Çamaşır suyu ile gebelik testi eski yöntemler kızlar bilen gelsin

Lavantaaz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2023
22
12
23
Kızlar 2 gün önce kaset testi yaptım çok hafif gölge gibi çıktı ikinci çizgi bu günde test bulamadım eczanede meraktan catlıycam, evde eski yöntemi denedim 3 kaşık çamaşır suyu üstüne idrarı döktüm hemen köprüdü kopurmesi gebelik var demekmiş kızlar bilen varmı

Son düzenleme:
O cam bardağı bunun için mi heder ettiniz :KK43:

Bu yanlış bi şey çamaşır suyuyla test mor lahanayla cinsiyet tahmini vs saçma sapan şeyler ilk gebeliyimde bende inanıp denemiştim boş iş

Kızlar 2 gün önce kaset testi yaptım çok hafif gölge gibi çıktı ikinci çizgi bu günde test bulamadım eczanede meraktan catlıycam, evde eski yöntemi denedim 3 kaşık çamaşır suyu üstüne idrarı döktüm hemen köprüdü kopurmesi gebelik var demekmiş kızlar bilen varmı Eki Görüntüle 3185663
Bir kimyager olarak belirtmek istiyorum. İdrar asidik bir yapıya sahiptir. Aksine çamaşır suyu da bazik bir yapıya sahip. Şu genel kimyada bilindiği gibi asit ve baz birbirine karışırsa tabiki tepkime verir. Yani bu tarz şeylere inanmayı ne zaman bırakacaksınız acaba

Teşekkür ederim canım yarın sabah test alıp bakıcam artık çok heyecanlıyım inşallah güzel sonuçlar alırım mucize olacak olursada 6 yıldır nedeni bilinmeyen infertilite teşhisi konuldu 😑

Bir kimyager olarak belirtmek istiyorum. İdrar asidik bir yapıya sahiptir. Aksine çamaşır suyu da bazik bir yapıya sahip. Şu genel kimyada bilindiği gibi asit ve baz birbirine karışırsa tabiki tepkime verir. Yani bu tarz şeylere inanmayı ne zaman bırakacaksınız acaba
Bende bir eczacıyım ve anne annelerimizin geleneklerine saygı duyup denemek cahillik değildir eminim sende anneanne sorsan bir sürü eski ise yarar yöntemler öğrenirsin çünkü eskiden başka çareleri yoktu tıp ilerlememisti bunu belirtmek istedim ☺️

Bende bir eczacıyım ve anne annelerimizin geleneklerine saygı duyup denemek cahillik değildir eminim sende anneanne sorsan bir sürü eski ise yarar yöntemler öğrenirsin çünkü eskiden başka çareleri yoktu tıp ilerlememisti bunu belirtmek istedim ☺️
Bu muhabbeti duyup anneme sorduğumda bana gülüp, kimyager olarak gerçekten bu safsataya inanıp inanmadığımı sorup gülmüştü. Ve evet bu cahillik kusura bakmayın. Bilimsel olarak tepkimeye girdiği kanıtlanmış birşeyin sizde farklı bir etki yaratmasını mı bekliyorsunuz. Ayrıca da zararlı, neticede bir kimyasal söz konusu. Çıkardığı gaz hiç mi zarar vermez sanıyosunuz. Canınız bu kadar kıymetsiz mi. Gebelik ihtimali varsa gidilir sizin gibi eczacılardan o testler alınıp yapılır. Eczacıyım diyerek neyi belirtiyorsunuz labaratuvara girerek siz mi yapıyorsunuz ilaçları yoksa benim mesleğimdeki sektördeki insanların yaptığı ilaçları mı satıyorsunuz tam olarak anlamadım.

İçindeki kimyasl ve onun içine ne dökersen dök kabarıp köpürcek🤣 içine karbonat ekle aynı şekilde yine köpürür ..neden böyle şeylerle uğaşıyorsunuz kendinizi bu şekilde heycanlandırmayın gidin kan verin her köşe eczane dolu alın bitane hatta kızlar bi kaçtane alın evde kalsın zararı yok yani Trendyoldan sipariş verin gebelik testi..

