düşünüyorsunuz çok mantıklı.
Sonuçta bakıcıya onu yedirme, bu saatte uyut ya da uyutma akşama uyumuyor, tv izlettirme gibi direktifler verebilecekken kayınvalidenize bunları yapamazsınız.
Hoş ben gene de bakıcındansa kvmi tercih ederdim ama siz kvnizin iyi bakamayacağı endişesi içerisindesiniz. Tam da sizin için mantıklı bakıcı zaten. Elalemin dediğinden kime ne.

Kayinvalideniz bakmak istemiyorsa ona bir sorumluluk yuklemeyin bakmak zorunda degil ki ayrica kocanizi sag salim buyuttugune gore sonucta oda anne yani isterse bakar hemde gayet guzel bakar
Ama diger karar sizin ben iyi bir para kazandigim halde iki cocugumuda buyutmeden ise donmeme karari aldim bu benim icin benim sartlarim icin dogru bir karar ama cocuklarima iyi bakicam derken ben zorlaniyorum dunyanin en zor islerinden biri cocuk bakmakmis bunu anladim
Sartlarinizi en iyi siz degerlendirebilirsiniz

Neden öyle düşünüyorsunuz, eğer kayınvalidenizin sizin istediğiniz gibi bakamayacağını düşünüyorsanız ki düşünüyorsunuz çok mantıklı.
Sonuçta bakıcıya onu yedirme, bu saatte uyut ya da uyutma akşama uyumuyor, tv izlettirme gibi direktifler verebilecekken kayınvalidenize bunları yapamazsınız.
Hoş ben gene de bakıcındansa kvmi tercih ederdim ama siz kvnizin iyi bakamayacağı endişesi içerisindesiniz. Tam da sizin için mantıklı bakıcı zaten. Elalemin dediğinden kime ne.

Hayir yanlis anladiniz ben kayinvalidemin bakmasini istiyorum nedeni ise benim gibi bakamasada bebegime asla zarar vermez sonucta kendi cani ewt bakiciyi istedigim gibi yonlendirebilirim ama guvenemem

Hayir yanlis anladiniz ben kayinvalidemin bakmasini istiyorum nedeni ise benim gibi bakamasada bebegime asla zarar vermez sonucta kendi cani ewt bakiciyi istedigim gibi yonlendirebilirim ama guvenemem

Ben çok yanlış anlamışım o zaman. Çocuğuma iyi bakılıp bakılamayacağı konusunda çok ciddi tereddütlerim var demiştiniz ben bir onu okudum ilk mesajda diğerlerine bakmadım.

geleceği icin diyorsunuz ama bu sure icinde cok bereketli olmuyor para. bende calisan bir anneyim. 3,5 aylikti biraktigimda. konut kredim vardi mecburdum ucretsiz izne bile ayrilamadim. vicdan yapiyorsun haliyle. oylansın diye daha cok oyuncak almaya yoneliyosun. is disinda temizlik yapsan cocukla vakit gecirmemis oluyorsun. temizlik yapmasan olmuyor. temizlik icinde birini ayarlamak gerekiyor. hergun yemek yapmak zor oluyor. daha fazla hazir tuketmeye baslaniyor. gelen giden dengesiylr pek de bisi kalmiyor elde. bir sigorta islemis oluyor ama son yasalara gore zaten emeklilik yasi baya yuksek. o prim hersekilde dolar. 2-3 yil hersekilde idare eder çocuğunuzu daha saglikli beslersiniz. calisinca cocuk da ister istemez daha fazla hazir gidalar ve mamalarla buyuyor.

az çalışma saatli bol maasli ustune birde kendi annesi bakanlar yada bakan kisi iyi olduktan sonra evet calisilsin ama sartlar iyi degilse psikolojik olarak cok daha yipraniyor insan emin olun. bide en guzel yaslarinda pek cok anini kacirmis oluyorsunuz. 3-4 yasindan sonra zaten o da sosyallesmek istiyo size cok bagli olmuyor. krese birakmak daha kolay oluyor.

isinizin detaylarini bilmiyorum ama birakinca ilerde belki cok daha iyi bir is bulabilirsiniz belli mi olur?

