Cam Balkon Yaptıranlar

Cam balkon yaptiracak olursaniz,bana temizlige gelen kadin kesinlikle surgulu degil katlamali yaptir yatiracak oldugunda demisti.surguluyu silmesi cok zor oluyormus.teras icin bende dusunuyorum da.
Benim için temizlik dert değil, kafa dinleyebileceğim soğuktan korunaklı bir alan oluşturayım yeterli, teşekkür ederim.

Sürgülü pimapen annemin evinde vardı, 3-4 yıl sonra sürgülü sistemde çökmeler oldu ve yalıtım falan hak getire. İyi bir markanın ürünüydü ve garantisi vardı. gerekli işlem yapıldı ama hem ekstra tadilat işi çıktı hem de ömrü bu kadar kısaymış. ve gerçekten temizliği bir dert oluyordu.
Bir de bu cam balkonlar aşırı rüzgarda patlıyor diye de duydum, bulunduğum şehirde de ara ara sert rüzgarlar olur,ne derece dayanır onu da kestiremiyorum 🤷

Benimki ısıcam balkon fakat soba olmadan oturamıyoruz. Zaten 5 dk da inanılmaz ısınmış oluyor. Ancak orada uyumak konusunda cam balkon içeri rüzgar gürültüsünü epey alıyor ve kasıyor. Camlar bombelendiğinde korkudan uyuyamazsınız. Eğer yağmurun yönüne göre ters bir noktadaysanız, bizimki almıyor ama sizinki su alabilir içeri. Fakat pimapenlerde bu sorunu hiç duymadım. Kaynımlarınki Pimapen , onlar da sobasız oturamıyor fakat camın bombelenmesi rüzgar sesini içeri alma gibi dertleri yok.
Rüzgar sesi seviyorum ve alışkınım da fakat rüzgar yağmuru getiriyor balkona,içeri su girerse o kadar masrafa yazık olur. Sırf görüntü için de kullanıştan taviz vermek te mantıklı değil ama gözüm de hep renkli,modern görünümlü katlanır camlılarda kalıyor

Ayrıca temizleme olarak benimki katlamalı, bir kova suya biraz piril döküyorum uzun fırça ile araba yıkar gibi fırçalayıp cam çekpasıyla çekiyorum. Cam balkonum epey uzun 20 cam var, önlü arkalı temizlemem 20 dk mı alıyor hiç yormuyor
Oldukça genişmiş sizinki,dedim ya temizliğini geçtim artık, kışın üşütmesin yeter,yeri gelecek çocuğumu da orada uyutacağım,gece gürültüden uyanıyor,dalması sorun oluyor,hep balkona kaçma ihtiyacı hissediyoruz

Tatlım ne kadar sıcak tutabilir ki, dışarı sonuçta. Güneş gitti mi sıcakta gider. Isıtıcı ile anca ısınır.
Isıtıcı ile ısınsa yine iyi, rüzgarı, yağmuru içeri kaçırmasın, dışarıyı ısıtmış olmayayım da. İzolasyon yaptığını iddia eden yerler de var,piyasada her şey mümkün ama gelgelelim uygulamada sarpa sarıyor işler.

Bir balkonumuz ısıcamlı diğeri normal camlı.Arada çok fark var.Isıcamlı olan gürültüyü kesiyor öncelikle.Kedimiz var.Orda duruyor her şeyi.O yüzden kapısı sürekli açık.Aşırı soğuk hava olmadığı sürece oturulabilir.Bir de imkanınız varsa petek koydurabilirsiniz.Kış bahçesi gibi olur.Bir de patlama çatlama asla olmaz.Temperli cam oluyor çünkü.O konuda endişeniz olmasın.

Bir de bu cam balkonlar aşırı rüzgarda patlıyor diye de duydum, bulunduğum şehirde de ara ara sert rüzgarlar olur,ne derece dayanır onu da kestiremiyorum 🤷
Beim yaşadığım yer de çok rüzgarlı, fırtınasız kış olmaz ve her sene ağaç deviren çatı uçuran pek çok rüzgar olur. Patlayan cam balkon duymadım ben.

