Calismak mi ? Evde oturup cocuk buyutmek mi ? Lutfen yardim kafayi yicem

Bakiciya asla birakamam ama kaynanam nasil buyutmus ustelij 5 tane hic bilmiyorum suan ki gordugum hic bakamiyor
E kadın 5 tane bakmış yeter yani
Valla ben bu yaşta kendi çocuğuma bakarken cinnet geçirecek gibi oluyorum bazen.
Yaş kemale ermiş,çocuk bakmak çok zor kafada ses götürmüyorsa bakmak istememesi normal.Bide ilk bebeğini kaybetmişsin bende olsam korkardım o sorumluluğu almaya.
Çok küçük bebeğin.Tadını çıkarmaya bak.Çabuk büyüyorlar biraz daha seninle kalsın.Ömrünün sonuna kadar çalışıyor insanoğlu zaten.

E kadın 5 tane bakmış yeter yani
Valla ben bu yaşta kendi çocuğuma bakarken cinnet geçirecek gibi oluyorum bazen.
Yaş kemale ermiş,çocuk bakmak çok zor kafada ses götürmüyorsa bakmak istememesi normal.Bide ilk bebeğini kaybetmişsin bende olsam korkardım o sorumluluğu almaya.
Çok küçük bebeğin.Tadını çıkarmaya bak.Çabuk büyüyorlar biraz daha seninle kalsın.Ömrünün sonuna kadar çalışıyor insanoğlu zaten.
Ewt cnm cok dogru ama maddi acidan zorlaniyorum

kadının yeri kocasının evidir derken kadınlar hep evde otursun çocuk baksın yemek yapsın iş yapsın bu mudur yani kadına biçilen görev bi de bu cümleleri yazan bi kadın üye mi gerçekten
Kadin evde kesinlikle korelir kadinin yemek yapmak cocuk bakmak gorevi ama evde hayat yok buda bi gercek

Sen baksan iyi olur. Çalışma saatlerin uzunmuş, çok kazanmıyormuşsun, bakıcı tutsan zaten çoğu onun maaşına gider. E bir de 10 aylık çocuğunu kaybetmişsin. Ben olsam çalışmam bu şartlarda.

Canın çok sıkılmış belli.... bence araştır ve bir bakıcı bul. Bizler de çalışıyoruz ama bir şekilde sevgini verirsin yavruna. Bakıcı iyi olursa rahat edersin.

Basiniz sagolsun oncelikle.
Basinizdan boyle tatsız bir tecrube gecmemis olsa dogrudan calisin derdim ama simdi olabiliyorsa en azindan 2 yasina kadar idare edebilirsiniz belki.

İlk bebeğinizi kaybettiğiniz kısma gelene kadar çalışın diyecektim, ama oradan sonra sanki biraz daha bebeğe bakabilirmişsiniz gibi geldi, en azından yaşına girsin, yürümeye başlasın, bebeklikten biraz çocukluğa geçsin. Maaşım çok iyi değil dediniz, o ayarda 2 sene sonra da iş bulabilirseniz bebeğiniz biraz daha büyüyünce geri dönersiniz iş hayatına. Şimdi sanki evde onun yanında olmak daha mantıklı.

Ben çalışmanız taraftarıyım.Olaya sadece maddi anlamda bakmıyorum.Her gün bir düzeniniz olacak,yeni insanlar tanıyacaksınız,belki arkadaş edinirsiniz bir sürü.Yani çalışmak sadece maddi değil aynı zamanda sosyal anlamda da olumlu.
Tabi eğer sosyal bir insansanız bunları evdeyken de yapabilirsiniz ama genel olarak insanlar buna yanaşmıyorlar çağımızda.Evin içindeysek dışarıyla bağlantımız kopuk oluyor.

bana gore calisma cok mu
Merhaba kizlar 7 aylik kizim var ocak ayinda ucretsizim bitiyo aslinda calismak istiyorum ama kafam cok karisik birincisi calisirsam kizima kayinvalidem bakicak ayni binada oturuyoruz ama dogdugu gunden beri hic bakmaya istekli degil herkes kendi cocuguna baksin diyor,hicbir faydasini gormedim hastaneye giderken bike kizimi birakamiyorum heryere kizimla gidiyoruz 5 dk geliyor seviyor al sunu der gider evine o yuzden kizima iyi bakilacagi konusunda ciddi tereddutlerim var ikincisi calisirsam kizima daha iyi bir hayat sunabilirim maddi acidan ama calismasamda onun yaninda olmak icin ucuncusu buralarda kaynanamlardan baska kimsem yok hic arkadasim yok cok bunaldm evde curudum resmen psikolojik acidan cok bunaldim dorduncusu maasim cok yuksek degil ama tek maasada zorlanuyorim ve calisma saatlerim cok uzun ve ben ilk bebegimi 10 aylikken kaybettim cok hastaydi o yuzden bu bebegim hasta olucak diye aklim cikiyor onumuzde kara kis hastalik donemi cok titiz bakiyorum yemesi icmesi herseyi cok duzenli kayinvalidem benim gibi bakabilir mi sizce ? Aslinda annemde ara ara gelebilir ama sehir disinda kafam cok karisik kizlar yaaa ne yapmaliyim benim gibi olan varmi aranizda kizima kiyamiyorum calisip ona daha guzel bi hayat sunmak mi ?gene onun icin calismayip onun yaninda olmak mi?
kotu durumdasin..
evde cocugunla ilgilensen..eger benim azicik imkanim olsa inan calismam..
kendi cocugun baskalarini buyutmesi kendinin bakmasi gibi olmuyor maalesef..
kv gonullu degilse kendin bak..
birinci cocugunu kaybetmissin..
herseyden once evlat daha onemli ..
kaybetmeyi goze aliyorsan calis..