Merhaba kizlar 7 aylik kizim var ocak ayinda ucretsizim bitiyo aslinda calismak istiyorum ama kafam cok karisik birincisi calisirsam kizima kayinvalidem bakicak ayni binada oturuyoruz ama dogdugu gunden beri hic bakmaya istekli degil herkes kendi cocuguna baksin diyor,hicbir faydasini gormedim hastaneye giderken bike kizimi birakamiyorum heryere kizimla gidiyoruz 5 dk geliyor seviyor al sunu der gider evine o yuzden kizima iyi bakilacagi konusunda ciddi tereddutlerim var ikincisi calisirsam kizima daha iyi bir hayat sunabilirim maddi acidan ama calismasamda onun yaninda olmak icin ucuncusu buralarda kaynanamlardan baska kimsem yok hic arkadasim yok cok bunaldm evde curudum resmen psikolojik acidan cok bunaldim dorduncusu maasim cok yuksek degil ama tek maasada zorlanuyorim ve calisma saatlerim cok uzun ve ben ilk bebegimi 10 aylikken kaybettim cok hastaydi o yuzden bu bebegim hasta olucak diye aklim cikiyor onumuzde kara kis hastalik donemi cok titiz bakiyorum yemesi icmesi herseyi cok duzenli kayinvalidem benim gibi bakabilir mi sizce ? Aslinda annemde ara ara gelebilir ama sehir disinda kafam cok karisik kizlar yaaa ne yapmaliyim benim gibi olan varmi aranizda kizima kiyamiyorum calisip ona daha guzel bi hayat sunmak mi ?gene onun icin calismayip onun yaninda olmak mi?

Madem saglik yonunden cekinceleriniz var biraz daha zorlanin ama akliniz evde kalmasin. Calismayin, az para gelsin ama saglik olsun... Ne yazik ki dunya kadar paramiz olsa da saglik soz konusu oldu mu hicbir ise yaramiyor

Okumadim.cunku cok uzun...ilk iki sene illa ki sen...sonra o oyun grubu gibi bir aktiviteyle yarim gun babanneyle yarim gun pekala buyur...sende işine dönebilirsin rahatlikla...ilk 2 yil sana cok ihtiyaci var.en guzel zamani...kacirma derim...sonrasi guvenilir biriyle yüruyebilir .

ya tamamda kadın bakmak istemiyorsan bakmaz. sevmediğinden değil ki.
belki hasta, benli üşeniyor tembel bir insan. yani bence çok doğal bir durum.

Bence kadının yeri evidir. Ben çocuğumu asla yabancı birine emanet etmem. İşten çıkarım 2 sene öyle kendim bakarım.
Biraz büyüyünce tekrar işe arayamaya başlarım veya evden iş yapmaya çalışırım.
İyi de ben sevmiyor da ondan bakmıyor diye birşey mi dedim... ?
Bir yoruma istinaden verdiğim bir cevap bu.

En azından 1 sene daha sabret bence.. ayy gözlerim doldu kötü oldum. Ben olsam bırakamam.

Kadının çalışması ayrı bir konu.
Bebekli kadının çalışması ayrı.

Ben bebeklerin en azından 3 yaşına kadar anneyle zaman geçirmeleri gerektiğine inanıyorum. Aslında 5 yaşına kadar ama çalışma hayatından dolayı 3 e indirdim.
Çok aşırı zorlanmiyorsaniz bence çocuğunuzu kendiniz büyütün.

Ne kv ne bakıcı ne anane bir annenin kendi evladını büyüttüğü gibi bakamaz.

Çok ihtiyacınız varsa çalışmaya bakıcı son çare.

Ben sizin bakmaniz gerektiğine inanıyorum.
T takvim86

:KK52:
Daha fazla katilamazdim:super:

Kvye bırakma. Bakmak istemeyen insanı zorlarsan sonuçları vahim ya da üzücü olabilir. Bakıcıya da maddi olarak gücün yetmiyecekse aldığım bakıcıya gidecekse bence çalışma. Kreş yaşına kadar bekle.3 yaşına kadar anneyle kalsın. Daha çok küçük. Çalışan anneye destek iyi guzel de bunlar anne kucagi bebeği daha. Ayırmak için çok erken.

Bence de k.v. ye bırakma. Benim bebeğim de şu an 15haftalık ve ücretsiz izindeyim çocuğuma bakmak için. Evde çok bunalıyorum eşime sarıyorum ama ücretsiz izne çıkmaya karar verdim en sonunda.bebeğini de kaybettiğin için zor bir durum. Hakkında hayırlısı olsun

Bence de k.v. ye bırakma. Benim bebeğim de şu an 15haftalık ve ücretsiz izindeyim çocuğuma bakmak için. Evde çok bunalıyorum eşime sarıyorum ama ücretsiz izne çıkmaya karar verdim en sonunda.bebeğini de kaybettiğin için zor bir durum. Hakkında hayırlısı olsun

X