Screenshot_20230102_192742_com.android.chrome.jpg

Bu muhabbeti duyup anneme sorduğumda bana gülüp, kimyager olarak gerçekten bu safsataya inanıp inanmadığımı sorup gülmüştü. Ve evet bu cahillik kusura bakmayın. Bilimsel olarak tepkimeye girdiği kanıtlanmış birşeyin sizde farklı bir etki yaratmasını mı bekliyorsunuz. Ayrıca da zararlı, neticede bir kimyasal söz konusu. Çıkardığı gaz hiç mi zarar vermez sanıyosunuz. Canınız bu kadar kıymetsiz mi. Gebelik ihtimali varsa gidilir sizin gibi eczacılardan o testler alınıp yapılır. Eczacıyım diyerek neyi belirtiyorsunuz labaratuvara girerek siz mi yapıyorsunuz ilaçları yoksa benim mesleğimdeki sektördeki insanların yaptığı ilaçları mı satıyorsunuz tam olarak anlamadım.
Annen de annesine sorsun bakalım o ne tepki verecek, 2021 yılında hürriyet gazetesini paylaştım sanırım okumadın koskoca hürriyet gazetesi yazarları da bende ve eskilerde cahiliz sadece sen ve annen akıllısınız, ayrıca bu deneyi uygularken elbette sağlık alanımı koruyarak denedim maske ve eldiven ve gerekli malzemeler ile denedim belirttiğim gibi eczanede de test bulamadığım İçin alternatif çözüm bulmak istedim evde heyecanlı ve sabırsız olduğumdan. Bana göre cahillik insana ön yargılı yaklasmaktır kendi doğrusunu savunurken saygısızlaşmayan insan cahil değildir bence

Eklentiler

• Screenshot_20230102_192823_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20230102_192823_com.android.chrome.jpg
    79,7 KB · Görüntüleme: 209
Eki Görüntüle 3185686

Annen de annesine sorsun bakalım o ne tepki verecek, 2021 yılında hürriyet gazetesini paylaştım sanırım okumadın koskoca hürriyet gazetesi yazarları da bende ve eskilerde cahiliz sadece sen ve annen akıllısınız, ayrıca bu deneyi uygularken elbette sağlık alanımı koruyarak denedim maske ve eldiven ve gerekli malzemeler ile denedim belirttiğim gibi eczanede de test bulamadığım İçin alternatif çözüm bulmak istedim evde heyecanlı ve sabırsız olduğumdan. Bana göre cahillik insana ön yargılı yaklasmaktır kendi doğrusunu savunurken saygısızlaşmayan insan cahil değildir bence
Öncelikle, senden yaklaşık 5 yaş kadar büyüğüm geri bas. 22 yaşında lise mezunusun bir eczacıyım diyorsun bir başka birşey diyorsun. Ben bizzat kimya üzerinde yüksek lisans yapmış hocalar tarafından bi bilgiye sahipken neden sen gibi internetten bakma gereği duyayım. Cahilliği kendine göre şekilleyemezsin. Bunun sana saygılı bir şekilde yanlış olduğunu söyledim. Bana hala geçmişimiz diyorsun atalarımız diyorsun tıp gelişmemişti diyorsun. Uyan dünyaya tıp gelişti, herşeyin bilimsel açıklaması var. Yaptığın terbiyesizlik, inşallah buna da kendine uygun bi açıklama bulursun 22 yaşındaki eczacı kız 😂

Eczacıysanız gerçekten üzüldüm …. Ve evet cahillik 🥺

Üniversite mezunu değil eczacı olduğunu iddia ediyor. Ya bilgileri yalan, ya arkadaş kendini savunabilmek için böyle söylüyor
Ya tabi ki de … bir eczacı bu boş işlere bakacağına alır bir test ya da gider kana baktırır…. Ki ben gebeyken bile bile bunu yaptım köpürmedi .😂

Ya tabi ki de … bir eczacı bu boş işlere bakacağına alır bir test ya da gider kana baktırır…. Ki ben gebeyken bile bile bunu yaptım köpürmedi .😂
Annelik heyecanı bambaşka birşey ancak bu düşünceler aşırı saçma ya. Bir anda saygısız önyargılı bir insan oldum şaka gibi 😂😂

Annelik heyecanı bambaşka birşey ancak bu düşünceler aşırı saçma ya. Bir anda saygısız önyargılı bir insan oldum şaka gibi 😂😂
Aman sal boşver 😉

Benim ananem yavrusu ateşler içinde titrerken hep sararmış terletmeye çalışırmış bir evladı öyle kaybetti … şimdi eskiler bilir diyelim mi ???
Şansına bazıları gebe çıkmıştır yani be alaka ?

X