Bir balkonumuz ısıcamlı diğeri normal camlı.Arada çok fark var.Isıcamlı olan gürültüyü kesiyor öncelikle.Kedimiz var.Orda duruyor her şeyi.O yüzden kapısı sürekli açık.Aşırı soğuk hava olmadığı sürece oturulabilir.Bir de imkanınız varsa petek koydurabilirsiniz.Kış bahçesi gibi olur.Bir de patlama çatlama asla olmaz.Temperli cam oluyor çünkü.O konuda endişeniz olmasın.
Aa gerçekten fark ediyor mu o kadar,sevindim aslında bunu duyduğuma ama kafam da karıştı şimdi biraz,ne zaman yaptırdınız peki ısıcamlı olanı,markası ne acaba? Benim yatak odası peteği balkon duvarına bitişik aslında kapı kapanmasa ısınabilir bile belki ama gürültüden dolayı kapalı kalır muhtemelen,elektrikli ısıtıcı veya klima ile hallolsa keşke ısınma sorunu.Balkona sabah güneşi vuruyor sadece, öğleye kalmadan da güneş etkisi geçiyor, kışın da güneşli gün sayısı fazla olduğu için çok üşütmez belki de 🤔

Beim yaşadığım yer de çok rüzgarlı, fırtınasız kış olmaz ve her sene ağaç deviren çatı uçuran pek çok rüzgar olur. Patlayan cam balkon duymadım ben.
Çok sağolun bu yorumları duyduğuma sevindim,eşim patlama olayına çok takılmış ve pek yanaşmıyor bu sebepten,satar gideriz zaten bir kaç seneye, uğraşmayalım diyor ama seviyorum evi her şeye rağmen, kısa bir süre oturacak olsam bile rahat oturmak isterim,çile çekmektense hayatımızı kolaylaştıran çözümler bulmaktan yanayım

Aa gerçekten fark ediyor mu o kadar,sevindim aslında bunu duyduğuma ama kafam da karıştı şimdi biraz,ne zaman yaptırdınız peki ısıcamlı olanı,markası ne acaba? Benim yatak odası peteği balkon duvarına bitişik aslında kapı kapanmasa ısınabilir bile belki ama gürültüden dolayı kapalı kalır muhtemelen,elektrikli ısıtıcı veya klima ile hallolsa keşke ısınma sorunu.Balkona sabah güneşi vuruyor sadece, öğleye kalmadan da güneş etkisi geçiyor, kışın da güneşli gün sayısı fazla olduğu için çok üşütmez belki de 🤔
Kasım gibi yaptırdık ısıcamı.Diğer balkonumuz yıllardır normal camlı.Burda yerel bir firmaya yaptırdık.Fiyat farkı çok var yalnız.Aklıma ilk petek geldi benim ama ufak bir ısıtıcı bile işinizi çözer.Ben şimdi yazı merak ediyorum.Dediklerine göre dışardaki havayı içeri çok geçirmiyor.Diğer balkonumuz hamam gibi oluyor.İnşallah burası o kadar olmaz😅Bir de gürültü dediğiniz dışarının gürültüsü ise o konuda en rahat olun.Hiç ses geçirmiyor.Bizim karşımız tren yolu.Eskiden tren geçince direk sesi içerde olurdu.şimdi farketmiyoruz bile.

Kasım gibi yaptırdık ısıcamı.Diğer balkonumuz yıllardır normal camlı.Burda yerel bir firmaya yaptırdık.Fiyat farkı çok var yalnız.Aklıma ilk petek geldi benim ama ufak bir ısıtıcı bile işinizi çözer.Ben şimdi yazı merak ediyorum.Dediklerine göre dışardaki havayı içeri çok geçirmiyor.Diğer balkonumuz hamam gibi oluyor.İnşallah burası o kadar olmaz😅Bir de gürültü dediğiniz dışarının gürültüsü ise o konuda en rahat olun.Hiç ses geçirmiyor.Bizim karşımız tren yolu.Eskiden tren geçince direk sesi içerde olurdu.şimdi farketmiyoruz bile.
Evet geçirmiyor. Kışın da gündüz eğer güneş vuruyorsa balkona yarım kolluyla bile oturursunuz , ama akşam ısıtıcı şart

Evet geçirmiyor. Kışın da gündüz eğer güneş vuruyorsa balkona yarım kolluyla bile oturursunuz , ama akşam ısıtıcı şart
Ay inşallah.Kedimiz var çünkü balkonda.Yaza da doğum var.Karmaşada falan çok cam açılsın istemiyorum.Bu zamana kadar atlamaya meyletmedi.Ama güvenemiyorum işte başında yokken.İnşallah aşırı sıcak olmaz.