Şahsen ben kendini az çok ifade edemeyen çocuğu birine bırakma fikri beni ürkütuyor
zira an geliyor annesi olarak zıvanadan çıkıyorsun...bir başkası farklı şeyler yapabilir
bilmiyorum fazla hassasım şu an bu konuda

Merhaba kizlar 7 aylik kizim var ocak ayinda ucretsizim bitiyo aslinda calismak istiyorum ama kafam cok karisik birincisi calisirsam kizima kayinvalidem bakicak ayni binada oturuyoruz ama dogdugu gunden beri hic bakmaya istekli degil herkes kendi cocuguna baksin diyor,hicbir faydasini gormedim hastaneye giderken bike kizimi birakamiyorum heryere kizimla gidiyoruz 5 dk geliyor seviyor al sunu der gider evine o yuzden kizima iyi bakilacagi konusunda ciddi tereddutlerim var ikincisi calisirsam kizima daha iyi bir hayat sunabilirim maddi acidan ama calismasamda onun yaninda olmak icin ucuncusu buralarda kaynanamlardan baska kimsem yok hic arkadasim yok cok bunaldm evde curudum resmen psikolojik acidan cok bunaldim dorduncusu maasim cok yuksek degil ama tek maasada zorlanuyorim ve calisma saatlerim cok uzun ve ben ilk bebegimi 10 aylikken kaybettim cok hastaydi o yuzden bu bebegim hasta olucak diye aklim cikiyor onumuzde kara kis hastalik donemi cok titiz bakiyorum yemesi icmesi herseyi cok duzenli kayinvalidem benim gibi bakabilir mi sizce ? Aslinda annemde ara ara gelebilir ama sehir disinda kafam cok karisik kizlar yaaa ne yapmaliyim benim gibi olan varmi aranizda kizima kiyamiyorum calisip ona daha guzel bi hayat sunmak mi ?gene onun icin calismayip onun yaninda olmak mi?

çalışan bir anneyim ama çalışmayı tavsiye etmıyorummm
kredi borcum olmasa asla calısmazdım

maaşın yüksek değil çalışma saatlerin uzunmuş. bence bir süre daha çalışma. 2-3 yaşına kadar kendin bak derim. havalar ısınınca her gün çıkarsınız dışarı. açılırsın o zaman. ilk bebeğin için de çok üzüldüm. Allah rahmet eylesin.

Çalış diyenlerin anneleri çalışan anne miydi merak ediyorum?
Benim annem calışan bir anneydi ve ben parasını değil kendisini istiyordum..Ben çocuğumun yanında olabildiğim kadar olmayı seçerdim..Hele ki 10 aylık yavrunu kaybetmişsin ben hiç cesaret edemezdim..

benim annem de ilkokul 1. sınıftan beri çalışan bir anneydi. lisede bile onun evde olmasını istedim. eve geldiğinde anne sıcaklığı ile ısınan bir ev gibisi yok bence.

Ben de tam 1 yıldır evdeyim.doğum izninden sonra ücretsiz izin aldım. Bebeğime bakıyorum. Bebeği annenin büyütmesi çok güzel birşey, ama önce okul iş derken evde durmayan ben 1 yıldır evdeyim. Çoook sıkıcı evde durmak ama oğlumu bırakacak kimse yok.zaten parayı sonra da kazanırım oğlumun bugünleri bidaha gelmeyecek düşüncesiyle izin aldım. Ama ara ara bunalımlara giriyorum:KK42: senin yerinde olsam biraz daha bakıp en azından yaşına girsin, sonra bakıcı düşünürdüm yada kreş. Kayınvalide istekli değilmiş zaten zorla da baktırılmaz ya.

Öyle ama sonucta calissakta cocuklarimiz icin onlara daha iyi bir gelecek sunabilmek icin calismasakta onun yaninda olup ona bakabilmek icin bakiciya sicak bakmiyorum kizlar istanbulda yasiyorum 1500 bakiciya verirsem bana bisiy kalmiyo ayricaguvenemem dovecekmi atacakmi nerden bileyim tv goruyoruz hep

X