Ay inşallah.Kedimiz var çünkü balkonda.Yaza da doğum var.Karmaşada falan çok cam açılsın istemiyorum.Bu zamana kadar atlamaya meyletmedi.Ama güvenemiyorum işte başında yokken.İnşallah aşırı sıcak olmaz.
Canım ısıyı kırıyor ama nede olsa yaz ayı cam açmak zorunda kalıyorsun mecbur

Merhaba herkese. Yatak odamın balkonunu cam balkon sistemiyle kapatmayı düşünüyorum fakat merak ettiğim bir kaç şey var. Öncelikle ısıcamlı olanlar olmayanlara göre ortamı daha sıcak tuttuğunu iddia ediyor, gerçekte böyle mi?Isıcamsız kullanıp ta ortam ısısıyla ilgili yorum yapanlar olursa da çok sevirim. Bu arada kışların soğuk olmadığı bir şehirde yaşıyorum ama yine de soğuk,yağmur ve rüzgarı geçirmemesini istiyorum çünkü yeri geldiğinde orada uyumayı planlıyorum(evde yan dairelerden ses gelmeyen tek yer o balkon ve orada kafa dinlemek istiyorum) Katlanır cam balkonlar bu açılardan sorun çıkarıyor mu? Aslında klasik pimapen tarzı bir sistem daha mantıklı olur amacım için fakat manzaram çok iyi ve en az kayıpla kapatmak istediğimden katlanır veya sürgülü cam balkon sistemi beklentilerimi karşılar mı sizce?
Bizde balkonu camla kapattık sokaktan farkı yok, kışın buz gibi, yazında cehennem sıcağı ama illaki, kullanıcam diyorsanız elektrikli ısıtıcıyla idare edersiniz.

Evet fiyat farkı çok maalesef.Dışarı gürültüsü pek olmuyor özellikle akşamları sakin bir mahalle. Benim derdim yan dairelerden çok ses gelmesi,oldukça hareketli,giren çıkanın bitmediği komşularım var,hiç te dikkat edilmiyor,garç gurç eşya çekme mi dersin,merdivenden zıplaya zıplaya inmek mi,asansör sesi dersen dk başı ve en üst dairede olunca asansör sesi normalden fazla geliyor tüm bunlar belli bir saatten sonra tolere edilemeyecek seviyeye geliyor ama balkonum tüm bunlardan uzak,sıcak havalarda uyuduğum oldu ama açılabilir koltuk veya divan koyarak konforu arttıracağım kısmetse ☺️ Sadece sabah güneşi oluyor onda da zaten yazın açık durur hava alır diye düşünüyorum

Ayrıca temizleme olarak benimki katlamalı, bir kova suya biraz piril döküyorum uzun fırça ile araba yıkar gibi fırçalayıp cam çekpasıyla çekiyorum. Cam balkonum epey uzun 20 cam var, önlü arkalı temizlemem 20 dk mı alıyor hiç yormuyor
Katlamali olan yagmur aliyor mu iceri?
Benim balkonum,daha dogrusu veranda, 15 metre kadar pencere yaptirilacak yeri var,,kararsiz kaldik,oylece duruyor.
Katlamali arastirmistim,cok cesitleri varmis,suna buna dikkat edin dediler,tereddut ettim erteledim.

Bizde balkonu camla kapattık sokaktan farkı yok, kışın buz gibi, yazında cehennem sıcağı ama illaki, kullanıcam diyorsanız elektrikli ısıtıcıyla idare edersiniz.
Balkonun yonu de onemli bence.
Benim balkonum kuzeyde,yazin orada yasiyoruz neredeyse,sabah erken ve ikindi gunesini aliyor yalnızca.
Guneyde olsa acik oldugu halde durulmazdi.

X